Marsz Wyzwolenia Konopii - relacja z kontrmanifestacji

ONR sprzedaje swoje farmazony :D

a.

Kategorie

Źródło

www.eioba.pl

Odsłony

4081

Uspokajające działanie trawki nie pomogło - zwolennicy legalnej narkomanii skompromitowali swój pokojowy marsz.

No i stało się - pierwszą antynarkotykową kontrmanifestację w historii III RP mamy już za sobą. W ciągu kilku lat istnienia narkotykowego lobby, konsekwentnie domagającego się zalegalizowania tzw. miękkich narkotyków, nikt nie starał się zakłócić przebiegu ich corocznych pochodów. My zrobiliśmy to po raz pierwszy. Zanim przejdę do przebiegu samej demonstracji pozwolę sobie jednak na małe wprowadzenie...

Naćpani aktywiści

Od 5 lat narkotykowe lobby aktywnie domaga się "rozsądnej polityki narkotykowej" polegającej w praktyce na częściowym lub całkowitym zalegalizowaniu tych proporcjonalnie mniej szkodliwych narkotyków jak np. marihuana. Nasuwa się pytanie - skoro młodzież i tak jest wystarczająco rozpita, to po cóż ma być jeszcze dodatkowo rozećpana? Ano czołowi aktywiści narko-lobby (czyt. ci którym branie narkotyków nie spustoszyło jeszcze na tyle mózgu, aby nie byli zdolni fantazjować) wymyślili cały szereg rzekomo pozytywnych aspektów legalizacji. Owe aspekty to wzięte z [nie powiem skąd bo wiadomo] mniej lub bardziej absurdalne teorie, które jednak dla laika mogą się wydawać wiarygodne - dla narkomanów są one po prostu wygodne. Marsze, tak jak ten ostatni 17 maja - przyciągają dość dużą liczbę osób, nie tyko ze względu na doszlifowaną propagandę pro-legalizacyjnego lobby, lecz głównie ze względu na powiększającą się liczbę narkomanów wśród młodych ludzi, którym nie wystarczy już narkotyzowanie się w domu, czy w klatce schodowej. Nie - oni chcieliby to robić legalnie - w barze, na ulicy, wmawiając każdemu kto krzywo na owe zapędy patrzy, że przecież nie robią nikomu krzywdy.

Czy aby na pewno? Skąd zatem się biorą? Gdzieś musieli usłyszeć że taka marihuana fajna, cool, nieszkodliwa i trzeba ją legalizować... czy nie takie właśnie informacje, których pełno zwłaszcza w internecie, skłaniają do sięgnięcia po pierwszego blanta ? Zatem jednak robią krzywdę... swoim przykładem. Robią krzywdę tym, których ten przykład zachęcił do spróbowania narkotyku. "Każdy ma swój rozum i rozsądek" - odpowie narkoman, nie zastanowiwszy się ani przez chwilę czy w jego sytuacji można w ogóle mówić o rozsądku. Organizatorzy sobotniego "Marszu Wyzwolenia Konopii" odpowiedzieliby z całym przekonaniem, że można - że są rozsądnymi, dojrzałymi ludźmi i przychodzą pokojowo zamanifestować przeciw jawnej niesprawiedliwości obecnego prawa. Pokojowa demonstracja? Deklaracje tego typu w zestawieniu z rzeczywistością brzmią jak tani dowcip.

Około godziny 16-stej ruszliśmy pod Sejm grupą ok 40 osób. W naszych ustach rozbrzmiewały hasła "trawa dla bydła" , "tu jest Polska nie Holandia" , "dzisiaj trawka, jutro strzykawka" i inne. Kiedy dotarliśmy pod pomnik powstańców AK , czekaliśmy jeszcze około godziny, aż pojawił się tłumnie marsz narkoentuzjastów. Z miejsca powitaliśmy ich okrzykami "trawa dla bydła", a w odpowiedzi w naszą stronę zamiast ciętych odpowiedzi poleciały ... jaja, butelki, oraz okrzyki " wypie***ć ". Trawka uspokaja? Wątpię - jedno jest pewne - nie służy inteligencji, polotowi, ani nawet celności, gdyż żadne jajko nie dosięgło nikogo z naszych. Cała demonstracja miała podobny przebieg - my co chwila skandowaliśmy inne hasła, często wymyślane na poczekaniu, z drugiej strony co jakiś czas leciały jajka, okrzyki "wypie***ć" (to chyba jedno z przewodnich haseł narkomańskiego marszu... czyż nie wieje tu nietolerancją?). Po drugiej stronie dało się też zauważyć przepychanki z policją i wulgaryzmy pod jej adresem, czyli atmosferę rodem z trzecioligowych meczy. Należy dodać, że przez nas ta pusta hołota została po prostu ordynarnie wyśmiana i zasypana różnego rodzaju uszczypliwymi sloganami na które mieli tylko jedną odpowiedź - " wypie***ć ".

Około godziny 18:30 było już po wszystkim.

