Narkotykowe zombie są też w Polsce. "Mieszkam na Dolnym Śląsku, tu królują trzy substancje"

Historie o narkotykowych epidemiach w Stanach Zjednoczonych czy na Wyspach co rusz pojawiają się w Polskich mediach. Czytamy o "fentanylowych zombie" i "narkotykach Frankensteina" jak o czymś strasznym, ale raczej egzotycznym. W Polsce przecież takie rzeczy się nie dzieją. Tylko czy na pewno? Do Medonetu przyszedł list od czytelnika, który ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Mieszka na terenach, gdzie "Czech", "Piko" i "Meta" są w każdej szkole, a na ulicach w biały dzień można spotkać "zombie".

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

medonet.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

231

Historie o narkotykowych epidemiach w Stanach Zjednoczonych czy na Wyspach co rusz pojawiają się w Polskich mediach. Czytamy o "fentanylowych zombie" i "narkotykach Frankensteina" jak o czymś strasznym, ale raczej egzotycznym. W Polsce przecież takie rzeczy się nie dzieją. Tylko czy na pewno? Do Medonetu przyszedł list od czytelnika, który ma na ten temat zupełnie inne zdanie. Mieszka na terenach, gdzie "Czech", "Piko" i "Meta" są w każdej szkole, a na ulicach w biały dzień można spotkać "zombie". /p>

"Łatwo to kupić i jest stosunkowo tanie. Mamy prosty dostęp z Czech"

Kiedy czytam wiadomości o tej apokalipsie fentanylowych zombie w USA, to wcale nie jest tak, jakbym miał do czynienia z jakimś science-fiction. Niestety dla mnie to literatura faktu, właściwie jak relacja wprost spod moich okien. Mam rodzinę we wschodniej i centralnej Polsce i tam faktycznie nie widać takich obrazków. Dla mieszkańców Małopolski czy Mazowsza naprawdę to może być jakaś abstrakcja. Takie doniesienia z dalekich stron, które ich w żaden sposób nie dotyczą. Chociaż w Warszawie chyba problem jest w agencjach reklamowych i night clubach, gdzie bogaci sięgają po kokainę. Przynajmniej tak mówią znajomi ze stolicy. Nie wiem, ja tego na oczy nie widziałem.

Za to na co dzień widuję inne trudne obrazki. Na Dolnym Śląsku problemem nie jest kokaina, fentanyl czy heroina. U nas sięga się po coś innego — łatwo to kupić i jest stosunkowo tanie. Mamy prosty dostęp z Czech. Zresztą, oni z kolei biorą od nas dostępną w aptekach pseudoefedrynę [znajduje się w farmaceutykach stosowanych przy przeziębieniu — przyp. red.], z której później produkują te same narkotyki, jakimi później odurzają się mieszkańcy Dolnego Śląska. U nas na ulicach te zombie są pod wpływem amfetaminy, metamfetaminy lub mefedronu. Czyli, w slangu młodzieży, "Czecha", "Mety" i "Piko".

"Diler jest chyba w każdej klasie"

Z narkotykami największy problem ma u nas młodzież. Starsi raczej upajają się ponad miarę alkoholem, ale dla nastolatków chyba bardziej atrakcyjny jest "haj". Najgorsze jest to, że ze zdobyciem narkotyków naprawdę nie ma problemu. Ze słów mojej córki, dziś już świeżo upieczonej absolwentki, wynika, że diler jest chyba w każdej klasie. A na pewno każdy, kto chce spróbować, bez problemów narkotyki zdobędzie.

Mieszkam w Jeleniej Górze, więc mogę opisać głównie to, co dzieje się u mnie, ale to nie jest tak, że problem mamy tylko my. Wcale nie, "Czech" i "Piko" rządzą też ulicami innych dolnośląskich miast. Do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu trafiają dzieciaki z Polkowic, ze Zgorzelca. U nas są dwa główne skupiska "zombie". Młodzi pod wpływem zbierają się na dworcu PKS (to właśnie moje okolice) lub w okolicach dworca PKP, gdzie działa jedyna w mieście dyskoteka. Miejsce, gdzie w piątkowe czy sobotnie wieczory lepiej się nie zapuszczać. Chyba że chce się nadziać na agresywnych młodych ludzi, którzy naprawdę średnio kontaktują, więc i nie mają żadnych hamulców. Łatwo o tragedię.

