ustawy

Przybywa krajów, w których marihuana traktowana jest niemal na równi z alkoholem – można ją legalnie posiadać i konsumować, ale nie w każdej sytuacji. Takie zmiany wprowadzono niedawno m.in. w Niemczech. Jakie są limity THC dla kierowców?
Niemcy wprowadzają limit THC w ruchu drogowym – Jazda po spożyciu marihuany będzie wkrótce traktowana w Niemczech podobnie jak jazda po spożyciu alkoholu. Oznacza to, że prawo będzie tolerować niewielkie stężenie substancji odurzającej we krwi. To przełom w tym kraju, gdyż do tej pory przepisy ruchu drogowego surowo zabraniały prowadzenia pojazdów po spożyciu marihuany.
Fińskie władze znowelizowały przepisy dotyczące dostępności alkoholu, a szwedzkie taki krok planują. Napoje wyskokowe będą nieco łatwiej dostępne, ale i tak w obu krajach monopol na sprzedaż mocniejszych trunków dalej będzie mieć państwo.
Przeciwnicy palenia na balkonach wystosowali do Ministerstwa Zdrowia petycję, w której domagają się zakazania tej czynności. Resort twierdzi, że wprowadzenie takich regulacji byłoby zbyt dużą ingerencją w prywatność mieszkańców. Palacze nie mogą jednak czuć się bezkarni, a za wyrzucanie niedopałków grozi im słona kara.

Są takie rodzaje działalności gospodarczej, w których zezwolenie na sprzedaż alkoholu jest niemalże niezbędne. Przykładem może być prowadzenie pubu, restauracji, stacji benzynowej, czy nawet zwykłego sklepu. Zdobycie takiego zezwolenia wiąże się z pewną dozą formalności, które narzuca państwowa polityka antyalkoholowa.

Niemcy: Przewożenie marihuany przez granicę nadal jest przestępstwem – Od kwietnia 2024 roku marihuana w Niemczech stała się częściowo legalna. Jednak przewożenie konopii indyjskich do Niemiec nadal jest nielegalne. Oto, co każdy powinien wiedzieć zanim sięgnie po jointa będąc w Niemczech lub podróżując do Niemiec.

Jak wynika z uzasadnienia do projektu nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, resort finansów planuje wprowadzić akcyzę na saszetki nikotynowe. Ministerstwo szacuje, że podatek zasili budżet państwa w 2025 r. kwotą rzędu 16 mln zł.

Każdy ma społeczny obowiązek informowania o popełnieniu przestępstwa prokuratora lub policję na podstawie art. 304 par. 1 kodeksu postępowania karnego (k.p.k.). Jednak, jak wyjaśnia Prawo.pl, lekarz tylko w ściśle określonych prawem sytuacjach ma obowiązek zawiadomić o popełnieniu przestępstwa organy ścigania. P

Amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) podejmie kroki w celu przeklasyfikowania marihuany w Ustawie o Substancjach Kontrolowanych na mniej niebezpieczny narkotyk, co będzie historyczną zmianą w stosunku do amerykańskiej polityki antynarkotykowej od pokoleń i może mieć szerokie skutki w całym kraju.

Mija miesiąc od wejścia w życie ustawy CanG w Niemczech, która zrewolucjonizowała podejście do konsumpcji i posiadania marihuany, ustanawiając ją na nowych, choć restrykcyjnych zasadach. Choć krok ten został przyjęty z entuzjazmem jako przełomowy moment dla reform dotyczących marihuany w Europie, to jednak nie obyło się bez rozczarowań.
... i może on zostać zrealizowany znacznie wcześniej, niż oczekiwano.
Niemal rok po tym, jak władze Amsterdamu zakazały palenia marihuany na ulicach Dzielnicy Czerwonych Latarni, miejski zespół egzekwowania prawa nałożył zaledwie siedem mandatów. Początkowo funkcjonariusze preferowali ostrzeżenia, co potwierdza rzecznik miasta w rozmowie z dziennikiem Telegraaf.

Pomimo niedawnej legalizacji marihuany do użytku osobistego, niemiecki kraj związkowy Bawaria rozważa wprowadzenie ograniczeń jej używania podczas słynnego Oktoberfestu. Rząd Bawarii planuje stworzenie stref wolnych od marihuany na publicznych wydarzeniach takich jak Oktoberfest.

