Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Zatrzymanym za przemyt 18 kg amfetaminy grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza Poznań

Odsłony

2450
interia.pl/PAP 24.05.2001

Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Polski do Szwecji. Zatrzymano siedmiu mężczyzn, którzy przemycili łącznie 18 kilogramów amfetaminy.
- Przemyt odbył co najmniej pięciokrotnie, w legalnych TIR-owskich transportach mebli - poinformował dzisiaj PAP rzecznik wielkopolskiej policji kom. Jarosław Szemerluk.
Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 30 do 42 lat. Byli wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne i związane z narkotykami. Według policji, hurtowa wartość kilograma amfetaminy wynosi w Szwecji siedem tysięcy dolarów.
Zatrzymanym grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ma wystąpić z wnioskiem o aresztowanie podejrzewanych o przemyt.


Gazeta Wyborcza Poznań 25.05.2001

Rozbity gang przemytników amfetaminy

Kanał przerzutowy amfetaminy z Polski do Szwecji zlikwidowali policjanci z poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Siedmiu przemytników trafiło już za kratki.
Oficerowie "polskiego FBI" na trop przemytników wpadli mniej więcej rok temu. Rozpracowywali wówczas grupę przemycającą na Zachód papierosy bez akcyzy. Cztery miesiące temu poznańskie CBŚ zatrzymał osiem osób, wśród nich radnego ze Środy Wlkp. Według wstępnych szacunków skarb państwa stracił na tym przemycie kilka milionów złotych.
W rozbiciu grupy polskim policjantom pomagali niemieccy. Przestępcy przemycali papierosy popularnych zachodnich marek najpierw z Rosji do Polski. Kartony z kontrabandą były ukrywane w naczepach tirów. Potem w Polsce przepakowywano je do innych ciężarówek, które z legalnym transportem, np. mebli - wyjeżdżały do Niemiec i Wielkiej Brytanii. W przemyt zaangażowani byli także kierowcy ciężarówek, za jeden kurs dostawali ok. 20 tys. marek.
Jak wówczas pisała nieoficjalnie "Gazeta", rozbita grupa zajmowała się także przemytem narkotyków. Policjantom z CBŚ i oskarżycielom z poznańskiej Prokuratury Okręgowej udało się zebrać dowody, dzięki którym zatrzymano siedmiu mężczyzn podejrzanych o przemyt do Szwecji przynajmniej 18 kg amfetaminy. Narkotyki - podobnie jak wcześniej papierosy - były ukrywane w legalnych transportach, głównie mebli. Nieoficjalnie wiadomo, że w przemyt zaangażowani byli także kierowcy tirów płynących do Szwecji promem przez Świnoujście. Wśród zatrzymanych dwaj mężczyźni to właśnie kierowcy. - Takich nielegalnych transportów amfetaminy było co najmniej pięć. W Szwecji kilogram "amfy" w hurcie kosztował ok. 7 tys. dolarów - opowiada jeden z policjantów. Skąd przemytnicy brali narkotyki, na razie nie wiadomo.
Złapani przez poznańskie CBŚ przestępcy pochodzą z Poznania i okolic, mają od 30 do 42 lat. Byli już karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Trzech z nich wczoraj do poznańskiego Sądu Rejonowego doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie trafili za przemyt papierosów.
Poznańskie CBŚ nie wyklucza, że zatrzyma kolejne osoby.

js

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>dzis mamy juz 2012 rok i problemów z narkotykami wcale nie ubyło. codziennie czyta się o kolejnych zatrzymaniach</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Ayahuasca


Doświadczenie : medytacja , łysiczkiDo spożycia ayahuascy przygotowywałem się kilka tygodni , chociaż jak teraz na to patrzę to pierwsze kroki przygotowań zrobiłem juz 3 lata temu . Rytuał zaplanowałem na pierwszego listopada w święto zmarłych i postanowiłem , że zrobię to w nocy w lesie - tak jak robią to szamani w dżungli .


  • Dimenhydrynat

wczoraj wieczorem zapodalem avio... niezbyt myslalem ze mnie poczesze ale po calym dniu szukania palenia w miescie (od 18 do 23) bylem z qmplem tak zdesperowany ze poszlismy do apteki i qpilismy po 4 paczki na glowe (20 tabletek jakby ktos nie wiedzial)...byla ~23:30...zaczelismy szukac miejscowki aby spokojnie to wtrymsic.w konu padlo na parapet jakiegos odludnego sklepu. okolo 24:00 zaczelismy czuc ze nas czesze...faza jak po kilku maszkach mj...ogolna beka...dziwne przemyslenia..pool godziny po tym postanowilismy sie przejsc...i wtedy to sie stalo.

  • Gałka muszkatołowa

Na tego sylwka planowałyśmy wiele rzeczy... ;D Chciałyśmy zapodać wszystko po kolei, ale niestety z niezależnych od nas przyczyn wszystko (no może prawie wszystko) przepadło... :( Pomyślałyśmy No nie... sylwek bez kapy to nie sylwek.... Na szczęście w domu była gałka muszkatołowa... Potrzebowałyśmy dość dużo tego, więc ona poszła do sklepu po dwie paczki startej gałki, a ja kruszyłam przyprawę znalezioną u babci na tarce... Wsypałyśmy całość do dwóch szklanek (wyszło tak prawie pół szklanki gałki na pół szklanki wody).

  • Muchomor czerwony
  • Tripraport

spory las ok. 6 km za miastem, następnie autobusy komunikacji miejskiej, mieszkanie w centrum

9 ususzonych naturalnie muchomorów czerwonych spożytych samotnie w lesie. Początkowe efekty tak jak przy wywarach z mniejszej ilości suszu tj. dysocjatywna poprawa humoru, wyostrzenie zmysłów, zastrzyk energii etc. no i mdłości naturlich, ale ku mojemu zdziwieniu bez spawania. Już po ok. 20 minutach pierwsza halucynacja słuchowa - wzmocniony odgłos przytłumionego bicia serca dobiegający jakby spod ziemi. Z czasem coraz większe oddzielenie od więzi z własną osobą, jak również zanik tego podłego posmaku związanego ze świadomością bycia zamkniętym w tzw.

randomness