USA: Alternatywy dla bankructwa w przypadku niepowodzenia biznesu marihuanowego

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

adwokat-baklazec.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

36

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

Oprócz tego, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej ponad granicami stanów, sprzedawcy legalnej marihuany nie mogą również ubiegać się o ochronę przed wierzycielami w federalnych sądach upadłościowych. Wynika to z faktu, że marihuana jest nadal uważana za substancję kontrolowaną z listy I w ramach federalnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Controlled Substances Act.

Brak bankructwa dla biznesów związanych z trawką

Ze względu na Controlled Substances Act i związaną z tym klasyfikację marihuany jako narkotyku bez korzyści medycznych, sądy upadłościowe odmawiają przyznania ochrony przed bankructwem biznesom związanym z marihuaną. Jest to w dużej mierze wynikiem sposobu, w jaki działa bankructwo biznesowe.

Kiedy firma ogłasza bankructwo, jej aktywa zostają przekazane syndykowi masy upadłościowej, który zarządza nimi i/lub sprzedaje je w celu zaspokojenia i wyrównania długów wobec wierzycieli. Jednakże, ponieważ wiele z aktywów biznesu marihuanowego zawiera marihuanę, produkty marihuanowe, akcesoria lub gotówkę pochodzącą ze sprzedaży marihuany, sądy upadłościowe niechętnie przekazują syndykowi aktywa uznane za nielegalne przez prawo federalne. Dodatkowo, syndyk mógłby być wtedy zmuszony do naruszenia prawa federalnego poprzez sprzedaż produktów z marihuany.

Opcje dla upadłości Cannabiz

Jeśli twój biznes związany z marihuaną upada, szukanie pomocy u doświadczonego prawnika specjalizującego się w sprawach upadłościowych jest nadal dobrym pomysłem. Chociaż pomoc federalna może nie być dostępna na samym początku, mogą istnieć sposoby na oczyszczenie biznesu przed złożeniem wniosku o ochronę w sądzie federalnym. Dodatkowo, sprzedaż aktywów i przeniesienie praw do wierzycieli może być również realną opcją, aby uciec od nieprzezwyciężonych długów. Wreszcie, niektóre stany zapewniają możliwości oddłużenia, które nie obejmują prawa federalnego, takie jak zarząd komisaryczny i cesje na rzecz wierzycieli.

Inną potencjalną opcją może być sprzedaż całej firmy, w tym wszystkich długów firmy. Ze względu na wysoce uregulowaną naturę biznesu marihuany, sprzedaż istniejącego biznesu, nawet takiego, który upada, może zapewnić nowemu sprzedawcy szybszy i łatwiejszy sposób na przebrnięcie przez całą biurokrację. Jednakże, ze względu na przepisy, które różnią się w zależności od stanu, może to być niezwykle skomplikowane.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie do nowej substancji, wycieczka do lasów z dwoma kumplami - jednym dobrze obeznanym - B i jednym nowicjuszem próbującym po raz pierwszy tak jak ja - W. Większość podróży w otoczeniu natury, wiosna, maj, przez cały czas lekko padał deszcz. Spontaniczna, niezaplanowana podróż.

Należałoby zacząć opis od tego, że raport pisany jest po upływie około 2,5 roku od podróży. Niestety część rzeczy już zapomniałem a same odczucia też nie są "na świeżo", ale zdecydowałem się na spisanie tego co mi wciąż pamiętam zanim wszystko wywietrzeje mi z głowy. Zdaję sobie sprawę, że TR jest trochę przydługawy, ale początkowo pisałem go raczej dla siebie i osób uczestniczących w tripie po prostu na pamiątkę. Opisywaną podróż uważam za swoje pierwsze psychodeliczne doświadczenie z prawdziwego zdarzenia.

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Szałwia Wróżbitów


Doswiadczenie: SD 1 raz, grzyby, snif-snif (juz rok dtx!), merry...

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Dobra impreza w znanym pubo-klubie w mieście, niespodziewany zwrot akcji z zakupem MDMA, jednak i tak już chciałem w tym okresie spróbować. Więc czemu nie? Dobry humor spowodowany udanym wieczorem w świetnym towarzystwie.

A jednak fajne to pisanie.. :p

Poznajcie moją koleżankę z Turcji!

Styczeń 2019, zimny weekendowy (chyba) wieczór. Razem ze znajomymi umówieni byliśmy na spotkanie w znanym miejscu na mapie naszego studenckiego miasta. W tym czasie siedziałem w akademiku u poznanej jakiś niedługi czas wcześniej Turczynki. Świetna dziewczyna swoją drogą. Kończymy pić wódeczkę grając w jakieś głupie alkoholowe gierki integracyjne. Telefon kontrolny do kolegi (dalej nazwanym K) czy idą na pewno na umówioną godzinę. Wszystko się zgadza, więc "My Little B, let's go!".

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Wręcz idealne- prawie pusty dom, humory świetne, oczekiwania wielkie, pogoda piękna, wyspałem się, nie mam traum i uprzedzeń, tripowałem z najlepszym przyjacielem.

WSTĘP

randomness