USA: Alternatywy dla bankructwa w przypadku niepowodzenia biznesu marihuanowego

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

adwokat-baklazec.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

31

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

Oprócz tego, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej ponad granicami stanów, sprzedawcy legalnej marihuany nie mogą również ubiegać się o ochronę przed wierzycielami w federalnych sądach upadłościowych. Wynika to z faktu, że marihuana jest nadal uważana za substancję kontrolowaną z listy I w ramach federalnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Controlled Substances Act.

Brak bankructwa dla biznesów związanych z trawką

Ze względu na Controlled Substances Act i związaną z tym klasyfikację marihuany jako narkotyku bez korzyści medycznych, sądy upadłościowe odmawiają przyznania ochrony przed bankructwem biznesom związanym z marihuaną. Jest to w dużej mierze wynikiem sposobu, w jaki działa bankructwo biznesowe.

Kiedy firma ogłasza bankructwo, jej aktywa zostają przekazane syndykowi masy upadłościowej, który zarządza nimi i/lub sprzedaje je w celu zaspokojenia i wyrównania długów wobec wierzycieli. Jednakże, ponieważ wiele z aktywów biznesu marihuanowego zawiera marihuanę, produkty marihuanowe, akcesoria lub gotówkę pochodzącą ze sprzedaży marihuany, sądy upadłościowe niechętnie przekazują syndykowi aktywa uznane za nielegalne przez prawo federalne. Dodatkowo, syndyk mógłby być wtedy zmuszony do naruszenia prawa federalnego poprzez sprzedaż produktów z marihuany.

Opcje dla upadłości Cannabiz

Jeśli twój biznes związany z marihuaną upada, szukanie pomocy u doświadczonego prawnika specjalizującego się w sprawach upadłościowych jest nadal dobrym pomysłem. Chociaż pomoc federalna może nie być dostępna na samym początku, mogą istnieć sposoby na oczyszczenie biznesu przed złożeniem wniosku o ochronę w sądzie federalnym. Dodatkowo, sprzedaż aktywów i przeniesienie praw do wierzycieli może być również realną opcją, aby uciec od nieprzezwyciężonych długów. Wreszcie, niektóre stany zapewniają możliwości oddłużenia, które nie obejmują prawa federalnego, takie jak zarząd komisaryczny i cesje na rzecz wierzycieli.

Inną potencjalną opcją może być sprzedaż całej firmy, w tym wszystkich długów firmy. Ze względu na wysoce uregulowaną naturę biznesu marihuany, sprzedaż istniejącego biznesu, nawet takiego, który upada, może zapewnić nowemu sprzedawcy szybszy i łatwiejszy sposób na przebrnięcie przez całą biurokrację. Jednakże, ze względu na przepisy, które różnią się w zależności od stanu, może to być niezwykle skomplikowane.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Przeżycie mistyczne

Nastawienie pozytywne, otoczenie 3 kumpli. Oczekiwania: Wejście na plateau 2

Wstęp: 

Wracając do domu po szkole stwierdziłem, że dawno nie brałem sobie ukochanego acodinu więc szybkim krokiem poszedłem do szafki, w której miałem przechowany acodin na "czarną godzine". Wyciągnołem go otwierając z bananem na twarzy pomyślałem, że wejdę sobie na max plateau 2 przejdę się do sklepu po liquid do e-papierosa i jak wrócę po chilluje sobie, i posłucham muzyki na luzie aczkolwiek nie spodziewałem się tak silnego działania.

1.30 pm

 • 4-ACO-DMT
 • 4-HO-MET
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Nastawienie bardzo pozytywne, ogólne podniecenie, od tripa wymagaliśmy mocnej psychodeli. Miejsce - najpierw dom, potem las(większość tripa) i ulice osiedla, następnie znowu dom.

  Zanim zacznę się rozpisywać muszę zaznaczyć, że przed wejściem AcO wychillowaliśmy się jeszcze bardziej popalając MJ, która towarzyszyła nam podczas całego tripa i jeszcze po nim.

 18:45 - Zarzucone około 25mg/os. wraz z R.

 • Efedryna

Postanowiłem wypróbować na sobie działanie efedryny. Jak do tej

pory ze środkami odurzającymi nie miałem do czynienia, więc

nadszedł czas coś tu zmienić (chociaż efedryna środkiem

odurzającym nie jest na pewno! :)))
 • 2C-P
 • Diazepam
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Katastrofa
 • Marihuana

Moje dwupokojowe mieszkanie, w którym zostałem sam na weekend.

Była niedziela, a ja miałem odpocząć. Moja dziewczyna wracała w poniedziałek rano, miałem się obudzić i wyjść po nią na przystanek, brzmiało jak dobry plan.

Wieczorkiem wypiłem końcówkę GBL'a, zapaliłem małe conieco i oglądałem sobie jakiś film, typowy chillowy niedzielny wieczór. W pewnym momencie stwierdziłem, że chyba go trochę marnuję, bo w sumie poniedziałek wolny, spać nie muszę, więc coś można by porobić.