Podsumowanie

Czy mamy się z czego cieszyć? Śmiem twierdzić że wygraliśmy to starcie, może nie liczebnością, lecz z całą pewnością kulturą, ogarnięciem i przede wszystkim ideą, którą głosiliśmy - stanęliśmy po raz kolejny po stronie normalności. Niezmiernie ciekawiło mnie przed powrotem do domu jak będą widzieć tę sprawę polskojęzyczne media. Jak się okazało... wcale nie widzą. W internecie pojawiła się na różnych portalach jedynie ta sama lakoniczna notka, w której mowa o dwóch demonstracjach (uwaga!) WZAJEMNIE obrzucających się jajami. Na upartego można by darować to uchybienie z uwagi na to, że kilka innych szczegółów również pokręcili, co świadczy o istnym profesjonalizmie i rzetelności dziennikarskiej (ironia - jakby ktoś nie wiedział). Ciężko darować jednak to, że żadne me(n)dium nie pokusiło się o szerszą relację tych wydarzeń z uwzględnieniem prymitywnego i wulgarnego zachowania po stronie narkomanów. Jak nie trudno się domyślić, gdyby to z naszej strony poleciały jaja, bądź inne przedmioty, w gazetach i portalach (z naszą ulubioną "wybiórczą" na czele) roiłoby się od informacji o "neofaszystowskich huliganach atakujących pokojową, alternatywną młodzież". Obłuda i jednostronność niczym innym niewytłumaczalna, jak tylko chęcią zniszczenia ruchu narodowego w oczach społeczeństwa. Ciekaw jestem jedynie ilu z tych dziennikarzy faktycznie popiera legalne narkotyki, bądź samych ćpa i dlaczego właściwie tak bardzo bronią oczy społeczeństwa przed ZDROWIEM I NORMALNOŚCIĄ. Wszystkim którzy przybyli na sobotnią demonstrację anty-narkotykową serdecznie dziękuję za obecność i równie serdecznie pozdrawiam - do zobaczenia za rok w wielokrotnie większym składzie. Czołem Wielkiej Polsce! Vlad (ONR Mazowsze)

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)

