REKLAMA
Najpierw izolacja

Opracowano procedury obowiązujące w przypadku wykrycia w szkole środków odurzających

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

2691

Władze Piekar śląskichj przymierzają się do zakupu testerów, pozwalających rozpoznaą poszczególne narkotyki. Byłyby pomocne, jeśli w szkole znaleziono by substancję, która mogłaby byą narkotykiem. Testerów jeszcze nie ma, ale dzisiaj zakończyło się opracowywanie procedur związanych z postępowaniem nauczycieli, pedagogów, policji w sytuacji, gdy okaże się, że w szkole są narkotyki, lub że któryś z uczniów jest pod wpływem jakiegoś środka odurzającego.

Będą w szkołach ponadpodstawowych

" Będę miała takie testery w mojej szkole. To największa szkoła w mieście. Chodzą tu dzieci z sześciu różnych podstawówek. Zagrożenie na pewno jest. Kto je bagatelizuje, nie powinien pracowaą z młodzieżą " mówi Bernadeta Nowak, dyrektorka Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach śląskich.

Na razie w gimnazjum funkcjonuje całkiem niezły system ochrony uczniów i szkoły. Drzwi wejściowych pilnuje ochroniarz. Monitorowane przez nauczycieli są nawet toalety. Każde dziecko tam wchodzące dostaje klucz, który musi zwrócią.

" Zlikwidowaliśmy przesiadywanie uczniów, którzy przychodzili tam, by sobie pogadać i popalią " mówi dyrektorka.

Szkoła współpracuje z policją. W myśl nowych procedur, gdyby któregoś ucznia podejrzewano, że jest pod wpływem narkotyków to, po pierwsze, odizolowano by go, ale przez cały czas byłby pod opieką osoby dorosłej. Na miejsce wzywa się rodziców ucznia oraz lekarza. Musi również przyjechaą policja. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, mogą zrobią dziecku badanie moczu, które jednoznacznie rozstrzygnie czy dziecko brało narkotyki.

Nieletni miłośnicy marihuany

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku odnotowano sześć przypadków rozprowadzania, posiadania lub częstowania innych narkotykami przez nieletnich.

" Mieliśmy także przypadek, gdy uczeń palił w szkole marihuanę. Częstował nią także inne dzieci " mówi mł. asp. Marek Bagiński, specjalista ds. nieletnich w piekarskiej Komendzie Miejskiej Policji.

Jak twierdzi Zbigniew Meres, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za bezpieczeństwo, za niecały tydzień odbędzie się odprawa dyrektorów piekarskich szkół, podczas której zapoznają się oni z opracowanymi procedurami. Muszą wiedzieą, jak postępowaą w przypadku, gdyby w szkole pojawiły się narkotyki. Będą także przeszkoleni przez policję jak używaą testerów. Dopiero wówczas gmina będzie mogła z czystym sumieniem zakupią je do szkół.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Postanowiłem wypróbować na sobie działanie efedryny. Jak do tej

pory ze środkami odurzającymi nie miałem do czynienia, więc

nadszedł czas coś tu zmienić (chociaż efedryna środkiem

odurzającym nie jest na pewno! :)))
  • 25B-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Siedzę samemu w pokoju, średnio intensywne światło podwieszone do sufitu. Chęć spróbowania substancji psychoaktywnej cięższego kalibru. Ciekawość. Pozytywne nastawienie do tego co ma się wydarzyć, ale bez świadomości, że będzie powiązane z mistycyzmem.

Objaśnienie:

Tripper – wiek < 30. Umysł analityczny. Programista. Aktywny sportowo tryb życia.

Wzrost 173cm, ok. 65kg.

JA – świadomość, byt, niematerialny, mistyczny, duchowy ja.

X – kolega, który przekazał mi blister oraz poinformował o występujących doznaniach.
Jak się później okazało, nie do końca poinformował mnie o silnych przeżyciach mistycznych/duchowych, ale wszystko jak najbardziej działo się pozytywnie.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

  • Kodeina


Doświadczenie: MJ, Hash, Tussi, i parę innych...Niedziela obfitowała w wiele negatywnych wydarzeń - wielka kłótnia z rodzicami (notabene o MJ :/), full nauki itp. Rodzice wyszli na imieninki do dziadka, a ja, przygnębiona, chciałam sobie jakoś urozmaicić resztę dnia. Nie wiedziałam za bardzo jak, bo nie miałam nic przy sobie, ale przeglądając szafkę z lekami natknęłam się na Thiocodin zawierający kodeinę. Poczytałam sobie o niej na neuro groov\'ie, po czym zaczęłam sobie aplikować po 3 tabletki co jakieś 15 - 20 min.


randomness