REKLAMA
Narkotyki w szkole

CBŚ w Limanowej

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Krakowska

Odsłony

3292

Około 300 nauczycieli z różnego typu szkół uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Warszawie, które odbyło się w Limanowskim Domu Kultury.

Omawiane problemy dotyczyły zapobiegania i zwalczania narkomanii wśród młodzieży. Pracownicy CBŚ omówili m.in. rodzaje narkotyków, a także objawy jakie towarzyszą ludziom zażywającym środki odurzające. Z zainteresowaniem prelekcji przysłuchiwali się także dzielnicowi, pracownicy komisariatów, gdzie i tam dociera coraz więcej sygnałów o handlarzach niedozwolonymi środkami.

- Czy Limanowszczyzna staje się zagrożona narkotykami? - zapytaliśmy komisarza Jerzego Ogorzałka z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

- Narkotyki coraz częściej trafiają do naszych szkół. Przywożone są głównie z Krakowa. W ostatnim czasie rozbiliśmy kilka grup dilerskich w Mszanie Dolnej i Limanowej. Młodzież zaopatruje się w niedozwolone środki podczas dyskotek, prywatek. Ale i tak zdecydowanie najczęściej z narkotykami spotykamy się w szkołach. Pracownicy Centralnego Biura Śledczego, którzy przybyli do Limanowej na zaproszenie nasze i starostwa powiatowego, przekazali nauczycielom niezbędną wiedzę, którą mam nadzieję wykorzystają oni zapobiegania narkomanii w swoim środowisku. (DG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

mordarnik (niezweryfikowany)
Limanowom żondzi SOSEK a podjudza go RUSINKA!!!!!!!!!
Cheech (niezweryfikowany)
Buhahahaha!! <br>Buhahahaha!! <br> <br>Ja rzadze Limanowa!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Pseudoefedryna

No wiec pewnego dnia poczulem sie bardziej chory na grypke niz zawsze, skorzystalem wiec z okazji, skoczylem do apteki i oprocz gripexu, chcialem kupic tez tussi.. ale nie bylo, pewnie wszyscy kupuja hurtowo ;), byl natomiast sudafed, w cenie 12 zl (za 12 tabletek), ale czego sie nie nie robi dla dobra nauki.

W drodze powrotnej czytam ulotke, a tam mila informacja, jedna tabletka zawiera 60 mg ch.pseudoefedryny. Wiec, zdaje sie, 4 razy wiecej niz tussi.

  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

impreza, rozluźnienie następnego ranka brak zjazdu, lekkie zdenerwowanie

  • Szałwia Wieszcza

materiał: extrakt 12x

technika: fajka szkalana z cybuchem + sitko(!!) + palnik

ilość: na oko, na podstawie obserwacji z poprzednich experymentówTrip przyszedł w kilka sekund po wciągnięciu całej zawartości cybucha jednym machem. Jego wejście było jak pociąg expresowy, który z zawrotną szybkością przeniósł mnie na drugą stronę rzeczywistości.

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Miks

weekend, siedzę sam w domu, perspektywa grania na kompie/siedzenia na necie/oglądania filmów. Ogólny nastrój - dobry. Komfort psychiczny związany z bezpieczeństwem w domu i pewnością bycia samemu.

Siedzę sobie wieczorkiem, gram w Call of Duty, popijam drinkami, żeby sobie umilić czas. Niestety z mj strasznie lipnie było na osiedlu, nie udało mi się niczego pochytać więc - wódka stary przyjaciel. Ok. godz 21, już lekko sfazowany alkoholem, miałem niesamowitą chcicę na palenie. Brak możliwości, ale non stop wracałem do tego myślami. Wtedy też mnie olśniło, że jeden kumpel ma przecież grzyby, podobno te lepsze, czyli cubensisy, a nie nasze polskie łysiczki. Kumpel mnie uprzedzał, że już po połowie tego co kupiłem jest niesamowita bania grzybowa.

randomness