Wyprodukował w piwnicy marihuanę o wartości 880 tys. zł

Zarzut wytworzenia marihuany o wartości co najmniej 880 tys. zł postawiła prokuratura 33-letniemu Piotrowi M. z Parczewa (Lubelskie).

a.

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

3420
Zarzut wytworzenia marihuany o wartości co najmniej 880 tys. zł postawiła prokuratura 33-letniemu Piotrowi M. z Parczewa (Lubelskie). Narkotyk był produkowany w piwnicy jego domu, gdzie znaleziono plantację konopi. "Piotra M. zatrzymano przed dwoma dniami w Gdyni. Był poszukiwany od marca tego roku. W czwartek został aresztowany" - powiedział zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie Andrzej Lepieszko. Profesjonalnie prowadzoną hodowlę konopi indyjskich w piwnicach budowanego domu jednorodzinnego w Parczewie odkryli w marcu tego roku funkcjonariusze lubelskiego oddziału Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Było tam ponad 260 kg roślin. "Znaleziono dwa pomieszczenia gęsto zasiane. Piwnice były wyposażone w urządzenia ogrzewające i klimatyzujące. Jak ustaliła ekspertyza, z zebranej ilości ziela konopi można było wytworzyć ponad 50 tys. porcji narkotyku. Wartość czarnorynkowa szacowana jest na co najmniej 880 tysięcy zł" - powiedział Lepieszko. Prokuratura przypuszcza, że sprawca działał prawdopodobnie w ramach tzw. holenderskiego szlaku przemytu narkotyków. Piotr M. utrzymywał się z handlu używanymi holenderskimi meblami, które przywoził do Polski. "Wszystko wskazuje na to, że zajmując się handlem meblami, nawiązał kontakty z obywatelami Holandii" - ocenił Lepieszko. Prokurator nie chciał ujawnić żadnych innych szczegółów. Piotr M. był już karany za sfałszowanie dokumentów. Za wytworzenie znacznej ilości narkotyku grozi mu kara do 15 lat więzienia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

portorokosocial... (niezweryfikowany)
A tak trochę odbijając od tematu,to jakoś nie poinformowano szerszej publiczności o tym,że jaśnie nam panujący pierwszy buc podpisal nowelizację do ustawy o zapobieganiu narkomanii,i ona już weszla w życie i wielu osobom w tym dziwnym kraju owo życie bardzo skomplikuje.A ustawa jest w Dzienniku Ustaw nr 120.Jakoś nawet to na Hyperrealu przeszlo bez żadnego echa.Masakra !!!
Anonim (niezweryfikowany)
masz linka do tej ustawy?
portorikosocial... (niezweryfikowany)
http://www.infor.pl/dzienniki_ustaw/dzienniki_ustaw/2006/120/826.0001.gif
GUMIŚ (niezweryfikowany)
"(...)nabywa,posiada,przechowuje lub wprowadza do obrotu prekursory(...)" czyli ,ze co ?? Prekursory to np.nasiona,czyli juz teraz nawet nasion nie mozna posiadać?!Bo dostane grzywnę i do 5 lat??? ŁO KURWA ! ALE RZĄD !
Anonim (niezweryfikowany)
srodki odurzajace, czyli browara tez juz nie wolno? :D Debile. Pa wszystkim, jade do Holandii! :D
poradnik (niezweryfikowany)
wszystkim dilerom i producentom dragow polecam zmiane asortymentu.w tv mowili ze za handel ludzmi (przy okazji rozbicia "obozu pracy" we wloszech) grozi tylko 5 lat wiezienia!smieszne?nie dla mnie...
Anonim (niezweryfikowany)
a wszystkiemu winna glupota mlodych ktorzy woleli siedziec z dupa w domu zamiast zaglosowac na kogos normalniejszego niz oszolomy z pis-u, zastanowcie sie nad tym w przyszlosci
Anonim (niezweryfikowany)
Alkohol to dopiero srodek odurzający kurwa!!!!a Amfetamina to srodek ozeżwiający:D:D
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Było to na moim podwórku u Wujasa w piwnicy : D ABW wpadło mi na chate przez pomyłke ( bo te same podwórko) jebany cwel celowal do mnie z mp5, drugi z glocka jakiegos.<br>Teraz patrząc na to, to fajne przeżycie. Ale nie życze nikomu takiej wbity ABW na dom :D <br>poZDRo !</p>
Zajawki z NeuroGroove
  • Hydroksetamina
  • Hydroksetamina
  • Pierwszy raz

Dom, wolne, lekki wkurw

15:10

Odważam 5 mg, wciągam. Pachnie trochę kiszonymi ogórkami, smak jeszcze niezbyt mi się wyklarował. stawiam na po syntezie. Może dałbym radę wyczyścić acetonem ale nie mam pewności czy to zadziała i nie mam tez najmniejszej ochoty czekać choćby i sekundy dłużej. 

15:16

Wydaje mi się, że czuję pierwsze, delikatne efekty w postaci mrowienia w głowie i lekkiej, neutralnej dysocjacji. Możliwe placebo. 

15:20

  • Marihuana
  • Tripraport

Siedzę z dziewczyną w pokoju i stwierdzam, że to chyba najciekawsze rozwiązanie niedzieli.

To nie miało sensu co ja powiedziałem.
T0= 20:46

Do T + 30 min przestrzeń u skraju mojego pola widzenia uległa znacznemu rozciągnięciu, nic więcej szczególnego prócz głupawki się nie wydarzyło. Aż do teraz.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Podniecenie, ciekawość, ekscytacja, Trip z grupą znajomych

            Impuls, krótka chwila zadecydowała o tym, że podjąłem próbę sklecenia tego trip raportu.

 

  • Kodeina
  • pFPP
  • Pozytywne przeżycie

Gorszego nie było, wszystko w tekście.

Poniedziałek. Otwieram oczy, na zegarku ślini się godzina 7:50. Świetnie, za 10 minut zajęcia, dlatego odwróciłem się na drugi bok i poszedłem spać dalej, wszak spałem całe trzy godziny. Po chwili jednak dopadły mnie "wyrzuty sumienia" i zwlokłem dupsko z barłogu. Jako "chwila" mam na myśli 30 minut, oczywiście. Zaczołgałem się do łazienki. Stary, wyglądasz jak gówno. Szast-prast, OK, doprowadzony do stanu używalności. Budzik wskazuje 8:45, faaak.