Komisja LIBE akceptuje przyjazny raport

Korzystny dla reform polityki narkotykowej raport został zaakceptowany przez Komisję LIBE Parlamentu Europejskiego.

Tagi

Odsłony

1902

Korzystny dla reform polityki narkotykowej raport został zaakceptowany przez Komisję LIBE Parlamentu Europejskiego.

W Czwartek 2 Grudnia, Komisja Swobód Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego zaaprobowała raport z Europejskiej Strategii walki z narkotykami (2005-2012) [http://www.encod.org/ReportOnDrugStrategy.pdf].

Raport ten będzie głosowany na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego 15 Grudnia, w Sztrasburgu. Raport zawiera pewne kluczowe rekomendacje które wskazują na potrzebę zmiany fundamentalnego kierunku polityk narkotykowych w Europie. Głosi on między innymi iż cele wyznaczone przez poprzednią Strategię walki z narkotykami w UE (2000-2004) nie zostały osiągnięte, polityczne i legislacyjne wnioski płynące z tego faktu powinny zostać uwzględnione przy tworzeniu nowej strategii. Rada Europejska, składająca się z rządowych delegatów z Krajów Członkowskich UE, 17 Grudnia zaadaptuje nową strategię.

Szkic tej stretegii (http://www.encod.org/EU%20Drugs%20Strategy%202005-2012.pdf) nie zawiera żadnych wskazań na to aby Rada chciała zmienić kierunek polityki. Jednakże, jeśli raport Parlamentu zostanie zaakceptowany będzie on, w nadchodzących latach, istotnym odnośnikiem dla społeczeństwa obywatelskiego i parlamentarzystów, pomocnym przy wywieraniu nacisku na instytucję Wspólnoty Europejskiej.

Co jeśli Rada Europejska weźmie pod uwagę raport Komisji Parlamentu Europejskiego? Raport rekomenduje między innymi "zwiększenie badań nad zastosowaniem roślin, które obecnie są nielegalne lub znajdują się w szarej strefie, takich jak konopie, opium, liście koki, dla zastosowań medycznych, bezpieczeństwa żywnościowego, zrównoważonej polityki rolnej, tworzenia alternatywnych źródeł energii, materiału zamiennego dla produktów opartych na drewnie lub ropie i dla innych korzystnych zastosowań." Rekomenduje także "zwiększenie dostępności programów redukcji szkód dla użytkowników narkotyków" oraz "stworzenia budżetu zapewniającego utrzymanie procesu konsultacyjnego z dotkniętymi problemem organizacjami społeczeństwa obywatelskiego oraz profesjonalnymi ekspertami na temat wpływu polityk narkotykowych na życie obywateli."

Według ENCOD "raport Komisji LIBE wysłał jasny przekaz do europejskich instytucji i społeczeństwa. Europa jest gotowa na punkt zwrotny w podejściu do globalnego problemu narkotykowego. Polityczne dylematy mogą zostać rozwiązane. Pierwszy raz w historii, parlament o tak wysokiej reputacji jak Parlament Europejski wyraził potrzebę zakończenia konwencjonalnego myślenia o narkotykach. Jesteśmy bardzo blisko pierwszej istotnej decyzji o zakończeniu wojny z narkotykami". Więcej informacji na temat procesu podejmowania decyzji o nowej Strategii Unii Europejskiej możesz znaleźć na naszych stronach internetowych: http://www.encod.org/contest.htm lub http://www.kanaba.info/

Kontakt:
Europejska Koalicja dla Racjonalnych i Efektywnych Polityk Narkotykowch (ENCOD)
Lange Lozanastraat 14
2018 Antwerpen
Belgium
Tel. 00 32 (0)3 237 7436
Fax. 00 32 (0)3 237 0225
E-mail:!encod@glo.be
Website: http://www.encod.org

Artur Radosz
Koordynator kanaba.info
Tel. +48 693 094 498
E-mail: artur@kanaba.info
Website: http://kanaba.info

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Set: nastawienie jak zwykle pozytywne mimo trzech bad tripów jakie miałem w swojej 3 letniej karierze, Setting: wieczór i noc z 28.09 na 29.09 tego roku. Dodatkowo: komp (net a później gierki w tym FarCry, który zakupiłem w Empiku z pomarańczowej kolekcji klasyki :) opłacało się kupić, a nie ściągać jak zawsze, bo przynajmniej to pewne jest, a i tak to pierwsza i NIE ostatnia gra jaką kupiłem w tym roku ;]) oraz film

Witam wszystkich. Chciałbym opisać wszystko z jak największą liczbą szczegołów, które zapamiętałem z wczorajszego tripu oraz trochę czasu przed rozpoczęciem tripowania, żeby przybliżyć Wam moje nastawienie i przygotowanie wszystkiego (czyli Set and Setting). Znaczenie słów "Acodin zażył mnie" w tytule wyjaśnię przy opisywaniu tripu na 900mg.

 

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Noc. Nieznany niewielki lasek, gdzieś za czeską granicą. Pozytywne nastawienie, połączone z niewielkim strachem przed przyjęciem takiej dawki.

Wprowadzenie

  • Heroina

Spisano dn. 15/06/2004


Doświadczenie: Duze ;) (mj, speed, koks, MDxA, GHB, DXM, LSD, Psilocybe, 2C-I, i inne)

  • Marihuana

-Od 10 minut kompletnie nie czaje co sie dzieje.


-Bardzo wysoko ponad walką!