Niewielu zaprotestowało przeciwko narkotykom

O akcji `Gwiaździsty Szlak Czystych Serc` w Krakowie.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Kraków 28.02.2001
Karolina Wiśniewska

Odsłony

1585


Zainteresowanie zorganizowanym przez Monar Gwiaździstym Szlakiem Czystych Serc było w Krakowie znikome

Łańcuch młodych ludzi trzymających się za ręce miał przebiegać od al. 29 Listopada przez al. Trzech Wieszczów do ul. Zakopiańskiej. Na większości trasy nic się jednak nie działo. - Rzeczywiście, przyszło znacznie mniej ludzi, niż się spodziewaliśmy. Były reprezentacje 50 szkół, choć swoją obecność potwierdziła setka - przyznaje koordynator akcji Zbigniew Gala. Poszczególnych części "żywego" łańcucha nie udało się więc połączyć.

Najwięcej osób przyszło pod budynek Biblioteki Jagiellońskiej przy al. Mickiewicza, około 300 osób spotkało się na Kapelance i kilkadziesiąt przy ul. Opolskiej. Niewielu uczniów przypięło białe, papierowe serduszka - symbol spotkania. Przechodnie obojętnie mijali młodzież, nic nie wiedząc o akcji Monaru.

Na "Szlaku" zebrali się głównie uczniowie gimnazjów i licealiści. Większość z nich na pytanie, dlaczego przyszli, lakonicznie odpowiadała, że chcieli w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec narkotyków. Inni swoją obecność uzasadniali tym, że "szła cała klasa", albo "chcieli zobaczyć, co się tu dzieje".

W południe złapano się za ręce. Ktoś odczytał list Marka Kotańskiego, którego treść mogli poznać tylko stojący obok jedynego głośnika. Potem reprezentant Monaru, stojąc twarzą do ulicy, a plecami do zebranych, przedstawił jadącym samochodom wyniki badań na temat popularności narkotyków wśród młodych ludzi i zaapelował do rodziców o większe zainteresowanie wychowaniem swoich dzieci.

Właśnie niechętną postawą rodziców organizatorzy tłumaczą niską frekwencję podczas akcji. Zbigniew Gala nie potrafił jednak wskazać, które szkoły właśnie z tego powodu nie wzięły udziału w akcji.
- Spotkanie było fatalnie przygotowane. Informacje o miejscu i czasie zbiórki otrzymaliśmy dopiero w poniedziałek. To za późno, żeby zorganizować wyjście całej szkoły. Dlatego przyszły tylko trzyosobowe delegacje z poszczególnych klas - opowiadają nauczycielki z XVI LO.
- Informacje przekazaliśmy kuratorium już tydzień temu, a wszystkim szkołom, które dysponują dostępem do poczty elektronicznej, wysłaliśmy e-maile z informacją - odpiera zarzuty Zbigniew Gala.

Mimo niewielkiego zainteresowania akcją organizatorzy nie mówią o niepowodzeniu. - Najważniejsze, że nasza kampania się nie kończy. Do końca kwietnia planujemy przeprowadzić szkolenia dla dzieci, nauczycieli i rodziców. Poza tym do akcji przyłączyło się jednak około tysiąca osób, w większości młodych. To bardzo dobry rezultat - podsumowuje Gala.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Nastawienie psychiczne bardzo dobre, przystanek, wieczór. Nastrój wyrównany, podekscytowanie. Oczekiwania raczej niskie.

Jesień 2010

  • Amfetamina

Witam, mam 15 lat i chciałem podzielić się..BLEH ! A było to tak...
Nazwa substancji: Amfetamina.

Poziomo doswiadczenia: W ógole, kilka razy marihuana.

Dawka: 0,5g
Skąd, gdzie i jak?!
  • Efedryna

Słoneczny dzień, lekki wiaterek wiał od strony północno zachodniej.

Motocykliści przejechali obok mnie, siedziałem na przystanku autobusowym

konsumując pierszą w tym dniu kromkę chleba, ser, trochę szynki, masełko.

Kanapka była lekko ciepła. W sklepie obok kupiłem napój w butelce o pojemności

0,6l, a w aptece położonej trochę dalej niż ten sklep, zaopatrzyłem się w dwa

opakowania tegoż specyfiku o nazwie podanej w tytule. Sprzedawca nie patrzył na

  • Heimia salicifolia


Subst: heima

dośw: heima x 7 (już jeden tr popełniłem w chwili uniesienia)

s&s: warunki zmienne (ale ja ten sam),

sposoby, metody, postaci: palenie suszu, palenie suszu i ekstaktu, napary, wywary, fermentacje słoneczne.