Najpierw izolacja

Opracowano procedury obowiązujące w przypadku wykrycia w szkole środków odurzających

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

2698

Władze Piekar śląskichj przymierzają się do zakupu testerów, pozwalających rozpoznaą poszczególne narkotyki. Byłyby pomocne, jeśli w szkole znaleziono by substancję, która mogłaby byą narkotykiem. Testerów jeszcze nie ma, ale dzisiaj zakończyło się opracowywanie procedur związanych z postępowaniem nauczycieli, pedagogów, policji w sytuacji, gdy okaże się, że w szkole są narkotyki, lub że któryś z uczniów jest pod wpływem jakiegoś środka odurzającego.

Będą w szkołach ponadpodstawowych

" Będę miała takie testery w mojej szkole. To największa szkoła w mieście. Chodzą tu dzieci z sześciu różnych podstawówek. Zagrożenie na pewno jest. Kto je bagatelizuje, nie powinien pracowaą z młodzieżą " mówi Bernadeta Nowak, dyrektorka Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach śląskich.

Na razie w gimnazjum funkcjonuje całkiem niezły system ochrony uczniów i szkoły. Drzwi wejściowych pilnuje ochroniarz. Monitorowane przez nauczycieli są nawet toalety. Każde dziecko tam wchodzące dostaje klucz, który musi zwrócią.

" Zlikwidowaliśmy przesiadywanie uczniów, którzy przychodzili tam, by sobie pogadać i popalią " mówi dyrektorka.

Szkoła współpracuje z policją. W myśl nowych procedur, gdyby któregoś ucznia podejrzewano, że jest pod wpływem narkotyków to, po pierwsze, odizolowano by go, ale przez cały czas byłby pod opieką osoby dorosłej. Na miejsce wzywa się rodziców ucznia oraz lekarza. Musi również przyjechaą policja. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, mogą zrobią dziecku badanie moczu, które jednoznacznie rozstrzygnie czy dziecko brało narkotyki.

Nieletni miłośnicy marihuany

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku odnotowano sześć przypadków rozprowadzania, posiadania lub częstowania innych narkotykami przez nieletnich.

" Mieliśmy także przypadek, gdy uczeń palił w szkole marihuanę. Częstował nią także inne dzieci " mówi mł. asp. Marek Bagiński, specjalista ds. nieletnich w piekarskiej Komendzie Miejskiej Policji.

Jak twierdzi Zbigniew Meres, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za bezpieczeństwo, za niecały tydzień odbędzie się odprawa dyrektorów piekarskich szkół, podczas której zapoznają się oni z opracowanymi procedurami. Muszą wiedzieą, jak postępowaą w przypadku, gdyby w szkole pojawiły się narkotyki. Będą także przeszkoleni przez policję jak używaą testerów. Dopiero wówczas gmina będzie mogła z czystym sumieniem zakupią je do szkół.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Pozytywne przeżycie

Pokój na piętrze w moim domu. Noc. Rodzice śpią piętro niżej. Ekscytacja na myśl o tripie, połączona z lekką obawą przed pierwszym w życiu podaniu i.v.

T+0 (23:50)
Pomysł wzięcia 4-ho-meta właśnie teraz, wpadł mi do głowy spontanicznie, niecałe pół godziny temu. Siedziałem na gg i pisałem z dwoma kumplami. Miałem zdawać im relację z tripa, który za chwilę się zacznie. Wszystko już było gotowe. Strzykawka z 2 ml roztworu leżała na biurku. Trochę się bałem, bo miało to być moje pierwsze w życiu podanie i.v. Dominowała jednak ekscytacja na myśl o zbliżającej się podróży.

  • Grzyby halucynogenne

Zacznijmy od tego, że od Psylocybiny to jeszcze nikt nie umarł.....nawet śmiem powiedzieć że są one zdrowe:))) Jeśli ktoś ma dobrze poukładane w głowie i w życiu to grzybki mogą mu jedynie pokazać prawdziwe oblicze i niezwykłą przejrzystość naszego świata i sprawić, że zaczynamy rozumieć rzeczy, które kiedyś były dla nas zagmatwane.
  • Dekstrometorfan

No wiec tak. Pewnego dnia przeczytalem o dxm. Kupilem i godz. 8

wieczorem zjadlem 10 tabletek. BB sie skonczyl i cos zaczelo mnie

brac. Poszlem do kibla i jak szedlem i pozniej wracalem to tak

dziwnie grawitacja dzialala, troche

polazilem po pokoju, poskakalem se i poszlem spac(bylem potwornie

zmeczony po dniu wczesniejszym). Nastepnego dnia zjadlem 20 razem z

kumplem i dorzucilem jeszcze 10. Ja 30, on 20. Bylo calkiem fajnie.

Kumpel zaczal biec w srodku miasta po chodniku. Pozniej poszlismy do

  • Gałka muszkatołowa

Utartą na tarce gałkę (6 całych orzechów) zmieszałem z wodż i wypiłem z niejakim obrzydzeniem, aczkolwiek w odróżnieniu od innych osób, które narzekały na paskudny smak, najbardziej przeszkadzały mi drobinki gałki drażniące przełyk. Sam smak jest do wytrzymania, dlatego nastepnym razem spróbuję przygotować wywar, bez trocin. Ku mojemu zdziwieniu ta mikstura zadziałala - może nie tak, jak się spodziewałem, bo bardzo delikatnie - wrażenia miałem podobne jak po pierwszych machach trawki.


randomness