REKLAMA
Najpierw izolacja

Opracowano procedury obowiązujące w przypadku wykrycia w szkole środków odurzających

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

2686

Władze Piekar śląskichj przymierzają się do zakupu testerów, pozwalających rozpoznaą poszczególne narkotyki. Byłyby pomocne, jeśli w szkole znaleziono by substancję, która mogłaby byą narkotykiem. Testerów jeszcze nie ma, ale dzisiaj zakończyło się opracowywanie procedur związanych z postępowaniem nauczycieli, pedagogów, policji w sytuacji, gdy okaże się, że w szkole są narkotyki, lub że któryś z uczniów jest pod wpływem jakiegoś środka odurzającego.

Będą w szkołach ponadpodstawowych

" Będę miała takie testery w mojej szkole. To największa szkoła w mieście. Chodzą tu dzieci z sześciu różnych podstawówek. Zagrożenie na pewno jest. Kto je bagatelizuje, nie powinien pracowaą z młodzieżą " mówi Bernadeta Nowak, dyrektorka Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Piekarach śląskich.

Na razie w gimnazjum funkcjonuje całkiem niezły system ochrony uczniów i szkoły. Drzwi wejściowych pilnuje ochroniarz. Monitorowane przez nauczycieli są nawet toalety. Każde dziecko tam wchodzące dostaje klucz, który musi zwrócią.

" Zlikwidowaliśmy przesiadywanie uczniów, którzy przychodzili tam, by sobie pogadać i popalią " mówi dyrektorka.

Szkoła współpracuje z policją. W myśl nowych procedur, gdyby któregoś ucznia podejrzewano, że jest pod wpływem narkotyków to, po pierwsze, odizolowano by go, ale przez cały czas byłby pod opieką osoby dorosłej. Na miejsce wzywa się rodziców ucznia oraz lekarza. Musi również przyjechaą policja. Jeśli rodzice wyrażą zgodę, mogą zrobią dziecku badanie moczu, które jednoznacznie rozstrzygnie czy dziecko brało narkotyki.

Nieletni miłośnicy marihuany

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku odnotowano sześć przypadków rozprowadzania, posiadania lub częstowania innych narkotykami przez nieletnich.

" Mieliśmy także przypadek, gdy uczeń palił w szkole marihuanę. Częstował nią także inne dzieci " mówi mł. asp. Marek Bagiński, specjalista ds. nieletnich w piekarskiej Komendzie Miejskiej Policji.

Jak twierdzi Zbigniew Meres, wiceprezydent miasta odpowiedzialny za bezpieczeństwo, za niecały tydzień odbędzie się odprawa dyrektorów piekarskich szkół, podczas której zapoznają się oni z opracowanymi procedurami. Muszą wiedzieą, jak postępowaą w przypadku, gdyby w szkole pojawiły się narkotyki. Będą także przeszkoleni przez policję jak używaą testerów. Dopiero wówczas gmina będzie mogła z czystym sumieniem zakupią je do szkół.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

trip raport: ok.100 grzybow, wczoraj w okolicach polnocy.

sam poczatek to standard, uczucie odrealnienia, (tv off), muzyka,

puste mieszkanie.


czekalem, az wszystko stanie sie intensywne. na samym poczatku

pojawily sie halucynacje- lezalem na podlodze i patrzylem na sufit,

ktory pod wplywem oswietlenia wybrzuszal sie i falowal. na samym

srodku sufitu wisi czerwona lampa w postaci kwadratowego szkla.

wygladalo to wszystko jak motyl, ktory jest zbudowany ze swiatla. od

  • Szałwia Wieszcza
  • Tripraport

W domu, odświętnie, bo nie upalony marihunaen

A tak przeglądałem NG i mi się przypomniał jeden z szałwiowych tripów.

Akcja działa się kilka lat temu, już po dziewiczym rejsie na salviorinach. Zaopatrzyłem się w ekstrakt x15, bongo i zapalniczkę żarową. I dwóch kumpli.

Poranek dnia wolnego od pracy, chęć zajrzenia za kurtynę doświadczanej na codzień rzeczywistości, choćby dotknięcia TEGO, zroszenia umysłu choćby najlżejszą mgiełką wiedzy.

No dobra, naćpać się chciałem.

  • 6-APB
  • Pierwszy raz

Dobry nastrój, wolne mieszkanie - współlokatorzy na urlopie, ciekawość w związku z testem nowej dla nas substancji. Chęć miłego spędzenia czasu z A (19).

 

W TR znajdują się treści o charakterze erotycznym – uprzedzam, bo nie każdy lubi czytać :)

 

Zacznę od tego, że od dwóch miesięcy mieszkam w UK z dziewczyną. Zaraz przed delegalizacją udało nam się zakupić trochę groszków na 6-abp w promocji. Był piątek, A wcześniej wróciła do domu. Padł pomysł, by przetestować nową substancję. Postanowiliśmy się jeszcze godzinkę przed wszystkim zdrzemnąć, po krótkim odpoczynku obiad (pieczone ziemniaki z mięsem i cebulą) i znów godzinka odpoczynku, kawa itp. by nie wrzucać od razu po posiłku.

 

randomness