Policja chce szukać informatorów wśród uczniów

Oprócz policyjnych psów, które będą szukać w szkołach narkotyków, uczniów czeka jeszcze jedna niespodzianka. Policja zapowiada, że będzie wśród młodzieży szkolnej prowadzić rozpoznanie operacyjne.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

11186
- Chcemy korzystać z informacji przekazywanych przez uczniów - mówią policjanci.

To kolejny efekt przyjętego kilka dni temu przez katowicką Radę Miejską programu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Zgodnie z nim policjanci z pomocą specjalnie szkolonych psów będą szukać w szkołach narkotyków, które mogą mieć uczniowie. Przeciwko temu rozwiązaniu zaprotestował Jerzy Grad, śląski kurator oświaty.

- Zwróciłem się w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji i Sportu. Ministerstwo nie zajęło jeszcze stanowiska, ale wiem, że zażądało wyjaśnień w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Osobiście nadal uważam, że nie jest to najlepsza metoda walki z narkomanią - powiedział nam w czwartek Grad.

Tymczasem w ramach walki z narkomanią policja zapowiada jeszcze inne działania. Program zakłada "pogłębienie policyjnego rozpoznania operacyjnego wśród młodzieży szkolnej". Zapytaliśmy komisarza Grzegorza Olejniczaka, rzecznika prasowego śląskiej policji, czy oznacza to, że funkcjonariusze będą mieli wśród uczniów swoich informatorów.

- Na pewno nie będą to takie metody pracy jak z przestępcami, ale chcemy wiedzieć, co dzieje się wśród młodzieży - mówi Olejniczak. Przyznaje, że policjanci będą rozmawiać z uczniami. Tłumaczy, że jest to konieczne, bo trudno wyobrazić sobie, żeby policjanci siedzieli w szkolnych klasach.

- Będziemy korzystać z informacji przekazywanych przez uczniów i to nie tylko przez tych , którzy mają kontakt ze środowiskiem przestępczym - dodaje Olejniczak.

Dziwi to pracowników Śląskiego Kuratorium Oświaty.

- W każdym przypadku obecność policji w szkołach wygląda dziwnie. W dodatku posiłkowanie się donosami jest na granicy norm postępowania. Myślę, że w szkołach wystarczy dobra profilaktyka antynarkotykowa - mówi Andrzej Axenti, kierownik oddziału profilaktyki i wychowania w śląskim kuratorium.

Olejniczak odpowiada, że właśnie o to chodzi policji. - Nie chcemy, aby kolejne grupy młodzieży popadały w konflikt z prawem - mówi policjant.

Bogumił Sobula, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w katowickim magistracie, jest podobnego zdania. Twierdzi, że warto podjąć każde działanie, które zapobiegnie lub ograniczy narkomanię w szkołach.


Przemysław Jedlecki

Gazeta.pl, 03.04.2003


Komentuje Grażyna Adamska, psycholog zajmujący się młodzieżą

Takie działania policji mogą doprowadzić w jakimś stopniu do zmniejszenia się narkomanii, ale nie jest pożądane wpajanie młodzieży postaw, które zakładają donoszenie. A z takim zjawiskiem możemy tu mieć do czynienia. Przecież w szkołach pracują pedagodzy, do których obowiązków należy sprawdzenie, czy w szkole jest problem z narkotykami. Z etycznego punktu widzenia nie jest to w porządku. Donosicielstwo nie jest dobrą cechą.

not. pj

Komentuje jeden z sędziów katowickiego Sądu Okręgowego

Jest oczywiste, że działania operacyjne opierają się zwykle na donosicielstwie. Wszystko to jest tajne i na granicy procedur policyjnych. Działania operacyjne pozwalają na wykrycie sprawców przestępstw i dlatego mają szlachetny cel.

Ale metoda jest wredna.

