CBŚ zatrzymało liderów pseudokibiców za handel

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie UE. W akcji uczestniczyło 400 policjantów z całej Polski.

Koka

Kategorie

Źródło

Gazeta.pl

Odsłony

2554

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się handlem narkotykami i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie UE. W akcji uczestniczyło 400 policjantów z całej Polski. Łącznie zatrzymano 21 osób, z czego dwie to liderzy grup pseudokibiców warszawskiej Legii i elbląskiej Olimpii - nieoficjalnie dowiedział się serwis policyjni.pl i TOK FM.

W ramach realizacji funkcjonariusze weszli jednocześnie do kilkudziesięciu mieszkań w całym kraju. W sumie zatrzymali 21 osób w wieku od 24 do 40 lat, które ich zdaniem tworzyły zorganizowaną grupę przestępczą. Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli znacznie ilości narkotyków, duże sumy pieniędzy oraz broń i amunicję. Niektórzy z zatrzymanych w ostatniej chwili próbowali najprawdopodobniej niszczyć obciążające ich dowody. W jednym z mieszkań w toalecie funkcjonariusze znaleźli bowiem kilkanaście telefonicznych kart SIM, które ktoś nieudolnie starał się spuścić w muszli klozetowej.

Wśród zatrzymanych jest m.in dwóch mężczyzn, którzy są liderami bojówek pseudokibiców klubów piłkarskich. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy pierwszy z nich to 30-letni Marek H. - kojarzony z warszawską Legią, drugi natomiast to 32-letni Daniel W., łączony ze środowiskiem pseudokibiców elbląskiej Olimpii.

Zdaniem mundurowych to kolejny przykład, który jasno pokazuje, że środowiska przestępcze i kibolskie w Polsce się ze sobą przenikają. Co więcej, w tym przypadku relacje stadionowe bezpośrednio przełożyły się na interesy gangsterskie. - Jest to prawdopodobnie pierwsza sprawa, kiedy zatrzymano pseudokibiców dwóch drużyn, które ze sobą sympatyzują, należących do jednej grupy przestępczej - mówi młodszy inspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji.

Z ustaleń funckjonariuszy wynika, że grupa działała co najmniej od kilku miesięcy, głównie na terenie województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Między innymi rozprowadzała tam narkotyki, dokonywała wymuszeń oraz rozbojów. Zasięg działania gangu był jednak dużo szerszy, wręcz międzynarodowy bo według policji grupa zajmowała się również przemytem substancji odurzających na terenie całej Europy.

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty. Prokuratura wystąpiła też do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
<p>No tak... I czy nie byłoby lepiej odciąć mafii źródła finansowania?</p>
Prawilny1988 (niezweryfikowany)
<p>Kiedy w mieście jest młyn między policją a kibolami oni robią dill.</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
Substancja: DXM (pierwszy raz)

Dawka: 450 mg na ok. 60 kg wagi ciała

Doświadczenia: było to dawno i nieprawda ;)

Settings: słoneczny początek września, sam w domu

Set: raczej nieciekawy, ale nie chcę się o tym rozpisywać

Czy dane doświadczenie zmieniło mnie w jakiś sposób: mam nadzieję, że nie :)


  • Amfetamina

Raport, który zaraz przeczytasz nie będzie raportem konkretnej jazdy. Będzie raczej zestawieniem ich wszystkich, czyli krótkim narko-rysem.Może najpierw trochę o mnie. Chodzę do LO w niemałym mieście, jestem typem idealistki i romantyczki. Szkoła:: przeważnie bez problemów. Dom:: jak każdy inny, ale nie narzekam :). Mam wielu znajomych, jednak prawdziwych, zaufanych przyjaciół na palcach jednej ręki da się policzyć.

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Smutek, zamartwianie się na zapas. Własny pokój pozbawiony światła.

Pojechałem do prawie centrum miasta, żeby zrobić znienawidzoną przeze mnie podróż między aptekami. Kiedyś, jak dobrze pamiętam była w tym szczypta jakieś adrenaliny, nie rozumiem, skąd ona się brała, lecz teraz miałem zupełnie inny problem. W mojej głowie od czasu do czasu gra muzyka, której wcześniej nie słyszałem i jest to ciekawe na swój sposób. Czasem natomiast wciąż i naokoło słyszę niezrozumiałe głosy dwóch ludzi, którzy tak jakby, kłócą się ze sobą. Nie rozumiem ani słowa, ale mętlik w głowie nie pomaga w farmaceutycznych zakupach.

  • Grzyby halucynogenne


Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.