Głoduj ćpunie!

"Artur Radosz (29 l.) jest doskonałym dowodem na to, że narkotyki szkodzą zdrowiu. Szczególnie psychicznemu. Ten narkoman wypalił chyba za dużo marihuany, bo urządził w więzieniu głodówkę."

a.

Kategorie

Źródło

Super Express
Ryszard Fedyk

Odsłony

6713
Artur Radosz (29 l.) jest doskonałym dowodem na to, że narkotyki szkodzą zdrowiu. Szczególnie psychicznemu. Ten narkoman wypalił chyba za dużo marihuany, bo urządził w więzieniu głodówkę. Nie przestanie głodować, jeśli rząd nie zalegalizuje marihuany! Domaga się nawet rozmowy z premierem Donaldem Tuskiem (51 l.)! Żadnego jedzenia, żadnych słodyczy, nawet żywnościową paczkę od rodziny rozdał kumplom z celi. Ale kilku buchów gandzi (w narkomańskim języku palenie marihuany) by nie odmówił. Artur Radosz (29 l.) w więzieniu w Białej Podlaskiej podjął właśnie strajk i wierzy, że zbawi wszystkich polskich narkomanów. Otóż chce za pomocą głodówki wymóc na rządzie, by narkotyki w Polsce były legalne. W imię tego idiotyzmu Radosz zamierza protestować do skutku. Od wielu dni nie przyjmuje więziennych posiłków. Bezczelnie zapowiada, że nie spocznie, póki w jego celi nie zjawi się premier Tusk. - Chciałbym, aby mnie odwiedził i porozmawiał na temat legalizacji narkotyków - mówi Radosz, który trafił do więzienia właśnie za nielegalne posiadanie marihuany. Widać wyraźnie, że nieźle mu odbiło. Teraz odsiaduje wyrok 39 dni pozbawienia wolności za niezapłacenie grzywny, na którą skazał go w 2006 roku sąd za posiadanie prawie grama marychy. - Stan zdrowia głodującego cymbała dodaje obowiązków szefom zakładu karnego. - Mężczyzna jest pod ciągłą kontrolą lekarską. W razie konieczności przeniesiemy więźnia do szpitala - mówi Krzysztof Kowaluk, kierownik działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Panie kierowniku, do szpitala z nim - i to natychmiast. Najlepiej do domu wariatów. On gada od rzeczy!

