publikacje naukowe

Extasy jest znane głównie jako narkotyk imprezowy. Okazuje się jednak, że MDMA może przysłużyć się czemuś innemu niż rozrywce. Nowe badania dowodzą, że "Molly" w połączeniu z psychoterapią pomaga niwelować objawy zespołu stresu pourazowego. Standardowa terapia okazała się mniej skuteczna.

Powszechne przekonanie, że użytkownicy marihuany są leniwi, nie znajduje potwierdzenia w nowych danych dotyczących młodych i dorosłych w średnim wieku. Kiedyś wszyscy myśleli, że osoby palące marihuanę to leniwi kanapowcy, jedzący chipsy i godzinami oglądający telewizję. Ale wraz z coraz szerszym rozpowszechnieniem się leczniczych korzyści z konopi i większą ilością osób używających konopi, obraz konsumenta się zmienił.
Użytkownicy marihuany mają statystycznie wyższe poziomy ołowiu i kadmu w swojej krwi oraz moczu w porównaniu z osobami, które nie palą konopi, według najnowszych badań naukowych.
Badania przeprowadzone przez naukowców z Międzynarodowego Centrum Edukacji, Badań i Usług Etnobotanicznych (ICEERS) w Hiszpanii, pod kierunkiem José Carlos Bouso, wykazały, że regularni użytkownicy konopi nie doświadczają pogorszenia zdrowia w porównaniu z ogólną populacją.
Jeśli kiedykolwiek eksperymentowaliście z psychodelicznymi substancjami jak psylocybinowe grzyby czy LSD, to wiecie, że takie wyprawy mogą być zarówno inspirujące, jak i czasem trochę przerażające. Ale naukowcy znaleźli coś, co może sprawić, że podczas psychodelicznego tripa będzie mniej strachu i więcej miłości. Jak to możliwe? Odpowiedź leży w małej dawce MDMA.
Ludzie z poważną depresją doświadczyli „znaczącej, trwałej poprawy” w swoich objawach po jednorazowej dawce psylocybiny – wynika z nowego badania opublikowanego przez American Medical Association (AMA).
W najnowszych badaniach naukowcy ujawnili zaskakującą różnicę w bezpieczeństwie między marihuaną uprawianą dla legalnego i nielegalnego rynku w Kanadzie. Aż 92% nieuregulowanej marihuany wykazało obecność wielu pestycydów, podczas gdy zaledwie 6% produktów uregulowanych było zanieczyszczonych.
Skąd się bierze uzależnienie od nikotyny? Naukowcy namierzyli konkretny region w mózgu, w którym jest ono inicjowane, a następnie utrwalane we wczesnym okresie życia. Czy odkrycie to można wykorzystać do opracowania terapii pomagających zerwać z nałogiem?
W fazie testów na zwierzętach jest obecnie wykorzystanie terapii genowej w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Terapia genowa wcześniej stosowana była w leczeniu choroby Parkinsona
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nadmierne spożycie alkoholu jest pewnym problemem dla ludzkości. Naukowcy szukają sposobu na to, by sięgnięcie po kieliszek czy kufel nie było dla nas aż tak kuszące. Przez to uzależnili małpy, ale przekonują, że rezultaty ich badań są obiecujące.
Jak czytamy w najnowszym badaniu opublikowanym na łamach magazynu Nature Medicine, pojedyncza dawka psylocybiny wystarczy, aby w ciągu trzech miesięcy uzyskać remisję w anoreksji.
Badacze z Uniwersytetu Nauk Medycznych w Tabriz w Iranie przeprowadzili analizę „siedmiu badań, zawierających 11 ankiet i 4 grupy badawcze”, odkrywając nowe dane na temat ryzyka cukrzycy typu 2. Według NORML, które zebrało te analizy, cztery grupy badawcze składały się z ponad 478 000 uczestników.
Zaburzenia związane z używaniem alkoholu (AUD) dotyczą szacunkowo 237 milionów ludzi na świecie. Każdego roku odnotowuje się około 3 miliony zgonów spowodowanych szkodliwym spożyciem alkoholu. Pomimo tak dużej skali problemu, brakuje skutecznych metod leczenia, a wskaźniki nawrotów są wysokie. Jednak pojawia się światełko w tunelu w postaci badań klinicznych wskazujących na terapeutyczny potencjał psychodelików w leczeniu problemowego picia.
Długotrwałe zażywanie marihuany jest powiązane ze zmianami epigenetycznymi, donoszą naukowcy z Northwestern University. To już kolejne badania pokazujące, że używanie tego narkotyku wpływa na zmiany w ludzkim genomie.
Konopie od dawna są wykorzystywane w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, stanów lękowych i zaburzeń ze spektrum autyzmu. Dwie główne substancje aktywne produkowane przez tę roślinę to delta-9-tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). THC jest znany ze swoich psychoaktywnych efektów, podczas gdy CBD nie posiada właściwości psychoaktywnych.
Najnowsze badania przeprowadzone przez czołowych naukowców z dziedziny psychodelików sugerują, że połączenie psylocybiny z psychoterapią poznawczo-behawioralną mogłoby być bardziej opłacalne w leczeniu głównych zaburzeń depresyjnych niż obecnie stosowane metody.