Z drugiej strony policja bez współpracy ze społeczeństwem niewiele może sama zrobić, a i zwykli ludzie nie będą mogli się obronić przed przestępcami. Jeżeli już policja musi prowadzić w szkołach jakieś działania, to niech raczej zajmie się rozmowami z nauczycielami i rodzicami. Działania operacyjne wobec dzieci są z definicji brudne.

not. pj

Komentuje prof. Marek Szczepański, socjolog

Każda policja na świecie opiera się na pracy operacyjnej i sieci agentów. Nie uważam jednak za najlepsze poszukiwanie współpracowników wśród uczniów. Jasne jest, że w szkołach są narkotyki i zdecydowanie bardziej kładłbym nacisk na działania profilaktyczne. Policja powinna raczej uczyć nauczycieli, jak rozpoznać narkotyki i jak się zachowuje ktoś, kto je bierze. To lepsze niż praca operacyjna wśród uczniów. Bardzo bym nie chciał, żeby uczniowie byli ich współpracownikami. To nie jest dobry pomysł.

not. pj

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Gordon (niezweryfikowany)
taa, może jeszcze wrócą stare dobre czasy, kiedy dzieci donosiły na swoich rodziców... <br>prośmy o to boga i matke boską niepołomicką. <br>Amen!
Matka Boska Czę... (niezweryfikowany)
taa, może jeszcze wrócą stare dobre czasy, kiedy dzieci donosiły na swoich rodziców... <br>prośmy o to boga i matke boską niepołomicką. <br>Amen!
KLAMECZKA (niezweryfikowany)
Znajdą się zawsze takie słabsze jednostki, które się wystraszą i zaczną strzelać z dupy (jak kto woli z ucha). Ja osobiście (i w moim otoczeniu) nie toleruje kapowania. Miejsce kabli jest w ziemii ! Psy juz nie mają co robić tylko węszyć w śród nas, niech zapierdalają gdzie indziej niech łapią morderców głupie ochu**** trole! cHWDP !
Indy Bothered (niezweryfikowany)
Zgadzam sie z komenatrzem pani psycholog,Uczyc donosicielstwa?to jest nie etyczne!!nie moralne!!ale ludzkie,a jakże.szczegolnie kiedyś,za czasów UB i tego całego syfu.Jak oni chcą dzieciaki sobie wychować!! &quot;nie wytrzymam permanentna inwigilacja!! &quot;Biada wam dzieciaki..
Później (niezweryfikowany)
Tak. To moje przeznaczenie. Zawsze chciałem być tym kimś. Tym kimś z kontaktami. Raz mi się nawet udało. Na koloniach wszyscy się ukrywali z akoholem. A ja piłem z kierownikiem tych kolonii (oczywiście z całą reztą też). Tak być z polisjantami. O jak by było bosko. Pytali by mnie - kto ćpa - a ja na to - nikt - albo ten ten ten i ten, oczywiście będąc pewnym że oni z narkotnikami doczynienia nie mieli. Tak somie marze. Lubie marzyć:)
Anonim (niezweryfikowany)
Tak policja nie moze sobie poradzic to chca zrobic z uczniow konfidentow... Dla mnie to smieszne ze od malego chca wpajac dzieciakom ze trzeba byc donosicielem. Zreszta to i tak nie wypali teraz sa takie czas ze nawet jezeli dzieciak pojdzie do szkoly, powiedza mu zeby kapowal to jak on wyjdzie n podworko to i tak od swoich kolegow sie nauczy ze nikt nie znosi konfidentow i sa oni dnem. PANOWIE DZIECIAKAMI SIE WYRECZACIE WSTYD !!!
komendant (niezweryfikowany)
bananowcy zwiadowcy.... tylko lamusy kapują kolegow, trzeba byc niezłym bananem zeby zakapowac policji własnego kolege.. sic! znam taki przypadek i to nie jeden gdzie nieswiadomy bananowiec zwiadowiec wystrzelał kolege... kiedy sprawa ucichła koles musiał wracac nago z lasu oddalonego o 20 km od miasta.. moze to nieładnie ale w koncu sie nauczył ze kolegow sie nie strzela z ucha ;)
serfer (niezweryfikowany)
wspanialy pomysl, naprawde wspanialy... a potem ludki co kogos wystawily skoncza w najlepszym razie w lekko zdezelowanym stanie... paranoja... cholera jasna zalegalizowac ziolo i tyle!
