USA: Alternatywy dla bankructwa w przypadku niepowodzenia biznesu marihuanowego

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

adwokat-baklazec.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

30

Biznesy legalnej marihuany, które pojawiły się ostatnio, są prawdziwymi pionierami w branży. Przez lata wiele z nich stanęło w obliczu federalnych nalotów i oskarżeń z powodu konfliktu między prawem stanowym i federalnym. Istnieje jednak kilka innych niezamierzonych konsekwencji konfliktu między prawem stanowym i federalnym, jeśli chodzi o cannabiz.

Oprócz tego, że nie mogą prowadzić działalności gospodarczej ponad granicami stanów, sprzedawcy legalnej marihuany nie mogą również ubiegać się o ochronę przed wierzycielami w federalnych sądach upadłościowych. Wynika to z faktu, że marihuana jest nadal uważana za substancję kontrolowaną z listy I w ramach federalnej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, Controlled Substances Act.

Brak bankructwa dla biznesów związanych z trawką

Ze względu na Controlled Substances Act i związaną z tym klasyfikację marihuany jako narkotyku bez korzyści medycznych, sądy upadłościowe odmawiają przyznania ochrony przed bankructwem biznesom związanym z marihuaną. Jest to w dużej mierze wynikiem sposobu, w jaki działa bankructwo biznesowe.

Kiedy firma ogłasza bankructwo, jej aktywa zostają przekazane syndykowi masy upadłościowej, który zarządza nimi i/lub sprzedaje je w celu zaspokojenia i wyrównania długów wobec wierzycieli. Jednakże, ponieważ wiele z aktywów biznesu marihuanowego zawiera marihuanę, produkty marihuanowe, akcesoria lub gotówkę pochodzącą ze sprzedaży marihuany, sądy upadłościowe niechętnie przekazują syndykowi aktywa uznane za nielegalne przez prawo federalne. Dodatkowo, syndyk mógłby być wtedy zmuszony do naruszenia prawa federalnego poprzez sprzedaż produktów z marihuany.

Opcje dla upadłości Cannabiz

Jeśli twój biznes związany z marihuaną upada, szukanie pomocy u doświadczonego prawnika specjalizującego się w sprawach upadłościowych jest nadal dobrym pomysłem. Chociaż pomoc federalna może nie być dostępna na samym początku, mogą istnieć sposoby na oczyszczenie biznesu przed złożeniem wniosku o ochronę w sądzie federalnym. Dodatkowo, sprzedaż aktywów i przeniesienie praw do wierzycieli może być również realną opcją, aby uciec od nieprzezwyciężonych długów. Wreszcie, niektóre stany zapewniają możliwości oddłużenia, które nie obejmują prawa federalnego, takie jak zarząd komisaryczny i cesje na rzecz wierzycieli.

Inną potencjalną opcją może być sprzedaż całej firmy, w tym wszystkich długów firmy. Ze względu na wysoce uregulowaną naturę biznesu marihuany, sprzedaż istniejącego biznesu, nawet takiego, który upada, może zapewnić nowemu sprzedawcy szybszy i łatwiejszy sposób na przebrnięcie przez całą biurokrację. Jednakże, ze względu na przepisy, które różnią się w zależności od stanu, może to być niezwykle skomplikowane.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Miks

Nastawienie: Beznadziejny nastrój po rozstaniu, brak chęci do ćpania, finalnie chęć wywołana etanolem i clonazolamem Otoczenie: Mieszkanie w bloku, potem centrum miasta

Niestety oznaczenie czasowe będzie dość słabe, bo nieczęsto spoglądałem na zegarek.

  • 4-HO-MET
  • Przeżycie mistyczne

Mój pokój, letni wieczór, sama w mieszkaniu, przygaszone żółte światło lampki, dwa piwa do towarzystwa

Z racji niedużej masy ciała (<50kg), braku jakiejkolwiek tolerancji na substancję i lekkiego napięcia związanego z jej zażyciem (pierwszy raz), oraz ogólnej podatności na działanie środków psychoaktywnych - chcąc delikatnie zapoznać się z 4-HO-METem, dzielę 50g na 4 ścieżki (~12.5mg) i wciągam jedną. Następnie czekam...

...i tak, niby wiem, że tryptaminy potrzebują chwilę na załadowanie, ale gdy po kwadransie jeszcze nic nie czuję, na wszelki wypadek dorzucam odrobinę, też donosowo. Tak na oko, całościowo porcja mogła dojść do 20mg. Jeszcze chwila... i zaczęło się.

  • Efedryna

Nie będę bawić się tutaj w szczegóły dotyczące pochodzenia, czy występowania,

gdyż "tussipect-owców" (nie wiem czy to właściwe sformułowanie) interesuje

działanie, efekty i skutki uboczne.


A więc:

randomness