REKLAMA
Armia bez narkotyków

Hel. Mundurowi o środkach odurzających

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki

Odsłony

1211

Zagrożenie narkomanią w szeregach armii to temat dyskusji przedstawicieli policji, prokuratury wojskowej, żandarmerii, Straży Granicznej i Straży Miejskiej z oficerami 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu.

- Konferencja była okazją do prezentacji, w jaki sposób można wykryć narkotyki - mówi kmdr ppor. Stefan Szymański, rzecznik prasowy dowódcy 9 FOW. - Pokazano specjalnie wyposażony ambulans kryminalistyczny. Na poczekaniu przeprowadzono badanie moczu pod kątem używania narkotyków.

Uczestnicy spotkania uznali, że dzięki współpracy można mieć nadzieję na skuteczniejsze przeciwdziałanie i efektywniejszą profilaktykę w środowisku żołnierskim, m.in. w Marynarce Wojennej. Stwierdzono także niski stopień przygotowania części kadry dowódczej do zwalczania tego typu zagrożenia. Mondurowi mówili również o niedostatecznej świadomości prawnej zagrożonych tym zjawiskiem marynarzy.

- Dlatego dowódca 11 dywizjonu ścigaczy, kmdr ppor. Janusz Nowara, postawił wniosek, że problematyka rozpoznawania i przeciwdziałania zagrożeniom narkotykowym powinna być włączona do tematyki kursów pedagogicznych - dodaje kmdr ppor. Stefan Szymański. - Zajęcia takie należałoby przeprowadzać dla dowódców pododdziałów, okrętów i drużyn.

Roman Kościelniak

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Benzydamina należy do grupy leków zaliczanych do NLPZ i ma właściwości miejscowo przeciwbólowe i przeciwzapalne. My jednak używamy jej do osiągnięcia stanów narkotycznych.

  • Etanol (alkohol)
  • LSD-25
  • Tripraport

Luźny wiosenny dzień na łonie natury

Siódma rano. Na przystanku kolejowym wycyckujemy ze starym ziomkiem po połówce kartona. Nie mogę doszukać się żadnego smaku więc konkluduje że może w końcu trafił się nam kwas. Wspinamy się na okoliczne wzgórze - w międzyczasie porywisty wiatr nawiewa chmury, które zasłaniają całe niebo. Siedzimy na wzgórzu - gadka szmatka - śmiechawka. TO jest DOBRE - tak jak mówił "sprzedawca". Złocista energia rozgrzewa moje ciało - lekko pobudza i wprawia w doskonały nastrój. Mija pół godziny. Ponieważ dawka śmierdzi mi malizną - myślę tylko o tym, żeby dorzucić.

  • 2C-P
  • Pierwszy raz

Postanowiłem zajrzeć w głąb siebie, odbyć podróż w nieznane, nie spodziewałem się tylko tego co tam zobaczę. Początkowo wziąłem u kumpla, później byłem wszędzie.

16.15  Wypijam z łyżeczki zbawienną kropelkę, której tak pożądałem. Nie lubię czekania na bodyload, więc włączyłem film z kumplem - Donnie Darko. Po niespełna pietnastu minutach odczuwam zanik kaca z poprzedniego dnia i delikatny ucisk w głowie jak po słabym joincie.

  • Mefedron

Witam

Bohaterowie: L -czyli ja (180cm 60kg 16lat) i H - czyli kumpel (185cm 70kg 18lat) i Mef czyli Mefedron