Więcej alkoholu - mniej mózgu

Długotrwałe picie alkoholu w dużych ilościach powoduje kurczenie się mózgu - wykazują badania ogłoszone na corocznym zjeździe amerykańskich neurologów.

syncro

Kategorie

Źródło

wp.pl/PAP

Odsłony

1527
Długotrwałe picie alkoholu w dużych ilościach powoduje kurczenie się mózgu - wykazują badania ogłoszone na corocznym zjeździe amerykańskich neurologów. W badaniu wykorzystano obrazy mózgu zarejestrowane techniką rezonansu magnetycznego (MRI) u 1839 osób w wieku od 34 do 88 lat. Podzielono ich na 5 grup - niepijących, osoby które przestały pić, osoby pijące mało (od 1 do 7 drinków w tygodniu), pijących umiarkowanie (od 8 do 14 drinków tygodniowo) i osoby pijące dużo (powyżej 14 drinków w tygodniu). Badanie MRI przeprowadzono w celu zmierzenia objętości mózgu, pomiar ten jest często uznawany za wskaźnik starzenia się mózgu. Naukowcy odkryli, że im więcej pili uczestnicy badania tym mniejsze były ich mózgi. - Nasze badanie wykazało, że picie małych i umiarkowanych ilości alkoholu nieznacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę sercowonaczyniową - mówi główny autor pracy Carol Ann Paul. - Jednocześnie zaobserwowaliśmy, że picie dużych ilości alkoholu prowadzi do zmniejszenia objętości mózgu o około 1,6 procent - dodaje naukowiec. Dodatkowo badacze wykazali, że zależność ta jest nieznacznie większa u kobiet niż u mężczyzn, ponadto picie dużych ilości alkoholu najgorzej wpływa na kobiety ok. 70-letnie. Zmniejszenie ilości wypijanego alkoholu hamuje kurczenie się mózgu i jego negatywny wpływ na zdrowie.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Minos (niezweryfikowany)
do tego nie potrzeba badan
Andy (niezweryfikowany)
nie lubię alkoholu
Verv (niezweryfikowany)
Lubie takie naukowe potwierdzenia prawd oczywistych :P Jak np. "Udowodniono ze od jedzenia slodyczy się tyje" "Udowodniono ze od regularnego biegania polepsza sie kondycja" itp., po czym nastepuja dluuuugie wynurzenia dlaczego:)
Pan Prezes (niezweryfikowany)
Ja jakoś nigdy nie lubiłem alkoholu, no jedynie „od święta” czyli sylwester, urodziny itp... Ciekawsze jest życie jak płonie zielone :D ewentualnie trzy dniowa gałka, jak by nie było tego okropnego smaku...:/
Anonim (niezweryfikowany)
kurweski alkohol. ogłupia ludzi
Anonim (niezweryfikowany)
Hehe Założe się ze zwolennicy ThC wiwatują. Kilkumiesięczne ostre palenie ziółka, ograniczy zdolność zapamiętywania lepiej jak kilkuletnie picie wina "samuraj". i do tego też nie trzeba specjalnych badań :P
Anonim (niezweryfikowany)
z tym samurajem i thc to święta racja:)
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Ketony

Różnie.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

 

Kolejną z opisywanych przeze mnie substancji będzie α-Pirolidynopentiofenon, znany również jako a-Pirolidynowalerofenon, a także (RS)-1-fenyl-2-(1-pirolidyno)-1-pentanon.

  • Dimenhydrynat  • Bieluń dziędzierzawa

Cóż, właściwie to ten trip nie był w sumie wcześniej planowany, tak się jakoś złożyło, że wybrałem się z kumplem [kovens - greetz :PP ] po nasionka Ipomoea violacea do centrum handlowego [hmm `ttw dom i ogrod`].


Wyposażenie - w sumie mieliśmy ze sobą jedynie litr yerby i browara :) Tak w sumie od niechcenia zabrałem też ze sobą paczkę bielunia [datura faustousa], w sumie nie zamierzając tego wcinać.