Garnek (niezweryfikowany)
Ucierpią jak zwykle niewinni!!! Jak w takim przypadku zawsze znajdzie sie pobudzony przez nową akcją policji pedagog który będzie przypuszczał, że kolo który nie uważa na lekcji ,ma wzrok przmęczony i kiepskie oceny(nie z powodu kontaktów ze środowiskiem przestępczym etc.) jest narkomanem i tyle -zaraz pielngnarka sie znajdzie i zastępca dyrektora wraz z wychowawczynią -będa mu robić przeszkanie plecaka ,oględziny przegubów jak sie będzie buntować to zaraz będa straszyć policją testami a ci co prowadzą handelek będą sie śmiali- taka prawda cierpią zawsze niewinni, sam byłem ofiarą pobudzonych pedagogów
KaJot (niezweryfikowany)
ciekawe kto pierwszy będzie jebanym konfidentem?? <br> <br>CHWDP
Vico (niezweryfikowany)
W Katowickich szkołach pojawiał się kiedyś były narkoman, nieźle zakręcony, śruba jakaś mu została, ale potrafił nieźle przekonać. <br>I żeby nie było - nie na zasadzie powielania propagandy, tylko własnych doświadczeń życiowych, a że mądrze tłumaczył i w ciekawy sposób, to i skutek niezły odnosiło. Nie pamiętam namiarów na tego gościa, bo zajęcia z nim mieliśmy chyba w IIgiej czy IIIciej(albo i wcześniej) klasie LO. Jak dla mnie takie coś można nazwać działaniami profilaktycznymi. Nie, że przychodzi sobie gostek - encyklopedyczny łeb, wymagazynowany w środku przeczytanymi tonami jakichś narkotykowych materiałów i przekłada topornie swą wiedze sam nie wiedząc o czym prawi, wie tylko że ma prawić, że to jest ZŁE itd. Skutek taki że gostka wyśmieją, oleją, itd. A jak do takich działań profilaktycznych weźmie się kompetentną osobę, to skutek może być tylko pozytywny. <br>Nie pamietam czy licea zatrudniają jeszcze tą osobę do działań profilaktycznych, ale warto. <br>--------------------------------------------------------- <br>Np. te kilka lat wstecz po zakończeniu zajęć, koleś się pyta - &quot;czy macie jeszcze jakieś pytania? &quot; <br>Patrze na tablice, widze wymienione takie a owakie substancje i sie pytam: <br>- A oprócz tych narkotyków jakie są na tablicy jakie pan brał jeszcze? <br>- A czemu pytasz? <br>-Tak z ciekawości. <br>- A widzisz! Ciekawość! - koleś pokazał na mnie palcem w wymownym geście. <br> <br>Gdy to sobie uświadomiłem, już wiem że nie ma co ładować się z ciekawości w jakieś nowe substancje, tylko żeby z ciekawości zasmakować co one dają. Nie ciągnie mnie do eksperymentów z podpierdalanymi babci lekami, żeby z ciekawości zobaczyć jaka będzie bania, ani żeby z ciekawości próbować jakieś inne dragi tylko po to żeby ją zaspokoić. <br>Jak dla mnie te działania profilaktyczne są o wiele skuteczniejsze. <br>Gdyby nie to, to być może moja ciekawość doprowadziłaby mnie do jakichś cięższych dragsów. <br> <br>------------ <br>A tak? <br>Jak uczeń (nawet bardzo dobry) będzie miał iść do szkoły z kawałkiem ziółka, żeby sobie po lekcjach spalić ryzykując nieprzyjemności ze strony organów ścigania albo wybrać wagary, to wiadomo że ze strachu wybierze to drugie. <br>Szkoła będzie się kojarzyła z punktem _presyjnej_ obserwacji, że nawet za nadmierne ziewanie na korytarzu można być posądzonym o narkotyki, że nawet lejąc za długo w kiblu można usłyszeć pytanie &quot;CO ty tam robisz tak długo? &quot;. <br>To jest szkoła, a nie punkt obserwacji, nie wichrujmy młodym psychiki, troche więcej skutecznej profilaktyki. <br>
Fazujoshi (niezweryfikowany)
a co ja moge powiedziec na takie kapowanie.....CHCWD...WSZYSTKIM KAPUSIEOM!!!!!!YO!! PRAWDZIWYM--- <br> <br> <br> &quot; &quot;Kazdy kto ma NJB--krzyczy H-W-D-P
ViruS (niezweryfikowany)