Według nowych badań, stosowanie konopi indyjskich u pacjentów z rakiem nie tylko zmniejsza ból i poprawia sen, ale zdaje się również z czasem poprawiać funkcje poznawcze. Badanie, jedno z pierwszych oceniających efekty produktów z konopi indyjskich dostępnych bez recepty, odkryło, że regularne korzystanie przez kilka tygodni prowadziło do poprawy funkcji poznawczych, być może dzięki redukcji bólu.

POChP to nieuleczalna choroba, która dotyka palaczy tytoniu. Naukowcy z University of California wykazali, że palacze marihuany są mniej narażeni na zachorowanie na POChP. Przeczytaj więcej na ten temat.
W nowym badaniu o nazwie „Zrozumienie uczucia ‚haju’ i jego roli w wynikach leczenia medyczną marihuaną” opublikowanym w czasopiśmie Frontiers in Pharmacology, badacze z Uniwersytetu Nowego Meksyku we współpracy z Releaf App™ odkryli, że pacjenci, którzy zgłosili uczucie „haju”, doświadczyli 7,7% większej ulgi w objawach oraz wzrostu zgłaszania pozytywnych efektów, takich jak „relaks” i „pokój”.
Spożycie alkoholu zwiększa ryzyko 61 chorób u chińskich mężczyzn. Wielu z tych chorób nie łączono dotychczas ze spożyciem alkoholu, mówią autorzy najnowszych badań, naukowcy z Uniwersytetów w Oxfordzie i Pekinie. Wyniki ich badań ukazały się na łamach Nature Medicine.
Trema micrantha (L.) Blume, znana również jako “pokrzywa jamajska”, to gatunek rośliny pochodzący z Brazylii, należący do rodziny Cannabaceae. Może wydawać się to na pierwszy rzut oka mało niezwykłe, jednak ta roślina ma w sobie coś, co zwróciło uwagę naukowców z Federalnego Uniwersytetu w Rio de Janeiro (UFRJ).

Uzależnienie od alkoholu w okresie dojrzewania (ale nie sama konsumpcja) ma związek z późniejszym ryzykiem depresji – informuje pismo „Lancet Psychiatry”.

W pierwszej połowie XIX wieku Duńczycy szczególnie polubili piwo, co wiązało się z gwałtownym rozwojem przemysłu piwowarskiego. To rosnące zamiłowanie do złocistego napoju zbiegło się z trwającym mniej więcej w latach 1800–1850 złotym wiekiem duńskiego malarstwa. Jak się okazuje, oba te zjawiska miały więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać.

Nowy obraz “typowego” konsumenta konopi? Ten raport obala stereotypy

Przedsiębiorcy wchodzący na rynek konopi, którzy uważają, że ich typowym klientem jest młody długowłosy stoner w hawajskiej koszuli, powinni jeszcze raz przemyśleć swoje podejście. Najnowszy raport New Frontier Data skutecznie obala stereotyp stonera i inne nieporozumienia.
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Wolna chata, jak zwykle optymistyczne nastawienie. Znałem już mniej więcej gałkę i wiedziałem, czego oczekiwać, a więc się nie bałem.

7:30- Łykam tabletkę Thermo Speed. Codziennie od tygodnia brałem 1-2 sztuki. Zjadam małą kanapkę.

8:20- Skonsumowałem jako prawdziwe śniadanie 70 gram gotowanej kaszy gryczanej. Nie chciało mi się kombinować.

  • Marihuana

nazwa substancji- THC


poziom doświadczenia użytkownika- intermediate (thc regularnie, xtc, sporadycznie


dawka, metoda zażycia- 1g na dwoch


"set & setting"- wlasny pokoj



  • Kodeina
  • Mieszanki "ziołowe"

Set & Setting: dom, potem podłoga u kolegi w domu, potem działka

Doświadczenie wtedy: Doświadczenie: THC, DXM, atropina, amfetamina, alkohol, kodeina, dimenhydrynat, benzydamina, kofeina, efedryna, pseudoefedryna, propan, kanabinole, miksy powyższych

Wiek: 17 lat, 70 kilogramów.

  • Marihuana

Chcialbym skrobnac cosik/niecosik na ten temat jak przebiegaja u mnie przerwy w paleniu, ale byc moze, jak to

czasem bywa, bedzie ciezko przekazac to co mam na mysli.



randomness