Dochody z podatku od marihuany w Kolorado są wyższe niż od alkoholu i papierosów

Przez lata, obrońcy legalizacji marihuany mocno akcentowali jej potencjał jako źródła dochodu dla państwa. Po prawie dekadzie, analiza danych podatkowych wykonana przez Zgromadzenie Ustawodawcze Stanu Kolorado pokazuje, że te prognozy stały się rzeczywistością.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

20

Przez lata, obrońcy legalizacji marihuany mocno akcentowali jej potencjał jako źródła dochodu dla państwa. Po prawie dekadzie, analiza danych podatkowych wykonana przez Zgromadzenie Ustawodawcze Stanu Kolorado pokazuje, że te prognozy stały się rzeczywistością.

Marihuana vs. Alkohol i Papierosy: Rynkowa Dominacja

W roku finansowym 2022-2023, Kolorado zgromadziło więcej dochodów z podatków od marihuany niż z alkoholu i papierosów razem wziętych. Stan zebrał 282,3 miliona dolarów wpływów z podatków od marihuany, prawie 50 milionów dolarów więcej niż od papierosów i ponad 226 milionów dolarów więcej niż od alkoholu.

W porównaniu, sumaryczne dochody z podatków od papierosów i alkoholu wyniosły „zaledwie” $290 milionów. Choć te liczby są nadal imponujące, to maleją w porównaniu z zyskami generowanymi przez legalną marihuanę.

Inwestycje w Edukację: Gdzie Idą Dochody z Podatku od Marihuany?

Jednym z najbardziej znaczących aspektów tego finansowego sukcesu jest to, że dochody z podatku od marihuany były głównie kierowane na finansowanie szkolnictwa. Zgodnie z ustawą, większość tych środków została przeznaczona na budowę szkół i edukację.

Raport wykazał, że około 37% całkowitych wydatków z dochodów od marihuany zostało przeznaczonych na finansowanie edukacji i budowę szkół. Z kolei około 20% trafiło do Departamentu Usług Społecznych na różnorodne programy, w tym te skupiające się na zdrowiu behawioralnym i uzależnieniach.

Podsumowanie

Legalizacja marihuany w Kolorado okazała się być więcej niż tylko eksperymentem społecznym. Jest to teraz znaczący element gospodarki stanu, z korzyściami rozciągającymi się poza samą marihuanę. Wyniki te stanowią mocny argument dla innych stanów i krajów rozważających legalizację, pokazując, że jest to nie tylko etycznie słuszne, ale również finansowo opłacalne.

W dobie rosnącej akceptacji i zmiany społecznej perspektywy na marihuanę, Kolorado wytycza drogę dla innych, pokazując, że odpowiednio zarządzana legalizacja może przynieść szereg korzyści. Nie tylko generuje ona znaczące dochody podatkowe, ale również wspiera kluczowe sektory jak edukacja i zdrowie publiczne.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Tytoń

Set: Dobre samopoczucie z nastawieniem na rozerwanie się na mieście, względny brak zmartwień na tamtą chwilę. Setting: park miejski, godzina 20:00 , ok. 10 stopni Celsjusza.

Chce żebyście pomogli mi ustalić pewną rzecz, mianowicie mam obawy że jestem nadwrażliwy na THC. Jednak być może po prostu nie mam doświadczenia gdyż palę ekstramalnie rzadko, ilość paleń w moim życiu mogę policzyć na palcach obu rąk lub obu rąk i jednej nogi. Nie wkręcam sobie żadnej fazy, przeciwnie - zazwyczaj podchodziłem do tego z nastawieniem że "to mnie nie ruszy". Niestety za każdym razem rusza a ostatnim razem chyba było apogeum. W piątkowy wieczór wyszliśmy z kolegami rozerwać się na miasto. Przed udaniem się do pubu skoczyliśmy na skręta.

  • Narkoza

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Chill, piątek, moje 4x4

Preludium

Podróż z października ub. roku, więc całość nie jest idealna, odrobinę pisana na kolanie bez absolutnie żadnych zdolności do ładnego i zgrabnego ubierania tekstu. Piątek, popołudnie, ja i 2 kumpli, nazwijmy ich X i Y.

X jest zawodowym testerem trunków wysokoprocentowych, ma lekkie doświadczenie w ryciu sobie bani najróżniejszymi specyfikami z najgłębszych otchłani tego świata

Y, poszkodowany, zielony w temacie gość, który przyszedł na spotkanie po paru miechach, a wyszedł bogatszy o wspomnienia z innego świata

  • Szałwia Wieszcza

Przebieg:

Siedzimy z K w pokoju i patrzymy na salvię stojącą na oknie, stwierdzamy zgodnie, że można dziś jej spróbować, bierzemy pakiecik z listkami i dosłownie ociupinkę ziółka (po jednym buchu ziółka nie czuć w ogóle tego okropnego smaku SD), nabijamy lufkę, spalamy po 2 buchy, czekamy 5 min i odpalamy naszą kochaną Lady S.

randomness