Zajrzeli do garażu, a tam "niedbale pozostawiona" torba pełna narkotyków

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji dostali informacje, że jeden z mieszkańców Pasłęka handluje narkotykami. Wiedzieli, że wynajmuje on kilka garaży w mieście i właśnie w nich ma przechowywać narkotyki...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24 Pomorze
eŁKa/gp

Odsłony

359

Narkotyki o czarnorynkowej wartości 200 tysięcy złotych odkryli policjanci w jednym z garaży w Pasłęku. Teraz mężczyźnie, który miał je tam składować grozi nawet 12 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji dostali informacje, że jeden z mieszkańców Pasłęka handluje narkotykami. Wiedzieli, że wynajmuje on kilka garaży w mieście i właśnie w nich ma przechowywać narkotyki.

Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Zapytany o wynajmowane garaże, próbował zmylić funkcjonariuszy i wskazał im tylko jeden z nich, w którym nie było nic nielegalnego.

Policjanci oczywiście sprawdzili także pozostałe pomieszczenia wynajmowane przez zatrzymanego mieszkańca Pasłęka. - W jednym z nich znaleźli niepozorną torbę pozostawioną, wydawałoby się niedbale na podłodze. W niej ukryte było niemal 8 kg marihuany, 1,3 kg amfetaminy oraz ponad 41 tysięcy sztuk papierosów – informuje nas kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na prawie 200 tys. zł, a zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 56 ust 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) oraz przechowywania przedmiotów akcyzowych (art. 65 § 2 kks).

Policjanci i Prokuratura Rejonowa w Elblągu wnioskowali również o areszt dla podejrzanego, do czego przychylił się sąd. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Morfina


Moje doświadczenie: Blanciki częst, alkochol to chyba jak większość, kilka razy drops i amfetamina, Raz gałkei kilka razy tussi.


  • Amfetamina

Beta-fenyloizopropyloamina. Biały krystaliczny proszek o gorzkim smaku, czasem

o ostrym zapachu. Sprzedawany w postaci proszku lub tabletek, kapsulek. Działa

silnie pobudzajaco na OUN i kore mózgową, pobudza dzialalność psycho-ruchową.

Zmniejsza łaknienie, zmniejsza zmęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia samopoczucie,

w większych dawkach powoduje bezsenność. Dawka śmiertelna to 1 gram, dawka śmiertelna

dla dziecka to 0,1 grama. Częste stosowanie prowadzi do stanów lękowych, apatii

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Pewnego słonecznego dnia odezwała się do mnie znajoma z miejscowości obok. Usłyszałem od niej, ze zamówiła coś specjalnego i jeżeli mam dzisiejszy i kolejny dzień wolny to mam koniecznie wpadać. Po dwóch godzinach zjawiłem się u niej, było około 18. Wchodzę do mieszkania, szybkie przywitanie, patrzę na stół a tam samarka z naklejką od dobrze mi znanego RC. Uśmiechnąłem się w myślach, bo o ile znałem jej zamiłowanie do substancji mieszających percepcję to nie spodziewałem się, że będę miał tego dnia okazję znów spróbować jeden z moich ulubionych psychodelików.

  • Amfetamina
  • MDMA (Ecstasy)

Set&Setting : Ciepły sierpniowy wieczór 2005 roku, poprzedzony pięknym sierpniowym dniem. Ja, na trwającym bardzo długo (już około 2 lat) ciągu amfetaminowym, w swoim pokoju, zaopatrzony w papierosy oraz dobrą muzykę.

Dawka: 1 pigułka koloru jasnokremowego z wyrytą kropką pośrodku

Wiek i waga: obecnie 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psylocibe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol