REKLAMA
Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Zatrzymanym za przemyt 18 kg amfetaminy grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza Poznań

Odsłony

2448
interia.pl/PAP 24.05.2001

Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Polski do Szwecji. Zatrzymano siedmiu mężczyzn, którzy przemycili łącznie 18 kilogramów amfetaminy.
- Przemyt odbył co najmniej pięciokrotnie, w legalnych TIR-owskich transportach mebli - poinformował dzisiaj PAP rzecznik wielkopolskiej policji kom. Jarosław Szemerluk.
Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 30 do 42 lat. Byli wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne i związane z narkotykami. Według policji, hurtowa wartość kilograma amfetaminy wynosi w Szwecji siedem tysięcy dolarów.
Zatrzymanym grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ma wystąpić z wnioskiem o aresztowanie podejrzewanych o przemyt.


Gazeta Wyborcza Poznań 25.05.2001

Rozbity gang przemytników amfetaminy

Kanał przerzutowy amfetaminy z Polski do Szwecji zlikwidowali policjanci z poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Siedmiu przemytników trafiło już za kratki.
Oficerowie "polskiego FBI" na trop przemytników wpadli mniej więcej rok temu. Rozpracowywali wówczas grupę przemycającą na Zachód papierosy bez akcyzy. Cztery miesiące temu poznańskie CBŚ zatrzymał osiem osób, wśród nich radnego ze Środy Wlkp. Według wstępnych szacunków skarb państwa stracił na tym przemycie kilka milionów złotych.
W rozbiciu grupy polskim policjantom pomagali niemieccy. Przestępcy przemycali papierosy popularnych zachodnich marek najpierw z Rosji do Polski. Kartony z kontrabandą były ukrywane w naczepach tirów. Potem w Polsce przepakowywano je do innych ciężarówek, które z legalnym transportem, np. mebli - wyjeżdżały do Niemiec i Wielkiej Brytanii. W przemyt zaangażowani byli także kierowcy ciężarówek, za jeden kurs dostawali ok. 20 tys. marek.
Jak wówczas pisała nieoficjalnie "Gazeta", rozbita grupa zajmowała się także przemytem narkotyków. Policjantom z CBŚ i oskarżycielom z poznańskiej Prokuratury Okręgowej udało się zebrać dowody, dzięki którym zatrzymano siedmiu mężczyzn podejrzanych o przemyt do Szwecji przynajmniej 18 kg amfetaminy. Narkotyki - podobnie jak wcześniej papierosy - były ukrywane w legalnych transportach, głównie mebli. Nieoficjalnie wiadomo, że w przemyt zaangażowani byli także kierowcy tirów płynących do Szwecji promem przez Świnoujście. Wśród zatrzymanych dwaj mężczyźni to właśnie kierowcy. - Takich nielegalnych transportów amfetaminy było co najmniej pięć. W Szwecji kilogram "amfy" w hurcie kosztował ok. 7 tys. dolarów - opowiada jeden z policjantów. Skąd przemytnicy brali narkotyki, na razie nie wiadomo.
Złapani przez poznańskie CBŚ przestępcy pochodzą z Poznania i okolic, mają od 30 do 42 lat. Byli już karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Trzech z nich wczoraj do poznańskiego Sądu Rejonowego doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie trafili za przemyt papierosów.
Poznańskie CBŚ nie wyklucza, że zatrzyma kolejne osoby.

js

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>dzis mamy juz 2012 rok i problemów z narkotykami wcale nie ubyło. codziennie czyta się o kolejnych zatrzymaniach</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Zjedlismy po 20 tabletek Benalginu ok. godz. 21.30 . Kupilismy picie, ciastka i piwo (1 na 2och). Nastepnie udalismy sie do parku szczytnickiego, bo halo jest jak jest ciemno. Troche siedzielismy tab i oczekiwalismy na faze. Jak ja tego nie lubie ! Po ok 20 min. czulem sie lekko otumaniony, ale przeszlo mi po kilku minutach. Po godz. i 15 min balem sie, ze ten lek mnie nie zakreci. Wyszlismy z parku na ulice. Wtedy sie zaczelo! Patrze na kolesia, a z niego ida kleby przezroczystego dymu! Ze mna tak samo.

  • LSD-25

Oooooooooo ho ho jak to było dawno temu ale tripik był naprawdę przedni, ale może od początku. Pewnego wiosennego weekendu z grupą znajomych pojechaliśmy sobie do Szklarskiej Poręby, pogoda była wyśmienita a my jak zawsze podczas takich wypadów byliśmy dobrze zaopatrzeni w substancje psychoaktywne ;P. Dosłownie dzień przed wyjazdem do miasta przyjechały śliczne, wypasione, tłuściutkie papiery (Baby na rowerze 2000). Więc skwapliwie zaopatrzyliśmy się w dwa znaczki.

  • Efedryna
  • Melatonina
  • Miks
  • Tytoń

Pozytywne nastawienie, 3 osoby oczekujące kopnięcia i nowych doznań ;)

Powiedziony nudą i chęcią spróbowania czegoś nowego udałem się do apteki po Pseudoeferynę, zawartą w leku Modafen. Ale zacznijmy od początku.

Wybór odpowiedniego specyfiku zajął nam sporo czasu i przyprawił mnie o ból mojej przećpanej głowy. Wybór padł jednak na pseudoefedrynę, która podobno miała być stymualntem, co nam (niestety) musiało wystarczyć. Postanowiliśmy zakup 1 pudełka modafenu na łeb, czyli 12 tabsów, 30 mg efedryny każda.

  • LSD-25

Tripowanie na łonie natury w wspaniała sprawa. Tripowałem już w różnych miejscach, teraz przyszła kolej na góry. Wybrałem się do Zakopca, właściwie to na spotkanie twórców neuro_groove ale to już inna bajka. Kwasa sprawdziłem na sobie parę dni wcześniej więc mogłem być pewien dobrej jazdy.

randomness