Drastyczne ostrzeżenia na paczkach papierosów

Za każdym razem, kiedy australijscy palacze sięgną po papierosa, będą oglądać zdjęcia zaatakowanych rakiem płuc albo kończyn, dotkniętych chorobą naczyń.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

5684

Wzorując się na Kanadzie, gdzie takie zdjęcia straszą palaczy już od 2000 roku, rząd Australii nakazał producentom papierosów umieszczanie ostrzeżeń na 30% powierzchni z przodu paczki i aż 90% z tyłu. Na dostosowanie się do nowych przepisów koncerny tytoniowe dostały czas do czerwca 2005 r.

Australijski minister zdrowia Tony Abbott ma nadzieję, że drastyczne zdjęcia skłonią palaczy do zerwania z nałogiem. Na paczkach znajdą się także ostrzeżenia tekstowe, np. palenie podwaja ryzyko udaru lub palenie powoduje choroby krążenia.

Nowe zarządzenia są krytykowane przez producentów papierosów. Pracujący w przemyśle tytoniowym Peter Richards uważa, że zdjęcia - medyczna pornografia, jak je określił - nie zmniejszyły odsetku kanadyjskich palaczy.

Ten projekt to desperacka próba uczynienia zadość postulatom przeciwników palenia. Zamiast niej powinna odbyć się rozsądna debata na temat ryzyka związanego z paleniem tytoniu - podkreślił Richards.

Na skutek kanadyjskiej akcji z nałogiem zerwało raptem 3% palaczy.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

solipsysta (niezweryfikowany)
nawet, jesli zerwalby 1 procent, to bylo warto wprowadzic takie nakazy!
Armageddon (niezweryfikowany)
Pale niestety juz dlugo i takie obrazki bardziej by mnie rozsmieszyly niz zniechecily.
pit har (niezweryfikowany)
Pale niestety juz dlugo i takie obrazki bardziej by mnie rozsmieszyly niz zniechecily.
Etaan (niezweryfikowany)
Pale niestety juz dlugo i takie obrazki bardziej by mnie rozsmieszyly niz zniechecily.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Miejsce akcji - mój pokój Czas akcji - środowe popołudnie (6.08.14) Czas trwania - około 2 godzin Osoby towarzyszące - brak Sposób zażycia i wielkość dawki - 1 lufka (ok. 6-7 buchów)

To bedzie krótki opis tego jak MJ "przeprowadziła" mnie przez pewne trudne doświadczenie. Kilka obserwacji...

Po kilku godzinach siedzenia i płakania nad zakończeniem pewnej znajomości, stwierdziłam, że może dla relaksu zapalę. Wczesniej jednak napisałam do kolegi czy warto w takim stanie próbować. Powiedział, że bywa różnie i wariant "bardzo dobrze" i "bardzo źle" jest równie możliwy. Pomyslalam, że po tej stracie ja i tak się już niczego nie obawiam. Zapaliłam.

To było coś w typie haze'a, nie wiem dokładnie, ale dostawca sprawdzony.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Set: Wszyscy utrzymywaliśmy dobry nastrój psychiczny, byliśmy pełni nadziei, że nurt doświadczenia psychodelicznego zniesie nas na spokojne wody. Tkwimy silnie w paradygmacie holistycznym. Cele były podzielone. Naszym celem były mistyczne oświecenia, a nowicjusza zapoznanie z bardziej egzotycznymi stanami świadomości i obserwacja nas. I ku naszej uciesze po części intencje te dało się wprowadzić w życie. Setting: Naszym otoczeniem była połać lasu znajdująca się w dolinie, z przepięknym jeziorkiem okrytym płachtą leśnych gęstwin i iście z bajki wyjętą roślinnością. Wszystko działo się w porze dziennej. Pogoda była w kratkę, słoneczko i chmury. Modele interpretacyjne: Ci, którzy tutaj byli skwaszeni postrzegają się jako akolitów, czczących uniwersalną boskość, jedynego demiurga udostępnianego zgodnie ze źródłosłowiem przez enteogeny. Zgrzybiony był początkującym, kimś pragnącym przejść próbę świadomości. Kultogeny traktowaliśmy jako narzędzia umożliwiające nam doświadczenie magii, jako swego rodzaju różdzki, za pomocą których "jedno zaklęcie" przenosi w światy równoległe.

Była to sobota wg. prognoz ostatnia szansa na wypady na łono natury. Tak się szczęśliwie złożyło, że niedawno uzyskałem dostęp do kwasa. :D Więc postanowiliśmy ową sobotę należycie wykorzystać. Ogólnie zamierzałem napisać w tym roku szereg ośmiu tripraportów opisujących osiem "godnie przeżytych" sabatów, ale warunki pogodowe nie pozwoliły. Nowością było dla mnie, że tym razem jadłem w tercecie przyjaciół, z których jeden był nuworyszem i nie otwierał jeszcze bram percepcji aż tak. Nasz prowiant w gruncie rzeczy składał się na zakupione soki owocowe i gumy smakowe.

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tramadol

S&S:

28 czerwca 2010 r. Bardzo słonecznie, z kumplami ustawieni na tramadol i MJ. Stan: podekscytowanie, poczucie humoru u wszystkich, czekanie na furę, by jechać do innego miasta po mistrzowskie ziółko. Osób 6.

Dawka:

Posiadane ubstancje: Tramal Retard 10x 100mg (pół paczki)/ Marihuana 2g/ 1 piwo

Dawka: Ja 400 mg na pierwszy raz. 2g trawy na 6 osób, pół piwa

Wiek i waga:

17 i 70kg

randomness