Projekt podatku od palenia i picia

Po jednej koronie od każdej butelki alkoholu oraz paczki papierosów

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

1555
Czeska minister zdrowia Marie Souczkova opracowała projekt specjalnego funduszu finansującego zakup najnowocześniejszej aparatury dla szpitali i najbardziej kosztowne operacje.

Fundusz powstałby w wyniku obłożenia każdej sprzedanej paczki papierosów i butelki alkoholu specjalnym podatkiem w wysokości jednej korony (ok. 14 groszy).

Souczkova oczekuje, że przekonanie posłów do tej propozycji nie będzie łatwe, choć uważa, że jest możliwe. Projekt popiera premier Vladimir Szpidla.

"Jest oczywiste, że koszty leczenia palaczy są wysokie, zwłaszcza w ostatniej fazie, kiedy mają raka płuc - powiedział szef rządu. - Papierosy kupują jedynie palacze, byłoby to więc szczególne opodatkowanie zachowującej się ryzykownie grupy obywateli".

Minister zdrowia nie kryje, że specjalny podatek może przyczynić się także do zmniejszenia w Czechach liczby nałogowych palaczy.

Pod koniec ubiegłego roku w 10-milionowych Czechach papierosy paliło 38 procent mężczyzn i 25 proc. kobiet. Jeszcze przed dwudziestu laty paliło 50 proc. populacji męskiej i ok. 20 proc. kobiet.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

triple og (niezweryfikowany)
sam jaram szlugi, ale nie mialbym nic przeciwko temu zeby cos takiego bylo w Polsce. jednak nasi posłowie wolą obcinać koszta, zamykać kopalnie i wogle wkurwiać ludzi na maxa zamiast zacząć trobić coś moądrego
Zajawki z NeuroGroove
  • Piper methysticum (Kava kava)


Zdravo [u]zywankiTak chcialem pogadac. Moge?

Bedzie chyba dlugo, nie robie przerw na reklame :)


  • Kodeina
  • Mieszanki "ziołowe"

Set & Setting: dom, potem podłoga u kolegi w domu, potem działka

Doświadczenie wtedy: Doświadczenie: THC, DXM, atropina, amfetamina, alkohol, kodeina, dimenhydrynat, benzydamina, kofeina, efedryna, pseudoefedryna, propan, kanabinole, miksy powyższych

Wiek: 17 lat, 70 kilogramów.

  • Amfetamina

Doswiadczenie, ktore opisze jest moim najmocnieszym przezyciem zwiazanym z Amph. Wczesniej wciagalem pare razy, ale fazka byla lajtowa i nie zarywalem nocy. Kilka dni temu poczulem prawdziwa moc tego bialego proszku, ktorym teraz ze wszech miar gardze.

  • Dekstrometorfan

Witam. Jestem nowy na forum i chcę napisać mój pierwszy TR. Ćpam DXM od grudnia 2008 roku. Krótko: Byłem w szpitalu 30 grudnia. Miałem wtedy kompletny odlot. 10 września byłem drugi raz w szpitalu, a potem trafiłem do Ośrodka Nadzieja w Bielsku-Białej. Miałem tam siedzieć do 18 miesięcy. Siedziałem 2, bo wyrzucili mnie stamtąd za złe zachowanie.. Wróciłem do szkoły. Kasę na DXM biorę ze sprzedawania książek. Nie mam już skąd brać kasy. Może znajde jeszcze jakieś sposoby na zdobycie kochanego DXM. Wczorajszy odlot był chyba najlepszy jaki miałem.

randomness