Komentarze

bax (niezweryfikowany)
z tym wypie*****ć to była przeginka, trzeba było ich po prostu nie zauwazyć
Anonim (niezweryfikowany)
Jesteśmy zabardzo zaćpani żeby coś zrobić!!! Mamy zryte gary i gardzimy ludzmi którzy żadko palą i dzięki którym materiał byłby legalny bo my ćpuny !
AAnim (niezweryfikowany)
jw.:)
Matus (niezweryfikowany)
Oprócz tych ich haseł gadali również o białej rasie - takie hasła nie powinny mieć tu miejsca. Hasła takie jak "wypierdalać" były jak najbardziej na miejscu. Ile razy byliśmy katowani przez "radykalistów"? Zwykle to ich jest więcej,jednak teraz było na odwrót. Gdybyście tylko mogli to by się rzucili na ten tłum,jestem tego pewien.Oh,poza tym skąd są informacje o szkodliwości marihuany? Przeczytajcie raport World Health Organization.
Vadimus (niezweryfikowany)
Po 1 - jest niezgodny z prawdą, sam byłem niezależnym obserwatorem i z mojej perspektywy wyglądało to zuuupełnie inaczej Po 2 - To wasi ludzie (kilku z nich) zaczęło krzyczeć "wy******lać" Po 3 - I tak marihuane pali się wszędzie, tylko takie lamy jak wy tego nie widzą, bo kojarzą ją z jakimiś śmiercionośnymi tabletkami bądź strzykawkami i hiv. Po 4 - Mogę się założyć, że niewiele wiecie na temat konopii, Po 5 - Wasze argumenty są doprawdy śmieszne i w waszych ustach brzmią bynajmniej komicznie. Po 6 - Ludzie, jeśli myślicie, że palacze marihuany to agresywni degeneraci - popatrzcie w lustro, jeśli ci degeneraci to nie wy, to odpowiedzcie po co wasz człowiek (niejaki "Orson" i "Buła" - tak do siebie mówili) kupował jajka 30 minut wcześniej w spożywczaku wytłaczanke jajek ? Po 7 - Nie piszcie takich bzdur, bo czasem może jakaś zbłąkana dusza uwierzyć w te brednie, Po 8 - Temat oklepany, a wy dalej nie "kumacie" mówiąc waszym językiem "ocb" w tym wszystkim Po 9 - Jeśli przeczytasz to autorze, zapraszam do rozmowy - allegropszemq@gmail.com Po 10 - Nie, 10 nie będzie, 10 przykazań jest zarezerwowanych dla ludzi honoru, a nie dwulicowych żmij i tchórzy, którzy za swoje winy obarczają przeciwników. Przegrywac też trzeba umieć. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam. Pszemq
Anonim (niezweryfikowany)
pierdolone white power. ilu z was to jara?? patrioci idioci!!
Vlad (ONR) (niezweryfikowany)
1 - oczywiste że z perspektywy kogoś kto stał po drugiej stronie i był na dodatek skuty to wyglądało zupełnie inaczej, nie znaczy że obiektywnie. 2 - kilku - podkreśl. nie poniżyliśmy się do waszego poziomu, żeby te hasło skandować grupowo. 3 - z reguły bywa tak że osoba uzależniona od jakiejś używki mówi że WSZYSCY I WSZĘDZIE piją/palą/ćpają. Mi np. wydaje się że wszyscy palą papierosy, bo zwracam uwagę na takich ludzi, ale wiem, że nie wszyscy, podobnie jak nie wszyscy ćpają - w moim otoczeniu nie ćpa nikt i uwierz mi że nie obracam się tylko wśród narodowców. 4 - wiemy tyle ile trzeba, na pewno przynajmniej połowa z naszych tego próbowała z głupoty (ja również), ale zdają sobie sprawę że to ścierwo niszczy i degeneruje, więc nie chcą w to dalej brnąć. 5 - jednostronny punkt widzenia - dla mnie wasze argumenty są śmieszne i żałosne zarazem... należy jednak zastanowić się komu lepiej jest wierzyć - temu którego nieustannie "trzepie w mózg" jakaś chemia, czy temu który jest czysty? 6 - nie znam Orsona i Buły - pewnie to ktoś od was, bo od nas nikt nie miał jajek - inaczej zrobilibyśmy z nich użytek. Co do agresji - nie ośmieszaj się, daliście o sobie świadectwo w sobotę i wystarczy. 7 - A ileż zabłąkanych dusz czyta wasze brednie i zaczyna w nie wierzyć ... zastanowiłeś się ilu młodym ludziom tacy jak ty piorą mózgi ? Czas z tym skończyć 8 - nie wiem o co ci chodzi 10 - wiary Katolickiej to ty do tego nie mieszaj
Gilran (niezweryfikowany)
"Ryją mózg"? A alkohol nie? Zresztą jak zalegalizują, to nikt cie nie będzie zmuszał do palenia. Twój mózg - twoja sprawa, a od mojego mózgu wara! "Trawa dla bydła!" - ładne hasło, bardzo pokojowe i neutralne. A w ogóle to ten cały artykuł mocno śmierdzi prowokacją.
vegas (niezweryfikowany)
bardzo ci przeszkadza, że ktoś pali? jakie zagrożenie dla siebie widzisz w legalizacji ?
Anonim (niezweryfikowany)
Kurwa jebane psy ogrodnika. twój artykuł jest żałosny. Jak nie chcecie palić to nie palcie ale dajcie innym robić to na co mają ochotę szczególnie, gdy nie szkodzą innym. Ostatnio uśmiałem się czytając artykuł o bodajże 10-latku, który po spaleniu jointa trafił do szpitala z powodu zatrucia. Robią aferę z tego, że jakiegoś gnojka "bolał brzuszek" po zapaleniu zioła i nic mu tam więcej nie będzie. Częściej słychać o tym, że dzieciak umiera z powodu alkoholu niż o tym, że się tylko zatruł ziołem (przedawkowanie jest nie możliwe).
emrs (niezweryfikowany)
za sam tekst "trawa dla bydła" spuściłbym Ci wpierdol, a narkomani to gadaj do najebanych starych. I nie pierdol mi o agresji po konopii, bo na takie kurestwo i chamstwo inaczej sie nie da odpowiedzieć.
pan jan (niezweryfikowany)
