Zakończcie kryminalizację

Kingston, Jamajka. Zakończcie kryminalizacje konopi dla dorosłych!

Tagi

Odsłony

2279

Kingston, Jamajka. Zakończcie kryminalizacje konopi dla dorosłych!

Jako jeden z trzech ekspertów zeznających przed Parlamentem i wspierających rekomendację Narodowej Komisji d/s Ganji w sprawie dekryminalizacji odpowiedzialnego używania konopi przez dorosłych, chciałbym wyrazić swoje zadowolenie z faktu iż finalnie Nasi politycy zaczeli poświęcać swoją uwagę sprawą polityki narkotykowej.

Dotychczas dogłębnie przedyskutowaliśmy kilka aspektów zdrowotnych i społecznych. Przez ostatnie cztery dekady, federalne komisję w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii i innych krajach zbadały sprawę konopi. Powszechnie, komisje te, rekomendowały zmianę prawa narkotykowego tak aby posiadanie na własny użytek przez dorosłych nie było karane uwięzieniem. Polityka ta, znana jako dekryminalizacja, wyłącza używkowiczów konopi, i ludzi dystrybuujących ją nie dla zysku z działań systemu sprawiedliwości, jednocześnie utrzymując kary dla sprzedających duże ilości narkotyków. Do dnia dzisiejszego politykę tą przyjeło kilka Państw, w kilku przypadkach zdecydowano się nawet na legalizację. Dla przyładu, używanie konopi na własne potrzeby jest nie karane w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Belgii, Niemczech, Chorwacji, Szwajcarii, i Holandii. W Australii, kilka stanów wprowadziło regionalną dekryminalizację, nawet w Stanach Zjednoczonych, ponad 10 stanów miało formę dekryminalizacji w ciągu ostatnich 25 lat. Dodatkowo, rządy Kanady, Wielkiej Brytanii i Francji ogłosiły iż niebawem zaczną wprowadzać nowe, liberalne, polityki narkotykowe.

Jamajska Narodowa Komisja d/s Ganji podobnie rekomendowała dekryminalizację konopii dla osobistych i religijnych celów, a Parlament ma zamiar ruszyć naprzód z tą sprawą. Odpowiedzialne używanie konopi przez dorosłych nie stanowi zagrożenia dla Społeczeństwa i nie ma powodu aby prawo czyniło z tych ludzi przestępców. Czynienie tak jest jak prowadzenie wojny bez powodu z znaczącym segmentem populacji Jamajki. Dodatkowo, na przekór obawom przeciwników reformy głoszącym iż dekriminalizacja może prowadzić do wzrostu spożycia konopi, narodowe i międzynarodowe badania nie potwierdzają tej teorii.

Niedawne badanie opublikowane w British Journal of Psychiatry dotyczące rozpowszechnienia używania konopi w Holandii - gdzie prawo federalne umożliwia sprzedaż konopi i używanie dla wszystkich od 16-tego roku życia - w porównaniu do innych krajów konkluduje iż "Doświadczenie Holandii, wraz z nielicznymi krajami które wprowadziły nowoczesne zmiany w polityce narkotykowej, dostarcza wystarczająco dobrych empirycznych dowodów iż zlikwidowanie kryminalnej prohibicji posiadania konopi (dekriminalizacji) nie spowoduje rozpowszechnienia się konopi i innych nielegalnych narkotyków; argumenty za dekriminalizacją są przez to silne."

