Marihuana do picia

W słupskich sklepach można kupić napój z zawartością THC - substancji psychoaktywnej obecnej m.in. w marihuanie. I jak się okazuje, jest to legalne. Eksperci mówią jednak, że sprawą powinna zająć się prokuratura.

a.

Kategorie

Źródło

GP24.pl

Odsłony

5041

W słupskich sklepach można kupić napój z zawartością THC - substancji psychoaktywnej obecnej m.in. w marihuanie. I jak się okazuje, jest to legalne. Eksperci mówią jednak, że sprawą powinna zająć się prokuratura. "

Swiss Cannabis Ice Tea” - napój orzeźwiający z dodatkiem ekstraktu konopi indyjskich (marihuany) rozprowadza wrocławska firma DMS Polska. Na etykiecie czytamy, że nie mogą go pić kobiety w ciąży oraz że dorośli mogą spożyć maksymalnie dwie puszki dziennie. - Jest to zwykły produkt spożywczy, który w momencie wprowadzenia na rynek polski nie wymagał specjalnego zezwolenia - przekonuje Zbigniew Węgrzyn, prezes Zarządu DMS Polska we Wrocławiu. Według niego, jeżeli produkt został dopuszczony do sprzedaży w Unii Europejskiej, to może być też sprzedawany w Polsce. Warunek? Nie może przekraczać określonej dawki THC, czyli pięciu mikrogramów na kilogram.

- W dokumentach od producenta jest napisane, że produkt spełnia unijne normy. Zresztą dodatek z kwiatów konopi ma dla tego napoju tylko wartości smakowe - dodaje Węgrzyn. - Jeżeli jakiś składnik jest dopuszczalny w Unii, to my nie mamy nic do gadania. Natomiast jeżeli nie jest dopuszczony, a dystrybutor wprowadza go na rynek, to wówczas popełnia przestępstwo i tyle - stwierdza Anna Malinowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego.

Krajowe Biuro ds. Zapobiegania Narkomanii bezradnie rozkłada ręce. - Rozpatrywaliśmy tego rodzaju problem w przypadku piwa z dodatkiem konopi. Wszczęliśmy procedurę, by to wyjaśniać z Urzędem Integracji i Komisji Europejskiej. Okazało się, że jeżeli dodatki ekstraktów są zgodne z międzynarodowymi normami, to są traktowane jako dodatek lub środek spożywczy - mówi Bogusława Bukowska, zastępca dyrektora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jej zdaniem jednak zastrzeżenia może budzić sama nazwa napoju, ponieważ znajduje się w niej słowo cannabis (czyli marihuana). Ponadto na puszce znajduje się symbol tego narkotyku, za którego posiadanie w Polsce grozi od roku do pięciu lat więzienia.