No to co za idoci <br>Niewiem jak jest gdzie indziej , ale jakbny psiarnia miala wtyki w szkolach to by na osieldu mieszkalo o polowe mniej ziomkow :P <br>Prawda taka ze niekt niekogo nie sprzeadaje , a jak juz to jedna na 1000 osob przyczini sie do kofidenctwa. Znajdzcie mi skzole gdzie niema dilera ... znajdzcie mi szkolo w kteorj sie ziolo nie skoluje ! taka rzeczywistosc jara 50% mlodziezy (jak nie wiecej) <br> <br>PeAcE !
Gustlik (niezweryfikowany)
Smierc kapusiom...
h--w--d--p (niezweryfikowany)
a co ja moge powiedziec na takie kapowanie.....CHCWD...WSZYSTKIM KAPUSIEOM!!!!!!YO!! PRAWDZIWYM--- <br> <br> <br> &quot; &quot;Kazdy kto ma NJB--krzyczy H-W-D-P
Tomoraminium (niezweryfikowany)
e polska jest pelna tego rodzaju spolkow <br>co takie bzdury wymyslają i takich co przyklasną i wreszcie takich ktorzy zgodza sie nakablowac kumpla <br> <br>dla mnie to jest dziwne jak mozna zakablowac kogos... <br> <br>jezdzimy sobie pod grobem nieznanego zolnieza na deskach <br>a tu jakis gostek (~student jakis nie stary) <br>do kumpla mowi z pelnym przekonaniem: <br> &quot;ej ale tu nie mozna jezdzic &quot; <br>kumpel go olał <br>jak go minął jeszcze raz to typ zadzwonil z komorki po psy... <br> <br>no comment
Aldonis (niezweryfikowany)
e polska jest pelna tego rodzaju spolkow <br>co takie bzdury wymyslają i takich co przyklasną i wreszcie takich ktorzy zgodza sie nakablowac kumpla <br> <br>dla mnie to jest dziwne jak mozna zakablowac kogos... <br> <br>jezdzimy sobie pod grobem nieznanego zolnieza na deskach <br>a tu jakis gostek (~student jakis nie stary) <br>do kumpla mowi z pelnym przekonaniem: <br> &quot;ej ale tu nie mozna jezdzic &quot; <br>kumpel go olał <br>jak go minął jeszcze raz to typ zadzwonil z komorki po psy... <br> <br>no comment
dill (niezweryfikowany)
ciekawe kto pierwszy będzie jebanym konfidentem?? <br> <br>CHWDP
Wrog systemu (niezweryfikowany)
kurwa zabije jeśli w mojej szkole będą cioty co będą kablować
zielarz (niezweryfikowany)
NO I CH**J JESTEM GANJA FARMEREM JESTEM HIPHOPOWCEM I UWIELBIAM JAMAJSKIE KLIMATY CHODYUJE ZAJEBIS***TE ZIOŁO I JE SPRZEDAJE I SAM JE PALE NIKT MNIE JESZCZE NIE ZAKAPOWAŁ BO BY MIAŁ W PIERDO**L Z ZRESZTĄ JEBA**Ć TO I KONFIDENTÓW TEŻ
Fetka (niezweryfikowany)
G-Ó-W-N-O P-R-A-W-D-A!!!!!!!!! U mnie w budzie juz NIBY od dwóch lat ( jak to oni mówią) &quot;wypowiedzieli wojne narkotykom &quot;. I co????? Jakoś jeszcze tego nie zauważyłam. Podobno pod budą kręcą się suki, ale jakoś po nich ani śladu. ZAWSZE TYLE PIERDOLENIA- nie wiem po co?! Jak narazie to wiary, która pizga i sprzedaje towar w budzie przybywa a nie ubywa. Suki nic nie zrobią. Jak ktoś umie ukryć to, co robi to i suki nie pomogą. Takie artykuły właśnie mnie denerwują i doprowadzają do szału!!!
.chudy. (niezweryfikowany)
ciekawe kto pierwszy będzie jebanym konfidentem?? <br> <br>CHWDP
A (niezweryfikowany)
G-Ó-W-N-O P-R-A-W-D-A!!!!!!!!! U mnie w budzie juz NIBY od dwóch lat ( jak to oni mówią) &quot;wypowiedzieli wojne narkotykom &quot;. I co????? Jakoś jeszcze tego nie zauważyłam. Podobno pod budą kręcą się suki, ale jakoś po nich ani śladu. ZAWSZE TYLE PIERDOLENIA- nie wiem po co?! Jak narazie to wiary, która pizga i sprzedaje towar w budzie przybywa a nie ubywa. Suki nic nie zrobią. Jak ktoś umie ukryć to, co robi to i suki nie pomogą. Takie artykuły właśnie mnie denerwują i doprowadzają do szału!!!
suffocate (niezweryfikowany)
