Plan D - Demokracja, Dialog, Debata

27 Marca 2006 roku Komisja Europejska stworzyła stronę internetową, aby dać mieszkańcom Unii Europejskiej możliwość wyrażenia swoich życzeń związanych z przyszłością Europy. W imieniu ENCOD zostało tam opublikowane następujące oświadczenie...

Anonim

Kategorie

Źródło

ENCOD

Odsłony

964

27 Marca 2006 roku Komisja Europejska stworzyła stronę internetową, aby dać mieszkańcom Unii Europejskiej możliwość wyrażenia swoich życzeń związanych z przyszłością Europy. W imieniu ENCOD zostało tam opublikowane następujące oświadczenie.

W Październiku 2004, Europejskiej Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych opublikowało ewaluację Planu Działań UE w zakresie narkotyków (2000-2004), które ukazało, iż plan ten nie ma żadnych osiągnięć w żadnym z postawionych sobie celów: znaczącej redukcji dostaw i popytu na nielegalne narkotyki w Unii Europejskiej. W Grudniu 2004, Parlament Europejski zaaprabował serię rekomendacji zmiany fundamentalego kursu polityk narkotykowych w Europie, dając priorytet redukcji szkód, zamiast działań represyjnych.

W Czerwcu 2005, Unia Europejska zaaprobowała nowy Plan Działań, który oparty jest na tych samych celach, co poprzedni. Ignoruje on kompletnie wyniki oceny EMCDDA i rekomendacje Parlamentu Europejskiego.

Polityki narkotykowe w Europie doprowadziły do kryminalizacji przynajmniej 30 milionów obywatelii UE, którzy reguralnie konsumują nielegalne narkotyki. Wydatki publiczne na działania organów ścigania ukierunkowane na utrzymanie narkotyków nielegalnymi w Europie można oceniać na około sześc i pół miliarda EURO rocznie, to jeset 18 milionów EURO/dziennie. Nic nie wskazuje na to, że operacje te osiągają jakikolwiek wpływ na dostępność narkotyków lub dochody organizacji przestępczych. Pieniądze te, nie mogą zostać użyte dla celów społecznych lub służby zdrowia.

W między czasie, na lokalnym poziomie, wielu przedstawicieli władzy zaczyna dostrzegać, iż problemy związane z narkotykami można rozwiązywać w nie represyjny sposób. Istnieje wystarczająco dużo naukowych i praktycznych dowodów na to, iż prohibicja narkotykowa stwarza i zwiększa ryzyko związane ze zdrowiem. Ryzyko to mogło by zaniknąć w systemie gdzie produkcja, dystrybucja i konsumpcja narkotyków zostałą by uregulowana.

Włądze muszą dokonać "sprawdzianu rzeczywistości" w zakresie polityk narkotykowych. Uda się im to jedynie gdy nawiążą bezpośredni kontakt z tymi obywatelami, którzy są bezpośrednio dotknięci, lub których niepokoi wpływ obecnych polityk narkotykowych. Jednakże, mimo wielu zapewnień wyrażanych w ciągu ostatnich 15 lat w oficjalnych dokumentach Unii Europejskiej, nie istnieje żadna strategia wewnątrz UE, która włączała by społeczeństwo obywatelskie w tworzenie i implementacje polityk narkotykowych. W wyniku tego, polityki ustalane są za zamkniętymi drzwiami, z dala od sfery publicznej.

Polityka narkotykowa jest jedna z tych obszarów, w których Unia Europejska może pokazać swoją prawdziwą twarz: społeczną lub represyjną.

Niech żyje demokracja!

ENCOD - Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

na początku trochę wątpliwości, ale towarzystwo, klimat, muzyka zrobiły swoje.

Wszystko działo się na domówce sylwestrowej organizowanej w domu, w którym kiedyś mieszkałam a teraz jest przerobiony na gabinet mamy. Byłam trochę spięta, bo to pierwsza taka impreza organizowana w tym domu, na około mnóstwo wścibskich sąsiadów (piszę to bo w dalszej opowieści się do tego odniosę). Po spaleniu paru blantów i bong (bongów?) mój chłopak podchodzi do mnie i pyta się czy nie chciałabym spróbować MDMA. Sporo czytam na temat narkotyków, więc temat nie był mi obcy, wiedziałam jak mniej więcej to działa, ale nigdy nie próbowałam.

  • Inne
  • Tripraport

---

Witam serdecznie. Jakiś czas temu miałem do czynienia z afrykańskim korzeniem snów i byłem zachwycony jego możliwościami, a nawet bardziej samym faktem śnienia i tego, jak ciekawy jest to stan. Postanowiłem wypróbować kilka specyfików mających za zadanie wzmocnić moc kreacji marzeń sennych. Zdaję sobie sprawę, że są ciekawsze, toteż, gdy nadejdzie okazja, skosztuję również ich. Na razie jednak mam za sobą próbę z czterema "umilaczami" zupełnie legalnymi i chcę zdać recenzję. Trochę w tym raporcie będzie rozczarowań i trochę bardzo miłych niespodzianek.

  • Marihuana

Była gdzies godzina 17.00. Siedziałem sobie w domu, gdy nagle zadzwonił telefon. Był to mój kolega, który powiedział mi, że ma zajebiste zielsko i żebym przyszedł to sobie zjaramy. Nie zastanawiając sie długo wyszedłem z domu i po kilku minutach byłem u niego. Odrazu w drzwiach przyjął mnie z rozpaloną fifką, ledwo zrzuciłem z siebie kurtke, a juz miałem fifke w ustach. Poszedł jeden buch, potem drugi i tak aż do 6, kumpel podbił drugie szkiełko i też wyszło 6 buchów na głowe. Podczas gdy kumpel nabijał jeszcze dupe ja zagadałem z 3 kumplem na gg zeby do nas przyszedł.