Raper Mata ma stanąć przed sądem. Tak prokuratura uzasadnia akt oskarżenia

Prokuratura uznała postawę Michała M. za „bezrefleksyjną”, a stopień szkodliwości społecznej popełnionego przez niego czynu za „znaczny”. „Skierowanie aktu oskarżenia jest zasadne i konieczne” – podkreślono w uzasadnieniu aktu, do którego dotarła gazeta.pl.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wprost
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

45
Raper Mata ma stanąć przed sądem. Tak prokuratura uzasadnia akt oskarżenia

Prokuratura uznała postawę Michała M. za „bezrefleksyjną”, a stopień szkodliwości społecznej popełnionego przez niego czynu za „znaczny”. „Skierowanie aktu oskarżenia jest zasadne i konieczne” – podkreślono w uzasadnieniu aktu, do którego dotarła gazeta.pl. Sprawa dotyczy marihuany, którą policjanci znaleźli przy raperze i jego 24-letnim znajomym.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wmaju skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko raperowi Macie. W styczniu przy 22-letnim Michale M. i jego 24-letnim koledze policja znalazła marihuanę. Obaj odpowiedzą za to przed sądem. Jak informowała rzeczniczka warszawskiej prokuratury Michał M. „posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste o łącznej wadze 1,45 grama netto”, a jego znajomy miał przy sobie 0,39 grama marihuany.

Portal gazeta.pl dotarł do treści aktu oskarżenia. Jak czytamy, policja przeszukała mieszkania obu mężczyzn, w których nie znaleziono ani narkotyków, ani sprzętu, który mógłby służyć do ich produkcji lub sprzedaży. Oskarżonym grożą jednak nawet trzy lata więzienia za posiadanie środków odurzających. W akcie oskarżenia prokuratura zauważa, że w okresie, gdy trwało postępowanie przygotowawcze, Michał M. pojawiał się na imprezach jako osoba publiczna i zabierał głos.

Prokuratura uznała postawę rapera Michała M. za „bezrefleksyjną”

„Podczas tych wystąpień oskarżony kierując swoje słowa publicznie i do nieograniczonej liczby osób wzywał do podjęcia działań mających na celu (...) doprowadzenie do tzw. »zalegalizowania« posiadania środków odurzających, a mianowicie marihuany. Oskarżony stwierdził, iż »cała Polska jest zakochana w marihuanie« i on w związku z podjętą wobec niego interwencją i trwającym postępowaniem karnym będzie dążyć do zmiany obecnych przepisów zakazujących posiadania wszelkiej ilości środków odurzających i »rozpocznie walkę o depenalizację tego narkotyku«”- stwierdzili śledczy.

Jak czytamy dalej, prokuratura nawiązała też do założonej przez rapera 20 kwietnia „Fundacji 420”. „Wybór tej daty nie jest przez oskarżonego przypadkowy, bowiem dzień 20 kwietnia jest nieoficjalnie uznawany za »dzień konopi«. O tym, iż fundacja taka powstała, oskarżony poinformował za pomocą mediów społecznościowych podczas pobytu na Jamajce, gdzie nagrał piosenki odnoszące się do tematyki zażywania środków odurzających” – stwierdzono.

Prokuratura twierdzi również, że takie zachowanie jest „niewątpliwie wyrazem jego bezrefleksyjnej postawy”. I choć M. „wyraził skruchę” podczas przesłuchania w styczniu, to jednak „kilka dni później publicznie wypowiadał się w innym tonie, pochwalając zażywanie środków odurzających”. Śledczy uznali, że „skrucha wyrażona przez oskarżonego Michała M. nie może zostać uznana za wiarygodną, a jedynie należy ją potraktować jako nieposiadające odzwierciedlenia w rzeczywistości sformułowanie stanowiące przyjętą przez niego linię obrony”.

„Skierowanie aktu oskarżenia jest zasadne i konieczne”

„W ocenie Prokuratury orzeczenie kary wobec oskarżonych jest celowe, ponieważ wymagają tego względy wychowawcze oraz zapobiegawcze, a w szczególności pożądane jest ukształtowanie u oskarżonych postawy akceptowanej społecznie, czemu zdaniem Prokuratury nie służyłoby umorzenie postępowania” – stwierdzili prokuratorzy. Śledczy uznali też, że stopień szkodliwości społecznej popełnionego przez M. czynu jest „znaczny”, bo posiada „duży wpływ zwłaszcza na młode”. „Skierowanie aktu oskarżenia jest zasadne i konieczne” – podkreślono.

Jak informuje gazeta.pl, pełnomocnik Michała M. mecenas Rafał Karbowniczek złożył w sądzie wniosek o umorzenie postępowania. Odmówił jednak komentarza.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony

Muscimol: 5-(aminometylo)-3-izoksazolol - jest on głównym

alkaloidem muchomorów i odpowiada za większą część działania

psychoaktywnego muchomorów. Główne działanie muscimolu polega na

blokowaniu receptora GABA-A. Muscimol używany jest w badaniach

nad GABA jako jego najskuteczniejszy jego bloker. Dowiedziono, że

muscimol działa na kilka obszarów mózgu - korę mózgową, hipokamp

i móżdżek. Muscimol wpływa także na poziom neuroprzekaźników:

  • Szałwia Wieszcza

Substancja: Salvia Divinorum - suszone liscie


Doswiadczenie: mj, hasz, dxm, pseudoefedryna, aviomarin, etanol


Sprzet: mosiezna fajka wodna (mala)

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Dobra impreza w znanym pubo-klubie w mieście, niespodziewany zwrot akcji z zakupem MDMA, jednak i tak już chciałem w tym okresie spróbować. Więc czemu nie? Dobry humor spowodowany udanym wieczorem w świetnym towarzystwie.

A jednak fajne to pisanie.. :p

Poznajcie moją koleżankę z Turcji!

Styczeń 2019, zimny weekendowy (chyba) wieczór. Razem ze znajomymi umówieni byliśmy na spotkanie w znanym miejscu na mapie naszego studenckiego miasta. W tym czasie siedziałem w akademiku u poznanej jakiś niedługi czas wcześniej Turczynki. Świetna dziewczyna swoją drogą. Kończymy pić wódeczkę grając w jakieś głupie alkoholowe gierki integracyjne. Telefon kontrolny do kolegi (dalej nazwanym K) czy idą na pewno na umówioną godzinę. Wszystko się zgadza, więc "My Little B, let's go!".

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Popołudniowy, czwartkowy chillout. Jutro tylko dwie informatyki w szkole więc postanowiłem zaszaleć. Miejsce: Miasto (apteka), mieszkanie przyjaciela 'H', mój pokój.

Tak więc szperając od paru dni na neuro o kodeinie postanowiłem w końcu się przełamać i zajrzeć do "aptekowej oferty".
18:30 wkraczam do apteki, rzucam krótkie acz stanowcze "Poproszę Antidol 15, 2 paczki". Kobieta nic nie mówiąc położyła na ladę dwie zgrabne paczuszki szczęścia. Zapłaciłem 14zł, włożyłem paczki do prawej kieszeni dresu oraz opuściłem to kliniczne miejsce.

randomness