Oktoberfest w Monachium to największy na świecie festiwal piwa, na którym podczas trwających dwa tygodnie uroczystości serwowane jest około 6 milionów litrów piwa, a także prezentowana jest tradycyjna bawarska muzyka i kuchnia. Festiwal kończy się pierwszą niedzielą października.

Jesienią w Polsce zostanie wprowadzony całkowity zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów - zapowiedziała podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Na fali entuzjazmu, który ogarnął Niemcy po oficjalnej legalizacji marihuany w celach rekreacyjnych, Czechy stają przed wyzwaniem związanym z nową falą używania syntetycznych kannabinoidów. W przeciwieństwie do swojego sąsiada, gdzie dorośli mogą już legalnie posiadać niewielkie ilości marihuany do użytku osobistego, w Czechach konsumpcja marihuany pozostaje nielegalna. Jednak to nie tradycyjna marihuana stanowi główny problem dla czeskich władz, lecz rosnąca popularność syntetycznych kannabinoidów.
Niemiecka ustawa legalizująca marihuanę została oficjalnie podpisana i wejdzie w życie w najbliższy poniedziałek. Prezydent Bundesratu, Manuela Schwesig, zatwierdziła ustawę w środę, co jest ostatnim krokiem przed jej wejściem w życie. Zazwyczaj to Prezydent Federalny Niemiec, Frank-Walter Steinmeier, podpisuje ustawy, ale ze względu na jego nieobecność (urlop), obowiązek ten został przekazany przewodniczącemu izby reprezentującej poszczególne landy.
Rada Federalna Niemiec (Bundesrat) zagłosowała za przyjęciem ustawy CanG, nie wzywając do powołania komisji mediacyjnej, co oznacza, że nowe prawo wejdzie w życie 1 kwietnia 2024 roku.
Senacka Komisja Petycji zainteresowała się prośbą postulującą zmianę godzin, w których dozwolone jest emitowanie reklam piwa. Obecnie takie reklamy mogą pojawiać się między 20 a 6. W petycji zasugerowano przesunięcie tego okna czasowego o dwie godziny, do godzin 22–6.

Czy za narkotyki też można stracić samochód od 14 marca 2024 r.?

Za prowadzenie po alkoholu kierowca może stracić samochód lub zapłacić wysoką nawiązkę. Co jednak z prowadzeniem pod wpływem środka odurzającego? Czy w tym przypadku również działają przepisy kodeksu karnego dotyczące przepadku pojazdu lub jego równowartości?

Osoby, które spodziewały się wprowadzenia w Niemczech modelu zakupu marihuany wzorowanego na holenderskim lub kanadyjskim, mogą być rozczarowane. Wbrew początkowym planom, nie będzie tam sklepów sprzedających konopie indyjskie. Ponadto, zakazane będą herbatniki, słodycze zawierające ekstrakty z konopi indyjskich, a także ciasta, ciasteczka i oleje z konopi indyjskich przeznaczone do mieszania z tytoniem, alkoholem lub innymi używkami. Oto, gdzie w Niemczech będzie można kupić marihuanę.

Wzrost inflacji powoduje, że kwota świadczeń społecznych szybko rośnie. Dotyczy to również renty alkoholowej. Od marca tego roku wypłaty osiągną prawie 1800 zł brutto. Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić.
Bundestag zdecydował się na ostrożną legalizację marihuany do użytku prywatnego. Opozycja i wielu ekspertów jest temu przeciwnych. DW wyjaśnia, co jest teraz dozwolone, a co zabronione.

Marihuana medyczna a prowadzenie pojazdów – komentarz do wyroku w głośnej sprawie

