Jamajka wygra! O nie nie O tak tak

Jamajka stara się jak może usankcjonować prawnie swoje święte rastafariańskie ziele, a tu Ameryka ostatni strażnik moralności wyciąga argumenty z grubej lufy. Nie damy wam kasy, mówi wuj Sam

Anonim

Kategorie

Odsłony

18693
Jamajka stara się jak może usankcjonować prawnie swoje święte rastafariańskie ziele, a tu Ameryka ostatni strażnik moralności wyciąga argumenty z grubej lufy. Nie damy wam kasy, mówi wuj Sam

Jamajka, KOMISJA DO SPRAW MARIHUANY CHCE LEGALIZACJI

Data publikacji: Thu, 16 Aug 2001
źródło : Jamaica Observer (Jamaica)
Kontakt: editorial@jamaicaobserver.com
Website: http://www.jamaicaobserver.com
Tekst źródłowy: http://www.mapinc.org/media/1127

Po wielomiesięcznych badaniach i zasięganiu opinii mieszkańców wyspy narodowa komisja d/s ganji zaopiniowała legalizację wykorzystania ganji do użytku osobistego dla dorosłych oraz jako sakrament do celów religijnych.

Jednocześnie Komisja zaopiniowała rządowi rozpoczęcie wzmożonej działalności edukacyjnej mającej na celu redukcję popytu na tę używkę, w szczególności wśród młodzieży.

zaleca też służbom specjalnym niszczenie wielkich plantacji konopi i walkę z przemytem nielegalnych narkotyków. Komisja podkreśla, jako rzecz bezwzględnie ważną, by rząd , szukał kanałami dyplomatycznymi wsparcia dla swego stanowiska i apelował do międzynarodowej społeczności o zmianę dotychczasowego nielegalnego statusu konopi.

Zalecenia komisji maja charakter kontrowersyjny zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowymi bez wątpienia wypowie się o nich rząd Stanów Zjednoczonych który poprzez swoja ambasadę w Kingston wyraźnie dał do zrozumienia że jest wrogiem legalizacji. Minister Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych K. D. Knight wielokrotnie sprzeciwiał się dekryminalizacji ganji, jednak społeczność rastafariańska, która używa ganji jako sakrament, gorąco przyjęła zalecenia Komisji.

Komisja została utworzona decyzją premiera P.J. Pattersona w listopadzie zeszłego roku Premier poinstruował Komisję jak gromadzić dowody, jak sprawdzać literaturę i jak oceniać istotność badań i w jaki sposób należy wskazywać ewentualne zmiany w prawodawstwie dotyczącym używania ganji. Komisja zostało ponadto uprawomocniona do formułowania zaleceń w zakresie inicjatyw dyplomatycznych, spraw wewnętrznych i edukacji.

Komisji przewodniczy dziekan wydziału nauk społecznych na Uniwersytecie Indii Zachodnich profesor Barry Chevannes. Pozostali członkowie to Dr Webster Edwards- wydawca, Anthony Freckleton- obrońca, Norma Linton- artysta grafik, Dr Aileen Standard-Goldson przewodniczący Rady do spraw uzależniania od narkotyków oraz Barbara Smith wychowawca.

Komisja, której decyzje opublikowano w dniu wczorajszym, podaje pod rozwagę stworzenie agencji do spraw badań nad konopiami, która we współpracy z podobnymi ośrodkami na świecie mogłaby prowadzić prace nad wszystkimi aspektami tej rośliny; możliwościami farmakologicznymi i ekonomicznymi jak i wymiarem psychologicznym i epidemiologicznym. Według raportu komisji, badania takie prowadzi wiele państw również te najmocniej zaangażowane w walkę z konopiami.

Jeśli rząd zgodzi się z zaleceniami komisji to w podpisanym przez Jamajkę Traktacie o Groźnych Narkotykach znajdą się stosowne poprawki.

Raport potwierdza doniesienia o groźnych skutkach palenia ziela, jednak po przejrzeniu aktualnych badań klinicznych i naukowych, Komisja stwierdza że choć palenie wystawia na szwank zdrowie zielarzy to trzymanie ziela i tysięcy jego zwolenników poza nawiasem prawa niczego nie załatwia i stoi w sprzeczności z wiara głęboko zakorzeniona w kulturze Jamajczyków.

Komisja doszła do takich wniosków po wywiadach z 400 osobami w różnym wieku w tym fachowcami i wpływowymi osobistościami Jamajki.

