REKLAMA
Projekt podatku od palenia i picia

Po jednej koronie od każdej butelki alkoholu oraz paczki papierosów

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

1555
Czeska minister zdrowia Marie Souczkova opracowała projekt specjalnego funduszu finansującego zakup najnowocześniejszej aparatury dla szpitali i najbardziej kosztowne operacje.

Fundusz powstałby w wyniku obłożenia każdej sprzedanej paczki papierosów i butelki alkoholu specjalnym podatkiem w wysokości jednej korony (ok. 14 groszy).

Souczkova oczekuje, że przekonanie posłów do tej propozycji nie będzie łatwe, choć uważa, że jest możliwe. Projekt popiera premier Vladimir Szpidla.

"Jest oczywiste, że koszty leczenia palaczy są wysokie, zwłaszcza w ostatniej fazie, kiedy mają raka płuc - powiedział szef rządu. - Papierosy kupują jedynie palacze, byłoby to więc szczególne opodatkowanie zachowującej się ryzykownie grupy obywateli".

Minister zdrowia nie kryje, że specjalny podatek może przyczynić się także do zmniejszenia w Czechach liczby nałogowych palaczy.

Pod koniec ubiegłego roku w 10-milionowych Czechach papierosy paliło 38 procent mężczyzn i 25 proc. kobiet. Jeszcze przed dwudziestu laty paliło 50 proc. populacji męskiej i ok. 20 proc. kobiet.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

triple og (niezweryfikowany)
sam jaram szlugi, ale nie mialbym nic przeciwko temu zeby cos takiego bylo w Polsce. jednak nasi posłowie wolą obcinać koszta, zamykać kopalnie i wogle wkurwiać ludzi na maxa zamiast zacząć trobić coś moądrego
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

U ziomka na chacie, humor bardzo dobry

Mówią, że życie może istnieć tylko dzięki miłości...

Może i bez niej. Jest wtedy jednak bardziej napełnione pustką, aniżeli życie człowieka, który kogoś mocno kocha.

  • Alprazolam
  • Klonazepam
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

To było wczoraj, poniedziałek, ja wolne, wszyscy czymś zajęci. Siedzę spokojnie na kanapie, z herbatką, okna zasłonięte jak lubię. Ogólnie Miłe, ciepłe, bezpieczne, znajome miejsce.

Info na wstęp:

Kobieta, 22 lata (no już tuż tuż), z jakimś tam doświadczeniem, o którym info po lewej stronie o ile się nie mylę :D (Bo to mój pierwszy raz tu)

0,5 mg xanaxu (alprazolam)lufka dobrej mjDawka alpry nie duża, ale przez poprzedni była jedzona, z klonem też i kodeina się zdarzyła, więc efekt mógł się jakoś utrzymywać

  • 25I-NBOMe
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Impreza z ostrą muzyką hardcorowo, breakcorowo, speedcorowo, terrorcorową :)

   Tak sobie pomyślałam, że warto by było uzupełnić neurogroove o moje doświadczenia :) Publikowałam tutaj trip raporty z początków mojej psychoaktywnej kariery, które były średnio udane. Nie jest łatwo teraz opisać te długie lata licznych doświadczeń. 

    Niedawno wpadłam na pomysł, żeby wkleić tutaj fragment mojej (nieskończonej jeszcze) książki, w której opisałam najpiękniejszego tripa w moim życiu. Wycięłam zbyt osobiste momenty a zostawiłam te, które dotyczą samego tripa. Miłej lektury :)

randomness