Projekt podatku od palenia i picia

Po jednej koronie od każdej butelki alkoholu oraz paczki papierosów

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

1555
Czeska minister zdrowia Marie Souczkova opracowała projekt specjalnego funduszu finansującego zakup najnowocześniejszej aparatury dla szpitali i najbardziej kosztowne operacje.

Fundusz powstałby w wyniku obłożenia każdej sprzedanej paczki papierosów i butelki alkoholu specjalnym podatkiem w wysokości jednej korony (ok. 14 groszy).

Souczkova oczekuje, że przekonanie posłów do tej propozycji nie będzie łatwe, choć uważa, że jest możliwe. Projekt popiera premier Vladimir Szpidla.

"Jest oczywiste, że koszty leczenia palaczy są wysokie, zwłaszcza w ostatniej fazie, kiedy mają raka płuc - powiedział szef rządu. - Papierosy kupują jedynie palacze, byłoby to więc szczególne opodatkowanie zachowującej się ryzykownie grupy obywateli".

Minister zdrowia nie kryje, że specjalny podatek może przyczynić się także do zmniejszenia w Czechach liczby nałogowych palaczy.

Pod koniec ubiegłego roku w 10-milionowych Czechach papierosy paliło 38 procent mężczyzn i 25 proc. kobiet. Jeszcze przed dwudziestu laty paliło 50 proc. populacji męskiej i ok. 20 proc. kobiet.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

triple og (niezweryfikowany)
sam jaram szlugi, ale nie mialbym nic przeciwko temu zeby cos takiego bylo w Polsce. jednak nasi posłowie wolą obcinać koszta, zamykać kopalnie i wogle wkurwiać ludzi na maxa zamiast zacząć trobić coś moądrego
Zajawki z NeuroGroove
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie
 • Tabaka
 • Tytoń

Więc ogólnie dzień był słoneczny, moje nastawienie do świata zewnętrznego też było dobre. Zaczynając, przyszedłem do kolegi nazwijmy go G. (był tam jeszcze jeden - tego nazwiemy D.) Usiadłem w jego salonie, zarzuciłem spongeboba (dla mocniejszego efektu pogryzłem go [ jako iż smak był nie zbyt zachęcający zapiłem to piwem]) po odczekaniu 30 minut zażyłem kolejną pigułe ( w ten sam sposób jak poprzednią, z tym że ta to był własnie owy "smile")

T-15 minut (+ 30 minut od zarzycia poprzedniego Tabsa)

               [Na wstępie pragne dodać że koleszcy z którymi wtedy byłem (chodzi o G,D.) Byli na tym samym co ja]

 • 6-APB
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Ketony
 • Klonazepam
 • Mefedron
 • Metkatynon
 • Miks

Nastawienie Dobre . Duże zaufanie do otaczających ludzi . Trudno mówić o jednym miejscu głównie to dom mojego kumpla .

Jestem spokojną studentką grafiki multimedialnej. Moje nastawienie do dragów było następujące: Naćpać się raz na jakiś czas. Odłączyć się w stanie który kocham. Oczywiście był to gbl + mef. Och, jak ja to kocham po dziś dzień gdy słyszę utwór rubber ring grupy the smiths czuję ten wspaniały stan. Myślę, że gdybym bardziej zwracała uwagę na obowiązki, miała w tym momencie pracę nie zakończyłoby się to aż tak tragicznie. Ale o tym wspomnę w innym raporcie. Tu skupimy się na tym, jak cudowne działanie ma miks tych substancji. Jestem ogólnie zdania, że giebsa najlepiej łączyć z innymi dragami.

 • 25C-NBOMe
 • Dekstrometorfan
 • Przeżycie mistyczne

Bezpieczne mieszkanie studenckie, pewność że nikt mi nie będzie przeszkadzał, w mieszkaniu tylko dwójka zaufanych przyjaciół, którzy zajmowali się swoimi sprawami, zero szans na jakiekolwiek problemy, chęć przeżycia kolejnego psychodelicznego tripu.

Zakupiłem kilka tygodni temu kilka kartoników nasączonych 25-C NBOMe od koleżanki, najpierw spożyłem po jednym ze znajomymi, a jeden sobie zostawiłem na samotny trip, który odbyłem dwa tygodnie później i właśnie on jest tematem tego tripraportu.

 • Dekstrometorfan
 • Kodeina

Dzień jak co dzień, stan obojętny, miejsce tu i teraz, no dobra, łóżko.

To ten dzień. Próbuje po tylu latach ćpańska najbanalniejszego (bo najłatwiej dostępnego) mixu świata. Dwa odłamy leczenia duszy i kaszlu mieszają się w moim żołądku. W tak małych dawkach (pierwsze 150mg dexa najpierw, po godzinie dopiero dorzutka kody i drugiego 150) bo kodeinę i tak zamierzam rzucić raz na zawsze (raport stąd od typa, który pisał, że po latach katowania thiocodinu spędził rok w szpitalu, z rozkurwionymi flakami, zapamiętam na całe życie) a acodin w dużych dawkach wywołuje we mnie jakieś pojebane rażenie prądem, nie wiem, miał ktoś też to? Wracając, naćpałem się.