Policja wyjaśnia, jak dwunastolatka przedawkowała heroinę

Stołeczna policja wyjaśnia sprawę 12-latki, która trafiła do szpitala po przedawkowaniu heroiny. Według TVN24, lekarze stwierdzili, że dziewczynka ma uszkodzone płuca, co może świadczyć o tym, iż zażywała heroinę.

Alicja

Kategorie

Źródło

Życie Warszawy

Odsłony

1830

Stołeczna policja wyjaśnia sprawę 12-latki, która trafiła do szpitala po przedawkowaniu heroiny. Według TVN24, lekarze stwierdzili, że dziewczynka ma uszkodzone płuca, co może świadczyć o tym, iż zażywała heroinę. Śledztwo wszczęto z zawiadomienia ojca dziewczynki. Obecnie rozpatrujemy różne wersje. Zarówno tą, że ktoś mógł ją zmusić do wzięcia narkotyku lub podać jej go w jedzeniu czy piciu, jak również taką, że mogła zażyć go sama - powiedział rano rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski. Sprawę opisało poniedziałkowe "Życie Warszawy".

Jak poinformowała dyrektor szkoły podstawowej, do której uczęszczała Marta, Maria Marcinkiewicz (na warszawskich Bielanach) dziewczynka zasłabła w piątek po południu w czasie pisania sprawdzianu na lekcji przyrody. Natychmiast wezwaliśmy pogotowie. Dziewczynkę w tym czasie reanimowało dwóch nauczycieli - powiedziała. Po przewiezieniu jej do szpitala przy ul. Niekłańskiej, okazało się, że przedawkowała heroinę. Jest dla nas ogromny szok. Nic nie wskazywało na to, że ma problemy, że może być pod wpływem narkotyków. Zachowywała się normalnie. To taka dobra, życzliwa dziewczynka. Bardzo aktywna. Brała udział w różnego rodzaju konkursach, działała w wolontariacie - podkreśliła dyrektor. Staramy się teraz zapewnić pomoc m.in. psychologiczną pozostałym dzieciom, które widziały jak zasłabła i była reanimowana. Wychowawcy będą też z nimi rozmawiać na temat narkotyków i zagrożeń jakie z tego wynikają - dodała.

Lekarze, ze szpitala przy ul Niekłańskiej, na prośbę bliskich 12- latki, nie chcą ujawniać żadnych szczegółów dotyczących jego stanu zdrowia. Podkreślają jedynie, że jest on bardzo ciężki. To bardzo niebezpieczny narkotyk - łatwo uzależniający i wyrządzający w organizmie, szczególnie tak młodym, duże szkody - powiedział Sokołowski. Zaapelował też do rodziców, by poświęcali więcej uwagi swoim dzieciom. Wielu z nich jest przekonanych, że problem narkotyków nie dotyczy ich dzieci. Niestety to nie jest prawdą - dodał. Ojciec dziewczynki powiadomił funkcjonariuszy o sprawie w sobotę.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Co o tym sadzicie ? O_o
slu
[quote]Uczennica mogła zatruć się lekami, nie narkotykami Przedawkowanie lekarstw, a nie zażycie heroiny mogło być przyczyną zatrucia 12-latki z Warszawy. Taką wersję bierze pod uwagę policja badająca sprawę – informuje RMF FM. Policja coraz poważniej bierze pod uwagę hipotezę, że 12-letnia Marta ze szkoły podstawowej na warszawskim Tarchominie zażyła silne leki z opiatami. Od piątku dziewczynka leży nieprzytomna w szpitalu po tym, gdy zemdlała podczas lekcji w szkole. Pierwotnie zakładano, że Marta sama zażyła heroinę lub że narkotyk został jej podany. Policja nie znalazła jednak jakichkolwiek śladów narkotyków w otoczeniu dziewczynki: w szkole, czy w domu. Nie miała też kontaktu z ludźmi, którzy biorą narkotyki. http://wiadomosci.onet.pl/1535626,11,item.html [/quote] i tyle by bylo o heroinie, pamietaj, ze wladza ma zawsze racje ;)
Anonim (niezweryfikowany)
cicha woda brzegi rwie
radeon (niezweryfikowany)
ja mysle ze ona sama tego nie wziela...
shazberranza (niezweryfikowany)
nie wiesz teraz co małolaty robią, granica wieku spada, wcześniejszy sex, alkohol, dragi to norma takich rzeczy będzie tylko więcej.
Anonim (niezweryfikowany)
marsz legalizacyjny przemilczaly media, a to pewnie beda naglasniac , a wiekszosc ludzi nie widzi roznicy pomiedzy trawka a heroina , narkotyki to narkotyki a narkotyki to ZLO
Anonim (niezweryfikowany)
Widziałem na TVN'ie jak dyrektor szkoły wypowiadał się mniej wiecej tak (sens zachowany) "Nie wiemy jak mogło dojść do tego że dziewczynka zapaliła marihu.. eee heroinę" ...
Anonim (niezweryfikowany)
co za idota pisał tego newsa, po pierwsze nie na bielanach tylko na białołęce, po drógie znałem tą dziewczynke i za cholere nie wiem skąd to dziecko wzieło helene, przeciez u mnie na osiedlu trudno nieraz nawet jaranie załatwić a o helenie nie wspomne
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Nazwa substancji: Aviomarin