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

dmt (niezweryfikowany)
żal...
Astacus (niezweryfikowany)
Szkoda, że nie jestem z Warszawy, pewnie poszedł bym na widzenie. A tak mogę tylko wyrażać poparcie dla Artura swoim niemym protestem... Nie ma się co przejmować takimi artykułami. Super Express nie jest gazetą, którą czytają inteligentni ludzie. Pozostaje nadzieja, że ten protest zwróci uwagę opinii publicznej na problem, jakim jest chora ustawa antynarkotykowa. Ale na miejscu Artura mimo wszystko bym gościa pozwał :). Może Ryszard Fedyk to i dziennikarskie ścierwo, lecz nic nie usprawiedliwia publicznego obrażania aktywisty tej klasy, co Artur Radosz.
vegas (niezweryfikowany)
w scierwie wydrukowany
Anonim (niezweryfikowany)
nie warto nawet tego czytac. totalne dno i zal. po tej gazecie zbytniej inteligencji jej autorow bym sie nie spodziewal. pozatym autor to chyba jakis tepy narodowiec jest...
parasol (niezweryfikowany)
Normalnie chlopak powinien tego dziennikarza podac do sadu za obraze bo to było normalne mieszanie czlowieka z blotem
enclave (niezweryfikowany)
Cymbałem to jest autor tego paszkwila, czwartoligowy dziennikarzyna, marnujący papier i czcionkę.
Anonim (niezweryfikowany)
Ryszard Fedyk = skurwiałe dziennikarskie ścierwo.
benzodxm (niezweryfikowany)
Ten glodujacy wojownik tez nie ma zbyt wiele rozumu. Kaktus mi na rece wyrosnie, jak ten koles cos sensownego wywalczy w ten sposob.
Anonim (niezweryfikowany)
To co według ciebie ma robić? Cicho odsiadywać wyrok za mniej niż 1 g? Akurat w tym położeniu jest to najlepszy sposób na wyrażenie sprzeciwu, ważne jest tylko, aby media celowo nie przekształcały faktów.
Anonim (niezweryfikowany)
hahaha Radosz zawsze był jebnięty haha poszedł przed wyborami do lewaków niech go teraz ratują (nawet mikrofonu mu nie dali !), gość ma 29 lat i chce zbawiać narkomanów ? on jest bardziej nienormalny niż sądziłem ! I tak kończą ćpuny w więzieniu !!!
Anonim (niezweryfikowany)
Jstem Wariatem, zwariowałem już dawno temu:D!
siwy (niezweryfikowany)
Ćpuny.... zastanow sie co piszesz czlowieku ... ten koles mial przy sobie niecaly gram ! Równie dobrze mogli by zamykac za posiadanie 0.5 L wódki ...
Cloo (niezweryfikowany)
NO żesz K*rwa! chyba sie zdenerwowałem. Nie dośc że gościa wsadzili na ponad miesiąc za niecałego grama to jeszcze na łamach tego papieru toaletowego jest glebiony przez jakiegoś dziennikarzynę. I jeszcze to słowo "narkoman". Chyba zaraz coś mnie strzeli. Ktoś tu chyba za dużo pisze w porównaniu do tego ile wie o danym zjawisku. Wystarczy komuś doczepić etykietkę narkomana i społecznego dna, a wtedy można już wszystkie jego działania sklasyfikować jako bezsensowne, a słowa jako "gadanie wariata". Jakby był narkomanem niemogącym żyć bez działy to ciekawe jak by przeżył te 39 dni bez ani jednego buszka i to jeszcze odmawiając sobie jedzenia. Do szkoły panie Fedyk, a nie napierdalasz pan bez pojęcia! W piwnicy chowany konserwatysta, którego matka na noc straszyła allmighty&evil narkotykami. Teraz mu wychodzą skrzywienia na starość. Brak pojęcia.
palaczka (niezweryfikowany)
Ryszard Fedyk jest po prostu nieszczęśliwym człowiekiem min bo nie pali ;-)
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=Cloo] W piwnicy chowany konserwatysta, którego matka na noc straszyła allmighty&evil narkotykami. Teraz mu wychodzą skrzywienia na starość. Brak pojęcia.[/quote] Wybacz, ale także pierdolisz od rzeczy. JA jestem KONSERWATYSTĄ i domagam się legalizacji wszystkich narkotyków. Raz, że moje ciało jest moją własnością. Dwa, że prohibicja to chory wymysł lewaków, zrodzony w XXw. Wcześniej dragi były legalne, więc legalizacja to jak najbardziej konserwatywny postulat. Do szkoły matole! Pokój dla Artura.
dmt (niezweryfikowany)
Może przeczytaj definicję słowa "lewica" zanim powiesz, że prohibicja to ich wymysł. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że wprowadzili to pojebani konserwatyści (i większość z nich nie zgadza się na jej zniesienie). A jeśli (słyszałem taki pogląd od zwolennika UPR, nie wiem czy nim jesteś) np. PO i PiS to partie lewicowe, to czym jest SLD, które popiera dekryminalizację?
Anonim (niezweryfikowany)