a czy to nie podchodzi pod wielkiego brata ??? uczniowie beda teraz starroryzowani przez policje...<br><br>z jednej strony rozumiem ze w swietle obecnego prawa, posiadanie jakiej kolwiek ilosci narkotykow jest zabronione, ale wprowadzanie psow do szkoly i szukanie DRAGOW to juz lekka przesada...<br>co do informatorow w szkolach wsrod uczniow: TO JEST PARANOJA...i co Policja bedzie placic cukierkami za uslugi??!!?? hm.. a moze ochrone 24h/dobe zapewnia tym KAPUSIOM... nie chcialbym byc w skorze takiego ktory podkapowal a tamci sie dowiedzieli co jak i gdzie <br><br><br>POWIEM TYLE : UCZNIOWIE STRZESZCIE SIE...
zielarz (niezweryfikowany)
&quot;Co to kurwa ma być - czy to kabaret świat bez zalet za to ze jointa podpale czeka mnie areszt?!! &quot; <br>HWDP na zawsze
hip_hop_ona (niezweryfikowany)
kto by kapował kumpli gliny rozumu chyba nie mają w każdej budzie jest jakiś diler i zwalczanie tego nic nie da bo ich i tak czy siak będzie przbywać a zresztą jaki dzieciak by był taki pusty żeby kapować .... po prostu głupota <br> <br>chwdp
Lobo (niezweryfikowany)
Co to ma być?? Ci durni gamonie uważają ze co wyrośnie z człowika który donosi?? Nic, zero, do takich strzelać sie powinno i do tych co to wymyslili też!!!! Nie nawidze frajerowania!! Ale zawsze sie głupek jakiś znajdzie co pójdzie i doniesie... wiadomo że życia juz w otoczeniu nie bedzie miał, w najlebrzym wypadku. Co kogo obchodzi że ktoś bierze coś?? i co mu z tego że doniesie?? gośc by popalil troche potem zkończyłby z tym załozył by rodzine i osiągnął sukces, a tak?? zgnije w poprawczaku wyjdzie i co ?? lata stracone nawet rok czy dwa do tyłu to cholerna strata a frajer upiecze mu sie może i bedzie z tąsamą laska co tamten gdyby go &quot;KOLEGA &quot; z klasy np nie podpierdzielił horror prawo to popiera!! dran sie w piekle za to spali!! albo go inni za życia jeszcze spalą!! jak czytam taki artykól bo bad tripa mam normalnie;) nóż mi sie w kieszeni otwiera, a reką siekiery po omacku szukam. Arrrgghhtt
olup (niezweryfikowany)
kurwa zabije jeśli w mojej szkole będą cioty co będą kablować
uczen (niezweryfikowany)
uwazam ze naklanianie uczniow do wydawania innych uczniow, ktorzy mieli kontak z narkotykami jest chamstwem. Czesto w takiej sytuacji wymagac od dzieci bedzie sie wydania swoich kolegow. Z doswiadczenia wiem ze praca policji w szkole polega na zastraszaniu i podawaniu sfalszowanych dowodow, zeby tylko wymusic nazywiska badz inne informacje. Uwazam ze policja posuwa sie za daleko w swoich probach wyciagniecia od uczniow informacji.
JEBAĆ PSIARNIE (niezweryfikowany)
PRZEZ TĘ JEBANĄ POLICJE NIE MOŻNA SOBIE SPOKOJNIE ZAJARAĆ SKRĘTA W SZKOLE
master (niezweryfikowany)
kurwa wasza wyjebana mac! kumpel z klasy zajarał sobie blanta w szkole na dichu a jakaś pizda go podkablowała. okazało sie ze to dziewczyna.co zrobić? przyjebac jej czy nie?
kto kapuje ten ginie (niezweryfikowany)
Jest to pomysl do niczego. Przeciez jezeli taki uczen zostanie przez innych rozpoznany ze donosi to moze zostac połamany lub nawet zabity przez dilerow lub ich kolegow. Nikt nie toleruje kapusiow.
DZONY (niezweryfikowany)
kurwy same nie daja rady i chca zeby ktos chlapnal z ucha to wtedy zwina wskazanego goscia. kurestwa wiekszego nie ma. NIC NIE WIEM NIE WIDZIALEM Z BOKU STALEM........ <br>A jeszcze na koniec PIERDOLIC KONFIDENTOW..........
uczeń (niezweryfikowany)
Jest to pomysl do niczego. Przeciez jezeli taki uczen zostanie przez innych rozpoznany ze donosi to moze zostac połamany lub nawet zabity przez dilerow lub ich kolegow. Nikt nie toleruje kapusiow.
Jonasz (niezweryfikowany)