"...zasypana różnego rodzaju uszczypliwymi sloganami..." czy macie na myśli "trawa dla bydła"? zaprawde wspaniały slogan gratulajce... brawo! jestem naprawde ciekaw, co za uszczypliwe slogany stosowaliście drodzy "anty". wszystkie 3 wymienione w artykule są na poziomie przedszkola i stawiam że właśnie te były najbardziej przystępne(bo sie pojawiły w artykule). rescept
pan jan (niezweryfikowany)
przepraszam. w złym miejscy kliknąłem "odpowiedz" to nie powinno sie odnosić do komentarza, tylko do całego artykułu
Anonim (niezweryfikowany)
Wielka Polska - ale bez was! Coś więcej? Pozdrawiam wszystkich palaczy. Vlad ciekaw jestem czy byście krzyczeli coś jakby psiarni nie było - nie sądzę! Za rok nie wiem czy będziecie tak pokojowo potraktowani, chociaż leżącego się nie kopie. Najbardziej to mnie raziło w oczy to, że mieliście flagi Polski - ujma honoru :/. JEBAĆ SKINA - SKURWYSYNA!
Siou (niezweryfikowany)
hehehe Ciezko zapanowac na 6 tys osob. A jak WSZ podgrzal atmosfere to palacy legionisci obudzili sie z letargu i zaczeli meczowe przyspiewki, ale to byla garstka, wszyscy sie przejmuja jakby nie wiem co to bylo. przeciez ci onrowcy chca sie wylansowac przy okazji naszych akcji a ... tekst tego typka w bezowym nazistowskim stroju to typowa propagadna, tam nie ma ani krztyny prawdy tylko typowe lanie wody, pseudo argumentow , jak wogole mozna brac do siebie tekst napisany przez naziola? nie rozumiem , przez takich ludzi nasi dziadkowie siedzili w obozach, przez takich ludzi jestesmy tu gdzie jestesmy a nie tam gdzie powinnismy. to wlasnie przez takich cwelow teraz topimy sie w gownie zwanym Polska. wejdzcie sobie na ich grono http://grono.net/forum/1842150/0/ i zobaczcie co oni pisza o marihuanie... to jest jedna wielka tragedia ze w narodzie isnitje ktos taki, to robactwo nazywajace siebie czlowiekiem. Dlaczego idiota nie napisze o tym jak krzyczeli do mnie " KTO CI KURWO DAL MEGAFON" marsz byl jak najbardziej pokojowy, a ten incydent duzo gorzej wyglada na papierze. przeciez gdyby sie cokolwiek dzialo na pewno powiedzieli by o tym w telewizji. wierzycie penerstwu zamiast zalewac ich propagandowymi informacjami aby sie utopili w tym:) (SIOU)
Anonim (niezweryfikowany)
Macie zajebiste podejście do sprawy!! Wolicie aby zdolny student medycyny poszedł do paki za posiadanie 1 grama marihuany niż żeby uczył się a kto wie może komuś uratuje w przyszłości życie??!!! Chcecie skreślać ludzi za to że jarają blanty?? Wiecie ile procent polaków spróbowało mj?? I co oni wszyscy do paki bo tak mówi rząd?? A gdzie demokracja? gdzie prawo wyboru i prawo konsumenta?? Nie mówie żeby marihuana była legalna ale żeby było legalne posiadanie np. 1 grama!! Jeśli tak nie będzie to za 3 lata jakieś 40% osób siedzących w więzieniu będą odbywały kare za posiadanie! Bedą siedzieć w celi razem ze złodziejami, gwałcicielami, rozbujnikami i to nie będzie resocjalizacja! Taki człowiek wyjdzie zgorszony i na nic dobremu mu to wyjdzie i zacznie dopiero w tedy swoją przyszłośc kryminalną!! Ostanio Donald Tusk przyznał się że palił mj to może do celi z nim bo się przyznał że palił marihuane!! No bo jak to tak ! Skoro palił to posiadał!! Ludzie myślcie racjonalnie!!!!
Olkus (niezweryfikowany)
Szkoda tylko, ze tworca tego artykulu nie zawarl w nim wszystkich hasel, ktore lecialy w strone "narkoentuzjastow" spod pomnika :P Ale nad jednym ubolewam: faktycznie trzeba bylo ich olac... Krzyki "wypierd***ć" to bylo najgorsze co mozna bylo zrobic :( Pipki z ONRu osiagnelo dokladnie to co chcialy osiagnac- wiedzieli, ze jest ich za malo, zeby stanowic jakas konkurencje dla Marszu Wyzwolenia Konopii, ale sama swoja obecnoscia chcieli nas sprowokowac do takich wlasnie okrzykow... i in sie udalo :( licze, ze nastepnym razem gdy zetkniemy sie z tymi tepakami (o ile taki bedzie) cala paląca brać milion razy sie zastanowi zanim da sie sprowokowac...
Anonim (niezweryfikowany)
Huh... było ok. 6 tysięcy ludzi, ile rzucało jajkami? 5? 10? -------||----------------------, ile krzyczało "wypi***c"? 20? 30? Bez komentarza... 95% ludzi na marszu nawet na was nie spojrzała, nie słuchała was, po prostu was olała, śmiała się z was... tak jak ja :) Z waszej strony szły jakieś faszystowskie gówna, nie macie nic wspólnego z Polskością! Konopie są tak samo jak alkohol wpisane w Polską tradycję, obaj są środkami psychoaktywnymi więc czemu walczy się tylko z konopiami? To że ktoś sobie spokojnie pali marihuane tak was boli, a to że jakiś żul leży obsrany śmierdzący w śmietniku nie? Jesteście zbieraniną idiotów i to było widać nie tylko po waszych tekstach, ale i po zachowaniu... żałosnym. Po stronie www też to widać. Ten tekst jest po prostu żałosny
Vlad (ONR) (niezweryfikowany)
Tusk ? Najlepiej na Madagaskar razem z całym PO :) I nie do paki bo też jestem temu przeciwny, ale na przymusowe leczenie bądź do prac budowlanych, społecznych - owszem.
dead (niezweryfikowany)
