Plan D - Demokracja, Dialog, Debata

27 Marca 2006 roku Komisja Europejska stworzyła stronę internetową, aby dać mieszkańcom Unii Europejskiej możliwość wyrażenia swoich życzeń związanych z przyszłością Europy. W imieniu ENCOD zostało tam opublikowane następujące oświadczenie...

Anonim

Kategorie

Źródło

ENCOD

Odsłony

967

27 Marca 2006 roku Komisja Europejska stworzyła stronę internetową, aby dać mieszkańcom Unii Europejskiej możliwość wyrażenia swoich życzeń związanych z przyszłością Europy. W imieniu ENCOD zostało tam opublikowane następujące oświadczenie.

W Październiku 2004, Europejskiej Centrum Monitorowania Narkotyków i Uzależnień Narkotykowych opublikowało ewaluację Planu Działań UE w zakresie narkotyków (2000-2004), które ukazało, iż plan ten nie ma żadnych osiągnięć w żadnym z postawionych sobie celów: znaczącej redukcji dostaw i popytu na nielegalne narkotyki w Unii Europejskiej. W Grudniu 2004, Parlament Europejski zaaprabował serię rekomendacji zmiany fundamentalego kursu polityk narkotykowych w Europie, dając priorytet redukcji szkód, zamiast działań represyjnych.

W Czerwcu 2005, Unia Europejska zaaprobowała nowy Plan Działań, który oparty jest na tych samych celach, co poprzedni. Ignoruje on kompletnie wyniki oceny EMCDDA i rekomendacje Parlamentu Europejskiego.

Polityki narkotykowe w Europie doprowadziły do kryminalizacji przynajmniej 30 milionów obywatelii UE, którzy reguralnie konsumują nielegalne narkotyki. Wydatki publiczne na działania organów ścigania ukierunkowane na utrzymanie narkotyków nielegalnymi w Europie można oceniać na około sześc i pół miliarda EURO rocznie, to jeset 18 milionów EURO/dziennie. Nic nie wskazuje na to, że operacje te osiągają jakikolwiek wpływ na dostępność narkotyków lub dochody organizacji przestępczych. Pieniądze te, nie mogą zostać użyte dla celów społecznych lub służby zdrowia.

W między czasie, na lokalnym poziomie, wielu przedstawicieli władzy zaczyna dostrzegać, iż problemy związane z narkotykami można rozwiązywać w nie represyjny sposób. Istnieje wystarczająco dużo naukowych i praktycznych dowodów na to, iż prohibicja narkotykowa stwarza i zwiększa ryzyko związane ze zdrowiem. Ryzyko to mogło by zaniknąć w systemie gdzie produkcja, dystrybucja i konsumpcja narkotyków zostałą by uregulowana.

Włądze muszą dokonać "sprawdzianu rzeczywistości" w zakresie polityk narkotykowych. Uda się im to jedynie gdy nawiążą bezpośredni kontakt z tymi obywatelami, którzy są bezpośrednio dotknięci, lub których niepokoi wpływ obecnych polityk narkotykowych. Jednakże, mimo wielu zapewnień wyrażanych w ciągu ostatnich 15 lat w oficjalnych dokumentach Unii Europejskiej, nie istnieje żadna strategia wewnątrz UE, która włączała by społeczeństwo obywatelskie w tworzenie i implementacje polityk narkotykowych. W wyniku tego, polityki ustalane są za zamkniętymi drzwiami, z dala od sfery publicznej.

Polityka narkotykowa jest jedna z tych obszarów, w których Unia Europejska może pokazać swoją prawdziwą twarz: społeczną lub represyjną.

Niech żyje demokracja!

ENCOD - Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowych

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Ketony

Różnie.

Uwaga! Od dnia 1 lipca 2015 roku substancja w Polsce NIELEGALNA.

 

Kolejną z opisywanych przeze mnie substancji będzie α-Pirolidynopentiofenon, znany również jako a-Pirolidynowalerofenon, a także (RS)-1-fenyl-2-(1-pirolidyno)-1-pentanon.

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

pozytywne nastawienie,liceum ze znajomymi a następnie samotne doświadczenie w domu

12:00

Wspólnie ze znajomymi po zwolnieniu z kilku ostatnich lekcji zachaczamy o aptekę zaopatrując się w buteleczkę Thiocodinu.Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z kodeiną i z powodu nerwicy lękowej na którą cierpię od przedawkowania speedu mam pewne obawy co do całego doświadczenia.

12:15

  • Amfetamina
  • Lorazepam
  • Marihuana

dobry nastrój spowodowany zimowym wyjazdem na działkę ze znajomymi.

Amfetamina po 5 latach...

Dzień przed sobotą 23.03.2013 kręcąc pakiecik ziółka, dowiedziałem się że dawny znajomy wrócił do interesu i ma to coś czego jak ognia przez ostatnie kilka lat nie dotykałem. Zainteresowałem się i nabyłem 2 torebki do 3 gietów zielonego.

 

Sobota:

  • Katastrofa
  • LSD-25

Chciałem wykorzystać wyjazd do klubu jako odskocznię od wrednej rzeczywistości, byłem w kompletnej rozsypce psychicznej. Przestałem się przejmować konsekwencjami i tym jak dużo biorę. Liczyło się jak największe oderwanie od bólu i zapomnienie o problemach natury egzystencjalnej. Otoczenie do takiego doświadczenia wybrałem bardzo źle, ale też przez to, że nie widziałem z czym przyjdzie mi się zmierzyć.

Trip był w okresie, kiedy codziennie marzyłem o tym, żeby się zabić.

Mniej więcej było to tak, że zabrałem się ze swoimi kolegami na imprezę. Tym razem miało być inaczej, bardziej grubo. Na odwagę zaczęło się tradycyjnie od trawy w niewielkich ilościach. Trochę zmuliło ale wprowadziło też w odmienny nastrój. Potem leci feta. Niestety diler dał ciała i nie był to produkt pierwszej klasy, nie klepał.

randomness