Ta policja to jebane skurwysyny nie dość ze to kawał chuj to jeszcze ludzi podpuszczają na podpieralenie bliskich. Konfidentów już wtedy na 100% nie biedzi się brakowa i tak jest ich od zajebania. Gdy lamus z jakiejś klasy zobaczy pale i mundur to w porty narobi zanim zdąży się pies przedstawić i dupa zimna jest wypierdoli bambus całe otoczenie, bo takie rzeczy się widzi, kto połóweczke ma a kto pare !!!!!!!
czesik (niezweryfikowany)
Kurwa zajeli by sie lepiej producentami , grubymi rybami , które robią co chcą a policja nic im nie robi . Jesteście po prostu śmieszni kurwa , jak słysze te wasze metody to asz mi sie nuż w kieszeni otwiera......LEPIEJ WĘSZCIE U ŹRÓDŁA A NIE GNĘBICIE KONSUMENTÓW , PUKNIJCIE SIE W TE GŁUPIE POLICYJNE PAŁY)------IDIOCI I PALANTY!!!!!!!!!!! JAKICH MAŁO
kopernik (niezweryfikowany)
no super pomysł mieszać dzieci do walki policji z mafia tylko pogratulować naprawde a ci informatozy wsrud dzieci to pewnie sami ochotnicy będą jako rodzic niechcial bym aby moje dzieci byly zmuszane do wyręczania policji w ich świętej wojnie z narkotykami która itak zgóry jest przegrana ile ofiar musi jeszcze pochlonąć i czemu mieszają w nią dzieci
dzony (niezweryfikowany)
kurwy same nie daja rady i chca zeby ktos chlapnal z ucha to wtedy zwina wskazanego goscia. kurestwa wiekszego nie ma. NIC NIE WIEM NIE WIDZIALEM Z BOKU STALEM........ <br>A jeszcze na koniec PIERDOLIC KONFIDENTOW..........
malik (niezweryfikowany)
czyli po prostu jebać konfidentów i kopać ich pod ziemię?
Kapuś (niezweryfikowany)
Podkablowałem na kumpla z klasy że na przerwie pali w kiblu mj, a że wiedziałem że ma w plecaku jeszcze trochę towaru to zadzwoniłem na policję, przyjechali za 30 minut, przeszukali go, znaleźli i zabrali :) <br>Tydzień później wyleciał że szkoły mimo iż był jednym z najlepszych uczniów z klasy, miał najlepsze oceny i był spokojny... A teraz na dodatek odbiłem mu dziewczynę bo niezła laska :D a przecież nie będzie chodzić z kimś kto wylądował w poprawczaku :-))) <br>No i tak zbebałem życie koledzie z którym od 2 lat paliłem. Cieszę się bardzo że to zrobiłem bo ta laska od dawna mi się podobała. <br>nie pozdrawiam <br>
xxx (niezweryfikowany)
jak oni sie wszyscy o nas-uczniow martwia?? co za dobrzy ludzie!! ja narkotykow nie bralem ale uwarzam ze jak ktos jest dorosly to chyba ma prawo robic z sobia co chce! a politykom wara od tego! niech sobie najpierw w sejmie psy puszcza na 100% znajda cos i to nie u jednego albo jeszcze lepiej testy im porobic fiutom jebanym(politykom) <br>
dobson (niezweryfikowany)
Zachciało się kurwom inwigilować małolatów w szkołach! Ja bym upublicznił testy zrobione na tych psach bo wiem że oni też lubią sie zabawić i nie koniecznie jest to ganda! A jak ktoś jest pełnoletni to ma wybór, nikt mu nie każe jarać. Jebać konfidentów - nie dajcie im żyć!!!
hahaha (niezweryfikowany)
olup jestes pojebany ;]
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=hahaha]olup jestes pojebany ;] [/quote] nie jest olup pojebany. tylko czlowiek podajay sie za olupa
ACO (niezweryfikowany)
Dla mnie jesteś zwykłym lamusem społeczniakiem i ciotą <br> <br>jak bym wiedział gdzie mieszkasz to bym się pokusić o połamanie ci nóg i zerżnięcie twojej laski <br> <br>musi mieć ładnie najebane że hodzi z sprzedawczykeim u mnie w mieście jeden koleś sprzedał 4 lata temu <br>do dziś niewyszedł z domu,nie chidzi do szkoły boi sie i ma racje kurwa... <br>JEBAĆ PSY I WSZYSTKICH SPOŁECZNIAKÓW <br> <br>...My smażymy ciągle grass a ty niebieska kurwo niepokonasz nas.......
bleh (niezweryfikowany)
czyli po prostu jebać konfidentów i kopać ich pod ziemię?
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Trochę zmęczenia, trochę nudy, trochę ekscytacji.

