REKLAMA
Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Zatrzymanym za przemyt 18 kg amfetaminy grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

Anonim

Kategorie

Źródło

interia.pl/PAP
Gazeta Wyborcza Poznań

Odsłony

2449
interia.pl/PAP 24.05.2001

Poznań: Zlikwidowano kanał przerzutowy narkotyków

Policjanci z poznańskiego Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali kanał przerzutowy narkotyków z Polski do Szwecji. Zatrzymano siedmiu mężczyzn, którzy przemycili łącznie 18 kilogramów amfetaminy.
- Przemyt odbył co najmniej pięciokrotnie, w legalnych TIR-owskich transportach mebli - poinformował dzisiaj PAP rzecznik wielkopolskiej policji kom. Jarosław Szemerluk.
Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 30 do 42 lat. Byli wcześniej notowani za przestępstwa kryminalne i związane z narkotykami. Według policji, hurtowa wartość kilograma amfetaminy wynosi w Szwecji siedem tysięcy dolarów.
Zatrzymanym grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Poznaniu ma wystąpić z wnioskiem o aresztowanie podejrzewanych o przemyt.


Gazeta Wyborcza Poznań 25.05.2001

Rozbity gang przemytników amfetaminy

Kanał przerzutowy amfetaminy z Polski do Szwecji zlikwidowali policjanci z poznańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. Siedmiu przemytników trafiło już za kratki.
Oficerowie "polskiego FBI" na trop przemytników wpadli mniej więcej rok temu. Rozpracowywali wówczas grupę przemycającą na Zachód papierosy bez akcyzy. Cztery miesiące temu poznańskie CBŚ zatrzymał osiem osób, wśród nich radnego ze Środy Wlkp. Według wstępnych szacunków skarb państwa stracił na tym przemycie kilka milionów złotych.
W rozbiciu grupy polskim policjantom pomagali niemieccy. Przestępcy przemycali papierosy popularnych zachodnich marek najpierw z Rosji do Polski. Kartony z kontrabandą były ukrywane w naczepach tirów. Potem w Polsce przepakowywano je do innych ciężarówek, które z legalnym transportem, np. mebli - wyjeżdżały do Niemiec i Wielkiej Brytanii. W przemyt zaangażowani byli także kierowcy ciężarówek, za jeden kurs dostawali ok. 20 tys. marek.
Jak wówczas pisała nieoficjalnie "Gazeta", rozbita grupa zajmowała się także przemytem narkotyków. Policjantom z CBŚ i oskarżycielom z poznańskiej Prokuratury Okręgowej udało się zebrać dowody, dzięki którym zatrzymano siedmiu mężczyzn podejrzanych o przemyt do Szwecji przynajmniej 18 kg amfetaminy. Narkotyki - podobnie jak wcześniej papierosy - były ukrywane w legalnych transportach, głównie mebli. Nieoficjalnie wiadomo, że w przemyt zaangażowani byli także kierowcy tirów płynących do Szwecji promem przez Świnoujście. Wśród zatrzymanych dwaj mężczyźni to właśnie kierowcy. - Takich nielegalnych transportów amfetaminy było co najmniej pięć. W Szwecji kilogram "amfy" w hurcie kosztował ok. 7 tys. dolarów - opowiada jeden z policjantów. Skąd przemytnicy brali narkotyki, na razie nie wiadomo.
Złapani przez poznańskie CBŚ przestępcy pochodzą z Poznania i okolic, mają od 30 do 42 lat. Byli już karani, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Trzech z nich wczoraj do poznańskiego Sądu Rejonowego doprowadzono z aresztu śledczego, gdzie trafili za przemyt papierosów.
Poznańskie CBŚ nie wyklucza, że zatrzyma kolejne osoby.

js

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>dzis mamy juz 2012 rok i problemów z narkotykami wcale nie ubyło. codziennie czyta się o kolejnych zatrzymaniach</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

Wieczór w mieszkaniu znajomego, względna cisza, komfortowe odizolowanie od świata zewnętrznego. Nastawienie pozytywne, jak prawie zawsze w życiu, z nutą ekscytacji związanej z eksploracją nowych potencjałów, którą uspokoiłem wyciszając się przed rozpoczęciem doświadczenia.

Tripowa przedmowa:

  • Benzydamina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Mieszkanie kumpla, chwilowo klatka bloku oraz las /park

Z góry uprzedzam, że jest to mój pierwszy Trip Raport, więc postaram się opisać wszystko jak najlepiej i wszystko, co pamiętam. Byli ze mną mój ziomek jak brat M  i jeszcze dwóch kumpli T i W.

 

  • Amfetamina
  • Kodeina

O sobie: 19 lat, waga: 79 kg, wzrost: 183 cm

S&S: Mój pokój, okazało się że dostałem od kumpla jedynke fety i jako że nastrój od paru dni mi nie dopisuje zabijam sie czym mogę. Z resztą mam wrodzony sentyment do narkotyków i ciężko mi powiedzieć samemu sobie "nie".

Doświadczenie: kokaina, amfetamina, marihuana, kodeina.

  • 5-MeO-DMT


hihi :)