Przepraszam Ciebie bardzo, ale kto tu się wykazał nietolerancyjnością? Szkoda, że Twoja wiedza jest tak marna, poczytaj sobie, na pewno Ci pomoże, a ja sobie w tym czasie pofantazjuje.. ;f heh parodia normalnie ;]
jezus_czarnuch (niezweryfikowany)
powinni was wygazowac narkomańskie kurwy.
WildMonkey (niezweryfikowany)
to do nuail czy banszi ?
Bunia2004 (niezweryfikowany)
Hitlerowskie nasienie na szczęście nikt wam już nie pozwoli dojść do władzy a poza tym wasz ulubieniec Hitler przez całe życie metaamfetaminę aplikował widać macie to po nim debile i ignoranci faszyści (młodzież wszech polska i narodowości owcy). Ja bym was za te szare koszule do wiezienia wsadził, dobrze że u mnie w mieście takich debili jest tylko 5 i każdy z tych łysych debili po podstawówce zlewa.
Vlad (ONR) (niezweryfikowany)
debil to ty jesteś , my nie czcimy hitlera - jemu bliżej do was bo był oszołomem i ćpunem
Anonim (niezweryfikowany)
Nie toleruje faszyzmu bo zagraza on tolerancji. ONR i NOP to psedu-faszysci! Takich ludzi trzeba otaczac ostarcyzmem!
Anonim (niezweryfikowany)
Nie trzeba było faktycznie rzucać i krzyczeć w i do nazioli. Uszkodzisz gówno a odpowiesz jak za człowieka. I takim zachowaniem nie poprawimy swojej sytuacji w mediach i umysłach polaków. Marsz był piękny, ale koniec nieco się spierdolił. Czołem Zielonej Polsce !
benzodxm (niezweryfikowany)
Trawka powinna byc legalna, nie jest wcale gorsza od alkoholu. Jak chcecie to zdelegalizujcie papierosy, to jest dopiero syf. Wiem, bo pale to gowno i nie moge rzucic- to jest ciezki narkotyk, tyle ze akceptowalny przez spoleczenstwo.
jahwe (niezweryfikowany)
Vladzik nigdy dżefika na oczy nie widział, zapodałbym mu taką chmurę, że by inaczej śpiewał
Ciotka Jadwiga (niezweryfikowany)
Czym tu się jarać? Zarzuty tego człowieka są tak niemerytoryczne, a opinia o MJ jest przesiąknięta taką demagogią, że nie ma się nawet do czego ustosunkować. Natomiast rację miał, że butelki czy jajka nie powinny lecieć z pokojowej demonstracji, ludzie źle to odbiorą.
Dunaj (niezweryfikowany)
Jak można mieć taką niewiedzę jeśli chodzi o stosowanie ganji!!! Ciemnogród!!! Zresztą tych z ONR`u było tylu co kot napłakał - widocznie część z nich załapała jakie głupoty wasza organizacja wpaja innym. Bo pewnie część z nich też pali. NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU!!! PROPAGANJA 2oo8 !!!!
Kamil ONR (niezweryfikowany)
Nie przypierdalać się do nas zjebane narkomany. wy głupie syfy precz z marihuaną ona jest prawie jak heroina !
Staszek27 (niezweryfikowany)
Cześć Kamil! Na wstępie informuję, że nie jestem narkomanem. W ogóle nie biorę narkotyków. Chcę podjąć główną kwestię - Ty to nazwiesz legalizacją, a ja dekryminalizacją. Wychodzi na to samo, ale myślę, że w postrzeganiu narkotyków te dwa słowa bardzo się różnią. Ty mówisz legalizacja. Uważasz, że państwo nie powinno pozwolić ludziom brać narkotyki. Ja mówie dekryminalizacja. Uważam, że państwo nie powinno zabraniać ludziom brania narkotyków. Wciąż to samo, prawda? Ty mówisz, że państwo powinno zabronić ze względu na zdrowie ludzi (narodu). Ja mówię, że państwo nie ma moralnego prawa zabraniać dorosłym ludziom podejmowania decyzji dotyczących ich życia. Dostrzegasz różnicę? Zrozum to, że raczej nie jesteś półbogiem. choć za takiego się uważasz. Może jesteś ponadprzeciętnie uzdolnioną jednostką - grasz pięknie na jakimś instrumencie lub śpisz/spałeś na matematyce bo jest dla Ciebie śmiesznie prosta. Może umiesz też co innego. Może w ogóle się nie wyróżniasz. To nie ma znaczenia, bo jesteś tylko człowiekiem. Ty natomiast wmawiasz innym, że jesteś kimś ponad innymi. Nie bierzesz narkotyków bo nie chcesz kalać narodu. Możesz, to Twoja decyzja i ją szanuję. Ja nie biorę narkotyków bo sztuczne upiększanie rzeczywistości wydaje mi się żałosne. Dla mnie ten świat jest piękny sam w sobie i nie muszę stymulować mojego umysłu by to dostrzec. Mam do tego prawo, tak? Ja w tym momencie się zatrzymuję. Skoro jestem człowiekiem, a osoby otaczające mnie też są ludźmi to uważam, że mamy takie same prawa. Albo wszyscy decydujemy o wszystkich, albo każdy decyduje sam o sobie. To pierwsze wydaje mi się złe ponieważ uważam, że to ja sam powinienem decydować o sobie. Nie chcę by inni wchodzili buciorami w moje życie, więc staram się nie wchodzić w życie innych. Tak samo złe byłoby dla mnie gdyby ktoś zmuszał mnie do brania narkotyków, jak złe jest byłby zakaz z mojej strony. Zakaz ze strony kogolwiek innego (chyba, że są to rodzice - od nich jestem zależny, poza tym dostrzegam to, że są mądrzejsi - jakkolwiek to wciąż moja decyzja; ja pozwalam na to by ingerowali w moje życie; przecież w każdej chwili mogę się od nich uniezależnić). Ty natomiast przyznajesz sobie prawo do decydowania o losie innych ludzi, bo wydaje Ci się, że wiesz co dla nich lepsze. Wydaje Ci się, że jako nieliczny wiesz co dla innych lepsze, podczas gdy inni głupcy są jak lemingi. Proponuję Ci taki układ - zgadzam się na Twój zakaz, ale za to masz jeść kał psów. Debilne, nieprawdaż? Jednak, Ty zaspokoiłbyś swoją żądzę