6 krajów z najbardziej rozwiniętymi programami badań nad marihuaną

No, Urugwaj łapie się raczej z uwagi na dobre chęci... niemniej - przeczytajcie i dowiedzcie sie, kogo jeszcze High Times wytypował ;)

Tagi

Źródło

High Times
Samantha Cashin

Tłumaczenie

Pokolenie Ł.K.

Odsłony

860

Powszechnie wiadomo, że Stany Zjednoczone nie należą do grona krajów, w których badania nad marihuaną byłyby najbardziej rozwinięte. Ze względu na status prawny konopi indyjskich, otrzymanie funduszy na badania nad nimi okazuje się zazwyczaj dość trudne. Rząd federalny wciąż obstaje przy polityce restrykcyjnych przepisów dotyczących badań nad korzyściami i ryzykiem związanym ze środkiem legalnie dostępnym konsumentom w wielu stanach.

DEA nadal traktuje marihuanę jako narkotyk Grupy I, przez co konopie podlegają kontroli ściślejszej niż kokaina czy metamfetamina. Z tego powodu badania muszą uzyskać zatwierdzenie DEA, FDA oraz NIDA.

Badania są przez to bardzo ograniczone, pozostawiając pacjentów, pracowników służby zdrowia i legislatorów bez solidnych danych, niezbędnych do podejmowania decyzji dotyczących tej rośliny. Na szczęście istnieją kraje, które umożliwiają badania, dzięki którym możemy szukać odpowiedzi na istotne pytania. Oto lista 6 krajów, w których prowadzone są najbardziej na świecie zaawansowane badania nad marihuaną.

6. HISZPANIA

Chociaż Hiszpania zakazuje obecnie marihuany medycznej zawierającej THC, w kraju tym wprowadza się w życie wiele inicjatyw badawczych związanych z marihuaną.

W roku 1998 badacze z Uniwersytetu Complutense w Madrycie odkryli, że THC może wpływać na zaprogramowaną śmierć komórek w komórkach nowotworowych mózgu bez negatywnego wpływu na komórki je otaczające. Następnie, w roku 2000, ten sam zespół testował swoje ustalenia na szczurach, wstrzykując im syntetyczne THC w celu wykorzenienia guzów mózgu. Podziałało ono na jedną trzecią szczurów, przedłużając ich życie o 6 tygodni.

W 2002 roku hiszpański zespół pod przewodnictwem dr. Manuela Guzmana ogłosił, że zniszczył nieuleczalne nowotwory mózgu u szczurów poprzez wstrzyknięcie im THC.

Niedawno farmakolog José-Carlos Bouso, wraz z innymi czołowymi naukowcami i badaczami, utworzył Hiszpańskie Obserwatorium Konopi Medycznych (OECM). Organizacja ta składa się z czołowych naukowców zajmujących się konopiami indyjskimi. Wśród tego utalentowanego zespołu znajdujemy światowej sławy badacza marihuany, Raphaela Mechoulama, który jako pierwszy odkrył THC i CBD, a także doktora Franjo Grotenhermen, który jest w Niemczech najwyższym autorytetem w sprawie medycznej marihuany.

Obserwatorium promuje prace swoich członków, a także monitoruje i nagłaśnia bieżące badania nad marihuaną prowadzone przez innych pracowników hiszpańskiej służby zdrowia.

5. KANADA

Ponieważ konopie indyjskie staną się w Kanadzie w lecie legalne, badania nad marihuaną uznano w tym kraju za ważne. Kanada zdecydowanie zasługuje na swoje miejsce na naszej liście.

W związku z tym, że kraj przygotowuje się do roli największego na świecie obiektu przyszłych badań relacji korzyści i ryzyka związanych z marihuaną, liderzy badań nad konopiami nalegają, by wdrożyć i ukończyć ich możliwie jak najwięcej.

Kanadyjskie Centrum ds. Używania Substancji i Uzależnień (CCSA) uruchomiło Narodowy Program Badań Skutków Zdrowotnych Pozamedycznego Stosowania Marihuany. Strona internetowa projektu informuje, że ​​"raport jest wspólnym wysiłkiem CCSA oraz blisko 50 ekspertów i interesariuszy reprezentujących instytucje ochrony zdrowia publicznego, organy ścigania, prewencję, środowiska akademickie i organizacje pozarządowe oraz przyszłych hodowców."

Raport zawiera informacje pozyskane z Kanadyjskiego Instytutu Badań Zdrowotnych (Canadian Institutes of Health Research), Kanadyjskiej Akademii Nauk o Zdrowiu (Canadian Academy of Health Sciences), kanadyjskiej służby zdrowia (Health Canada), służby bezpieczeństwa publicznego (Safety Canada) oraz amerykańskiego National Institute on Drug Abuse International Program.

W styczniu tego roku rząd federalny ogłosił, że zainwestował 1,4 miliona dolarów w 14 projektów mających zbadać skutki zalegalizowania marihuany rekreacyjnej. Rząd ma nadzieję, że badania te pomogą w zrozumieniu potencjalnego wpływu nowych przepisów.

