REKLAMA

mefedron

Nie trzymamy Was w niepewności - ową "nowością" ma być 25C-NBOMe. Oprócz tego standard - 4 kg kokainy, 1,6 kg heroiny, 11 kg amfetaminy i 700 g mefedronu.

Niejako w nawiązaniu do poprzedniego wpisu...

Antynarkotykowi wojownicy z małopolski po trzykroć w akcji.

Krakowscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, u którego znaleziono znaczne ilości narkotyków.

Co dziś wciągacie? Mefedron? Ta, jasne…

Jurek Afanasjew przeleciał całą Europę, żeby sprawdzić, co było w waszym sreberku z „tróją”.
Podstępnie doprowadził siostrę do obcowania płciowego - mówią śledczy z Jawora (woj. dolnośląskie) o 21-latku oskarżonym o kazirodztwo. Mężczyzna miał najpierw miał odurzać siostrę narkotykami, a później molestować i odbyć z nią stosunek.

Ponad 400 gram amfetaminy i 13 gram mefedronu zabezpieczyli wczoraj łukowscy kryminalni.

Kilka dni temu 15-letnia uczennica Zespołu Szkół w Alwerni przyszła na lekcję zapaliwszy wcześniej skręta z marihuany. Jej dziwne zachowanie zaniepokoiło dyrekcję szkoły. Ta wezwała policję.

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

W zlikwidowanym laboratorium wytwarzany był mefedron. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam blisko 14 kilogramów substancji o czarnorynkowej wartości miliona złotych.

Ketamina, grzybki, mefedron, GHB, khat - jakie były efekty delegalizacji tych substancji w UK?

Termin wejścia Ustawy o Substancjach Psychoaktywnych został przesunięty, ponieważ prawodawcy zastanawiają się jak sprawić, by w ogóle mogła być ona egzekwowana. Aby jednak spróbować przewidzieć, jak będzie ona wpływać na wzorce rozpowszechniania i używania narkotyków, gdy w końcu zacznie funkcjonować, reporter Vice UK zapytał Mark Dempstera z organizacji Release co się działo, gdy zakazami objęto pięć innych narkotyków - mefedron, grzybki halucynogenne, GHB, ketaminę i khat.

Policjanci udaremnili sprzedaż ponad 7 tysięcy działek dilerskich mefedronu. To jeden z większych transferów środków odurzających zabezpieczonych w tym roku na terenie Krakowa. Zatrzymano 53-letniego przemytnika.

Mundurowi zabezpieczyli środki odurzające w postaci mefedronu, marihuany, soli kokainowych i tabletek tzw. extasy.

Za posiadanie narkotyków odpowie 20-letni chełmianin, który w zamrażarce lodówki przechowywał kilkadziesiąt porcji mefedronu.

O tym, że mieszanie różnych form działalności przestępczej nie popłaca.

Chodzi o Andrzeja M., szefa rozbitej w zeszłym tygodniu grupy przestępczej, która wprowadziła na rynek 237 kg dopalaczy. M. usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Mefedron: Tanie złudzenie szczęścia

Po zażyciu mefedronu nie musisz jeść, nie czujesz zmęczenia i nie martwisz się niczym. Nie możesz też powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną dawkę.

Blisko 6 kilogramów substancji odurzających, trzy osoby zatrzymane - to efekt pracy policjantów wydziału kryminalnego mokotowskiej komendy.

Marihuana i mefedron przechwycone przez krakowskich policjantów. Dwie osoby odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu.

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciw Dawidowi B., zwanemu "królem dopalaczy". Właściciel sieci sklepów Smart Szop odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa zagrożenia zdrowia i życia wielu osób poprzez handel dopalaczami. Biegli znaleźli w nich substancje zastępcze m.in. dla amfetaminy, marihuany i haszyszu.

Narkotyki projektowane uderzają poniżej pasa

18-latek czterokrotnie dźgnął się w szyję i klatkę piersiową nożyczkami. Przebywając sam w swoim pokoju w akademiku, poczuł się nagle schwytany w pułapkę. Był przekonany, że jedynym sposobem wydostania się z niej jest odebranie sobie życia. Kiedy obudził się kilka godzin później w kałuży krwi, psychodeliczny trip ustępował. Był przerażony, udało mu się wezwać karetkę. Po powrocie do zdrowia powiedział Joji Suzuki, zajmującej się uzależnieniami psychiatrze z Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, że wziął LSD.
Laboratorium produkujące mefedron - narkotyk zyskujący coraz większą popularność, zlikwidowano w Świętokrzyskiem.
Mamy do czynienia z prawdziwą plagą. Nowe narkotyki mnożą się na rynku europejskim w bezprecedensowym tempie - ostrzegają Europejskie Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień (EMCDDA) oraz Europol we wspólnym raporcie, który został opublikowany w Lizbonie
Rada UE przyjęła zakaz sprzedaży mefedronu

UK: mefedron nadal dostępny, w podwójnej cenie

Mefedron zdelegalizowano w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku, pomimo sprzeciwu specjalistów i, jak się później okazało, braku dowodów na szkodliwość substancji. Zmiana przepisów miała doprowadzić do organiczenia jej dostępności. Efekt? Mefedron na czarnym rynku, zupełny brak kontroli jego składu i dwukrotnie wyższa cena.

randomness