- W moim odczuciu to propaguje narkotyki i to powinna rozstrzygnąć prokuratura. Używanie takiego symbolu nie jest przypadkowe - mówi Bukowska. KBPN zawiadamiał prokuraturę w podobnych przypadkach. Chodziło m.in. o reklamę filmu, gdzie pojawiał się liść marihuany. Jednak prokuratura umorzyła sprawę, uznając, że wszystko jest w zgodzie z polskim prawem.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
"Ponadto na puszce znajduje się symbol tego narkotyku, za którego posiadanie w Polsce grozi od roku do pięciu lat więzienia." moment, moment... ta ustawa już weszła w życie?
slu
oczywiscie ze nie
Anonim (niezweryfikowany)
za posiadanie grassu jest od roku do piecie lat, a nie za posiadanie jego wizerunku^^
Anonim (niezweryfikowany)
kto wie gdzie to mozna kupic w wawie?:P
Anonim (niezweryfikowany)
piłem już takie wynalazki i nic poza plastikowym smakiem nie czułem. do tego ta cena...
Anonim (niezweryfikowany)
tak, jak i w piwie cannabis, chodzi tylko o smak
Anonim (niezweryfikowany)
dodam jeszcze, że jest robiony z nasion konopi, które jak wiadomo THC nie zawierają.
widelec (niezweryfikowany)
"cannabis" znaczy konopia(roslina) , marihuana to nazwa narkotyku. drobiazg, ale nalezy trzymac sie faktow
fido (niezweryfikowany)
[quote] "cannabis" znaczy konopia(roslina) , marihuana to nazwa narkotyku. drobiazg, ale nalezy trzymac sie faktow[/quote] dokladnie. ludziska ciagle mowiac o czyms uzywaja nieadekwatnych slow a potem sie matoly dziwia, ze sa nieporozumienia lub, w najlepszym razie, nie wiadomo o co chodzi.
speedfan1987@o2.pl (niezweryfikowany)
"...zastrzeżenia może budzić sama nazwa napoju, ponieważ znajduje się w niej słowo cannabis (czyli marihuana).Bez komentarza bo brak mi słów :P
Anonim (niezweryfikowany)
Noż kurwa.Głupota naszego rządu i tych wszystkich ważniaków nie zna granic.Matko, gdzie ja żyje?!IVRP~~JEBAĆ!!! <wściekle spluwa na kaczkę pływającą w jeziorku>.....
Anonim (niezweryfikowany)
jak by chociasz jedna osobo w tym calym instytucie od narkomani na jakims wazniejszym stanowisku zaryla chociasz raz grass odrazu by bylo inaczej w polsce!!!!! tak panowie i panie zyjemy w kraju kturym zadzi ciemnota i niedowiedza wiekrzosc stanowisk zajmuja ....albo niebede dokanczal niekce odpowiadac prawnie za obrazanie uzednikuw panstowych <devil> awiec to jest tak jak by ktos pieprzyl ze alkochol jest zly i trzeba go zakazac a sam by w zyciu niewypil nawat karmi/karni niewiem jak to sie pisze :PP i niemialby zielonego (ale sie fajnie napisalo) pojecia o jego dzialanu poza tym encyklopedycznym alebo przekazywanym z kokolenia na pokolenie...... hmm sie rozpisalem:D
Anonim (niezweryfikowany)
sorka za bledy ale pisalem pod wplywem emocji wywolanych tyl debili**m
Anonim (niezweryfikowany)
Piszesz o ciemnocie ale najpierw sam naucz się pisać bez błędów debilu
Anonim (niezweryfikowany)
Musisz od razu na niego wjeżdżać?
<p>efekt nie przekraczal polowy lufy thai'a albo kiepskiej samosiei ;D</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina

To już mój kolejny raport w ostatnim czasie, ale tak się jakoś złożyło :-)
Zatem jedziem!

  • Marihuana

Data: Kwiecien 2003


Drug: marihuana - szczyty K2 :)


Temperatura: dosc zimno, ubrani w kurtki i z magnetofonem w reku ;]


Muza: Cypress Hill - Rules

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Audioriver Festival, pierwszy dzień

Całość rozegrała się na festiwalu Audioriver w Płocku. Audioriver jest dwu i pół dniowym festiwalem muzyki elektronicznej ściągającym ludzi na plażę nad Wisłą od dobrych kilku lat. Jego motto to „Intependent Worlds Festiwal” jednak te „niezależne światy” to głównie techno, drum and bass i ogólnie IDM. Był to nasz pierwszy wyjazd na tego typu festiwal i jako tabula rasa postanowiliśmy poznać to wszystko będąc pod wpływem LSD.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Nastawiony odkrywczo na osiągnięcie 3 plateau. Do południa czułem się niewyraźnie, na szczęście przeszło mi kiedy wyszedłem w drogę do domu K, gdzie mieliśmy nocować razem z T. Miejsce pobytu przygotowane odpowiednio na łóżkowe tripowanie pod opieką odpowiedzialnych ludzi.

20:55 - zarzucane 4 paski w odstepach 10 min między każdym podczas spaceru po starym grodzie (świetny klimat, wielkie drzewa, zero oświetlenia, teren pokryty wieloma wzniesieniami i wypukłościami oraz pozostałościami po starym grodzie)

21:47 - zacząłem odczuwać pierwsze efekty - pisk w uszach, ciepło i zmniejszone czucie przede wszystkim w opuszkach palców.

randomness