Illinois: Sprzedaż marihuany bije rekordy

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

49

Marihuana przyjęła się w stanie Illinois wyjątkowo dobrze i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem – większym niż kiedykolwiek wcześniej. W październiku łączne dochody ze sprzedaży marihuany medycznej i leczniczej wyniosły 108 milionów dolarów. Taką informację przekazał Departament Finansów Illinois. Na terenie stanu tylko w ciągu jednego miesiąca medyczna marihuana została sprzedana za kwotę ponad 75 milionów dolarów, względem poprzedniego miesiąc to wzrost o niemal jedną dziesiątą. Nieco mniej, bo 33 miliony ubyły z portfeli entuzjastów marihuany rekreacyjnej.

Ta z kolei została zalegalizowana w Illinois w styczniu tego roku. Praktycznie z miesiąca na miesiąc sprzedawano jej coraz więcej, nie przeszkodziła temu nawet pandemia koronawirusa. Mimo częściowego lockdownu podczas pierwszej i drugiej fali epidemii, punkty z marihuana były i nadal są otwarte, a dodatkowo używkę można zamawiać online. Od początku roku sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej w Illinois przekroczyła 800 milionów dolarów. Eksperci szacują, że do końca roku kwota wyniesie ponad miliard.

Środki pozyskane dzięki opodatkowaniu rekreacyjnej marihuany są przeznaczane na walkę z nielegalnym obrotem i pomoc osobom uzależnionym. Pieniądze zostaną także zainwestowane w programy pomocowe dla społeczności najbardziej dotkniętych walką z przemysłem narkotykowym, a także te edukujące w kwestii równości społecznej. Od 1 stycznia mieszkańcy stanu Illinois mający powyżej 21 lat mogą legalnie kupić do 30 gramów suszu, 5 gramów ekstraktu marihuany albo 500 gramów produktu jadalnego zawierającego THC. Sprzedaż może odbywać się tylko w licencjonowanych punktach na terenie całego stanu.

Marihuana rekreacyjna jest, bądź będzie legalna w 15 stanach USA. Przy okazji wyborów prezydenckich dopuściły ją: Arizona, New Jersey, Dakota Południowa i Montana. Z kolei odmiana lecznicza jest zezwolona w 36 amerykańskich stanach. Szacuje się, że całkowita sprzedaż obu odmian marihuany w USA wyniesie w tym roku 16 miliardów dolarów. Kongres USA ma się niebawem zajęć ustawą, na mocy której miękki narkotyk byłby legalny w całych Stanach Zjednoczonych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove

Set & Setting - sylwestrowy wieczór z dziewczyną, bratem i kumplem w mieszkaniu rodziców.

Dawkowanie - 375mcg czyli 1,5 kartonika z pierwszego rzutu

Wiek - 21 lat.

Doświadczenie: alkohol, nikotyna, ketamina, metkatynon, mefedron, dxm, mj, mieszanki "ziołowe"(w tym jwh-210), fentanyl, kodeina, benzodiazepiny, troszkę szałwi wieszczej, troszkę fety, 2c-e, 2c-p, 4-aco-dmt, eter, LSA, 25D-NBOMe..- to na pewno nie wszystko.

  • 5-MeO-MiPT
  • Bad trip

SET: stan psychiczny rozchwiany, nastrój pozytywny, chęć przeżycia nowych doznań seksualnych. SETTINGS: mieszkanie w bardzo jaskrawym kolorze z wielkim pejzażem na ścianie, podniecająca partnerka.

A wiec jak amator nastawienie pozytywne, kompletnie odwrotne do hołdującego motta: ,, znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale", brak przygotowania, spontan.

  • MDMA (Ecstasy)

I kolejna impreza techniczna z pod znaku CITYBEATS tym razem gościem była Gizelle, miejsce bibki (dom działkowca) masakrycznie wypasione a to dzięki idealnej izolacji od otoczenia :) fajny undergroundowy klimacik ;). Bibka była wypasiona pod względem muzy i ludzików z których duża część to były mi dobrze znane mordki (Pozdrowionka dla wszystkich bibowiczów). Pozatym była cudna pogoda, nawet ognisko było hehe czegoś takiego jeszcze nie widziałem - istne acidowe ognicho, które płonęło tuż przed lokalem z którego dochodził rytmiczny pulsujący bicik :D mmmmmmm.

  • Marihuana
  • Powoje
  • Yerba mate

S&S: Dom kolegi z okolicznymi działkami oraz zakład produkcyjny. Spacer wsiami i lasami nocą po okolicy. We śnie było nas trzech, Ja, Towarzysz K oraz Towarzysz W.

Dawkowanie: 10g nasion ipomea purpurea (w każdym dobrym sklepie etnobotanicznym =)) oraz mj nieznanego gatunku (+2 piwka, ale pomijam to jako tzw. 'błąd statystyczny' ze względu na dużą tolerancję na etanol).

Wiek i doświadczenie: 18, to i tamto. Towarzysz K 18, doświadczenie podobnie tylko dłużej, Towarzysz W chyba 22, doświadczenie małe.

randomness