policja

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Narkotyki przetrzymywane były między innymi w słoiku w lodówce. Grozi im do 10 lat więzienia.

Pięć osób zatrzymanych, zlikwidowane laboratorium, przejęte urządzenia i półprodukty, zabezpieczone około 100 kg substancji wstępnie zakwalifikowanej jako 4-CMC czyli klefedron oraz 1,9 kg marihuany, to efekt wielu miesięcy działań CBŚP, KaOSG i pionu PZ Prokuratury Krajowej.

Działania pod kryptonimem „Air Domain” były prowadzone jednocześnie na trzech kontynentach. W ich efekcie zabezpieczono 497 kg kokainy, 406 kg marihuany, 49 kg narkotyków syntetycznych i zatrzymano 79 osób. CBŚP było krajowym koordynatorem aktywnych działań wymierzonych w zwalczanie przemytu narkotyków w międzynarodowym ruchu powietrznym.

Na gorącym uczynku zatrzymano członków grupy przestępczej, która przemycała narkotyki – awionetką i ciężarówkami. Wśród oskarżonych jest Marek A. raper znany też jako „Kaczy Proceder”.

Policjanci interweniowali w mieszkaniu na Pradze Północ. Znaleźli marihuanę, heroinę, mefedron, amfetaminę i kokainę. Właścicielka chciała uniknąć kontroli.

Policjanci po pościgu ulicami Białołęki zatrzymali kierowcę mazdy. Po przeszukaniu jego samochodu znaleźli narkotyki. Okazało się też, że 42-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Na dodatek "wydmuchał" dwa promile.

Dzięki współpracy policjantów CBŚP, KWP w Łodzi i KPP w Brzezinach zlikwidowana została plantacja konopi, na której rosło 424 krzewów konopi. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli także 54 sadzonki, specjalistyczny sprzęt służący do uprawy, ponad 7 kg marihuany, tabletki ecstasy, mefedron oraz blisko 60 tys. zł.

Zatrzymany 26-latek miał w aucie 802 porcje mefedronu i marihuanę. Policjantów próbował przekonać, że białe kryształki to sól drogowa. Nie dali temu wiary, a kierowca trafił do aresztu i grozi mu więzienie.

Policjanci zostali wezwani do jednego z bloków w Grodzisku Mazowieckim, bo ktoś hałasował na klatce. W piwnicy zastali dwóch mężczyzn. Przy jednym znaleźli kilka torebek z narkotykami, a jeszcze więcej miał ich w wynajmowanym mieszkaniu. Jak podała policja, w beczce trzymał aż trzy kilogramy zakazanych substancji.

W Brukseli odbyło się uroczyste otwarcie projektu „Wzmocnienie działań platformy EMPACT NPS i Narkotyki Syntetyczne w ramach instrumentu EMPACT 2022+” - Crystal Palace, w którym uczestniczyli główni partnerzy z Polski, Włoch oraz Niderlandów. Projekt, który uzyskał finansowanie od Komisji Europejskiej w wysokości blisko 1,9 miliona euro, jest pierwszym przedsięwzięciem realizowanym ze środków nowej perspektywy Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027.

Czy policjanci mogą przeszukać samochód po tym jak poczują zapach marihuany? To kontrowersyjna sprawa, która wzbudziła zainteresowanie Sądu Najwyższego.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zatrzymali na Białołęce mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło narkotyki warte około 6,5 miliona złotych, które wytwarzane były w budynkach prywatnej posesji w gminie Kłodawa (woj. wielkopolskie). Zatrzymano dwie osoby, którym przedstawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych.

Nowy traktat policyjny Beneluksu, który wszedł w życie 1 października, dał organom ścigania we wszystkich trzech krajach mnóstwo transgranicznych instrumentów, czyniąc go najlepszym narzędziem w walce z przestępczością zorganizowaną w Europie, piszą Frans Weekers i Jochen Stöger.

Boliwijska policja dokonała największej w historii konfiskaty kokainy - poinformował minister rządu Boliwii Eduardo del Castillo. Narkotyki, łącznie prawie dziewięć ton, znaleziono w ciężarówce przewożącej drewno. Kokaina miała trafić do Holandii. "Wall Street Journal" pisze, że Boliwia jest trzecim co do wielkości producentem kokainy na świecie, po Kolumbii i Peru.

Funkcjonariusze dolnośląskiego zarządu CBZC i CBŚP, przy udziale Szwedzkiej Służby Celnej zlikwidowali nielegalną sieć dystrybucji i fabrykę mefedronu w województwie warmińsko-mazurskim i dolnośląskim. W efekcie wzorowej współpracy służb, zatrzymano 3 osoby i zlikwidowano linię technologiczną do produkcji tego narkotyku. Zabezpieczono także blisko 80 kg narkotyku wartego około pół mln zł. Sprawę nadzoruje dolnośląski pion PZ Prokuratury Krajowej.