Podobne porównanie przeprowadzone przez ekspertów z USA stwierdza iż dekriminalizacja "nie miała praktycznie żadnego wpływu zarówno na poziom używania konopi lecz także na nastawienie i opinie do niej wśród młodych ludzi". Konopie są od wieków elementem kultury Jamajki, szeroko doradzana polityka dekriminalizacji była by pierwszym krokiem odzwierciedlającym naszą kulturalną rzeczywistość. Poprzez zdekryminalizowanie używania i posiadania konopi, Parlament wyłączy odpowiedzialnego dorosłego użytkownika konopi z działań wymiaru sprawiedliwości, zaoszczędzimy zasobów policyjnych, i przestaniemy niepotrzebnie rujnować życia i kariery setek tysięcy praworządnych obywateli których jedynym przestępstwem jest to iż w celach relaksacyjnych preferują konopie zamiast alkoholu. Dekryminializacja dowiedzie iż odpowiedzialne używanie konopi przez dorosłych nie niesie za sobą zbyt dużego zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa, a jej użycie jako leku, rekreacyjne lub religijne jest wpisane w kulture Jamajki. Ostatecznie, dekriminalizacja spowoduje zniesienie niesprawiedliwości polegającej na legalizacji i kontroli tytoniu oraz alkoholu i równoczesnego zabraniania używania konopi - polityka ta, jak słusznie zauważyła Komisja "nie może być racjonalnie wytłumaczona" i powoduje wzrost braku respektu dla Prawa - co jest szczególnie widoczne wśród młodych. W rezultacie Parlament powinien jak najszybciej przyjąć rekomendację Narodowej Komisji i zakończyć kryminalizację konopi dla dorosłych.

(Paul Chang jest przywódcą Koalicji dla Reformy Praw dotyczących Konopi oraz NORML Jamajka, jest także dyrektorem Narodowego Sojuszu dla Legalizacji Konopi.)

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Witam, jestem tu nowa i chciałam podzielić się z wami swoją historią. Jestem młoda, niedoświadczona etc.. nieświadomie, ale jednak, miałam derealizację kilka ładnych lat. Pierwszy raz spotkało mnie to bodajże w 1 klasie gimnazjum, ale to zignorowałam. Później co jakiś czas miewałam owo odczucie, zaczęłam się martwić, latałam po kardiologach, neurologach i nic... Nikt nie wiedział co to, ja również. Dawałam sobie z tym radę, paliłam rzadko, lecz regularnie po 3-4 buszki ze skręta, było fajnie, miło, aż do czasu...

  • 5-MeO-DMT
  • Inne
  • Katastrofa

Przyjemnie przeżyty weekend, noc u mnie w domu z kumplami.

Uh, ten trip raport będzie taki sam jak profil działania tej substancji. Krótki. (Dobra, po napisaniu go, stwierdzam, że jednak jest długi) W zasadzie całość dotyczy dwóch tripów, które wydarzyły się w przeciągu godziny, może półtorej.
Wszyscy uczestnicy mieli już doświadczenie (niekoniecznie duże, ale mieli) zarówno z empatogenami, jak i z depresantami, jak i z stymulantami i psychodelikami.

  • Inne

nazywam sie - THC :) ksywka na osiedlu luzik z LWA ZIP SQAD

nazwa substancji - PCP (fencyklida)

poziom doswiadczenia - Mj ; speed ; galka muszkatolowa ; MDMA(rozne tablety

:) ; DXM ; alkochol ; efedryna ; inhalanty ; LSD ; kofeina :) ; grzyby ;

ogolnie apteka ; no i PCP wiec jestem raczej doswiadczony

dawka,metody zarzycia - tabletka nie wiem ile bylo mg taka mala plaska jasno

niebieska ; do ustnie

set & setting - stan umyslu dobry (chociaz mam zwale po speedzie )

  • LSD-25

To było siedem lat temu, dokładnie 1 sierpnia 1996. Takich dat nigdy się nie zapomina, takie dni pamięta się do końca dni na tym świecie, przynajmniej ja:)


Był słoneczny dzień, olimpiada w Atlancie i Hoffman do podjęcia z BABĄ NA ROWERZE - taki obrazek jak wiecie:) Było dwóch kumpli i trochę żetonów już na koncie. Jednak BABA NA ROWERZE z 1 sierpnia 1996 była najbardziej wyjątkową z bab! Przywieziona prosto z Amsterku aż kleiła się w łapach. Była świeżutka a jej oleistość napawała nadzieją niezłej jazdy...

randomness