Wcześniejsze doświadczenia: alco, THC, feta, extasy, uwielbiam mixy


Dawka i sposób użycia: 1000mg - 20 tabletek x 50mg doodbytniczo (zart)


Set & Settings: ceban trochę mnie bolał ale ogólnie spox - spacer a dalej jak popadnie...
  • Dekstrometorfan

Humor średni, może niezbyt szczęśliwy byłem wtedy ale pomysł by potripować chodził za mną już od dłuższego czasu, piątkowy wieczór wydał się być odpowiedni. Miałem gdzieś wyjść, ale jednak zdecydowałem się na pokój, muzykę i przyjaciela D.

Witam :)

EXP: THC, alkohol, DXM(~10 razy, różne dawki), mefedron, kilka dopalaczy.

S&S: Humor średni, może niezbyt szczęśliwy byłem wtedy ale pomysł by potripować chodził za mną już od dłuższego czasu, piątkowy wieczór wydał się być odpowiedni. Miałem gdzieś wyjść, ale jednak zdecydowałem się na pokój, muzykę i przyjaciela D.

Dawkowanie: 18lat - 70kg\450mg Bromowodorku Dekstrometorfanu.

Gwoli wstępu:

  • 1P-LSD
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Podekscytowany dorwaniem kwasa słabo się przygotowałem, miałem tylko sok i pierdoły nieprzydatne w przeżywaniu tego doświadczenia. Otoczenie wspaniałe, cudowny las.

A więc zacznijmy od tego, że polowałem na kwasa od ponad roku i w końcu go dostałem w swoje łapska. Niestety nie oryginalny kwas, tylko LSD-P1, ale i tak byłem zadowolony. Kilka dni później udałem się do dużego, bukowego lasu. Było lato, 30 stopni w cieniu. Do plecaka zapakowałem 2 litry soku, chyba jabłkowo wiśniowego, jakieś żarcie i zeszyt do rysowania. Z domu wyruszyłem o godzinie dziesiątej, a las był zaraz obok, toteż po chwili marszu byłem już w ustronnym miejscu. Zarzuciłem kartonik na język i czekałem. Po ok.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Wiecznie pozytywne nastawienie pomaga w doświadczaniu nowych przeżyć, zwłaszcza psychodelicznych. Koniecznie chciałam być w bliskim otoczeniu, w swoim mieszkaniu. Tak też było. Trójka bliskich kumpli, własny pokój, ogólna ciekawość i radość z doświadczenia czegoś nowego. Ekscytacja.

Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek tutaj się zarejestruję, a co dopiero napiszę tekst, lecz chęć podzielenia się ze światem zainteresowanych moim małym mistycznym przeżyciem jest tak spory, że nie mogłam się powstrzymać. 

                                                              ***

randomness