Antynarkotykowe patrole w krakowskich szkołach

Narkotyki, groźby, kradzieże, pobicia. Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Szkolnej, nowej inicjatywy krakowskiej policji, nie narzekają na brak pracy.

syncro

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

1274
Narkotyki, groźby, kradzieże, pobicia. Funkcjonariusze z Grupy Interwencji Szkolnej, nowej inicjatywy krakowskiej policji, nie narzekają na brak pracy. Pomysł na patrol działający w rejonie szkół wyszedł od ks. Andrzeja Augustyńskiego, pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. profilaktyki i przeciwdziałania przestępczości młodzieży. Policjantom z sekcji ds. nieletnich i patologii Komendy Miejskiej Policji spodobał się od razu. Program ruszył w marcu. Do krakowskich szkół trafiły ulotki i plakaty z alarmowym telefonem dla nauczycieli i pedagogów. Codziennie od rana pod tym numerem dyżurują policjanci z Grupy Interwencji Szkolnej. - Nie oszukujmy się. Nie ma szkół bez przemocy i narkotyków. Nauczyciele boją się dzieci, coraz częściej zgłaszają, że uczniowie się nad nimi znęcają. I wzywają policję - mówi nadkomisarz Andrzej Orchel, zastępca naczelnika sekcji ds. nieletnich. O tym, że ma rację, można łatwo przekonać się podczas patrolu z policjantami GIS. Pierwszy sygnał do sprawdzenia pojawia się już o siódmej rano. Informacja o dilerze narkotyków okazuje się jednak "pudłem". Bez pudła można za to jechać do Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1 na os. Szkolnym. Pełno tam "mistrzów", jak o swoich podopiecznych mówią policjanci z sekcji ds. nieletnich. Dziś jednego z wychowanków czeka rozmowa z funkcjonariuszami. Chłopak znęcał się nad kolegami, wykłócał z wychowawcami. W kilku mocnych słowach policjanci tłumaczą mu, co może go spotkać, jeśli nie "zluzuje". "Mistrz" zapewnia, że powinno być lepiej z jego zachowaniem. Ale nie musi, bo po odstawieniu amfetaminy agresja to "normalka". Z os. Szkolnego jedziemy do gimnazjum na os. Teatralnym. Szkolna pedagog zgłasza grupę dzieci, które psychicznie znęcają się nad kolegami z klasy. Podobne sygnały dostajemy z gimnazjum na os. Kolorowym. - W takich przypadkach bardzo często wystarczy prelekcja dla klasy o konsekwencjach karnych ich czynów. Za groźby można wylądować w więzieniu nawet na dwa lata - ostrzegają policjanci. Z rozmów z nimi wynika, że wielu drastycznych zdarzeń można by uniknąć, gdyby szkoły reagowały na czas. - Nauczyciele twierdzą, że sobie poradzą, a potem sprawa wychodzi z podwójną siłą. A problem mogliśmy wygasić - mówią GIS-owcy. Na razie "wygaszanie" ogranicza się głównie do Nowej Huty. - Jeśli zadzwoni ktoś z innego rejonu, nie pozostawimy go bez pomocy. Ale z obecnej siedziby na Wzgórzach Krzesławickich ciężko patrolować cały Kraków - przyznają policjanci. Lepiej ma być od września - sekcja się przeniesie wówczas do centrum Krakowa.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • DOI


DOI

Dawka: ok. 2,5 mg

Waga:63 kg

Metoda przyjęcia: Doustnie

Wcześniejsze doświadczenia z tą substancją: Brak

Set & Setting: Lekki kac po imprezie z dnia poprzedniego, dobry humor i nastawienie, pusty żołądekWstałem lekko skacowany. Skacowany po imprezie ziołowo-alkoholowo-tussipectowej. Nie było jednak tak źle. Przywitałem się z moją kobietą, która spała koło mnie. Umyłem oczka, ząbki i paszki.


  • 25C-NBOMe
  • Etanol (alkohol)
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Skomplikowana sprawa. Niedawno rozstałem się z dziewczyną, nie przeżywałem tego szczególnie mocno, po prostu byłem trochę smutny. Dodatkowo nie bardzo wiedziałem co teraz zrobić w kwestiach uczuciowych i liczyłem że znajdę odpowiedź podczas tego tripu. Jeśli chodzi o nastrój bezpośrednio przed przyjęciem to tak jak określił przyjaciel (Gutman) było chaotycznie. Na imprezie sylwestrowej było sporo osób, powstały dwie grupki, wrzucający kwas i nie wrzucający, rozdźwięk okazał się spory co tez nie pozostało bez efektu.

18 - 21.30 Początek

  • JWH-210
  • Retrospekcja

Rozmaity.

Z dniem 8 czerwca z rynku polskiego odeszła wspaniała substancja o nazwie JWH-210. 

Jej aktywność była o około 82 razy większa od aktywności THC. Działanie pozbawione większości efektów psychodelicznych, które występują przy paleniu marihuany. Działanie pobudzające, bliżej sativi niż indica. Energetyzująca, powodująca dużą euforię. Krótko mówiąc substancja genialna na imprezkę/koncert czy domówkę. Piszę ten raport, aby pożegnać raz na zawsze ten RC, z którym tak mocno się zżyłem. 

randomness