[quote=dmt]Może przeczytaj definicję słowa "lewica" zanim powiesz, że prohibicja to ich wymysł. Równie dobrze ja mógłbym powiedzieć, że wprowadzili to pojebani konserwatyści (i większość z nich nie zgadza się na jej zniesienie). A jeśli (słyszałem taki pogląd od zwolennika UPR, nie wiem czy nim jesteś) np. PO i PiS to partie lewicowe, to czym jest SLD, które popiera dekryminalizację?[/quote] Raz: SLD to nam na razie zafundowało kryminalizację. Są cały czas w parlamencie i nie słyszałem o żadnym projekcie dekryminalizacji. Dwa: Socjaliści rządzili na świecie praktycznie cały XXw.Ich wymysłem jest prohibicja, łagry, lagry ect. Trzy: Prawica to: niskie podatki, nieskrępowany wolny rynek (przymiotnik nie byłby konieczny gdyby, nie dewaluacja tego słowa, dzisiejszy system w Polsce nazywają wolnym rynkiem :-)).
dmt (niezweryfikowany)
nie będę się dalej zagłębiał w światopoglądowe spory bo by to za długo trwało i nudziło innych... w każdym razie projektu dekryminalizacji nie ma, ale słyszałem o pewnych dyskusjach na ten temat (m. in. z hyperreala :D) w SLD. Nie mają większości w sejmie i nikt tego nie poprze, to co mogą zrobić...
Anonim (niezweryfikowany)
Ustawy narkotykowe w Pl. I z 24.04.1997 - rządy SLD - PSL. II z 20.07.2001 rządy AWS - UW Głosowanie: Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało SLD 162 114 113 1 - 48 AWS 134 95 94 1 - 39 UW 47 32 31 - 1 15 niez. 44 18 18 - - 26 PSL 26 14 14 - - 12 PiS 18 13 12 1 - 5 SKL 18 11 9 2 - 7 Alternatyw 6 2 2 - - 4 PP 5 1 1 - - 4 I zakaz uprawy roślin narkotycznych - brak wykazu z głosowania na stronie sejmu. II zakaz posiadania na własny użytek Jeżeli dalej wierzysz w chęć dekryminalizacji w wykonaniu SLD to gratuluję. Takimi deklaracjami postkomuniści zbijają sobie scory na wyborach, żerując na [no ofense] takich naiwniakach jak Ty[/no ofense]. SLD będąc w sejmie może wywołać debatę publiczną, a to już by było bardzo dużo dla sprawy. Najzdrowsze podejście z lewicy miał pan Balicki, ale SLD wyjebało sdpl, nie chcąc dalej współpracować
dmt (niezweryfikowany)
wiem o tym że oni to przegłosowali ale akurat wierzę w to, że się na swoich błędach czegoś nauczyli... Bo wyborcy dali im coś do zrozumienia - gdy się popatrzy na ich ostatnie wyniki
Anonim (niezweryfikowany)
lol
Zaku (niezweryfikowany)
żródłem ignorancji jest niewiedza. Giń marny pismaku!
Edward (niezweryfikowany)
Za ~1g dostał grzywne. Odsiadkę 39 dni dostał za nie zapłacenie jej. Takie są fakty.
Ciotka Jadwiga (niezweryfikowany)
Nie wiem czemu, ale dla mnie ten tekst pachnie gorzką ironią, jakimś takim żartem. Może za dużo wypiłam...
Astacus (niezweryfikowany)
[quote=Ciotka Jadwiga]Nie wiem czemu, ale dla mnie ten tekst pachnie gorzką ironią, jakimś takim żartem. Może za dużo wypiłam...[/quote] To nie ironia. Wybacz, ale czytelnicy SE by jej nie zrozumieli :).
Ciotka Jadwiga (niezweryfikowany)
Może masz rację, ale myślałam że retoryka taka wymarła wraz z ostatnimi kronikami filmowymi. "Gołe dziwki na bikiniarskich krawatach..." coś w ten deseń: http://www.youtube.com/watch?v=kScEU_UACJs&mode=related&search= http://www.youtube.com/watch?v=rs24KVZ1MFo&mode=related&search=
Anonim (niezweryfikowany)
Debile, nie dokuczajcie nocą z czwartego piętra: Prosze nie sciągaj wycieraczki przed drzwiami, bo chcesz okradnąć mieszkanie i robisz stale napady "ty debilu zle wychowany"
Anonim (niezweryfikowany)
Niech wszyscy wchodzą na stronę internetowa Super Expresu i oceniają ten artykuł na "1" Proponuję również napisać stosowny komentarz pod artykułem który najlepiej będzie dotyczył niskiego poziomu tego artykułu. Oczywiście komentarz piszcie na poziomie!
ELEIZ (niezweryfikowany)
komentarz na poziomie :) "jebać Fetyka" czy jak mu tam jest
Anonim (niezweryfikowany)
Fedykowi należy się leczenie. I to jak najszybciej.
Cinocenty (niezweryfikowany)
Jestem przekonany że napisal bym artykół na wiele wyższym poziomie, choc z dziennikarstwem mam tyle wspólnego co autor tego tekstu z rozumem. ps. Ryszardzie Fedyku jesteś krzykliwą komercyjną pseudo-dziennikarską kurwą ps2. super express drugim Fakt!em
Anonim (niezweryfikowany)
Pojebany dziennikarz, wogole sie nie ana na temacie o ktorym pisze. I jak tu nie byc za antykoncepcja jak sie takich ludzi slyszy. Zna ktos moze adres tego cwela? Bo przydalaby mu sie przymusowa eutanazja.
KoZiobroDy (niezweryfikowany)
Artur Radosz powinien po prostu wytoczyć proces tej skurwiałej szmacie, jaką jest SE. Nie jest pierwszym który "zarzuca głodówkę" w więzieniu, każdy tam chce walczyć o swoje. Może i coś to da , może przynajmniej jakaś rozmowa się zacznie, bo narazie to niczego konkretnego się nie spodziewam.