"Tańczą w biały dzień, gadają do siebie"

Mam znajome, które mówią wprost, że boją się chodzić po mieście. Wieczorem to raczej tylko z psem albo gazem pieprzowym, żeby mieć jakieś poczucie bezpieczeństwa. Ale w dzień wcale nie musi być lepiej. To nie jest tak, że narkomani są w podziemiu i się ich nie spotyka. Ja ich widuję i to wcale nie rzadko. Tańczą w biały dzień na ulicy, biegają bez koszulki, gadają do siebie. Kiedyś widziałem ledwo pełnoletniego łebka, który stanął na chodniku i po prostu się zawiesił. Stał, pochylając się do przodu i tępo patrzył w przestrzeń. Zupełnie jak te fentanylowe zombie. To naprawdę dzieje się też u nas.

Wśród moich znajomych są ludzie, których dzieci trafiły na odwyk. Niektóre do dziś mają problem z uzależnieniem lub mają nawroty nałogu. Normalne domy, normalni ludzie, a dzieci całkowicie się wykoleiły. Ja w tym nie widzę winy rodziców, choć najłatwiej by było właśnie tak powiedzieć. Kiedy wszyscy wokół ćpają, kiedy to jest norma, wcale nie jest trudno wpaść w taką sieć. Straszne jest to, co się dzieje. I dzieje się tuż obok was, a nie w dalekich Stanach. Nie ma co na to zamykać oczu — zwłaszcza że im szybciej zobaczycie u swoich dzieci objawy zażywania, tym większe szanse, że uda się je z tego wygrzebać. Zanim zostaną kolejnym straconym dla świata zombie.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Spaniały Polski... (niezweryfikowany)
Też mieszkam na Dolnym Śląsku i to co przeczytałem to dla mnie abstrakcja. Straszne bzdury. Może w dziurach typu Bogatynia, Bolesławiec , Wałbrzych,itp. coś takiego się dzieje, reszta dolnośląskiego jest wolna od takich zjawisk.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

poranek we własnym domu pewnej wietrznej soboty, pozytywne nastawienie.

Zanim przejdę do właściwego TR, chciałbym napisać czemu w ogóle go piszę. Po pierwsze na pewno nie po to, byś dowiedział się, drogi czytelniku, jak działa dxm. Takich raportów jest na tej stronie od ch*ja i jeszcze trochę, spójrzmy prawdzie w oczy - czytając ten konkretny, nie dowiesz się prawdopodobnie niczego nowego. Mimo to, ostatnimi czasy dane mi było zaobserwować pewien spór: niektórzy twierdzą, iż grejpfrut zupełnie im nie pomógł, inni zachwalą jego działanie. Po pierwszej próbie z tym cytrusem zdecydowanie mogę zaliczyć się do tych drugich.

  • MDMA (Ecstasy)


Przejde od razu do rzeczy


W piatek mialem zamiar isc na impreze do Studo Jack (taki lokal gdzie

leci trance i house w Poznaniu).


Nadszedl ten dzien i bylismy juz gotowi tzn 15 tabletek koniczynek i

troche jarania


Ok 18:30 wpadli do mnie dwaj kumple przyniesli mi tabletki i poszli do

chaty sie najesc, ja w tym czasie ubralem sie i wyszedlem po moja laske.


Razem z nia poszlismy po reszte wiary.

  • Kodeina
  • Uzależnienie

Dobijający trzeci dzień odstawki. Raport zacząłem pisać w momencie przyjęcia pierwszej tabletki.

Czy ja dobrze myślę? Czy mi się coś miesza? Czy ja rzeczywiście chciałbym zostać malarzem? A może to tylko kolejny wymysł? Kolejne marzenie? Które powstało pod wpływem działania kodeiny trzy dni wcześniej i przy odstawieniu wydawało się jedyną sensowną opcją na życie? Tak. To już trzeci dzień bez kodeiny, nigdy nie miałem tak dotkliwych fizycznych objawów odstawienia, nieźle jak na kodeinowca z 7 letnim stażem. Hmm... Każdego taki stan dopada? Widać racja. 7 lat stażu nigdy nie byłem w ciągu, dla jednych to bajka, dla innych powód do wkurwienia.

  • GHB

Czesc wam ludzie ! To ja ! Andrzejek J. !
Andrzejek oprowadzi was po swoim swiecie ! - Swiecie Andrzejka !!!
Andrzejek ponownie zapisal sie na liste by moc byc z wami, cieszmy sie i

radujmy alebowiem nowy sort ghb wydaly na swiat sutki samego Jozuego !

Andrzejek lubi was i cieple ghb prosto spod wymienia starej zrzedliwej

sprzedawczyni nocnego z alkoholem.
randomness