Ślady kokainy na 94 proc. hiszpańskich banknotów

Według ostatnich badań, na 94 proc. hiszpańskich banknotów odnaleźć można ślady kokainy - podała we wtorek agencja Reutera.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1987
Według ostatnich badań, na 94 proc. hiszpańskich banknotów odnaleźć można ślady kokainy - podała we wtorek agencja Reutera. Naukowcy uwzględniają jednak możliwość, że tylko część banknotów była używana do zażywania narkotyku, a na reszcie ślady kokainy znalazły się pośrednio, w wyniku zetknięcia ze stosowanymi w tym celu banknotami. Cena kokainy w Hiszpanii w ostatnich latach drastycznie spadła. Gram tego narkotyku można nabyć nawet za 60 euro, a jednorazową dawkę już za 5 euro. Rząd hiszpański szacuje, że 1,6 proc. mieszkańców kraju zażywa tę substancję, podczas gdy jeszcze w 1999 r. odsetek ten wynosił 0,9 proc. Hiszpańskie służby bezpieczeństwa łączą wzrost podaży kokainy z sytuacją w Kolumbii, gdzie rebelianci potrzebujący coraz więcej pieniędzy na broń, zwiększają produkcję tego narkotyku. Hiszpania jest zaś głównym punktem na szlaku przemytu kokainy z Kolumbii do Europy. Opublikowane w niedzielnym wydaniu dziennika El "Mundo" badania zostały przeprowadzone przez laboratorium Sailab.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
W Holandii za spacepack (0,5 g) placilem niedawno 20 E.
Anonim (niezweryfikowany)
ale w holandi mają gorsze kokosy niz my w polsce :] (mieszkalem tam przez ostanie 3 lata)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.

  • Grzyby halucynogenne

29 września 2001

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Lekkie podniecenie pierwszego spotkania z DXM, pogoda deszczowa, nikomu się nie chce ruszyć na ulice, zażycie pod pretekstem poprawy nastroju; zrobienia czegoś nowego. Sam w domu, ledwo co zainstalowany NeedForSpeedUnderground.

Miejsce akcji całego raportu: Dom + park

  • Muchomor czerwony

Muscimol: 5-(aminometylo)-3-izoksazolol - jest on głównym

alkaloidem muchomorów i odpowiada za większą część działania

psychoaktywnego muchomorów. Główne działanie muscimolu polega na

blokowaniu receptora GABA-A. Muscimol używany jest w badaniach

nad GABA jako jego najskuteczniejszy jego bloker. Dowiedziono, że

muscimol działa na kilka obszarów mózgu - korę mózgową, hipokamp

i móżdżek. Muscimol wpływa także na poziom neuroprzekaźników:

randomness