"Zdajemy sobie sprawę z potrzeby poszerzenia naszej wiedzy o zdrowotnych skutkach marihuany, jak również o behawioralnych, społecznych i ekonomicznych konsekwencjach jej legalizacji i uregulowania" - powiedział Bill Blair, członek parlamentu, ogłaszając informację o finansowaniu Centrum ds. Uzależnień i Zdrowia Psychicznego w Toronto (Toronto’s Center for Addiction and Mental Health).

Wspomniano, że niektóre projekty będą dotyczyć wpływu używania zioła na społeczności tubylcze, kobiety w ciąży i nastolatków, inne zaś będą badać, jak wzorce zażywanie konopi indyjskich zmienią się po ich zalegalizowaniu i oceniać modele rządów lokalnych w zakresie polityki dotyczącej konopi indyjskich.

Badania te będą przeprowadzane w szpitalach i na uniwersytetach w całym kraju, każdy z nich otrzyma grant w wysokości 100 000 USD od Canadian Institute of Health Research.

4. CZECHY

Republika Czeska jest domem Międzynarodowego Instytutu Konopi i Kannabinoidów (ICCI), jednej z największych na świecie instytucji badawczych zajmujących się marihuaną. Już samo to gwarantuje jej miejsce na naszej liście.

Członkowie Amerykańskiego Stowarzyszenia Bezpiecznego Dostępu (Americans for Safe Access , ASA) i Dioscorides Global Holdings wspólnie z Ministrem Zdrowia Republiki Czeskiej, Svatoplukiem Nemeckiem, utworzyli to centrum badawcze w 2015 roku.

"Głównym zadaniem ICCI jest dostarczanie instrumentów naukowych publicznym i prywatnym instytucjom na całym świecie" - iceers.orgpowiedział w oświadczeniu CEO organizacji, Pavel Kubuza.

Prowadzone w ICCI badania mają ostatecznie na celu pomóc ludziom w uzyskiwaniu dostępu do najlepszego dla nich leczenia.

"Jako pacjent od 14 lat z pożytkiem korzystający z medycznej marihuany, czułem się odpowiedzialny za to, aby inni pacjenci w Stanach Zjednoczonych, a teraz i na całym świecie, mieli możliwość skorzystania z terapii przy użyciu konopi" - powiedział Steph Sherer, dyrektor wykonawczy organizacji Amerykanie na rzecz Bezpiecznego Dostepu (Americans for Safe Access).

"Utworzenie ICCI stanowi kolejny naturalny krok w wypełnianiu tego zobowiązania. Działania ICCI usuwają bariery w dostępie do konopi dla pacjentów na całym świecie, łącząc w jedną bazę całość wiedzy na temat badań nad konopiami indyjskimi prowadzonych na polu biomedycyny, nauk przyrodniczych i politycznych, tworząc platformę do dzielenia się, eksploracji i edukacji ".

3. URUGWAJ

Jako pierwszy kraj, który zalegalizował i uregulował sprzedaż i używanie marihuany, Urugwaj zachęca naukowców do przyjazdu do ich kraju w celu prowadzenia na miejscu badań nad konopiami indyjskimi. Chociaż wciąż pozostaje na tym polu wiele do zrobienia, z powyższego powodu Urugwaj znajduje się na naszej liście.

Władze Urugwaju zadeklarowały chęć przekształcenia swojego kraju w ośrodek badań nad medyczną marihuaną.

Diego Canepa, przewodniczący Urugwajskiej Narodowej Rady ds. Narkotyków, powiedział w 2014 roku na konferencji na temat marihuany medycznej, że rząd jest bardzo zainteresowany danymi na temat leczniczego potencjału konopi.

Chociaż w kraju nie uzyskano jeszcze żadnych wyników, możliwość badania konopi w kraju wolnym od ograniczających regulacji stanowi dla naukowców z zagranicy ekscytującą możliwość.

2. HOLANDIA

Holandia jest, obok Kanady i Izraela, jednym z trzech krajów na świecie, w których prowadzony jest sponsorowany przez rząd program badania medycznej marihuany.

Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Legalnej Marihuany i Jej Leczniczych Składników (NCSM) współpracuje wyłącznie z profesjonalistami w tej dziedzinie. Zespół składa się z kryminologa, farmaceuty i badaczy działających na polu farmakologii.

Strona internetowa stowarzyszenia stwierdza, że jego misją jest "praca nad szerzeniem akceptacji marihuany leczniczej". Głównymi celami programu są gromadzenie informacji na temat marihuany leczniczej, rozpowszechnianie wiedzy o niej, podnoszenie dotyczącej jej świadomości oraz tworzenie sieci i budowanie dialogu.

NCSM wierzy, że nie tylko badania naukowe są ważne, ale także wiedza i doświadczenia pacjentów, lekarzy i opiekunów.

"NCSM jest otwarte na tego typu informacje, abyśmy mogli uczyć się od doświadczonych użytkowników, a także naukowców" - czytamy na stronie stowarzyszenia.

