REKLAMA

mefedron

Wyrok w zawieszeniu dla szefa gangu sprzedającego dopalacze

Chodzi o Andrzeja M., szefa rozbitej w zeszłym tygodniu grupy przestępczej, która wprowadziła na rynek 237 kg dopalaczy. M. usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Mefedron: Tanie złudzenie szczęścia

Po zażyciu mefedronu nie musisz jeść, nie czujesz zmęczenia i nie martwisz się niczym. Nie możesz też powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę.

Ponad kilogram kokainy i prawie 5 kg mefedronu nie trafi na rynek

Blisko 6 kilogramów substancji odurzających, trzy osoby zatrzymane - to efekt pracy policjantów wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy.

Kraków. Marihuana i mefedron na balkonie. Zatrzymane dwie osoby

Marihuana i mefedron przechwycone przez krakowskich policjantów. Dwie osoby odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu.

Narkotyki projektowane uderzają poniżej pasa

18-latek czterokrotnie dźgnął się w szyję i klatkę piersiową nożyczkami. Przebywając sam w swoim pokoju w akademiku, poczuł się nagle schwytany w pułapkę. Był przekonany, że jedynym sposobem wydostania się z niej jest odebranie sobie życia. Kiedy obudził się kilka godzin później w kałuży krwi, psychodeliczny trip ustępował. Był przerażony, udało mu się wezwać karetkę. Po powrocie do zdrowia powiedział Joji Suzuki, zajmującej się uzależnieniami psychiatrze z Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, że wziął LSD.

Zlikwidowano wytwórnię mefedronu w Świętokrzyskiem

Laboratorium produkujące mefedron - narkotyk zyskujący coraz większą popularność, zlikwidowano w Świętokrzyskiem.

Nowe narkotyki zalewają Europę

Mamy do czynienia z prawdziwą plagą.

Mefedron zakazany w całej Unii Europejskiej

Rada UE przyjęła zakaz sprzedaży mefedronu
Rada UE przyjęła wczoraj zakaz produkcji i sprzedaży mefedronu, który jest składnikiem niektórych dopalaczy, na terenie wszystkich 27 krajów członkowskich. Dotychczas mefedron był zakazany tylko przez 15 krajów (w tym Polskę), ale w pozostałych 12 krajach oferowano go m.in. w sklepach internetowych, co sprzyjało nielegalnej dystrybucji w całej UE. Mimo wspólnego unijnego zakazu każdy kraj członkowski ma pełną autonomię w ustaleniu konkretnej kary ze sprzedaż mefedronu.

UK: mefedron nadal dostępny, w podwójnej cenie

Mefedron zdelegalizowano w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku, pomimo sprzeciwu specjalistów i, jak się później okazało, braku dowodów na szkodliwość substancji. Zmiana przepisów miała doprowadzić do organiczenia jej dostępności. Efekt? Mefedron na czarnym rynku, zupełny brak kontroli jego składu i dwukrotnie wyższa cena.