Illinois: Sprzedaż marihuany bije rekordy

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

57

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów. Taką informację przekazał Departament Finansów Illinois. Na terenie stanu tylko w ciągu jednego miesiąca medyczna marihuana została sprzedana za kwotę ponad 75 milionów dolarów, względem poprzedniego miesiąc to wzrost o niemal jedną dziesiątą. Nieco mniej, bo 33 miliony ubyły z portfeli entuzjastów marihuany rekreacyjnej.

Ta z kolei została zalegalizowana w Illinois w styczniu tego roku. Praktycznie z miesiąca na miesiąc sprzedawano jej coraz więcej, nie przeszkodziła temu nawet pandemia koronawirusa. Mimo częściowego lockdownu podczas pierwszej i drugiej fali epidemii, punkty z marihuana były i nadal są otwarte, a dodatkowo używkę można zamawiać online. Od początku roku sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej w Illinois przekroczyła 800 milionów dolarów. Eksperci szacują, że do końca roku kwota wyniesie ponad miliard.

Środki pozyskane dzięki opodatkowaniu rekreacyjnej marihuany są przeznaczane na walkę z nielegalnym obrotem i pomoc osobom uzależnionym. Pieniądze zostaną także zainwestowane w programy pomocowe dla społeczności najbardziej dotkniętych walką z przemysłem narkotykowym, a także te edukujące w kwestii równości społecznej. Od 1 stycznia mieszkańcy stanu Illinois mający powyżej 21 lat mogą legalnie kupić do 30 gramów suszu, 5 gramów ekstraktu marihuany albo 500 gramów produktu jadalnego zawierającego THC. Sprzedaż może odbywać się tylko w licencjonowanych punktach na terenie całego stanu.

Marihuana rekreacyjna jest, bądź będzie legalna w 15 stanach USA. Przy okazji wyborów prezydenckich dopuściły ją: Arizona, New Jersey, Dakota Południowa i Montana. Z kolei odmiana lecznicza jest zezwolona w 36 amerykańskich stanach. Szacuje się, że całkowita sprzedaż obu odmian marihuany w USA wyniesie w tym roku 16 miliardów dolarów. Kongres USA ma się niebawem zajęć ustawą, na mocy której miękki narkotyk byłby legalny w całych Stanach Zjednoczonych.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe

wewnętrzny i zewnętrzny spokój, dom, pora zimowa. Nastawienie: chęć lekkiego zresetowania codzienności w mózgu i zabawy swoją wyobraźnią.

Pierwszy karton przyjęty o 22:40, drugi o 23:40, podróż trwała do ok. 05:00 (intensywniejsze efekty to właśnie 5 godzin).

Nie wiem z jakiego powodu nikt jeszcze nie opisywał 25C-NBOMe na NG, więc co mi szkodzi, ja to zrobię pierwszy. Specjalnie nie mierzyłem zbyt dokładnie czasu działania, ponieważ chciałem o nim zapomnieć i jak najdłużej cieszyć się osiągniętym stanem.

  • Gałka muszkatołowa

Mój pierwszy kontakt(i chyba ostatni) z gałką.16:15 Do szklanki wsypałem 4 paczki mielonej gałki Kamis w sumie 60g,

zalałem letnią wodą i po paru minutach zabrałem się do spożycia.


Poszło na 4 razy. Smak okrutny, popijałem herbatą. Później jeszcze zabijałem ten smak musztardą


Po 1,5h lekko zacząłem odczuwać efekty. Zaburzenia widzenia, pojawiały się jakieś niebieskie wędrujące łaty. Cały czas odbijał mi się smak gałki - ochyda, do tego jeszcze zaczął mnie boleć brzuch.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

Doświadczenie:dxm,kodeina,alkohol,mieszanki ziołowe,thcm,tabsy.
Set& settings: błogi nastrój, środek nocy,plaża,jezioro, n-ty raz z dxm'em + muzyka.

375mg / ok.80kg.
18 l.

23:50

-Mogę już?
-Jest już dawno ciemno,możesz.

Zawsze chciałam,przeżyć tripa na plaży..z gwiazdami... .

Biorę, krzywie się, popijam..

00:30

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Ciekawość spróbowania nowej substancji, bez przejmowania się problemami, dobry kontakt z kumplem

Lek zakupiłem internetowo ;D W mieszkaniu byłem z dobrym kolegą. Obiad zjadłem ok. 14:00 i zaraz po tym zabrałem się do ekstrakcji 3 saszetek(najpierw wsypać, potem zalać zimną wodą, delikatnie przemieszać, przelać przez chusteczkę). Następnie suszyłem na kaloryferze.

 

T+0  18:00- Zeskrobałem co zostało i wrzuciłem do resztki soku pomarańczowego, chusteczke też dodatkowo opłukałem. 3-4 łyki paskudztwa i nie ma. Czekałem na efekty słuchając muzyki. 

randomness