Legalna marihuana nie oznacza wzrostu jej konsumpcji w przypadku nastolatków

Wiele osób uważa, że najskuteczniejszym sposobem, aby ograniczyć dostęp nastolatkom do marihuany jest prawny zakaz zarówno sprzedaży, jak i konsumpcji. Okazuje się jednak, że legalizacja nie powoduje wzrostu użycia marihuany pośród nastolatków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Alternatywa.net.pl
Dawid Wiktor
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

145

Wiele osób uważa, że najskuteczniejszym sposobem, aby ograniczyć dostęp nastolatkom do marihuany jest prawny zakaz zarówno sprzedaży, jak i konsumpcji. Okazuje się jednak, że legalizacja nie powoduje wzrostu użycia marihuany pośród nastolatków.

Kolejne państwa na świecie dołączają do grona krajów, w których sprzedaż i konsumpcja marihuany są legalne. Trend ten się rozwija, czego przykładem jest planowane na 2020 roku referendum w Nowej Zelandii oraz decyzje meksykańskiego sądu najwyższego, które zostały podjęte w ostatnim czasie. Pojawiają się obawy związane z tym, iż na wskutek legalnego dostępu nastąpi masowy wzrost konsumpcji.

Obawy te, jak się okazuje, nie są uzasadnione. Zdaniem naukowców z University of Kent, legalizacja w ogóle nie powoduje wzrostu użycia substancji. Wcześniejsze badania, które zostały przeprowadzone w 2015 roku przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego, wskazywały na to, że istnieje znaczący związek pomiędzy zwiększonym poziomem użycia marihuany w miejscach, gdzie prowadzona jest liberalna polityka w tej kwestii. Przez liberalną politykę należy rozumieć sytuację prawną oznaczającą częściową prohibicję lub niekaralność za posiadanie marihuany.

Jednak nowe dane udowadniają, że zależność nie jest taka, jaką wykazali naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. Alex Stevens z University of Kent dokładnie przyjrzał się dokumentom z 2015 roku, aby dokładniej je przeanalizować. Dodał parę poprawek, a także uzupełnił dane informacjami ze Szwecji. Końcowym efektem była odwrotna zależność.

Dzięki wprowadzeniu zmian w postaci nowych zmiennych oraz poprawek dokonano korekty błędu z 2015 r. Alex Stevens zwrócił uwagę na istotę zmian:

"Bez wprowadzenia tych zmiennych i poprawek, bardzo łatwo można znaleźć związek pomiędzy legalizacją marihuany oraz zwiększeniem jej użycia przez młodzież. Jednak po ich naniesieniu okazuje się, że związek ten jest statystycznie pozbawiony jakiegokolwiek znaczenia."

Co więcej, słuszność stanowiska naukowca z University of Kent potwierdzają też inne pomniejsze badania oparte na danych pochodzących z różnych stanów w USA, które zalegalizowały dostęp do marihuany. Zwrócona jest również uwaga na to, że prohibicja w żaden sposób nie zmniejsza konsumpcji w porównaniu do pełnej legalizacji, natomiast skutki społeczne karania za posiadanie czy też konsumpcję substancji są zdecydowanie bardziej szkodliwe.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

S&S - Rok chyba 2002, niedługo po Pierwszym Grzybowym Tripie, ta sama jesień, choć już bardziej jesienna.. Akcja rozgrywa się na ostatnim piętrze domku braci K. Po pierwszym spotkaniu mam świetne nastawienie, spodziewam się znowu beki na maksa.. Występują: Ja,Lv,Ls,Kd,Km

Ilość - Po 50 sztuk na głowę, popite maślanką (moje ulubione połączenie)

Wiek i doświadczenie - każdy ok 20 lat, oraz podobne doświadczenia: Alkohol, MJ, haszysz, amfetamina, ecstasy, psilocybe semilanceata.

Lecimy!

  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

To była bodajże środa, kolejny z jesiennych deszczowych dni, ja i 3 kumpli około godziny 22, po popołudniowej stymulacji pentedronkiem postanowiliśmy wszamać 0,5g MXE. W cudownym nastroju, z dyso znając tylko DXM na miejscówce znajdującej się u kumpla (P.) na strychu oczekiwałem aż zapadnę się w dysocjacji.

W moim trip raporcie postaram się streścić to co podarowało mi MXE. Same dysocjanty uważam za niebezpieczną grupę psychodelików (oczywiście zależy to od człeka, itp. , itd. ale tak czy siak wg.

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie, noc w łóżku z mp3.

„W dzieciństwie właściciel zawsze chciał uciec z cyrkiem, a teraz sukinsyn ma własny. To prawdziwa licencja na okradanie. Spełnienie amerykańskiego marzenia...”

 

  • Marihuana

ojej pisze juz do was wlasnie teraz podczas tripu na marii:)

robilem sobie dzis baze danych tj. moj projekt i po skonczonej robocie

zasiadlem do czytania neuro-groove.

Przyznam ze smialem sie bardzo z tych opisow szczegolnie

po-lekowych:))))

juz dawno sie tak nie usmialem.........