Hongkong: Od nowego roku zakaz palenia w miejscach publicznych

Parlament Hongkongu uchwalił ustawę o zakazie palenia papierosów w miejscach publicznych - od restauracji po plaże i parki.

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1071
Parlament Hongkongu uchwalił ustawę o zakazie palenia papierosów w miejscach publicznych - od restauracji po plaże i parki. Ustawa wejdzie w życie od początku przyszłego roku. Uchwalenie ustawy, która zabrania palenia również w miejscach pracy, szkołach i szpitalach, poprzedziła 12-godzinna dyskusja. Palić nie wolno będzie w salach bilardowych, lokalach karaoke i ogólnie dostępnych barach oraz na plażach, basenach i w większości publicznych parków. Zakaz nie obejmuje lokali rozrywkowych dla dorosłych takich jak łaźnie, kluby nocne i bary dostępne jedynie dla gości powyżej 18 lat. Jednak palić w nich wolno będzie jedynie do 1 lipca 2009 roku. Minister zdrowia York Chow powiedział, że Hongkong dzięki nowym przepisom stanie się "być może najbardziej kontrolowanym pod względem palenia obszarem świata". Według ministra nowa ustawa daje społeczeństwu wyraźny sygnał: "Pora rzucić palenie". Jednak, uspokajając restauratorów, Chow dodał, że rząd rozważy możliwość utworzenia sal dla palących w restauracjach i innych lokalach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Mieszanka ekscytacji i stresu, falami pojawiająca się niecierpliwość i chęć do eksperymentu, oraz strach o różnym natężeniu. Obsesyjne myśli o konieczności "oczyszczenia się" i "zrzucenia ciężaru" moich ostatnich osobistych problemów zanim zacznę eksperyment. Trochę jak oczekiwanie na jakiś wyrok. Praktycznie sama przez większość czasu, w moim pokoju, posprzątanym celowo z myślą o moich ewentualnych niekontrolowanych reakcjach.

Trudno nazwać to jednoznacznie eksperymentem planowanym. O legalnych psychodelikach dowiedziałam się właściwie kilka dni wcześniej. Do tej pory odmienne stany świadomości usiłowałam, ze skutkami różnymi, raczej marnymi, uzyskiwać przez próby treningu umysłu. A jak wiadomo, depresja, rozdrażnienie i długotrwałe złe samopoczucie podobnym próbom nie sprzyjają... Postanowiłam więc sobie przy okazji Nowego Roku, okrzykniętego ogólnie czasem zmian, poszukać krótkotrwałego sposobu jednocześnie na uwolnienie się od zatruwających myśli jak i wspomagany wzrost skuteczności.

  • Grzyby halucynogenne

Parę dni temu miałem grzybowy debiut tego sezonu.

25 suszonych, przegryzione z jablkiem. metoda ujdzie - czuc jablko, a nie

smak grzybów. Choc to dziwne, bo za pierwszym razem nawet mi smakowaly same

w sobie, a teraz jak jem to aż się trzęsę.

Ale jazda byla srednia. Nie to ze jakis bad trip. Po prostu srednia. Tak

więc troche ku przestrodze:

  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Pozytywnie, lekko zdenerwowany niepewnością posiadanego proszku. Oczekiwałem czegoś nowego, czegoś bardziej duchowego

Dwa dni przed moim odurzeniem dostałem od znajomego biały proszek, który teoretycznie ma być czystym MXE. Po sprawdzeniu małą dawką byłem skłonny w to uwierzyć.

Nadszedł ten dzień, a raczej wieczór - sam w domu przez całą srodową noc.

20:30 - Połowa posiadanego proszku wpada pod język. Gorycz rozpływa się w moich ustach, ślina zalewa jamę ustną, ale czakam, aż delikatna błona ścierpnie, co niestety się nie udaje, bo ilość śliny w mojej jamie ustnej już jest pełna - połykam i czekam na efekt.

  • MDMA (Ecstasy)

randomness