i ja też. Jest to układ w którym obaj czerpiemy korzyści. Jeśli się na to nie zgadzasz, stawiam Cię na równi z mordercami, złodziejami itp. W gruncie rzeczy, tak samo jak oni bierzesz coś (np. spełniasz swoje żądania), ale nie dajesz mi nic w zamian. To, że uważasz dobro narodu za najwyższe to jest wyłącznie Twoja sprawa. Dobro narodu dla mnie nie istnieje; to jest mój system wartości i mam do niego prawo. Ostatecznie, mogę też je uznawać (czyli pomóc Ci w realizacji czegoś co uważasz za słuszne) i obiecać, że nie będę brał narkotyków. Ale, tylko jeśli coś z tego będę miał od Ciebie. Czy uważasz, że dobre branie czegoś siłą? Może nawet próbujesz zadośćuczynić. Tylko, że to zadośćuczynienie jest adekwatne wg Ciebie. Wg innych niekoniecznie. Biorąc coś od kogoś powinieneś mój coś w zamian. To czego on żąda; inaczej jest to zwykła kradzież. Rozumiesz? Pozdrawiam PS Jeśli wypowiedź jest nieskładna proszę o wyrozumiałość. Jestem dosyć zmęczony. Mam jednak nadzieję, że sens został zachowany.
Jakiś siakiś (niezweryfikowany)
Mówisz że nie bierzesz narkotyków i że nie palisz marihuany??! Mówisz że życie jest piękne i nie potrzebujesz go sztucznie upiększać! A powiedz mi czy pijesz alkohol?? Alkohol jest używką tak samo jak marihuana! Z tym że zioło jest nie dozwoloną używką!!
Anonim (niezweryfikowany)
zgadzam sie z przedmowca w 100%
loris (niezweryfikowany)
Marihuana prawie jak Heroina? Tym stwierdzeniem dales swiadectwo swojego jakze niskiego poziomu. Zamiast golic czape na łyso lepiej wziąłbys sie za nauke czytania aby poglebic swoja wiedze w tym temacie. Spojrzmy prawdzie w oczy. MY jako ludzie obeznani w temacie cannabis zawsze bedziemy narazeni na ataki ze strony takich nieukow i ignorantow jak wy szukajacych tylko okazji do pokazania swoich zalosnych pogladow. Pozdrowienia dla Zielonej Elity :)
marweed (niezweryfikowany)
uzywa zwrotu "narkomani", co jest oczywiscie smieszne, bo z pewnoscia wiekszosc z tych osob ktora byla za legalizacja NIUE JEST UZALEZNIONA to tak jakby mowic o czlowieku pijacym od okazji alkoholik... no coz widocznie narkomanem jest sie od pierwszego bucha...... zal
Christią (niezweryfikowany)
"(...)wygraliśmy to starcie, może nie liczebnością, lecz z całą pewnością kulturą, ogarnięciem i przede wszystkim ideą(...)" "Ciężko darować jednak to, że żadne me(n)dium nie pokusiło się o (...)" hmmm... widzę, że również wielka kultura obowiązuje w twojej wypowiedzi pisemnej, która jakże agresywno-neutralną jest;] Jeśli stosujesz jakiekolwiek środki wyrazu, czyli np twoim zdaniem ironiczna wypowiedz, nie wspominaj o tym bo w taki sposób uwłaczasz inteligencji czytelnika, a Twój artykuł jest przecież pokojowym manifestem wobec zagubionych w swojej niemoralności narkomanów. Alternatywnym wyjściem może być Twoja chęć podbudowania ego => w taki sposób chcesz samego siebie przekonać, że jesteś inteligentny;) hmmm... może powinniśmy rozstrzygnąć za pomocą referendum (jeśli tez jesteś zagubiony) Pozdrawiam wszystkich panów, którzy siłą zawsze chcą nam wskazać drogę! Ale zastanówmy się co tak naprawdę jest bardziej perswazyjne: argument siły, czy siła argumentów?
Anonim (niezweryfikowany)
Vlad z jakiej Ty choinki się urwałeś ? Powiedz mi dlaczego was więcej psarni obstawiało niż nas ? nas było koło 4 tys., a was raptem 20 ... Każemy Ci palić, Twojej rodzinnie czy komuś ? Człowieku cofnij się razem ze swoimi półgłówkami z tej organizacji do podstawówki, w ogóle to skończyliście ją ? Po hoy staliście w kominiarkach ? Baliście się, czy chcieliście się na nas rzucić ? hee ? W ogóle całą wypowiedz wydrukuj sobie na a4 i wsadź sobie w dupę, tylko tyle możesz zrobić dobrego dla tego społeczeństwa. W ogóle to człowiek wywodzi się z kontynentu Afrykańskiego gdzie o dziwo mieszkają czarni ludzie :O zdziwko czy już nie byłeś w stanie dojść do tego w szkole ?! A może wy i te wszystkie spedalone naziolki przyleciały z jakiejś dziwnej planety :| Za wiedzę o mj masz 1 ! Wiesz tyle samo co bezmózgi ale cóż nie różnisz się za bardzo od nich. Lecące przedmioty powiadasz ? buhahahahhaa - to były znaki od waszego adolfika, ze czas się pakować i "wypierdalać" ! btw. ciekawe mundurki mieliście, kto je projektował ? Giertych ?
ganja palacz (niezweryfikowany)
haha uczestnicy kontrmanifestacji chyba sluchaja radia marysia i dyrektora o.rydzyka, sa zapewne po stronie kaczogrodu, i uwazaja jak to sie mowi w w/w radyjku ze marihuane wstrzykuje sie dozylnie ;) coz takie podejscie jest conajmniej prostacje, jesli ktos nigdy nie sprobowal MJ niech sie nie wypowiada na jej temat, a jesli ktos jej sprobowal chociaz raz jestem pewny ze nie mowil by w ten sposob ;) poprostu wasz kontrmanifest byl pokazaniem waszego prostactwa i waszej niewiedzy, samo to ze nas bylo 4 tysiace a was 40 osob swiadczy o tym ze potrafimy sie o wiele lepiej zorganizowac, moze to wam sterydy dzialaja na intelegencje ale na pewno nie nam marihuana. dodaj jeszcze , bo widzialem w ktorejs odpowiedzi wyzej ze marihuana jest prawie jak heroina, hmm moge stwierdzic ze to tak samo jak by powiedziec ze PIWO jest prawie jak DENATURAT. dziekuje i pozdrawiam zielona ekipe ;)
