Sprzedaż marihuany w stanie Michigan prawdopodobnie przekroczy 3 miliardy dolarów w 2023 roku

Rynek marihuany w stanie Michigan nie przestaje rosnąć, bijąc kolejny rekord sprzedaży w lipcu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne

Odsłony

15

Rynek marihuany w stanie Michigan nie przestaje rosnąć, bijąc kolejny rekord sprzedaży w lipcu.

W zeszłym miesiącu branża sprzedała produkty z marihuany do użytku rekreacyjnego i medycznego o wartości około 276,75 miliona dolarów. To wzrost o 33,5% w porównaniu do stycznia. Jeśli sprzedaż będzie kontynuowana w takim tempie, w 2023 roku przekroczy 3 miliardy dolarów.

Największy wzrost pochodzi ze sprzedaży marihuany do użytku rekreacyjnego, która wzrosła o 38% od stycznia. W porównaniu do tego, sprzedaż marihuany medycznej spadła o prawie 46% w ciągu roku do lipca. Produkty rekreacyjne są tańsze od medycznych o prawie $3,38 za 28g marihuany, co sprawia, że osoby posiadające kartę do zakupu marihuany medycznej chętniej sięgają po produkty w sklepach rekreacyjnych.

To duża zmiana w porównaniu z drastycznym spadkiem cen, jaki obserwowano w branży przez ostatnie dwa lata.

Ceny marihuany do celów rekreacyjnych wzrosły do $98,65 za uncję (28g) w lipcu, co stanowi wzrost o 23% od stycznia. Mimo to, ceny wciąż są niskie w porównaniu z początkami regulowanego rynku, kiedy osiągnęły ponad $500 za uncję.

Michigan Cannabis Regulatory Agency przypisuje sobie zasługi za poprawę cen, twierdząc, że wzrost wynika z zaostrzenia przepisów, które ograniczyły napływ nielegalnej marihuany na legalny rynek. CRA nałożyła kary o łącznej wartości prawie $3,3 miliona na “czarne owce” w branży od 2020 roku.

Do lipca sprzedaż marihuany w Michigan przekroczyła 1,7 miliarda dolarów. W 2022 roku rynek w Michigan osiągnął wartość 2,3 miliarda dolarów, a wygląda na to, że w tym roku ta suma zostanie łatwo przekroczona. Co więcej, sprzedaż marihuany przewyższyła sprzedaż alkoholi destylowanych w stanie po raz pierwszy w zeszłym roku, osiągając 1,91 miliarda dolarów.

Dzięki gwałtownemu wzrostowi sprzedaży od grudnia 2019 roku, Michigan ma obecnie drugi co do wielkości rynek marihuany w USA, tuż za Kalifornią.

Legalna sprzedaż marihuany w Kalifornii przekroczyła w zeszłym roku 5,3 miliarda dolarów, mimo że stan ten ma prawie 30 milionów mieszkańców więcej niż Michigan. W 23 stanach USA marihuana do użytku rekreacyjnego jest legalna.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Pamiętam mojego pierwszego kwasa - czarny kryształ, na którego

namówił mnie J. Bardziej się bałam, niż chciałam rzeczywiście

spróbować. Pamiętałam niektóre bad tripy grzybowe, poza tym mam

paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś

wkręcam ;-)

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Wspaniały humor - wielkie podniecenie, lekki strach. Bardzo sprzyjające warunki: ciepły, majowy dzień, zielony park oraz moje mieszkanie.

   Moja styczność z narkotykami była niewielka, dlatego też na spotkanie z kwasem cieszyłam się niebywale. Byłam w znakomitym nastroju, słońce zaglądało mi w oczy, a chmury układały się w pierzaste okrągi niczym w malowidłach słynnych impresjonistów. Czułam taką euforię, której nie da się opisać werbalnie.

  • Amfetamina


Nigdy Nie Ciagnelo Mnie Do Takich Rzeczy Jak Feta, Lsd Itp. Ale Oczywiscie Nadazyla Sie Okazja Zeby Sprobowac (Fety), Wiec Pomyslalam Czemu Nie. Bylam Przekonana Ze Nie Odczuje Niczego Niezwyklego. Przynajmniej Mialam Taka Nadzieje. Nie Bylo Duzo Towaru, Bylismy W Trojke I Bylo 1/4 Deel-Paka. Uformowalam Sobie Spora Kreske I Nie Zwazajac Na Moja Sluzowke Nosa Pociagnelam Jak Stary Cpun. Czasami Ciagne Tabake Wiec Nie Mialam Z Tym Problemu. Czekalam Na Efekty...


  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Noc, wystylizowany do podróży pokój, odpowiedni strój, podniecenie i duży niepokój związany z dawką.

No i w końcu do tego doszło, lata czytania neurogroove oraz serwisów pokrewnych wreszcie doprowadziły mnie do mojego własnego trip raportu.

 

Miał to być mój 4 raz z tryptaminami, a drugi raz z 4-ho-met i stwierdziłem, że dalsze bawienie się w próbowanie dawek traci już sens, jeśli rzeczywiście chcę zacząć DOŚWIADCZAĆ, a nie ślizgać się po powierzchni doświadczenia. Można powiedzieć, że byłem gotów na wszystko, od totalnej euforii, do najgłębszego badtripa (którego oczywiście prorok mi nie poskąpił, hehe).