W Madrycie odbyła się konferencja otwierająca projekt EMERALD skupiający się na wzmocnieniu interoperacyjności organów ścigania w zakresie zwalczania produkcji oraz przemytu produktów z grupy cannabis. Projekt, któremu przewodniczy CBŚP, jest realizowany ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Krakowscy funkcjonariusze udaremnili przemyt około 10 kilogramów marihuany i zatrzymali podejrzanego. Narkotyki przemycono z Hiszpanii w bębnie szpuli z kablem. Ich wartość oszacowano na około 450 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci z powiatu jasielskiego zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Prawdziwa bomba wybuchła jednak wtedy, gdy dziarskiego młodego mężczyznę poddano badaniom na obecność substancji psychoaktywnych. Policjanci zdębieli, a 26-latek będzie miał poważne kłopoty.

Siedem osób, w tym trzech funkcjonariuszy policji z Opola jest podejrzanych o handel narkotykami. Jak powiedział w czwartek PAP Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, wszystkim grozi kara do 10 lat więzienia.

Do niecodziennego zatrzymania doszło w niedzielę w Pabianicach pod Łodzią. Policjanci zauważyli mężczyznę, który upadł na schodach wejściowych komendy. Okazało się, że był nietrzeźwy. Z uwagi na panujący mróz został wprowadzony do środka, by wytrzeźwiał. Miał jednak przy sobie narkotyki i został zatrzymany.

Bliski Wschód stoi obecnie przed szeregiem wyzwań związanych z bezpieczeństwem, od rosnącego zagrożenia przemytem narkotyków, po wojnę między Izraelem a Strefą Gazy i dynamiczne akty terroryzmu.

Kontrola policyjna, przeprowadzona w ubiegłym tygodniu w siedzibie jednej z firm w holenderskim Zaandam, zaowocowała zajęciem przez funkcjonariuszy syntetycznych narkotyków oraz materiałów do ich produkcji o wartości szacowanej na 6-8 milionów euro.

Wytężona praca policjantów CBŚP doprowadziła do zatrzymania 4 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, powiązanej ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców. Zlikwidowano szlak przemytu narkotyków z Hiszpanii oraz zabezpieczono ponad 45,5 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości przeszło 2,3 mln zł. Okoliczności śledztwa wyjaśnia Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W połowie listopada w Wielkopolsce zmarły dwie młode dziewczyny, jedynie ich rówieśnika udało się odratować. Trwają badania, które mają rozstrzygnąć, co było przyczyną zagadkowych śmierci.
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Po powrocie do domu przez pół dnia bolała mnie głowa, licząc na to, że sam ból przejdzie, do wieczora nie robiłem z nim nic, dopiero półtorej godziny przed zażyciem DXM postanowiłem władować w siebie paracetamol (2 tabletki 500mg) i wypić słabą kawę, była to gdzieś prawie 22:00, humor zaczął dopisywać, bo nic mnie nie bolało, byłem odprężony, gotowy na tripa, wszystko działo się w moim pokoju, większość tego co się działo pisałem na komputerze, żeby mieć ogólnie rozpisane, jednak na czas podróży na łóżku stwierdziłem, że nie będę z niego wstawał i powołam się na swoją pamięć.

Czas zacząć od godziny zażycia, zacząłem od 23:12, co 5 minut miało być po jednym listku (10 tabletek), jednak czasem zapomniałem i ogólnie 2 listki wziąłem w odstępach 10 minutowych, warto dodać, iż po dawce 450mg (jedna paczka) zrobiłem sobie 15 minut przerwy, ostatni listek zażyłem o 00:05, za godzinę zero przyjmuję sobie 00:13, wtedy zaczynałem czuć pierwsze efekty.

Set&Settings: Niedziela 23.01.2011, w pracy na nocnej zmianie na portierni. Dobry nastrój, lekkie zmięczenie wynikające z służby od 7 rano.

Dawka: Pseudoefedryna w leku Sudafed (na katar) 1 tabletka 60mg tej substancji, zażycie 6 tabletek czyli 360mg

Wiek i doświadczenie: 20 lat, 60kg na 175cm wzrostu. THC (wiele razy), alkohol (bardzo wiele razy), nikotyna (wiele razy), kofeina(wiele razy), dxm (około 20 razy), muchomor czerwony (1x), n2o (2x), gałka muszkatałowa (1x), mieszanki ziołowe (5x), ekstaza(1x), avomarin(2x).

Wstęp:

  • Bad trip
  • LSD-25

Na spokojnie w domu z przyjaciolmi. Plan byl troche sie zrelaksowac, cos tam przerobic. Jestem swiezo po rozstaniu z facetem i mialam nadzieje troche rozluznic ten temat.

 

Faza wyjątkowo gładko się ładuje. Czuję rozluźnienie w emocjach, w ktorych jestem, jest mi milo, czuję że mam więcej miejsca na oddychanie, więcej przestrzeni w sobie.

T+1h Dalej jest miło. Spiewam sobie jakieś icarosy, rozmawiam ze znajomymi. Bawię się jest fajnie.