Plantacja konopi indyjskich w Puszczy Białowieskiej

Policja zatrzymała mężczyznę, który niedaleko Hajnówki (Podlaskie), w rezerwacie na terenie Puszczy Białowieskiej założył i prowadził plantację konopi indyjskich.

redakcja

Kategorie

Źródło

onet.pl

Odsłony

2008
Policja zatrzymała mężczyznę, który niedaleko Hajnówki (Podlaskie), w rezerwacie na terenie Puszczy Białowieskiej założył i prowadził plantację konopi indyjskich. Rośliny były stale doglądane i pielęgnowane, rosły na łące na skraju lasu. Policja szacuje, że z konopi odkrytych na plantacji można było wytworzyć kilkanaście kilogramów marihuany o wartości prawie pół miliona złotych. Zatrzymanemu 39-letniemu mieszkańcowi Legionowa koło Warszawy postawiono zarzut posiadania i wytwarzania narkotyków; grozi mu do pięciu lat więzienia. Był już wcześniej karany za takie przestępstwa - poinformował w niedzielę Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego podlaskiej policji. W poniedziałek sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowy areszt zatrzymanego. To bezrobotny z Legionowa, który od pół roku wynajmował mieszkanie w Hajnówce. Kilkanaście kilometrów od miasta, jak podała policja, w rezerwacie Białowieskiego Parku Narodowego, mężczyzna hodował konopie indyjskie. Plantację zaczął od małych sadzonek, które pielęgnował pod folią, ogrzewając rośliny przy użyciu specjalnego pieca. Gdy podrosły, posadził je na podmokłej łące, na skraju lasu, wśród trzcin i wysokich traw. Nawoził je i kilka razy w tygodniu sprawdzał, jak rosną. Zatrzymany został na plantacji. Policja podała, że było tam prawie 130 krzaków konopi indyjskich i wyliczyła, że można byłoby wyprodukować z nich kilkanaście kilogramów marihuany o wartości blisko 500 tys. zł. Kilkanaście krzaków konopi mężczyzna miał też w ogrodzie przy domu w Legionowie

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Andrzej O. ps. Aldo (niezweryfikowany)
Gdyby KAŻDY miłośnik/zwolennik thc posadził JEDNĄ przynajmniej roślinkę byśmy WSZYSCY na tym skorzystali.
Ireneusz Zacharewicz (niezweryfikowany)
Prosimy o sprostowanie informacji umieszczonej na Państwa portalu internetowym nt. odkrycia nielegalnej plantacji konopi indyjskich. Komunikat w tej sprawie zamieszczamy poniżej. KOMUNIKAT DO MEDIÓW Białowieski Park Narodowy kategorycznie zaprzecza informacji podawanej w mediach, jakoby nielegalną plantację konopi indyjskich odkryto na terenie Białowieskiego Parku Narodowego. Plantacja ta zlokalizowana była kilkanaście kilometrów na południowy-zachód od granicy Białowieskiego Parku Narodowego. Białowieża, dnia 25 września 2007 r. mgr inż. Małgorzata Karaś Dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego NEWS ANNOUNCEMENT Białowieża National Park categorical deny an information given in medias, that in the park area was discovered illegal plantation of drug hemps (Cannabis indica). Above mentioned plantation was discovered several kilometers at southwestern from borders of Białowieża National Park. Białowieża, 25 September 2007 Msc. Eng. Małgorzata Karaś Director of Białowieża National Park. Ireneusz Zacharewicz Starszy Asystent ds. informatyki Białowieski Park Narodowy E-mail: informatyk@bpn.com.pl tel. +48 (85) 682-9719 lub +48 (85) 681-2360 w.119 tel. kom. +48 694 456665
Anonim (niezweryfikowany)
<p>Bardzo interesujące... kilkanaście kilo za pół miliona :):)</p>
Zajawki z NeuroGroove
 • MDMA (Ecstasy)

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem tym kretynem, który pisał pod ksywą kajot różne szczeniackie debilizmy - więc jeśli planujesz pochopnie skomentować ten raport - wyjdź.


XTC - Extasy czyli po polsku ekstaza. W internecie możemy znaleźć taką definicje tego słowa: stan niezwykłego uniesienia, zachwytu, połączony z oderwaniem uwagi od rzeczywistości; mistyczny trans. Myśle, że te słowa idealnie oddają ogólny stan wywołany mała tabletką.


 • Gałka muszkatołowa
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Halloween, mój dom. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda trip na mirystycynie.

Wiek: 19 lat (48 kg)

Ilość: 50 g (2 gałki) świeżo startych

Oczekiwania: Pierwszy raz- przeżycie mistyczne

Ludzie: koleżanka S. i koleżanka P., brat K.

 

 

Pierwszy dzień. 30.10.2011.

 • Damiana
 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne
 • Tytoń

Dzionek był przepiękny, humor też. Jedynie zmęczenie to minus.

Do czytania poniższego tekstu najlepiej puścić sobie tę składankę https://www.youtube.com/watch?v=eu_MZy84dUc - w dziwny sposób nadaje płynności i pozwala mi się utożsamiać z sobą z tamtej chwili, kiedy to piszę. Może i wam nada rotacji.

>>>Jak doszedłem do tego stanu<<<<

[Przejdź od razu do nagłówka "Uderza!", jeśli się śpieszysz ;)]

 • Inne
 • Pozytywne przeżycie

Ciepły, sierpniowy dzień; wnętrze mieszkania w bloku, park, blokowisko. Mentalnie trochę ekscytacja, a trochę niepokój, jednak bez większego stresu.

Od kilku dni byłem niespokojny. Planowaliśmy to z F. od dłuższego czasu. Nie miałem sprecyzowanych oczekiwań, ale czułem, że następne kilka godzin zapamiętam na długo. Co się może najdziwniejszego zdarzyć? Te słynne przeżycia mistyczne? Co do tego byłem sceptyczny, bo postrzegam siebie raczej jako scjentystę ufającego tylko pomiarom i wierzącego w materię. Ale może efektem będzie po prostu zmiana. Coś w tych synapsach może się przestawi – na korzyść, bądź na szkodę. Jaki będzie kierunek tej zmiany, o tym dopiero miałem się przekonać.

randomness