Kraków: Policja rozbiła gang handlarzy narkotyków

Zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami rozbili policjanci z komendy miejskiej w Krakowie i Centralnego Biura Śledczego.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

2512
Zatrzymano 13 podejrzanych, przy których w sumie znaleziono po ponad pół kilograma amfetaminy i haszyszu, a także pistolet z ostrą amunicją i fałszywe dokumenty.

Rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor Dariusz Nowak ocenił w piątek, że była to jedna z największych zorganizowanych grup działających w Małopolsce w ostatnim czasie. Zatrzymanymi są osoby w wieku od 20 do 42 lat, wśród nich dwie kobiety. Wielu z nich było już wcześniej karanych. Wszystkim przedstawiono zarzuty udziału w przestępczości zorganizowanej i handlu narkotykami na dużą skalę.

"Zarzuty te obejmują ponad roczną działalność grupy, ale w sprawie pojawiają się inne wątki, które są przedmiotem odrębnych postępowań" - zaznaczył Nowak.

Według ustaleń policji, grupa miała bezpośredni kontakt z handlarzami i producentami narkotyków w całej Polsce i poza granicą kraju. Na terenie Małopolski zajmowała się dystrybucją ekstazy, amfetaminy, marihuany, a także przemycała do Polski marihuanę oraz ekstazy. Funkcjonariusze zaliczają członków gangu do tzw. dużych hurtowników, którzy podczas jednej transakcji sprzedawali nawet po 10 tys. tabletek ekstazy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Wiek, waga: 23 lata, 100 kg masy ciała;

Doświadczenie: marihuana, szałwia wieszcza, powój hawajski, grzyby psylocybinowe, kratom, amfetamina, xtc

Substancja: łysiczki kubańskie: 25g świeżych + 1g suszonych; marihuana: 0,2g

Set & settings: wyjdzie w trakcie czytania...

Prologue: Jemy grzyby.

- Masz grzyby, może zjemy razem? Pyta się mnie kolega "K",

- Przyjadę za godzinę!

Wiedziałem że nie mogę mu odmówić, nie dzisiaj...

  • Grzyby halucynogenne

GrzybySpośród ponad pół miliona znanych roślin, badacze opisali ok. 5000 odmian

grzybów wyróżniających się tym ze świata roślinnego, że są pozbawione chlorofilu.

Z tej liczby ok. 80-90 odmian ma właściwości psychodelityczne i jest spotykane

(oprócz dalekiej północy) na każdej szerokości geograficznej. Z tego w

Europie Środkowej opisano ok. 150 odmian.


  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Lekka ekscytacja spowodowana pierwszym kontaktem z substancją. Mój pokój, ciemno za oknami.

Miałam zjeść je z przyjaciółką, ale nie było takiej możliwości, a ciekawość by mnie zjadła gdybym nie spróbowała tego dnia, kiedy dostały się w moje ręce.

21:30

  • Grzyby halucynogenne

Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.

Postanowiłem opisać jedno z moich najgorszych doświadczeń z narkotykami, którego nigdy nie chciał bym powtórzyć a jednocześnie patrząc na to z perspektywy czasu dużo mnie to nauczyło i pomogło mi zmienić moje nastawienie do życia. Nikomu też nie polecam powtarzania mojego czynu gdyż sam nigdy nie odważyłbym się zrobić tego ponowanie może to zaowocować chorobą psychiczną lub samobójstwem.