konserwatysta (niezweryfikowany)
Kolego który uwazasz sie za konserwatyste, prosze nie myl liberalizmu z konserwatyzmem bowiem Twoje pojecie calkowitej wolnosci własnej to liberalizm, konserwatyzm sie z tym kłóci (legalizacja). Widze wpływ polityki Korwina, on jako liberalny-konserwatysta jedynie w kwestii dragów pobłaża. Ale JKM mówi dobrze. Nt. lewicy wypowiadał sie nie będe, wiele juz rozkradli mieli na to chwile czasu po rozpadzie komuny w '89. Skoro lewica jest za legalizacja, to czego przez ich niekrótkie rzady parlamentarne, dwóch premierach i prezydencie przedstawicielu 'lewicy' nie zalegalizowano dragów? Teraz krzyczą aby zalegalizowac, bo mają w parlamencie mniejszosc; wiedżą bowiem iz cpun zjedzony jest i kupi spiewke, chwytliwe hasło. A Radosz? Idiota, chce z siebie zrobic meczennika. Niech mi ktos powie ze on calkiem przypadkiem został przymkniety do kryminału, tak jak by wogole nikt nie wiedział ze przewodniczy kanabie. Mniej naiwnosci panowie.
Astacus (niezweryfikowany)
A ja go szanuję i podziwiam. Sam nie jadłem przez kilka dni (4) i wiem, że to nic przyjemnego. A Artur stara się zwrócić uwagę mediów. I bardzo dobrze. Uważasz, że robi sobie kampanie wyborczą?? Albo jak już będzie "popularny" to zrobi akcję wysyłania smsów?? Zastanów się co piszesz, bo niewielu jest ludzi gotowych chociaż w takim stopniu poświęcić się walce o prawa użytkowników narkotyków. Krytykować może każdy, ale żeby zrobić coś konstruktywnego? Owszem, kupić jakiegoś zasyfionego chemicznego sqna może i jest łatwo, ale kto by nie wolał palić z odchowanego na własnej piersi krzaka? A co, jak za parę krzaczków wsadzą uczciwego człeka do pierdla? Dalej jest wszystko OK? Na takich ludzi, którzy każdą aktywność komentują "na chuj i tak się nie uda" po prostu brak mi słów. Zróbcie coś sami, zamiast zajmować się krytykanctwem.
/Fucke the system/ (niezweryfikowany)
Sęk w tym astacus że trzeba na to spojrzeć realnie. Ten kolo(zwany przezemnie burakiem)jest postrzegany przez część opini jako ''zwykły ćpunek na głodzie'' a w tym kontekscie jego protest jest jeszcze bardziej żenujący jakby koleś miał troche oleju w bani to by w inny sposób starał sie dopiewać legalizacji ale po co sie meczyć ziele go wyręczy lepszy protest bo to prostsze i tu widac jego ubytek rozumu bo ty nic nie osiągnie. Mówisz że krytykuje tyle tylko że to jest prawdziwy krtytczny obraz sytuacji.To tyle.
Anonim (niezweryfikowany)
Hahaha! Dobry ziomek !
/Fuck the system/ (niezweryfikowany)
Strajkujący widać jest kretynem, a i jego zachowanie świadczy na niekorzyść ziela bo tylko utwierdza jego przeciwników w tym że faktycznie marycha robi z ludzi buraków, bo oczywiste jest że strajk nie przyniesie żadnych rezultatów ale przynajmniej strajkujący zaistnieje w mediach... co do artykółów w SE niektóre swoim charketerem naprawde gniotą łeb a kto bedzie chciał palić to i tak bedzie palił wiec po huj legalizacja?( i takie kretyńskie protesty)...
student (niezweryfikowany)
Łącze się z Arturem! Legalize! A takie szmatławce jak super express nie powinny istnieć...zadam pytanie kto to czyta? Co za poziom prezentuje ta gazeta? Ryszard Fedyk...weź człowieku skończ bo jesteś żałosny...wielki dziennikarz...żal Pozdrawiam.
student (niezweryfikowany)
Łącze się z Arturem! Legalize! A takie szmatławce jak super express nie powinny istnieć...zadam pytanie kto to czyta? Co za poziom prezentuje ta gazeta? Ryszard Fedyk...weź człowieku skończ bo jesteś żałosny...wielki dziennikarz...żal Pozdrawiam.
Siwy (niezweryfikowany)
co to ma byc koles moze robic co chce a w tej zrytej gazecie bluzgacie go jak nie wiem co ....przynajmniej wyrobilem sobie zdanie na temat waszego pisma. Popieram tez jestem za legalizacja !
xxx (niezweryfikowany)
Rysiu czy tobie zaplacili za napisanie tych bzdur czy ty jestes tak ogranicziny umyslowo?
Specjalista (niezweryfikowany)
<p>Powyższy ''artykuł'' może by uznany za skrajny przejaw niekompetencji dziennikarskiej oraz za przestępstwo prasowe. Żaden normalny Redaktor naczelny nawet w byle jakim pisemku, nie powinien zatrudniac takiego dziennikarzyny a tym samym narażac się na współodpowiedzalnośc i hańbe.Wstyd!</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Doswiadczenia: MJ, #, alco(to chyba nie potrzebnie pisze).

