Jak odróżnić CMC od MMC?

Mefedron czyli 4-MMC od czasu delegalizacji doczekał się wielu zamienników. Do najpopularniejszych należą 3-MMC, 4-CMC oraz 3-CMC. Największym zainteresowaniem cieszy się 3-MMC, a więc popularnym pytaniem jest w jaki sposób można odróżnić MMC od CMC? Czy wystarczą do tego odczynniki kolorymetryczne? Poniżej opisujemy jak można w warunkach domowych odróżnić mefedron i metafedron od klefedronu i klofedronu.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Jerzy Afanasjew
protestkit.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Protestkit.pl! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

445

Mefedron czyli 4-MMC od czasu delegalizacji doczekał się wielu zamienników. Do najpopularniejszych należą 3-MMC, 4-CMC oraz 3-CMC. Największym zainteresowaniem cieszy się 3-MMC, a więc popularnym pytaniem jest w jaki sposób można odróżnić MMC od CMC? Czy wystarczą do tego odczynniki kolorymetryczne? Poniżej opisujemy jak można w warunkach domowych odróżnić mefedron i metafedron od klefedronu i klofedronu.

Aby odróżnić CMC od MMC potrzeba:

- Zestawu odczynników kolorymetrycznych - Zestawu testowego typu TLC - Potwierdzonej substancji, np. kofeiny lub ibuprofenu

Podstawą do identyfikacji katynonów jest zestaw odczynników do katynonów w połączeniu z testem na czystość typu TLC. W tym artykule omówimy jak sprawdzić zarówno najpopularniejsze rodziny syntetycznych katynonów.

Rekomendowany zestaw odczynników kolorymetrycznych do sprawdzania katynonów obejmuje odczynniki Marquis, Froehde, Simon’s, Zimmermann oraz Morris. Pozwalają one z dziesiątków analogów wyróżnić najpopularniejsze środki – na ogół pochodne mefedronu, alfy-pvp oraz pentylonu.

1. Marquis może wykryć częste zanieczyszczenia z syntezy. Czysty mefedron nie powinien reagować. 2. Froehde skutecznie odróżnia analogi pentylonu i niektóre katynony trzeciorzędowe (pochodne a-pvp). 3. Simon’s reaguje np. z MMC, CMC, metylonem, etylonem, eutylonem. Co ciekawe, reakcja Simon’sa z katynonymi jest stosunkowo powolna, stopniowa. 4. Zimmermann odróżnia również katynonowy drugorzędowe, jak Simon’s, ale reaguje też z trzeciorzędowymi (pochodne a-PVP). 5. Morris jest tu stosunkowo nowym dodatkiem. Pozwala pozytywnie zidentyfikować niektóre katynony ciężkie do rozpoznania w inny sposób, np. hexen (n-etylo-heksedron).

Jak zidentyfikować MMC i CMC

Drugorzędowe katynony (MMC, CMC i niektóre inne) można z grubsza potwierdzić odczynnikami, ale z zawężeniem do kontretnego jest już problem. Zarówno mefedron (4-MMC), metafedron (3-MMC), klefedron (4-CMC), klofedron (3-CMC) zaregują tak samo z odczynnikami Morris, Zimmermann i Simon’s. Morris będzie fioletowy (chociaż z dużą próbką granatowy), Zimmermann fioletowo – brązowawy a Simon’s delikarnie niebieski-granatowy. Tu wkracza test typu TLC. W połączeniu z odczynnikami oraz próbką referencyjną (czyli taką o już potwierdzonym składzie) TLC pomaga zidentyfikować MMC i CMC. Chociaż np. 3-MMC i 4-MMC mają taki sam wynik, to jednak 3-CMC i 4-CMC mają inny, co jest bardzo dobrym osiągnięciem jak na test do użytku w warunkach domowych przez laika.

Testy na mefedron

Najlepszy narkotest na mefedron to PRO Test Mefedron (Katynony), który zawiera odczynniki Marquis, Froehde, Simon’s, Zimmermann i Morris. Może on niezawodnie zidentyfikować główne grupy katynonów, co jest nielada osiągnięciem biorąc pod uwagę liczbę ściśle spokrewnionych pochodnych, które można znaleźć na rynku. Do potwierdzenia MMC i odróżnienia od CMC, jak i oszacowania % czystości mefedronu połącz odczynniki z testem na czystość mefedronu (TLC).

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Powoje

Set: zmęczony umysł jaki ciało po długim spacerze przez rynek, dobry humor Setting: Rynek główny Wrocław; muszę mówić coś więcej ?

Na początku dodam, że był to mój pierwszy raz z psychodelikami. Spodziewałem się czegoś bardziej energicznego, czegoś co będzie przyjemne i odmulające, ale wyszło jak wyszło. A i godziny będą podawane na pamięć; nie będę dodawał przy każdej godzinie "ok.".

 

18:00 - Godzina przyjęcia. Pogryzłem i połknąłem nasiona (w ilości ok. 3,5g) w hotelu razem z 2 kolegami. Smak nie był tak zły jak opisywali go inni testerzy. Co prawda był gorzki ale wystarczyła zwykła woda żeby przełamać gorycz i ją zneutralizować.

  • 25I-NBOMe
  • 2C-D
  • Marihuana
  • Miks

Wieczór, mieszkanie.

Wraz z przyjaciółką (S), często rozmawialiśmy o fazach po różnych psychodelikach, aczkolwiek nigdy nie mogliśmy wzajemnie wszystkiego zrozumieć, gdyż ona miała doświadczenie tylko z Tryptaminami, a ja z Fenkami. Postanowiłem zrobić jej niespodziankę na piątkowy wieczór, w który mieliśmy się spotkać. Około godziny jedenastej otrzymałem 25l-nbome oraz 2c-d. Byłem bardzo ucieszony z faktu, że wszystko jest na dobrej drodze do częściowego, wzajemnego zrozumienia.

  • Inhalanty

Nazwa substancji: klej butapren, butaprem, jakiś ruski;


poziom doświadczenia użytkownika: oj, będą tabletki, gaz ronson, gaz za

2,50, butapren, alkohol, baka i chyba to wszystko;


dawka, metoda zażycia: wdychanie oparów przez torebkę;


Set & setting: zwykły szary dzień, zero doła można powiedzieć, że fajnie

jest.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, ciekawość, dobra pogoda, muzyka; miejsce: polana w lesie, koc, 1 ziomek ze mną

Znana miejscówka, idealna na tripowanie, leśna polana i piękne widoki wokół, drzewa i krzewy, duża różnorodność krajobrazu.