To nie będzie "zwykły trip raport". Wolałbym, żeby traktować ten tekst jako zbiór ogólnych doświadczeń w związku z zażywaniem kodeiny, które zostaną zamknięte w pewnym schemacie, który sobie przyjąłem. Najpierw fajnie by było, żebyście się bardzo ogólnikowo ze mną zapoznali, a dopiero wtedy przejdę do bodaj najważniejszej części tego tekstu. Jestem ciekaw, czy administracja uzna to za publikację nadającą się na NG - jak nie, to nie. Robię to pro publico bono, więc szczególnie żal mi nie będzie. Przejdźmy do rzeczy.
Zlikwidowane laboratorium działające w stodole (zdjęcia)
Zlikwidowane laboratorium klofedronu, wyeliminowane z rynku 10 kg 3-CMC, 390 litrów płynnej substancji w trakcie procesu krystalizowania narkotyku, z której można by uzyskać ponad 50 kg narkotyku wartego około 2 mln zł, zabezpieczenie 180 litrów prekursorów narkotykowych oraz zatrzymanie 3 mężczyzn, to efekt działań policjantów z bydgoskiego CBŚP.
Kategorie
Źródło
Odsłony
261Zlikwidowane laboratorium klofedronu, wyeliminowane z rynku 10 kg 3-CMC, 390 litrów płynnej substancji w trakcie procesu krystalizowania narkotyku, z której można by uzyskać ponad 50 kg narkotyku wartego około 2 mln zł, zabezpieczenie 180 litrów prekursorów narkotykowych oraz zatrzymanie 3 mężczyzn, to efekt działań policjantów z bydgoskiego CBŚP. Zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej w Rypinie przedstawiono zarzuty produkcji znacznej ilości narkotyków.
Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie gospodarstwa rolnego znajdującego się w gminie Rypin w województwie kujawsko-pomorskim, zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. W stodole produkowano substancję o nazwie 3-CMC (klofedron). W trakcie działań policjanci zabezpieczyli ponad 10 kg 3-CMC i 180 litrów prekursorów narkotykowych, w postaci kwasu solnego, acetonu i wody amoniakalnej, a także pojemniki, wentylatory i inne wyposażenie laboratorium. Przejęto wówczas także 390 litrów płynnej substancji w trakcie procesu krystalizowania narkotyku, z czego według wstępnej opinii biegłej z zakresu badań fizyko-chemicznych z substancji tej można było uzyskać ponad 50 kg klofedronu. W likwidacji laboratorium, wsparcia policjantom CBŚP, udzielili eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie.
Podczas akcji w laboratorium policjanci zatrzymali 3 mieszkańców Torunia. W Prokuraturze Rejonowej w Rypinie przedstawiono im zarzuty produkcji znacznej ilości narkotyków. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata, tj. zbrodnia zagrożona karą od 3 lat pozbawienia wolności, określona w art. 53 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rypinie zastosował wobec wszystkich zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3