Nocna konsumpcja czerwonego diabła.

  • AM-2233
  • Inne
  • Tripraport

Nie eksperymentowałem, z nieoakcyzowanymi narkotykami już od jakichś 40 dni. Tego dnia nie miałem zamiaru również przyjmować nici po za alkoholem. Jednak spotkałem się z MP, który właśnie przyjechał z Anglii. Miał ze sobą ponad gram AM-2233. Jako, że byliśmy jednymi z pierwszych Polaków, którzy próbowali JWH-210, dlaczego nie mielibyśmy zrobić czegoś pożytecznego dla nauki i nie przetestować AM-2233. Takiej okazji nie mogłem przegapić. A tak przy okazji po prostu miałem ochotę się najarać. Na szybko przygotowaliśmy mieszankę zioło, wysuszyliśmy jej część i rozpoczęła się przygoda. W tym momencie muszę zaznaczyć, że jakieś 2 godziny wcześniej wypiłem 1 litr piwa. :)

W spektaklu biorą udział:
AM-2233 - substancja, która lubi ubielać się w foliowe sukienki.
Joda - bardzo dziwaczne bongo, przypominające postać z gwiezdnych wojen.
MP - mój przyjaciel. Dobry człowiek, który pracuje w Anglii i przyjechał na urlop.
GrenBoy - narrator.
RastaBoy - kolega z LO, który dużo jara i prowadzi rozrywkowy tryb życia.
Krzak - właściciel lokalu.

  • Grzyby halucynogenne

Wczesniej nigdy nie mialem zamiaru jeść grzybków, choć doświadczenie z innymi Dragami mam spore bo na koncie oprócz MJ, amfetaminy, XTC, znalazły się także papierki (LSD), a przeciez to także mocne psychodeliki, a raczej najmocniejsze. Grzybków poprostu bałem się zjeść, że trafią mi sie jakieś trujące......ale do rzeczy jak już się trafiły to jeszcze w dodatku na uczelni załatwiła mi koleżanka od swojego kumpla bo akurat przywiózł świerze z południa Polski. Były świerze więc zakupiłem od niego dwie porcje (dla mnie i dla kolegi). Było ich po około 30 sztuk na głowę.

  • Amfetamina

Nazwa substancji: Amfetamina (to ona byla glownym sprawca nizej opisanej histori przez dwa i :P)


Poziom doświadczenia użytkownika: biale bralem 6 razy :d ale postaram sie podciagnac :D


Metoda zażycia: zawsze taka sama do nosa :=P


Efekty: opisane nizej


Czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob: Bez komentarza....


Jeżeli to nie był Twój pierwszy raz z danym środkiem, czym różnił się od poprzednich?: roznil sie i to jak cholera :D

randomness