Jak donoszą media, aktor Antoni K. został uznany za winnego w związku z ubiegłorocznym incydentem prowadzenia samochodu pod wpływem substancji niedozwolonych. Pomimo, że sam zainteresowany przyznał, że przyjmuje THC w celach medycznych, chcąc w ten sposób złagodzić objawy stwardnienia rozsianego, Sąd uznał, że, choć oskarżony przyjmuje marihuanę leczniczą legalnie, nielegalne jest prowadzenie pod jej wpływem pojazdów.
Renta alkoholowa, jak popularnie zwane jest świadczenie dla osób uzależnionych od alkoholu, wzbudza kontrowersje. Potoczna nazwa może być myląca, nie chodzi o dofinansowanie zakupów alkoholu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wypłaca rentę alkoholową osobom, które z powodu uzależnienia tak spustoszyły swoje zdrowie, że są niezdolne do pracy. Świadczenie to w zasadzie więc renta z tytułu niezdolności do pracy. Problem nadużywania alkoholu w Polsce jest niemały, co zresztą najdobitniej widać w statystykach dotyczących zgonów.
Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o wydatkach obronnych, która przeznacza 10 milionów dolarów na finansowanie badań nad wykorzystaniem substancji psychodelicznych w leczeniu żołnierzy cierpiących na urazy mózgu i PTSD.
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski
  • Powoje

s&s: las – pole – las – dom; ciepły, sierpniowy dzień; dobry nastrój; chłopak (L.) jako opiekun (trzeźwy)
dawka: 6 kapsułek Druid’s Fantasy
wiek: 19
doświadczenie: LSA, ruta stepowa, dxm, mj, benzydamina

17:18 Połknięcie kapsułek tuż po wejściu do lasu. Przez jakieś dwie godziny spacerowaliśmy po ścieżkach robiąc zdjęcia owadom i myśląc nad tym, gdzie się rozłożymy. Jak zwykle, zanim LSA weszło, minęły jakieś dwie godziny, przy czym po połowie tego czasu – również jak zwykle – zaczęłam wątpić w powodzenie wyprawy, tak w sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Ponieważ obecność ludzi w lesie lekko mnie irytowała, nie mówiąc już o postępujących nudnościach, chłopak zaprowadził mnie w jedno sprawdzone miejsce, pas zieleni pomiędzy dwoma polami. Cicho, spokojnie, ładnie.

  • Narkoza
  • Retrospekcja

Zapalenie wyrostka.

Wiek w momencie doświadczenia: 12+(?)lat

Będzie to opis nie tylko efektu działania narkozy na mój małoletni wówczas mózg, ale przy okazji pewnego fenomenu zdarzającego się mi od dzieciństwa, jeszcze przed tym pierwszym zabiegiem chirurgicznym. Sam w sobie jest już niezwykły, a o tyle bardziej, że żaden ze znanych mi sposobów prócz narkozy go nie wywołał. Jeśli już się zdarza to spontanicznie nocą, o czym przy końcu, teraz skupie się na historii zabiegu, i tego czego doświadczyłem, czyli opisie samego fenomenu.

  • Katastrofa
  • MDMA (Ecstasy)

Świeżo po pracy na 2 zmianie, dobrze nastawiony na substancję i cały wieczór u znajomych

Cześć!

Jestem tutaj nowy i od razu wlecę z grubej rury hahah.

Opis tripa będzie dosyć krótki, bardziej chodzi mi o odpowiedź z waszej strony na jego końcu. :)

Kilka tygodni temu pierwszy raz zażyłem ectasy początkowo pigułkę 120mg i po jakiś 40minutach drugą, taką samą, faza była na maxa przyjemna, pierwszy raz miałem taki "zastrzyk" serotoniny no i nie miałem żadnych efektów ubocznych, tylko delikatnie latała mi szczęka(mam 20lat, ponad 180cm wzrostu i około 75kg) (wcześniej miałem do czynienia tylko z thc i grzybami)

  • Grzyby halucynogenne
  • Kokaina
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie: Bardzo wyluzowane, pełen chill, do tego dodakowe endorfiny wynikające z przyjazdu do nowego kraju oraz tzw. zakochania. Okoliczności: Spotkanie z kilkoma znajomymi J., mała impreza z okazji przyjazdu do Holandii, oraz planowania nowej drogi życia. Otoczenie podczas głównego tripu: Mały pokoik, łóżko, obok J. stojący na straży mojej bani, pilnujący aby nic się nie stało, Las Vegas Parano lecące w tle, dodam, że J. nie jadł ze mną grzybów.

 Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Długo zastanawiałam się, czy to co miałam w głowie nadaje się wgl do opisania, i przede wszystkim czy będę potrafiła to opisać w sposób należyty. Obiecuję, że będę się bardzo starać :)