Studenci wynaleźli alkohol w proszku

Holenderscy studenci wynaleźli proszek, do którego wystarczy dolać wody, by otrzymać alkoholowy napój.

Alicja

Kategorie

Źródło

wp.pl/PAP

Odsłony

1414
Holenderscy studenci wynaleźli proszek, do którego wystarczy dolać wody, by otrzymać alkoholowy napój. Twierdzą, że alkohol w proszku można legalnie sprzedawać nieletnim. 20-gramowa paczuszka pod nazwą Booz2Go kosztuje 1-1,5 euro. Jej zawartość wystarczy zmieszać z wodą, aby otrzymać musujący napój o zawartości trzech procent alkoholu. Napój ma kolor i smak limonki. Celujemy w rynek młodzieżowy - powiedział 20-letni Harm van Elderen, który wraz z czterema kolegami z Instytutu Zawodowego Helikon (Helicon Vocational Institute), leżącego pod Amsterdamem, opracowali recepturę alkoholu w proszku w ramach pracy dyplomowej. Ponieważ nie jest to alkohol w postaci płynnej, możemy sprzedawać go młodzieży poniżej 16 roku życia - powiedział Martyn van Nierop. W Holandii pić alkohol i palić papierosy można po ukończeniu 16 roku życia. Młodzi wynalazcy mówią, że kilka firm już zainteresowało się komercyjną produkcją ich alkoholowej lemoniady.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

BRAĆ STUDENCKA ROOOOOXXXX! :D
Anonim (niezweryfikowany)

ciekawe co bby było jakkby to ktoś sobie do nochala zaapliował
lawyq (niezweryfikowany)

[quote=Anonim]ciekawe co bby było jakkby to ktoś sobie do nochala zaapliował[/quote] no brawo dla tego Pana ;]
Anonim (niezweryfikowany)

czekamy na inne ciekawe rzeczy w proszku
Anonim (niezweryfikowany)

np. na kupę w proszku.
ReZoR (niezweryfikowany)

Ruscy wynalezli wode w proszku... ...tylko nie wiedza w czym rozrobic :D
bykret (niezweryfikowany)

No co wy gadacie całkiem spoko alko w proszku .
Anonimus (niezweryfikowany)

zsrr tez produkowało tylko to była normalna wódka a nie jakieś góno 3%
ShoNuff (niezweryfikowany)

hahaha to cudo jakieś wystarczy dolać wody do 20gram proszku aby otrzymać 3% napój alkoholowy :P, czyli spokojnie rozumując dolewam 10 litrów wody i mam 10 litrów piwa cytrynowego ;>? bez jaj, kto pisał ten artykuł ;>? na ile starczy te 20g ??
łoś super ktoś (niezweryfikowany)

zapewne standardowa ilość piwa. 0,5l
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

Stan, warunki etc.: Generalnie nastrój ani specjalnie zły, ani dobry. Siedzę w domu, sierpień. Lekki ból głowy. Zaciekawienie ralacjami o gałce, na które przypadkiem wpadłem na hyperreal.



Doświadczenie: to było dawno i nieprawda ;) A co do gałki, lata temu zjadłem półtorej i nic, uznałem wtedy pogłoski o jej tajemniczej mocy za jakąś miejską legendę ;)


  • Dekstrometorfan

Set & Setting - Wakacje, piękna pogoda, około 19:00 kiedy zarzuciłem z kumplami, nastawienie jak najbardziej pozytywne, sceneria piękna las nieopodal rzeki ;p

Dawkowanie - nie pamiętam zbyt dobrze, ale wiem, że 60 tabsów aco, a ważę 68 kilo i miałem wtedy 16 lat, 2 co dwie minuty

Doświadczenie - MJ, hasz, amfa, %, DXM ale nie w tak kolosalnej dawce ;)

- Ej, a co po tym będziemy mieli??

- HAHA, zobaczycie xD

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Nastawienie raczej pozytywne, chociaż zawszę odczuwam nieopisany strach przed psychodelikami, kiedyś mocno trzepnęły mną o ziemię... Otoczenie stanowił mój pokój, komputer z notatnikiem i winampem, krzesło, biurko, kanapa, syf pod kanapą, bałagan w pokoju, i pająk na ścianie. Wcześniej było to auto znanego mi człowieka.

Witam.
Nie będzie to klasyczny trip raport, całość pisałem w trakcie stanu ostro zbombionego, jest to zapis mojej rozkminy, mający na celu ukazać jak to mniej więcej wygląda
od środka. LSD brałem pierwszy raz w życiu, po tym jak posiedziałem ze znajomymi, wróciłem do domu i otworzyłem notatnik, pisałem to jakieś 4 godziny słuchając muzyki i ledwie trafiając w klawisze. Żeby nie zanudzać długim i sztywnym wstępem, przejdźmy do sedna sprawy.

Zapiski z 1000 i jednego tripu
Epizod: Rozkminisz pod kopułehem

  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Noc. Sam w domu ;D

Zawsze chciałem spróbować benzy, tylko zawsze poddawałem się czytając jakie "straszne" efekty powoduje. Ale raz się żyje, sam w pokoju, noc, tak to będzie dobry pomysł! Żeby nie przesadzić z saszetkami, biorę 3 - tyle powinno wystarczyć...

randomness