Ponad 15 mld dolarów wpływów podatkowych dzięki legalizacji marihuany w USA

Według nowego raportu opublikowanego w poniedziałek przez Marijuana Policy Project (MPP), od 2014 do 2022 roku stany, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, zgromadziły łącznie ponad 15 miliardów dolarów z podatków od sprzedaży marihuany dla dorosłych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

13

Według nowego raportu opublikowanego w poniedziałek przez Marijuana Policy Project (MPP), od 2014 do 2022 roku stany, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych, zgromadziły łącznie ponad 15 miliardów dolarów z podatków od sprzedaży marihuany dla dorosłych.

Jednak, chociaż w 2022 roku stany zalegalizowane uzyskały około 3,8 miliarda dolarów z podatków od marihuany, był to pierwszy rok, w którym dochody były niższe niż w roku poprzednim. Eksperci przypisują to “wielości czynników”, takich jak polityka związana z COVID-19 i obecne trendy.

W 2022 roku wpływy z podatków były o prawie 100 milionów dolarów niższe niż w 2021 roku, chociaż w zeszłym roku więcej stanów, takich jak New Jersey i Nowy Meksyk, uruchomiło swoje rynki rekreacyjne, co teoretycznie powinno prowadzić do wyższych wpływów z podatków.

W stanach, gdzie legalizacja marihuany jest stosunkowo nowa, odnotowano wyższe wpływy z podatków, jednak sześć stanów o najbardziej ugruntowanych rynkach zanotowało spadki, które zrównoważyły te zyski.

Wpływy z podatków od marihuany w poszczególnych stanach na przestrzeni lat

Oto zestawienie wpływów z podatków dla poszczególnych stanów w 2022 roku oraz dla całego kraju rok po roku, zgodnie z raportem opublikowanym przez Marjujana Policy Project:

Tabela z wpływami z podatków w latach 2014-2022 dla wszystkich stanów:

Andrew Livingston, dyrektor ds. ekonomii i badań w Vicente LLP, powiedział w oświadczeniu prasowym, że ogólny spadek wpływów z podatków w 2022 roku wynikał z “wielu czynników”. Jego zdaniem, należy wziąć pod uwagę wpływ pandemii COVID-19 oraz ograniczeń związanych z nią, które zwiększyły popyt na konopie.

Korzyści dla stanów z legalizacji marihuany

Toi Hutchinson, prezes i dyrektor generalny MPP, stwierdziła, że stany, które wprowadziły legalizację, “czerpią korzyści z setek milionów dolarów wpływów z podatków każdego roku”. Te nowe źródła dochodów pomagają finansować ważne usługi społeczne i programy na terenie całego kraju, takie jak edukacja, leczenie alkoholizmu i narkomanii, wsparcie dla weteranów, szkolenia zawodowe oraz reinwestowanie w społeczności, które zostały niewspółmiernie dotknięte przez wojnę z narkotykami. “Stany, które pozostają w tyle, nie tylko szkodzą swoim obywatelom, ale także tracą potencjalne dochody” – dodała Hutchinson.

Nowy raport uwzględnia jedynie wpływy z marihuany rekreacyjnej i nie uwzględnia sprzedaży przeprowadzanej za pośrednictwem odrębnych programów medycznych w poszczególnych stanach.

Rosnące wpływy z podatków w przyszłości

W miarę dojrzewania nowych rynków – oraz z uwagi na to, że stany takie jak Delaware i Maryland w najbliższym czasie również uruchomią rynki legalnej marihuany po niedawnym zakończeniu prohibicji – oczekuje się, że w najbliższych latach wpływy z podatków będą rosły.

Stan, które dopiero zalegalizowały konopie dla dorosłych, odnotowują rekordowe wyniki sprzedaży marihuany, gdy więcej firm otrzymuje licencje, a konsumenci przenoszą się do regulowanego sektora.

Na przykład w marcu sprzedaż marihuany w Michigan osiągnęła rekordowy poziom, z prawie 250 milionami dolarów z łącznych zakupów marihuany rekreacyjnej i medycznej, jak podają stanowe organy regulacyjne.

W marcu także w stanie Connecticut odnotowano rekordowe 22 miliony dolarów z łącznej sprzedaży marihuany rekreacyjnej i medycznej.