Anonim (niezweryfikowany)
dziwne to dosyć że te nazistowskie bezmozgi czerpia calymi garsciami z ideologii pana, ktory polakow (czyli ich rodakow) kazal katowac na prawo i lewo. nienawidza gejow a sami krecą filmiki podczas orgii. co najdziwniejsze bez udzialu plci przeciwnej. wnioskuje z tego ze rowniez pala maryche, bo to zaklamani weszpolacy zazywajacy anaboliki zeby byc bardziej agresywnymi i przejawiac zachowania typowo zwierzece. nie umieja sie odnalesc w terazniejszosci. jest dla nich za trudna. nie ma pana adolfa to czuja pustke i probuja ja wypelnic swoimi rownie chorymi wymyslami. ida na manifestacje przeciw palaczom trawy a dra ryje o pedalach i cos o bialych panach. ich dziadkowie walczacy z takimi jak oni na pewno sa dumni z wnukow. oczytanych i pokojowo nastawionych do swiata. gdyby debil jeden z drugim przeczytal w zyciu cos oprocz mein kampf to by wiedzial ze trawa jest mniej szkodliwa niz alkohol. tak mowi raport WHO wydrukowany przez angielska prase. ale nie oczekujmy ze hitlerowiec wykaze sklonnosc wziecia obcej gazety do łap. piepszeni narodowcy. tu sie swiat rozwija a oni nadal glosza hasla sprzed wojny. to wy buraki powinniscie opuscic ten kraj dla jego dobra. szczerze wole towarzystwo gejow, zydow i innych "zboczencow" niz wasze narodowo-katolickie postacie.
Anonim (niezweryfikowany)
A wypadki samochodowe, rowerowe i jakieś inne? Powód jest ten sam. ALKOHOL! Czy ktoś słyszał, że po marihuanie był jakiś wypadek? Ja nie. Nie stwierdzam że nie było, ale jak był to nie liczę setnej miliona!
forum (niezweryfikowany)
trawka ok, alkohol to szaleństwo
Anonim (niezweryfikowany)
skoro ćpuny chcą ćpać, to dlaczego nie pojadą do Holandii?? 1. Chcecie drugiej Holandii?? jeśli zalegalizują ćpanie to zaraz pedały będą chciały mieć dzieci, feministki upomną się o aborcję, chorzy i lekarze o eutanazję, ateiści o likwidację religii. Takiej właśnie Polski chcecie?? 2. Jeśli w Polsce legalizacja sie uda to będzie jeszcze gorzej niż w waszej Holandii, u nich ludzie palą raz na jakiś czas, u nas z kolei jest inna mentalność. pomyślcie nad tym zielone ćpuny. 3. ja tam wolę być biały niż zielony, ale co kto lubi. kochajcie sie dalej ze swoją ukochaną UE, zobaczycie gdzie was to doprowadzi ĆPUNY DO GAZU!!!!
Anonim (niezweryfikowany)
To w koncu nie kumam, alkohol dziala silniej psychoaktywnie na mozg niz marihuana a Wy sobie zamawiacie piwo a moze to gest hail-hitla? to jak to w koncu jest? zamawiacie piwo czy wznosicie hold Hitlerowi?
Generał B. (niezweryfikowany)
Koleżko od artykułu nie mijaj się z prawdą, bo ta zawsze na wierzch wyjdzie. Skandować słowa niecenzuralne sami zaczęliście pierwsi jako ONR, poza tym wasza kultura pozostawiała wiele do życzenia i nie muszę tu chyba przypominać haseł odnoszących się do rasta i osób używających konopi. Niech żyje wolna Polska! (wolna od ciemnogrodu)
Anonim (niezweryfikowany)
W naszych ustach rozbrzmiewały hasła "trawa dla bydła" , "tu jest Polska nie Holandia" , "dzisiaj trawka, jutro strzykawka" i inne Śmiem twierdzić że wygraliśmy to starcie, może nie liczebnością, lecz z całą pewnością kulturą
Andrzej (niezweryfikowany)
trudno przejść obojętnie obok kogoś, kto Cię wyzywa od pederastów na dzień dobry, ma na sobie mundurek alla chytler jugend i wymachuje flagą z czymś co ma sie kojarzyć ze swastyką. No i na dodatek obok tych ścierek powiewa flaga narodowa, to mnie wkurwiło najbardziej! Poczytajcie ze zrozumieniem historię kraju, potem chwytać za flagi.
Anonim (niezweryfikowany)
Kultura powiadasz ? Zobacz na początku co dokładnie oznacza słowo "być kulturalnym", "kultura wypowiedzi" etc. a później dopiero pisz o niej. Widzę, że heroina wyżarła wam ostatnie pokłady mózgu. btw. zastanawiam się czy używacie kalkulatorów, bo trzeba na samym początku wpisać wynik dodawania aby dodać komentarz ;| nie za trudne to dla was ?
piesc mistrza zen (niezweryfikowany)
nie bede bluzgal bo...nie chce mi sie. Natomiast odwolujac siedo typa odpowiedzialnbego za ten artykul. Stary zapytakj kolesia czy ci nie skreci towarek, przypal a potem pitol, bo gdy bys przypalil w dobrym towarzystwie w tle grala by ulubiona muzyka a za oknem swiecilo slonce, sam bys zapierdalal na ty marszem z najwiekszym transparentem.... yo :)
THC POLSKA! (niezweryfikowany)
Kochani pows(r)tancy narodowi czy kurcze jak tam się zwiecie.... wiecie coo- wlasnie skopcilem blanta, dopadla mnie czkawka ;] i mam dla was przekaz... brzmi on mianowicie dość banalnie... WYPIERDALAĆ... to tyle w tym temacie, bede w przyszlym roku i znowu nie zwroce na was uwagi (kórwa tak was dużo bylo ze nie zauwazylem...)wiec licze na was i z usmiechem na ustach przesylam kórcze gorące pozdroooooo... palmy blanty haha (CZKAWKA to gupia suka;]
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Trip report by:


