REKLAMA
Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Zatrzymanym za przemyt 18 kg amfetaminy grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza Poznań

Odsłony

2450
interia.pl/PAP 24.05.2001

Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Polski do Szwecji. Zatrzymano siedmiu mężczyzn, którzy przemycili łącznie 18 kilogramów amfetaminy.
- Przemyt odbył co najmniej pięciokrotnie, w legalnych TIR-owskich transportach mebli - poinformował dzisiaj PAP rzecznik wielkopolskiej policji kom. Jarosław Szemerluk.
Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 30 do 42 lat. Byli wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne i związane z narkotykami. Według policji, hurtowa wartość kilograma amfetaminy wynosi w Szwecji siedem tysięcy dolarów.
Zatrzymanym grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ma wystąpić z wnioskiem o aresztowanie podejrzewanych o przemyt.


Gazeta Wyborcza Poznań 25.05.2001

Rozbity gang przemytników amfetaminy

Kanał przerzutowy amfetaminy z Polski do Szwecji zlikwidowali policjanci z poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Siedmiu przemytników trafiło już za kratki.
Oficerowie "polskiego FBI" na trop przemytników wpadli mniej więcej rok temu. Rozpracowywali wówczas grupę przemycającą na Zachód papierosy bez akcyzy. Cztery miesiące temu poznańskie CBŚ zatrzymał osiem osób, wśród nich radnego ze Środy Wlkp. Według wstępnych szacunków skarb państwa stracił na tym przemycie kilka milionów złotych.
W rozbiciu grupy polskim policjantom pomagali niemieccy. Przestępcy przemycali papierosy popularnych zachodnich marek najpierw z Rosji do Polski. Kartony z kontrabandą były ukrywane w naczepach tirów. Potem w Polsce przepakowywano je do innych ciężarówek, które z legalnym transportem, np. mebli - wyjeżdżały do Niemiec i Wielkiej Brytanii. W przemyt zaangażowani byli także kierowcy ciężarówek, za jeden kurs dostawali ok. 20 tys. marek.
Jak wówczas pisała nieoficjalnie "Gazeta", rozbita grupa zajmowała się także przemytem narkotyków. Policjantom z CBŚ i oskarżycielom z poznańskiej Prokuratury Okręgowej udało się zebrać dowody, dzięki którym zatrzymano siedmiu mężczyzn podejrzanych o przemyt do Szwecji przynajmniej 18 kg amfetaminy. Narkotyki - podobnie jak wcześniej papierosy - były ukrywane w legalnych transportach, głównie mebli. Nieoficjalnie wiadomo, że w przemyt zaangażowani byli także kierowcy tirów płynących do Szwecji promem przez Świnoujście. Wśród zatrzymanych dwaj mężczyźni to właśnie kierowcy. - Takich nielegalnych transportów amfetaminy było co najmniej pięć. W Szwecji kilogram "amfy" w hurcie kosztował ok. 7 tys. dolarów - opowiada jeden z policjantów. Skąd przemytnicy brali narkotyki, na razie nie wiadomo.
Złapani przez poznańskie CBŚ przestępcy pochodzą z Poznania i okolic, mają od 30 do 42 lat. Byli już karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Trzech z nich wczoraj do poznańskiego Sądu Rejonowego doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie trafili za przemyt papierosów.
Poznańskie CBŚ nie wyklucza, że zatrzyma kolejne osoby.

js

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>dzis mamy juz 2012 rok i problemów z narkotykami wcale nie ubyło. codziennie czyta się o kolejnych zatrzymaniach</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MIPT

Podróżnik: 30 lat, 186 cm wzrostu, 85 kg wagi

Doświadczenie: mj, haszysz, boska szałwia, kratom, LSA, Lagochilus inebrians, Kava kava, Lactuca virosa, kanna, palma arekowa i betel, wild dagga, Ilex guayusa, damiana, Indian warrior, męczennica, Escholtzia californica, mieszanki „ziołowe”, Calea, afrykański korzeń snów i inne ubulawu, Nymphaea caerulea, amfetamina, khat, ketony, efedryna, benzylopiperazyna, prozac, alprazolam, bellergot, klorazepan, alkohol, tytoń, 4-ho-mipt, 4-aco-dmt, 4-mmc

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji: DXM


poziom doświadczenia użytkownika: DXM pierwszy raz, poza tym feta, XTC, ganja, #, bieluń, Gałka, tussipect, pseudoefedryna.


dawka, metoda zażycia: 30 tab. Acodinu (450 mg DXM) "doustnie" :D


set & setting: ciekawy efektów


efekty (duchowe jak i rekreacyjne): póki nie wstałem z miejsca zajebiste :D


  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa
  • Kodeina

Poniższy tekst to kopia z wątku "Spowiadam się Wam z kodeiny. Przeczytaj nim zarzucisz". Autorem jest użytkownik o nicku Camel.

Umieszczone tu ku przestrodze wszystkim tym, którzy myślą, że w aptece kupują tylko zdrowie...

 

W pogoni za fazą

  • Inne

Rok temu otrzymaliśmy z dziewczyną sadzonkę Turnera diffusa jako prezent do nowego mieszkania . Wiedziałem o afrodyzjakalnym działaniu tego ziółka , ale moja kobieta jest wielką miłośniczką roślin i nie pozwalała mi nawet skubnąć listka z jej zielonego pupilka . Wreszcie kilka tygodni temu przyszedł czas , aby damianę troszeczkę przyciąć , gdyż wyrosła z niej prawie 1,5 metrowa smukła panienka , a przycinanie pomaga w rozkrzewianiu się .

randomness