Czytamy w raporcie - " przeważająca część społeczeństwa uważa że ganja w użyciu osobistym powinna być zakazana" i dalej " ściganie za użytek osobisty stoi w sprzeczności z podstawowym celem organów sprawiedliwości czyli walka z nielegalnym rozprowadzaniem substancji takich jak crack czy kokaina, które wyniszczają przedmieścia i wiejskie rejony kraju, szerząc uzależnienie i upadek zdrowego społeczeństwa

Jednocześnie autorzy raportu twierdza że zaproponowane zmiany nie stoją w sprzeczności z dokumentami ONZ które ratyfikowała Jamajka. w szczególności gdy rzecz idzie o prawa człowieka wliczając w to Kartę Praw będący tematem obrad Parlamentu.

Data publikacji: Fri, 17 Aug 2001
Źródło : Jamaica Observer (Jamaica)
Prawa autorskie: 2001 The Jamaica Observer Ltd,
Kontakt: editorial@jamaicaobserver.com
Website: http://www.jamaicaobserver.com
Szczegóły: http://www.mapinc.org/media/1127

JAMAJKA: STANY OSTRZEGAJĄ ANI KROKU DALEJ Z LEGALIZACJĄ TRAWKI

Nazajutrz po tym jak Krajowa Komisja d/s Ganji ogłosiła że zaleca dekryminalizację trawki w ograniczonym zakresie, Amerykańska Ambasada zauważyła że Jamajka może napotkać trudności z uzyskaniem przyszłorocznego certyfikatu jaki USA ogłasza w corocznym podsumowaniu spraw narkotykowych.

"Rząd amerykański będzie śledził przestrzeganie przez Jamajkę zobowiązań jakie podjęła podpisując w 1988 ONZ-etowski traktat o narkotykach, od tego uzależnia przyznanie stosownego certyfikatu w roku przyszłym." takie zdanie zawarł w szorstkich słowach w swym oświadczeniu Michael Koplovsky rzecznik ambasady USA na Jamajce.

Komisja pod przewodnictwem profesora Barryego Chevannesa, dziekana wydziału nauk społecznych na Uniwersytecie Indii Zachodnich, ogłosiła w środę ,że po wielomiesięcznych wywiadach zarówno publicznych jak i prywatnych, zaleca depenalizację używania ganji przez osoby dorosłe, które stosuje ją w celach prywatnych jak i religijnych.

Komisja rekomenduje wprowadzenie intensywnych programów edukacyjnych które złagodzą nadmierny popyt na trawkę głównie wśród młodzieży, siły specjalne zwalczać będą wielkie uprawy konopi i przemyt nielegalnych narkotyków a rząd jak sprawę priorytetową potraktują użycie kanałów dyplomatycznych do zmiany nastawienia społeczności międzynarodowej w stosunku do trawki.

Komisję ustanowiono pod koniec zeszłego roku. Jej twórca premier P J Patterson myślał o rozpoznaniu historycznych źródeł użycia trawki na Jamajce, głównie poprzez dialog z jej użytkownikami.

Jednym z celów Komisji było wskazanie jakich zmian wymaga obecne prawo w stosunku do trawki, jak powinno wyglądać nowe ustawodawstwo biorąc pod uwagę uwarunkowania społeczne, kulturalne, ekonomiczne i międzynarodowe

Jednak rząd amerykański, ma inny cel, jasno się wyraził przeciwko legalizacji.

Jamajka ratyfikowała w 1988 Traktat ONZ przeciwko nielegalnemu obrotowi Narkotyków i Substancji Psychotropowych. Porozumienie to zakazuje produkcji handlu eksportu tranzytu, wręczania i nabywania narkotyków i substancji psychotropowych, także konopi i jej przetworów.

Ubiegłej nocy trwały polityczne spekulacje czy reakcja ambasady USA wpłynie na ogólnokrajowa debatę jakiej oczekuje premier Patterson, gdy pozbawienie Jamajki certyfikatów obniży program pomocy amerykańskiej.

W lipcu bieżącego roku brytyjska policja rozpoczęła pilotowy program w południowym Londynie w ramach którego osoby złapane z niewielka ilością marihuany będą puszczane wolno jedynie z ostrzeżeniem i konfiskatą używki.

