Kokaina w ananasach. Hiszpańska policja skonfiskowała ponad 200 kg narkotyków

Transport pochodził z Ameryki Środkowej. W porcie Algeciras aresztowano trzy osoby.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

pl.blastingnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
W świetle niedawnych doniesień o kokainie w bananach wyglada na to, że mamy do czynienia z bezwzględnym owocowym kartelem.

Odsłony

292

Transport pochodził z Ameryki Środkowej. W porcie Algeciras aresztowano trzy osoby.

Narkotyki zostały ukryte w tysiącach owoców załadowanych do 10 kontenerów, które wylądowały w niedzielę 31.05.2015 w porcie Algeciras na południu Hiszpanii. Przypłynęły do jednego z największych portów w Europie na statku z Ameryki Środkowej, jednak hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych nie precyzuje z jakiego dokładnie kraju.

Pośród wielu świeżych i nadających się do spożycia ananasów, znaleziono wiele wydrążonych, a w ich środku żółty woskowy pojemnik w walcowatym kształcie, który miał imitować miąższ owocu. W nim z kolei znajdowała się starannie zapakowana kokaina. Dostawa była przeznaczona do dwóch firm, jednej w Madrycie, a drugiej w Sant Quirze del Valles nieopodal Barcelony. Obie są własnością hiszpańskich przedsiębiorców o kolumbijskich korzeniach. 

Zatrzymano już trzy osoby, jednak policja nie wyklucza kolejnych aresztowań.

Stara, sprawdzona metoda

To nie pierwszy raz, gdy policja w Algeciras konfiskuje duży przemyt narkotyków. W ubiegłym roku przechwyciła dostawę 2,5 ton kokainy z Kostaryki, która również ukryta była w ananasach... Była to jedno z największych tego typu "znalezisk" w historii hiszpańskiej policji. Ze względu na coraz bardziej zaostrzone kontrole i dużo większe trudności w przemycaniu narkotyków przez granice, szmuglerzy zmuszeni są ciągle do wymyślania chytrych i pomysłowych forteli. Poza ananasami, kokainę regularnie znajduje się w ostatnich latach również w odlewach gipsowych nałożonych na kończyny, perukach, w zastawach stołowych, naczyniach, a nawet w implantach piersi.

Hiszpania, ze względu na głębokie więzi ze swymi dawnymi koloniami, jest od zawsze drzwiami do Europy dla południowo- i środkowoamerykańskich przemytników kokainy. W 2012 roku hiszpańska policja przejęła ponad 20 ton kokainy, co stanowiło 41 procent wszystkich dostaw narkotyku skonfiskowanych w całej Europie.

Tego samego dnia w belgijskim porcie w Antwerpii policja zidentyfikowała kolejny kontener wypełniony ananasami z kokainą. W tym wypadku narkotyki zmierzały do Holandii.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

To był już drugi dzień naszego pobytu na działce. Pierwszego sporo paliliśmy i piliśmy ale samopoczucie bylo jak najbardziej pozytywne. Ja jak zwykle nie mogłem doczekać sie aż przyjdzie pora na imprezowanie więc zacząłem trochę wcześniej niż pozostali. Udalem się do pokoiku po moje tabletki (Acodin - 450 mg w opakowaniu za jakies 5,50 tylko trzeba kombinowac w aptece że dla mamy albo coś bo jest na receptę) przygotowałem sporą dawkę mineralki bez gazu (lepiej chyba sokiem) i do boju. Zapodałem 20 tabletek czyli 300mg dekstrometorfanu i poszedłem sobie czytac gazete.

 • Amfetamina


Tekst jest trochę długi. Ale moja faza była dla mnie tak długa

jak ten opis.
Jazda


 • DOB
 • Metoksetamina
 • Miks

Poranek, na wakacjach u brata, który był w pracy do 17 tego dnia. Przyjechałem do niego dnia poprzedniego i piliśmy piwa, paliliśmy też MJ a ja byłem dodatkowo wspomagany przez MXE na którym byłem w kilkudniowym ciągu. Kilka dni wcześniej szły różne fenylo, metkat, ur-144 i dużo DXMu więc już byłem w politoksykomańskim ciągu.

  Mimo wielu faz jest to mój pierwszy trip raport. Wcześniej zdawałem tylko gdzieś po forach zdawkowe informacje. No ale lepiej napisać porządną powieść dla potomnych i dla siebie... 

 

 • 2CB
 • Alkohol
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Pierwszy raz
 • Tytoń

Setting: Sylwestr w bezpiecznym przytulnym apartamencie u siostry kolegi wraz z 5 przyjaciółmi, gdzie każdy dla każdego przyjacielem. Gotowy na przeżycie, doinformowany na temat używki oraz wykonany test na obecność 2cb Mecke oraz Marquis. Set: Gotowy na przeżycie, wiem czego się spodziewać. Nie obawiam się ani trochę. W końcu brałem już wcześniej LSD oraz jestem bardzo dobrze doinformowany.

10 dni i Sylwester, trzeba coś ogarnąć - ustaliliśmy wszyscy w grupie. Początkowo chciałem kwas, ponieważ byłem zły na siebie za to, że nie udało mi się przeżyć w pełni pozytywnego tripa ostatnim razem. Spanko oznajmił, że kwas odpada - twierdzi, że nie jest gotowy na przeżycie tego ponownie. Decydujemy się wstępnie na zakup MDMA. Konieć końców zakupujemy 5x 2CB + 1x MDMA - jakoś tak wyszło. Słyszałem już wcześniej o tej używce i bardzo chciałem ją ztestować, stwierdziłem, że wszystko byleby nie mdma w chacie, wolałbym ją już wziąć w klubie.