BarneyNazwa substancji:


Bromowodorek Dekstrometorfanu (DeXtroMethorphan Hydrobromide) popularnie zwany DXM :D

Specyfik:


Acodin 15 mg opakowanie zawiera 30 małych białych tabsów bardzo gorzkich. Dostępny w każdej aptece w cenie 5.xx zl niestety na receptę ale przy dobrej ściemie obejdzie się bez :)

  • Marihuana

nazwa substancji: Marysia Konopnisia (Przynajmniej o to prosiliśmy...)

poziom doświadczenia użytkownika: mj, #, extazy, feta i coś co jest dla mnie pewną zagadką...

dawka, metoda zażycia: Podobno 0,5g.. ale na oko jakies 2 nabicia sportowej fifki w porzadnym joincie

"set & setting": Niezbyt chętnie... ale z braku ciekawszych zajęć..

jeżeli to nie był Twój pierwszy raz z danym środkiem, czym różnił się od poprzednich: Zdecydowanie wszystkim...

  • Grzyby halucynogenne

60 lancetek polskich rodzimych :) (psilocybe semilanceata)

spozyte w kanapce z pasta rybna dla zabicia smaku i zapachu, na pusty zoladek.

bylo to w pazdzierniku 2002 i jush troche sie pozapominalo...

mialem isc na spotkanie integracyjne z moja grupa z 1 roku studioow do klubu studenckiego.


teraz wiem ze jedzenie psychodelikoow w otoczeniu ludzi nie jest najlepszym pomyslem...za to zdecydowanie (jeszcze nie wyproobowane w pelni) wskazana jest przyroda i natura...

  • Amfetamina
  • Retrospekcja

Czy zauważyliście czasem, jak wypadkowa szkodliwość substancji wpływa na sposób w jaki wypowiadają się o niej użytkownicy? W wypadku marihuany mamy „trawkę”, „grasik”, „gandzię”, „Marysię”, „zioło” – wszystkie określenia niosące pozytywny ładunek i nie zdarzyło mi się chyba widzieć brzydkiego przezwiska dla tej dość niewinnej używki. A pomyślcie teraz o amfetaminie – zaczyna się podobnie poufale: „spidzik”, „fetka”, „metka”, po czym następuje niesamowita przemiana i w pewnym momencie starzy wyjadacze zaczynają na forum pisać o niej: „ŚCIERWO”.