Projekt podatku od palenia i picia

Po jednej koronie od każdej butelki alkoholu oraz paczki papierosów

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

1555
Czeska minister zdrowia Marie Souczkova opracowała projekt specjalnego funduszu finansującego zakup najnowocześniejszej aparatury dla szpitali i najbardziej kosztowne operacje.

Fundusz powstałby w wyniku obłożenia każdej sprzedanej paczki papierosów i butelki alkoholu specjalnym podatkiem w wysokości jednej korony (ok. 14 groszy).

Souczkova oczekuje, że przekonanie posłów do tej propozycji nie będzie łatwe, choć uważa, że jest możliwe. Projekt popiera premier Vladimir Szpidla.

"Jest oczywiste, że koszty leczenia palaczy są wysokie, zwłaszcza w ostatniej fazie, kiedy mają raka płuc - powiedział szef rządu. - Papierosy kupują jedynie palacze, byłoby to więc szczególne opodatkowanie zachowującej się ryzykownie grupy obywateli".

Minister zdrowia nie kryje, że specjalny podatek może przyczynić się także do zmniejszenia w Czechach liczby nałogowych palaczy.

Pod koniec ubiegłego roku w 10-milionowych Czechach papierosy paliło 38 procent mężczyzn i 25 proc. kobiet. Jeszcze przed dwudziestu laty paliło 50 proc. populacji męskiej i ok. 20 proc. kobiet.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

triple og (niezweryfikowany)
sam jaram szlugi, ale nie mialbym nic przeciwko temu zeby cos takiego bylo w Polsce. jednak nasi posłowie wolą obcinać koszta, zamykać kopalnie i wogle wkurwiać ludzi na maxa zamiast zacząć trobić coś moądrego
Zajawki z NeuroGroove
  • Heimia salicifolia
  • Inne
  • Leonotis leonurus (wild dagga)
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pozytywne przeżycie

Wręcz tęczowe.

No nie wiem co się dzieje. To jest ostra deliryczno-aresywna-konopnicko-dziwna filozoficzna faza!

Narracja.

Przeskok.

 

Co było wczoraj?

15:00 (Czas będę podawał w dużym przybliżeniu, nie zwracałem nań uwagi)- Ego wraca ze szkoły i widzi paczkę do niego na stole. Stwierdza, że to jego "Kompozycja z natury" zamówione w necie. Co tu się odkurwia? Ostrymi dopalaczami pewno tę mieszankę kropią.

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Negatywne myśli na temat niezdanego egzaminu, szukaniu nowej szkoły i braku przyjaciół. Samotność i przygnębienie. Myślenie o następnym odcinku kolejnej sieczki. Miejsce: Nowy świat, Warszawa. Godzina 10-11 rano. Brak śniadania. Ważę 56 kg.

Godzina 10:00.

randomness