Komisja LIBE akceptuje przyjazny raport

Korzystny dla reform polityki narkotykowej raport został zaakceptowany przez Komisję LIBE Parlamentu Europejskiego.

Tagi

Odsłony

1902

Korzystny dla reform polityki narkotykowej raport został zaakceptowany przez Komisję LIBE Parlamentu Europejskiego.

W Czwartek 2 Grudnia, Komisja Swobód Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego zaaprobowała raport z Europejskiej Strategii walki z narkotykami (2005-2012) [http://www.encod.org/ReportOnDrugStrategy.pdf].

Raport ten będzie głosowany na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 15 Grudnia, w Sztrasburgu. Raport zawiera pewne kluczowe rekomendacje które wskazują na potrzebę zmiany fundamentalnego kierunku polityk narkotykowych w Europie. Głosi on między innymi iż cele wyznaczone przez poprzednią Strategię walki z narkotykami w UE (2000-2004) nie zostały osiągnięte, polityczne i legislacyjne wnioski płynące z tego faktu powinny zostać uwzględnione przy tworzeniu nowej strategii. Rada Europejska, składająca się z rządowych delegatów z Krajów Członkowskich UE, 17 Grudnia zaadaptuje nową strategię.

Szkic tej stretegii (http://www.encod.org/EU%20Drugs%20Strategy%202005-2012.pdf) nie zawiera żadnych wskazań na to aby Rada chciała zmienić kierunek polityki. Jednakże, jeśli raport Parlamentu zostanie zaakceptowany będzie on, w nadchodzących latach, istotnym odnośnikiem dla społeczeństwa obywatelskiego i parlamentarzystów, pomocnym przy wywieraniu nacisku na instytucję Wspólnoty Europejskiej.

Co jeśli Rada Europejska weźmie pod uwagę raport Komisji Parlamentu Europejskiego? Raport rekomenduje między innymi "zwiększenie badań nad zastosowaniem roślin, które obecnie są nielegalne lub znajdują się w szarej strefie, takich jak konopie, opium, liście koki, dla zastosowań medycznych, bezpieczeństwa żywnościowego, zrównoważonej polityki rolnej, tworzenia alternatywnych źródeł energii, materiału zamiennego dla produktów opartych na drewnie lub ropie i dla innych korzystnych zastosowań." Rekomenduje także "zwiększenie dostępności programów redukcji szkód dla użytkowników narkotyków" oraz "stworzenia budżetu zapewniającego utrzymanie procesu konsultacyjnego z dotkniętymi problemem organizacjami społeczeństwa obywatelskiego oraz profesjonalnymi ekspertami na temat wpływu polityk narkotykowych na życie obywateli."

Według ENCOD "raport Komisji LIBE wysłał jasny przekaz do europejskich instytucji i społeczeństwa. Europa jest gotowa na punkt zwrotny w podejściu do globalnego problemu narkotykowego. Polityczne dylematy mogą zostać rozwiązane. Pierwszy raz w historii, parlament o tak wysokiej reputacji jak Parlament Europejski wyraził potrzebę zakończenia konwencjonalnego myślenia o narkotykach. Jesteśmy bardzo blisko pierwszej istotnej decyzji o zakończeniu wojny z narkotykami". Więcej informacji na temat procesu podejmowania decyzji o nowej Strategii Unii Europejskiej możesz znaleźć na naszych stronach internetowych: http://www.encod.org/contest.htm lub http://www.kanaba.info/

Kontakt:
Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowch (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgium
Tel. 00 32 (0)3 237 7436
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail:!encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Artur Radosz
Koordynator kanaba.info
Tel. +48 693 094 498
E-mail: artur@kanaba.info
Website: http://kanaba.info

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

mój dom, godzina 11.45, próbuje po raz pierwszy, ogólna ekscytacja nowym dla mnie wynalazkiem

Kilka dni wcześniej myślałem już o spróbowaniu kodeiny. Tego dnia kończyłem zajęcia dużo szybciej niż zwykle i postanowiłem zaopatrzyć się w paczuszkę antidolu. Pani w aptece bardzo miła, wymownie uśmiechnęła się gdy poprosiłem o lek. Zapłaciłem, wyszedłem i udałem sie prosto do domu.

11.20

  • Marihuana

Substancja: Amfetamina (ok.1g)


Godziny zażycia: Pierwsza ścieżka godz 8.20-16.IX i co kilka godzin kolejne kreseczki dla podtrzymania mocy :D - ostatnia: godz 12.45 - 17.IX


Substancja: Marihuana (ok.0.5g)


Godzina zażycia: ok. godz 18.00 - 17.IX - na złazie po fe.


Sprzęt: Fajka do tytoniu (zakupiona kiedyś tam na ceremonię spróbowania SD) z drzewa wiśniowego :D + zwykła zapalniczka.


  • Lophophora williamsii (meskalina)

Substancja i dawka: około 15 g suszonej skóry kaktusa San Pedro ( zawiera on meskalinę )

Około godziny 3 po południu zacząłem przygotowywać wywar. Zmieliłem w młynku do kawy 30 gramów suszonej skóry San Pedro ( w niej jet największe stężenie alkaloidów podobno ). Wrzucułem to do około 2 l gorącej wody, do całości wycisnąłem 3 cytryny. Wywar gotował się 6 godzin, straszliwie przy tym śmierdząc. Ciecz przefiltrowałem najsampierwej przez sitko, późnej przez watę. Odstawiłem do wystygnięcia.
  • Marihuana

To byl moj 2 raz, wczesniej palilem tylko jakas sieje ale bez efektow: za slaba, za malo, za duzo chetnych.


randomness