CBŚP, Elbląg: Zlikwidowany szlak przerzutowy narkotyków do Skandynawii

Funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali przemycić znaczną ilość narkotyków z Polski do Skandynawii. Ponad 4 tyś. działek amfetaminy ukryte było w samochodzie, a konkretnie w baku od paliwa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Policja Warmińsko-Mazurska
mp

Odsłony

277

Funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali przemycić znaczną ilość narkotyków z Polski do Skandynawii. Ponad 4 tyś. działek amfetaminy ukryte było w samochodzie, a konkretnie w baku od paliwa. Kurier z Elbląga wpadł w ręce funkcjonariuszy w drodze na prom w Świnoujściu. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Zatrzymania

Do zatrzymania kuriera doszło 7 maja około godziny 17.00 na krajowej 7. w okolicy miejscowości Nowy Dwór Gdański. Funkcjonariusze CBŚP wraz z miejscowymi policjantami  zablokowali jeden pas ruchu, po którym jechał samochodem mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna kierował się do Świnoujścia, skąd promem miał dopłynąć do Skandynawii. Mężczyzna przewoził ukryte w baku od paliwa narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy amfetaminy zapakowanej w foliowe torebki. Wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 120 tyś. złotych.

Na drugi dzień, na terenie zakładu pracy w okolicy Elbląga zatrzymany został również jego wspólnik.

Obaj mężczyźni byli zaskoczeni dynamiczną akcją Policji.

Zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Malborku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie postawiła mężczyznom zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości narkotyków, czego mieli dopuścić się wspólnie i w porozumieniu.

Areszty

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Malborku na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mieszkańców Elbląga 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, które popełnili grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymani mężczyźni trafili do zakładu karnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Kodeina
  • Miks
  • Tytoń

Zmęczenie po pracowitym dniu, sam w domu, negatywne myśli i zdołowanie.

Od pewngo czasu byłem bardzo zainteresowany spróbowaniem osławionego w USA: ,,Holy trinity" lub ,,Las Vegas Cocktail" lub ,,Soma Coma". 

Jest to miks 3 substancji: Alprazolamu, Carisoprodolu (soma) i opioidu. W zależności od wyboru tego ostatniego zestawienia te różnią się nazwami. Ja postanowiłem zastosować kodeine.

Jest 18:30, w celu zwiększenia wchłanialności ostatni posiłek zjadłem o 15.

Zaczynam od somy 500mg, po 15 minutach czuję lekką euforię i rozluźnienie mięśni.

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Szałwia Wróżbitów


Doswiadczenie: SD 1 raz, grzyby, snif-snif (juz rok dtx!), merry...

  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Miłość i zaufanie, chęć przeżycia cudownych chwil bliskości i przygody z uwagi na miejsce w którym wszystko się odbyło. Ulice Zakopanego, Krupówki, zwłaszcza boczna uliczna i teren kościoła leżącego przy dolnym wejściu na deptak. Pub i długa droga na Kalatówki.

 

Intoksykacja

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Przeżycie mistyczne

pokój

Zaczęło się od spotkania z M. w jednym z pubów w miejscowości X pewnego chłodnego, grudniowego wieczoru. Szłam na to spotkanie targana sprzecznymi uczuciami- w końcu nie widzieliśmy się już jakiś czas, a nasza relacja była dziwna i pełna niedomówień. No i miałam nadzieję, że skończę to spotkanie mimo wszystko o w miarę przyzwoitej porze, a nie jak zazwyczaj wieczorem- następnego dnia, z olbrzymim kacem.