Projekt ten zakończy się w grudniu, jego celem jest koncentracja ograniczonych sił policyjnych na walce z twardymi narkotykami i przestępstwami związanymi z krackiem i kokainą.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

ozyrys (niezweryfikowany)
Jakies qurwy nie legalizuja bo napewno maja flote na tym.Tylko w Holandii zyja jeszcze madrzy ludzie i zalegalizowali ziolko.Niewiem czy dozyje legalu w Polsce ale bardzo bym chcial.To jest niedoje@any kraj przez papierza nie ma legalu i dopuki on zyje napewno nie ma zadnej nadziei.Pozdrawiam wszystkich palaczy i badzmy dobrej mysli :(((((((((
skIp. (niezweryfikowany)
jaram jaram jarasz
m...... (niezweryfikowany)
co ty masz do papieza ???? jakis problem ? to ze w polsce nie jest ganja zalegaliozowana to na pewno jest jego wina.taka tak.powodzenia w dalszym mysleniu tego typu,jest ono bardziej zacofane niz nasz rząd który nie chce legalizacji!
m.... (niezweryfikowany)
moj komentarz ponizszy jest odpowiedzia na komentarz ozyrysa. sorki za problem ;)
Piotr (niezweryfikowany)
Czytamy w raporcie - &quot; przeważająca część społeczeństwa uważa że ganja w użyciu osobistym powinna być zakazana&quot; <br> <br>chyba &quot;nie powinna być zakazana&quot;? <br> <br>P.
*** (niezweryfikowany)
jaram jaram jarasz
konop (niezweryfikowany)
Nie chcialo mi sie czytac calego artykulu ale popieram dazenia Jamajki do legalizacji Marichuany w 100%. <br> <br>Bedzie to dobre dla tego panstwa z b. wielu wzgledow...
pająk (niezweryfikowany)
Kiedy przeminie ta głupia teoria że od trawki sie &quot;ZACZYNA &quot; &quot;? PRZECIEŻ to PARANOJA ! Równie dobrze można nazwać narkotykiem WÓDKĘ (tyle że zalegalizowanym)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Godzina 1:00 w nocy. Kolega pisze do mnie, czy chcę zapalić jointa, a jeśli tak, to może do mnie wpaść ze znajomym. Odpisuję, że chętnie, i wkrótce stoimy we trzech na balkonie i palimy. Po kilku minutach jesteśmy pod koniec blanta, ja prawie nic nie czuję, mówię im "jakiś słabe to zioło". W odpowiedzi słyszę "nie jest złe, może trochę poczekaj". Dochodzimy do końcówki, bierzemy po ostatnim buchu i nagle zaczynam czuć silne pragnienie i mdłości.

  • 4-HO-MET
  • Retrospekcja

Noc, wystylizowany do podróży pokój, odpowiedni strój, podniecenie i duży niepokój związany z dawką.

No i w końcu do tego doszło, lata czytania neurogroove oraz serwisów pokrewnych wreszcie doprowadziły mnie do mojego własnego trip raportu.

 

Miał to być mój 4 raz z tryptaminami, a drugi raz z 4-ho-met i stwierdziłem, że dalsze bawienie się w próbowanie dawek traci już sens, jeśli rzeczywiście chcę zacząć DOŚWIADCZAĆ, a nie ślizgać się po powierzchni doświadczenia. Można powiedzieć, że byłem gotów na wszystko, od totalnej euforii, do najgłębszego badtripa (którego oczywiście prorok mi nie poskąpił, hehe).

 

  • Grzyby halucynogenne


specyfik: pół opakowania suszonych meksykańskich psylocybków

exp: powój, dxm, benzydamina, san pedro, salvia i inni.

miejsce i czas: Amsterdam, cały trip w okolicach Dam.

dramatis personae: ja, R., jego dziewczyna i jej siostra A.
  • Dekstrometorfan

Wiek : 18

Doświadczenie : marihuana, haszysz, kodeina, tramadol, diazepam

Set&Settings : Na początku chciałem w sylwestra zwyczajnie zapalić zioło, jednak niestety było niedostępne, więc poszedłem do apteki po Acodin. Zacząłem jeść tabletki w domu. Nastawienie było chyba niezbyt dobre, gdyż trochę się bałem, z uwagi na możliwość przedawkowania (prawdopodobnie wpłynęło to znacząco na tripa)

Dawka : 450mg / waga 75kg czyli równo 6mg/kg masy ciała

randomness