REKLAMA
Narkotyki w szkole

CBŚ w Limanowej

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Krakowska

Odsłony

3283

Około 300 nauczycieli z różnego typu szkół uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Warszawie, które odbyło się w Limanowskim Domu Kultury.

Omawiane problemy dotyczyły zapobiegania i zwalczania narkomanii wśród młodzieży. Pracownicy CBŚ omówili m.in. rodzaje narkotyków, a także objawy jakie towarzyszą ludziom zażywającym środki odurzające. Z zainteresowaniem prelekcji przysłuchiwali się także dzielnicowi, pracownicy komisariatów, gdzie i tam dociera coraz więcej sygnałów o handlarzach niedozwolonymi środkami.

- Czy Limanowszczyzna staje się zagrożona narkotykami? - zapytaliśmy komisarza Jerzego Ogorzałka z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

- Narkotyki coraz częściej trafiają do naszych szkół. Przywożone są głównie z Krakowa. W ostatnim czasie rozbiliśmy kilka grup dilerskich w Mszanie Dolnej i Limanowej. Młodzież zaopatruje się w niedozwolone środki podczas dyskotek, prywatek. Ale i tak zdecydowanie najczęściej z narkotykami spotykamy się w szkołach. Pracownicy Centralnego Biura Śledczego, którzy przybyli do Limanowej na zaproszenie nasze i starostwa powiatowego, przekazali nauczycielom niezbędną wiedzę, którą mam nadzieję wykorzystają oni zapobiegania narkomanii w swoim środowisku. (DG)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

mordarnik (niezweryfikowany)
Limanowom żondzi SOSEK a podjudza go RUSINKA!!!!!!!!!
Cheech (niezweryfikowany)
Buhahahaha!! <br>Buhahahaha!! <br> <br>Ja rzadze Limanowa!!