REKLAMA
Illinois: Sprzedaż marihuany bije rekordy

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

30

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów. Taką informację przekazał Departament Finansów Illinois. Na terenie stanu tylko w ciągu jednego miesiąca medyczna marihuana została sprzedana za kwotę ponad 75 milionów dolarów, względem poprzedniego miesiąc to wzrost o niemal jedną dziesiątą. Nieco mniej, bo 33 miliony ubyły z portfeli entuzjastów marihuany rekreacyjnej.

Ta z kolei została zalegalizowana w Illinois w styczniu tego roku. Praktycznie z miesiąca na miesiąc sprzedawano jej coraz więcej, nie przeszkodziła temu nawet pandemia koronawirusa. Mimo częściowego lockdownu podczas pierwszej i drugiej fali epidemii, punkty z marihuana były i nadal są otwarte, a dodatkowo używkę można zamawiać online. Od początku roku sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej w Illinois przekroczyła 800 milionów dolarów. Eksperci szacują, że do końca roku kwota wyniesie ponad miliard.

Środki pozyskane dzięki opodatkowaniu rekreacyjnej marihuany są przeznaczane na walkę z nielegalnym obrotem i pomoc osobom uzależnionym. Pieniądze zostaną także zainwestowane w programy pomocowe dla społeczności najbardziej dotkniętych walką z przemysłem narkotykowym, a także te edukujące w kwestii równości społecznej. Od 1 stycznia mieszkańcy stanu Illinois mający powyżej 21 lat mogą legalnie kupić do 30 gramów suszu, 5 gramów ekstraktu marihuany albo 500 gramów produktu jadalnego zawierającego THC. Sprzedaż może odbywać się tylko w licencjonowanych punktach na terenie całego stanu.

Marihuana rekreacyjna jest, bądź będzie legalna w 15 stanach USA. Przy okazji wyborów prezydenckich dopuściły ją: Arizona, New Jersey, Dakota Południowa i Montana. Z kolei odmiana lecznicza jest zezwolona w 36 amerykańskich stanach. Szacuje się, że całkowita sprzedaż obu odmian marihuany w USA wyniesie w tym roku 16 miliardów dolarów. Kongres USA ma się niebawem zajęć ustawą, na mocy której miękki narkotyk byłby legalny w całych Stanach Zjednoczonych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Mój pierwszy kontakt z grzybami halucynogennymi miał miejsce dość spontanicznie. Już od pewnego czasu chciałem się z nimi spotkać, ale jakoś niespecjalnie czyniłem w tym kierunku starania... Stwierdziłem, że `jak przyjdzie, to będzie`. Dla jasności chciałbym jeszcze tylko dodać, że jestem zwolennikiem jedynie naturalnych środków zmieniających świadomość.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks

Chciałem sprawdzić po raz drugi działanie mieszanki THC-DXM, aby potwierdzić poprzednie doznania. Pozytywne nastawienie, radość z czekającej mnie a la psych fazy. Sam w pokoju, w tle TV, dźwięki ulicy za oknem. Trochę chłodno ze względu na godzinę i poranny deszcz.

Witam, w tym raporcie opiszę połączenie THC i DXM. To drugi raz z tym miksem. Za pierwszym razem faza była bardzo specyficzna, działał w dużym stopniu na umysł. I to jest właśnie to, czego oczekują od DXM ;) Raport powstaje po 2 spotkaniu z tą mieszanką, bo chciałem potwierdzić wyniki z ostatniego razu. Takie małe badania xd.

-TXC-

  • MDMA
  • Pierwszy raz

nastawienie bardzo pozytywne, ema brana przed szkola(2 liceum) z kolega bez wiekszych przygotwan.

Spotykamy sie z kolega w umowionym miejscu o godzinie 9.00 podekscytowani na mysl o tym co zaraz bedzie sie dzialo. Po chwili namyslu decydujemy sie zajebac stuffik w galerii handlowej-malo ludzi o tak wczesnej godzinie+jest gdzie posiedziec, a na dworze zbyt zimno na takie tripowanie. Jestesmy w posiadaniu 2 kapsulek z krysztalem w srodku,200mg w kazdej. Dopowiem jeszcze ze moj kolega-nazwijmy go R-juz kiedys siedzial w temacie stymulantow jednak nic nie bral od 4 miesiecy. Az do teraz.

T+0

  • Heimia salicifolia


Subst: heima

dośw: heima x 7 (już jeden tr popełniłem w chwili uniesienia)

s&s: warunki zmienne (ale ja ten sam),

sposoby, metody, postaci: palenie suszu, palenie suszu i ekstaktu, napary, wywary, fermentacje słoneczne.
randomness