Angielsko-Polski Słownik Konopny

Prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat konopi są międzynarodowe serwisy, takie jak znany chyba wszystkim [Overgrow|http://www.overgrow.com]. Jedną z przeszkód na drodze do skorzystania z zawartych tam mądrości jest nieznajomość fachowej terminologii. Wielu z tych słów nie sposób znaleźć w oficjalnych słownikach, bardzo dużo z nich jest częścią slangu. Tutaj postaramy się przedstawić terminy, które każdy szanujący się rolnik znać powinien.

Tagi

Odsłony

3026

Prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat konopi są międzynarodowe serwisy, takie jak znany chyba wszystkim [Overgrow|http://www.overgrow.com].

Jedną z przeszkód na drodze do skorzystania z zawartych tam mądrości jest nieznajomość fachowej terminologii. Wielu z tych słów nie sposób znaleźć w oficjalnych słownikach, bardzo dużo z nich jest częścią slangu. Tutaj postaramy się przedstawić terminy, które każdy szanujący się rolnik znać powinien:

* bubbler - specjalna doniczka do uprawy hydroponicznej. Jest to duży pojemnik, zaopatrzony w pompkę natleniającą wodę.
* bud - pąk
* calyx - kielich. Zielona część kwiatu żeńskiego, z której wyrastają białe włoski.
* coffeeshop - takie coś, jak nasze knajpy, tylko pali się tam baty.
* fan leaves - liście wachlarzowate, te największe które wyrastają z rośliny, główni dostarczyciele energii.
* HID - high intensity discharge __ - lampy wyładowcze, sodowe lub metalohalogenkowe.
* HPS - high pressure sodium __ - wysokoprężna lampa sodowa.
* MH - metal halide __ - lampa metalohalogenkowa.
* pistil - słupek. To te białe włoski wystające z kwiatu.
* pollen - pyłek roślin męskich.
* resin - żywica
* skuff - strząśnięte z zioła trichomy, półprodukt do wytwarzania haszyszu i niezwykle bogate źródło THC.
* strain - odmiana
* trichomes - to słowo nie ma chyba polskiego odpowiednika. Określa takie mikroskopijne wyrostki na powierzchni konopnych kwiatów i liści, w ktorych gromadzi się THC.

Trichomy dzielą się na trzy rodzaje:
** bulbous - cebulowaty
** capitate-sessile - główkowaty-siedzący
**capitate-stalked - główkowaty z nóżką

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana

Zima, małe miasteczko w środku Polski, park i wzgórze.

Mam 17 lat i od dłuższego czasu jestem zainteresowany enteogenami, doświadczaniem stanów mistycznych. Dużo o tym czytam, zbieram informacje o przeróżnych substancjach, takich jak psylocybina, meskalina, lsd, mdma, thc, mefedron, kokaina, meta, mąka i tym podobne. Jestem zainteresowany chemią jako dyscypliną naukową. Od dawna marzy mi się spróbowanie  dietyloamidu kwasu d-lizergowego, lecz nie mam dobrych dojść, a loklanego rynku się boję zwłaszcza po czytaniu niektórych raportów na Neuro Groove, w których często ludzie na początku myślą, że dostali kwas, a potem okazuje się, że to np.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

W zaciszu domowym, z ukochanym. Dobry nastrój po pracy, ciekawość co to będzie, co to będzie :)

 

Mieszkać w Niderlandach i nie skusić się na eksperymenty z kilkoma legalnymi substancjami to jak być nad wodospadem Niagara i mieć cały czas zamknięte oczy. Gdy los daje Ci okazję, trzeba choć raz przeżyć coś, czego prawdopodobnie nigdy w życiu nie zapomnisz.

 

  • 3-MMC
  • alfa-PVP
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pozytywne przeżycie

Miasto, pks, dom, strych, łazienka w galerii, park.

Siemanko :)

Będzie to połączenie trip raportu wraz z przemyśleniami do jakich doszłem.

  • MDMA
  • Przeżycie mistyczne

''Wolny dzień'', ładna słoneczna pogoda, wszyscy domownicy są obecni- uznałem, że nie będę się tym przejmował. Przygotowywałem się do tego doświadczenia już od paru dni, tj. medytacja, ćwiczenia, rozciąganie, joga, kąpiele kontrastowe.. Wychodziłem z zamuły po suto przepalanym i lekko przepijanym miesiącu, zwiększone spożycie wody, zdrowsze jedzenie, lekki detox. Nastawienie umysłu: dobry, aczkolwiek miałem trochę wątpliwości, trochę się tego obawiałem. Mój dom, podwórko, okolice, natura.

Candyflipping- mix bardzo znany, wychwalany i polecany. Przymierzałem się do niego już pare razy, lecz jakoś zawsze musiało coś wypaść..
Od dłuższego czasu zżerała mnie ciekawość, chciałem zobaczyć, doświadczyć tego, o czym mówili mi ludzie, o czym czytałem i pytałem wielu podróżników, ''co'', ''jak'', ''kiedy'', ''aha, dobra, dzięki''
Więc wiem co z czym się je, kiedy wrzucić, ile wrzucić.