1. IZRAEL

Izrael jest uważany za światowego lidera badań nad marihuaną, którego żadną miarą nie moglibyśmy pominąć na naszej liście. Będąc siedzibą największego na świecie zakładu produkcji, badań i rozwijania projektów dotyczących marihuany, Izrael od ponad 50 lat jest globalnym centrum wiedzy o marihuanie.

THC i system endokannabinoidowy zostały w latach sześćdziesiątych odkryte właśnie w Izraelu, przez światowej sławy pioniera badań nad marihuaną, Raphaela Mechoulama. Od tamtej pory liczba inicjatyw badawczych w Izraelu wciąż rośnie, czyniąc go krajem o największej na świecie liczbie testów klinicznych dotyczących właściwości leczniczych marihuany.

Izrael był jednym z pierwszych krajów, które zalegalizowały trawkę. Parlament Izraela pracuje obecnie nawet nad legalizacją eksportu marihuany leczniczej. Firma Breath of Life otworzyła na południu Izraela ośrodek hodowlany i badawczy o powierzchni 1 miliona metrów kwadratowych. Według Viridian Capital będzie to jeden z największych na świecie podmiotów zajmujących się produkcją, badaniami i rozwijaniem projektów dotyczących marihuany,

Dwadzieścia siedem procent populacji w wieku 18-65 lat pali trawkę, co stanowi najwyższy na świecie wskaźnik użytkowników marihuany.

W Izraelu prowadzi się obecnie 110 prób klinicznych z użyciem konopi indyjskich, powiedział ostatnio US News Michael For, starszy doradca medyczny Ministerstwa Zdrowia. Finansowanie tych badań pochodzi od rządu Izraela, a także rządów innych krajów, w tym USA, Kanady, Australii i Niemiec.

Słynny Mechoulam współpracuje z trzema różnymi amerykańskimi firmami prowadzącymi w Izraelu badania. Co najmniej 15 innych amerykańskich firm uruchomiło w Izraelu swoje operacje badawcze, kolejne są w planach.

Oceń treść:

Average: 8.2 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Ketamina
  • LSD
  • Przeżycie mistyczne

Trip spędzony we własnym pokoju. Zdecydowane wątpliwości, czy to dobry pomysł (bardziej chodzi o późniejsze konsekwencje, niż samą podróż), za to psychicznie gotowy na wszystko.

Ze względu na możliwe problemy z porcjowaniem i jednak mniej korzystny setting, spowodowany obecnością jednego z domowników, zdecydowałem się na zmniejszenie dawki do 360 ug LSD + 80 mg ketaminy. Byłem świadomy, że to tragiczny pomysł i jeszcze 2 godziny przed tripem nie byłem pewny czy to zrobię, ale stwierdziłem, że chuj nie ma odwrotu, jestem gotowy na wszystko. Zaznaczam, że mam doświadczenie z używkami na poziomie 480 ug LSD, czy miks 180 ug LSD + 100 mg MDMA + 10 mg 2cb, ale nawet nie ma sensu tego porównywać do poprzednich przygód. 

  • Dream herb
  • Pozytywne przeżycie

Nastawiony pozytywnie z chęcią przeżycia niezapomnianych sennych przygód.

Entada Rheedii inaczej African Dream Herb czyli Afrykańskie Zioło Snu. Występuje w formie wielkich twardych nasion wielkości kasztanów, które w środku mają jasny biały twardy miąższ który jest tą porządaną częścią. W tym raporcie piszę o 50x ekstrakcie z tego miąższu.

11.11
Śniła mi się tylko sceneria a było to pole z wysokimi kępami trawy które unosiły się na wietrze. Kolory były bardzo żywe, wręcz pastelowe. Pamiętam szum wiatru między kępami traw w tle.

  • Amfetamina

DES MOINES w stanie Iowa (10 Czerwiec 2002 roku, godzina 10:38)



Dla obcych, Debra Breuklander wygladała na niezmordowaną samotną matkę trojga dzieci. Miała nienaganny dom na przedmiesciach zamieszkanych przez klasę średnią, doskonałą wiarygodność kredytową, była też przewodniczącą komitetu rodzicielskiego w szkole, do której uczęszczały jej dzieci.



Była także uzależniona od metaamfetaminy i sprzedawała ją by związać koniec z końcem.



  • 25B-NBOMe
  • Miks

Kameralne grono dobrych znajomych i kilku randomów, domówka w sporym domu z okazji końca lata i szkoły średniej.

Miało to miejsce pod koniec gorącego lata kiedy w radiu katowano do znudzenia Faded.

Dzień ten przypadł na chyba najgorętszy dzień lata, od samego rana wtapiałem się w asfalt, więc by umilić sobie to umieranie, zaraz po porannym prysznicu kręcę małego jointa z lekkiej baki i zaczynam przygotowywać się do wieczornej imprezy.

 

Start spotkania był przewidziany na 19, więc po spakowaniu się i zjedzeniu czegoś zaczynam dzwonić po swoich kolegach od dragów. Udaje mi się załatwić więcej jaranka, tym razem mocniejszego, 5 piguł z 2C-B i trochę kryształu.