W Missouri sprzedaż marihuany wyniosła rekordowe 126 milionów dolarów tego samego miesiąca, drugiego miesiąca od otwarcia sklepów z marihuaną dla dorosłych, po tym jak wyborcy zatwierdzili legalizację w listopadowym głosowaniu.

Gubernator Nowego Meksyku niedawno uczcił pierwszą rocznicę rynku marihuany dla dorosłych w swoim stanie, chwaląc się ponad 300 milionami dolarów sprzedaży od ostatniego kwietnia oraz tysiącami miejsc pracy stworzonymi przez branżę konopi.

W Arizonie całkowita sprzedaż marihuany dla dorosłych w 2022 roku osiągnęła 1,4 miliarda dolarów.

W Massachusetts, rynek rekreacyjny przekroczył oficjalnie 4 miliardy dolarów sprzedaży w styczniu, po uruchomieniu go w 2018 roku.

Z drugiej strony, senator z Wisconsin niedawno opublikował analizę ustawodawczą, która pokazała, jak wiele pieniędzy stracił jej stan na rzecz Illinois w zeszłym roku, gdy mieszkańcy Wisconsin, którzy nie mają uregulowanego rynku, przekroczyli granicę i wydali ponad 121 milionów dolarów na marihuanę.

Wnioski

Pomimo spadku wpływów z podatków od marihuany dla dorosłych w 2022 roku, oczekuje się, że w przyszłości wpływy te wzrosną, gdy nowe rynki będą dojrzewać, a kolejne stany zakończą prohibicję. W międzyczasie stany, które zalegalizowały marihuanę, kontynuują czerpanie korzyści finansowych, które pomagają wspierać różne programy społeczne i usługi. Stany, które jeszcze nie zdecydowały się na legalizację, ryzykują utratę potencjalnych dochodów oraz szans na poprawę sytuacji swoich obywateli.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

godz. okolo 15.30:


zarzucam dwie saszetki tantum rosa rozpuszczone w szklance wody.smak jest SLONY[w 2 szaszetkach znajduje sie oprocz 1g chlorowodorku benzydaminy rowniez 17,6g soli.]radzilbym rozpuszczac dwie saszetki w dwoch szklankach.





godz. ok. 16.00:


wbijam do kumpla. pierwszy wirazyk wizualny-widzialem slad swojego nosa jak ruszalem glowa

  • Meskalina
  • Pierwszy raz

Set: neutralny Setting: przez dwa dni wprowadzałem się w odpowiedni klimat oraz przypomniałem sobie to co już widziałem na temat miejsca w którym planowałem tripa i historii używania meksaliny w tamtym miejscu.

Jest to streszczenie prawdziwego tripraportu ponieważ w pełnej wersji są informacje o tym gdzie dokładnie odbywał się trip, osobiste przemyślenia oraz całość ma ponad 2 tysiące słów. Możliwe, że dłuższa wersja gdzieś kiedyś ujrzy światło dzienne.

 

Wziąłem meskalinę o 9:30. Jak już stwierdziłem, że czuć pierwsze efekty postanowiłem wyruszyć w drogę. O 10 wyszedłem z domu.

 

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Dobry nastrój, podekscytowanie. Dom kolegi.

 Jestem po mojej pierwszej podróży. Wspomnę od razu, że na początku trip miał odbyć się w lesie, ale nie wypalił przez parę czynników. To nie ma znaczenia, natomiast wybór miejsca padł na dom kumpla.

 Słowem wstępu: tego, co doświadczyłem przez 4h podróży, tak mocno skondensowanych odczuć wręcz szaleństwa, nie dostarczyła mi żadna inna substancja. Odkryłem też, że jestem bardzo podatny na psylocynę i psylocybinę, ponieważ przy pierwszych wejściach już czułem, że będzie ostro i było. Mój trip był bardzo kontrastowy - dobra/zła strona, ale o tym zaraz.

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

pozytywne nastawienie,liceum ze znajomymi a następnie samotne doświadczenie w domu

12:00

Wspólnie ze znajomymi po zwolnieniu z kilku ostatnich lekcji zachaczamy o aptekę zaopatrując się w buteleczkę Thiocodinu.Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kodeiną i z powodu nerwicy lękowej na którą cierpię od przedawkowania speedu mam pewne obawy co do całego doświadczenia.

12:15