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Tripraport

Dobry nastrój. Ładna pogoda. Zioło odmiany Godfather OG 21% thc

T-10min

Wyszłam z domu na spotkanie ze znajomymi, ale że miałam stosunkowo mało czasu, to zrobiłam tłoka sama, w drodze. Miałam przy sobie Godfathera, którego nigdy nie próbowałam.

T+0

Zboczyłam na chwilę z drogi i usiadłam wygodnie w krzakach pod drzewkiem.

T+5min

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

2008r. Różne S&S. Niezbyt właściwe i komfortowe warunki.

Teraz Ty pójdziesz w moje ślady. Zanim odejdę zostawię Ci niezbędne instrukcje przedstawione w tym raporcie, który raportem nie jest, jednakże wątpię, że przygotują Cię one - chociażby w minimalnym stopniu - na to co się wydarzy...

Obok traum były to najsilniejsze doświadczenia w całym moim życiu. Zostałam dosłownie zmiażdżona, zmielona i wypluta przez coś zupełnie różnego od klasycznej wersji rzeczywistości, nawet od rzeczywistości dość mocno zmienionej psychodelikami. Nie doznałam czegoś podobnego nigdy wcześniej, nic nie przygotowało mnie na przejście.

  • Efedryna

Moja przygoda z Tussim zaczęła się wczoraj :) Wcześniej wyżerałam tylko Tramal, pozostawiony przez babcię w spadku :), ale Tramal się skończył i zmuszona zostałam do szukania innych tableteczek. Poczytałam sobie trochę waszych tekstów i postanowiłam następnego dnia wybrać się na spacer po aptekach, aby kupić Antidol i Tussipect. Niestety Antidolu nigdzie mi nie sprzedali ("lek z kodeiną bez recepty Pani chciała?"), no więc kupiłam 3 opakowania Tussiego. Jedno dla mnie, pozostałe 2 dla dwóch kumpeli.

randomness