Testy na obecność narkotyków w wojsku

Obowiązkowe testy na obecność narkotyków wprowadzono w jednostkach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga.

louis

Kategorie

Źródło

IAR

Odsłony

5462
Obowiązkowe testy na obecność narkotyków wprowadzono w jednostkach 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga.

Jak wyjaśnia dowódca dywizji generał Ryszard Sorokosz badanie żołnierzy spowodowane jest wzrostem w armii liczby osób zażywających narkotyki. Teraz co ósmy poborowy przyznaje się do odurzania się narkotykami.

U kilku poborowych podczas badania komisji wojskowej stwierdzono śladowe ilości narkotyku. Dlatego coraz częściej organizowane są w koszarach pogadanki. Prowadzą je oficerowie społeczno-wychowawczy, kapelani i psychoterapeuci - wyjaśnia generał Ryszard Sorokosz. Coraz częściej zapraszani są też specjaliści z cywilnych instytucji na co dzień zajmujący się tym problemem.

W każdej chwili żołnierze mogą być też poddani testom na obecność narkotyków. To konieczność, bo żołnierze dysponują bronią, prowadzą także ciężkie pojazdy, w tym wozy bojowe - dodaje generał Sorokosz. W ubiegłym roku na terenie jednostek 16 Pomorskiej Dywizji zatrzymano dwóch dilerów narkotyków.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)

Komentarze

mafiu
Dlatego warto zakupić amerykańskie suplementy UltraKlean, które skutecznie neutralizują THC i inne substancje psychoaktywne oraz szybko oczyszczają organizm:) http://www.thc-detox.pl/ Serio elegancko działa:)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

pozytywny nastrój i chęć przeżycia czegoś niezwykłego w gronie przyjaciół

Godzina wieczorna.

Wraz z najlepszym przyjacielem  B poszliśmy odwiedzić naszego kumpla  O. który przyjechał z Niemiec, mieliśmy wpaść do niego z browarami i wypić na miłe powitanie. Po czasie kiedy już się u niego zjawiliśmy atmosfera się rozkręciła, wspominaliśmy stare czasy. Potem zaczęła się gadka o piksach które przywiózł ze sobą, oczywiście skoro i tak mieliśmy u niego spać zgodziliśmy się. Każdy dostał po jednej, wyglądała jak twarz Trumpa, kolor był pomarańczowy. Wzięliśmy więc na usta i zapiliśmy napojem.

>+20min

  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Umiarkowane znudzenie i zmęczenie życiem, chęć doświadczenie czegoś przyjemnego. Wieczór. Dom rodzinny.

Jest to mój pierwszy trip report i z góry oświadczam, że bardziej przypomina zapiski z pamiętnika. Moim zdaniem opis działania substancji, w którym brakuje informacji dotyczących wykonywanych czynności dnia codziennego i samopoczucia - nie obrazuje w pełni jej działania. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Jeśli nie lubisz czytać takich form trip reportów - nie czytaj :)

A teraz - jeśli jednak zdecydowałeś się przeczytać - przejdźmy do rzeczy...

  • 2C-I

Od 9 rano wyglądałem listonosza, a od 10.30 juz nawet siedziałem na krzesełku przed domem. Siedziałem tam i siedziałem i juz miałem iść i nagle przyjeżdża koleś, myślałem ze do warsztatu bo taki zwykły koleś, ale miał Notes. I szukał mnie. no i to była do mnie przesyłka :).


  • Dekstrometorfan
  • Tripraport
  • Tytoń

W porządku, co by tu dużo mówić.

Dzwonek do drzwi- tak zaczyna się dzisiejsza historia. Za drzwiami mój przyjaciel Kleofas (imię zmienione), z którym to niejedną lufę się wspólnie usmażyło. Zaparkował skuter nieopodal mego domu, wszedł po schodach na taras, nacisnął ten przycisk, czeka. Widzę przez szybkę niecny uśmiech. Otwieram i zapraszam go do środka. Udajemy się do mojego pokoju, w którym pożeramy czerwone tabletki. Popite sokiem z czerwonego grejpfruta. Przyjacielowi dostało się 420mg DXM, mnie- 540. Jego wagę szacujemy na 75 kg, moja to równe 90.