Gangsterzy, esbecy i narkotykowy boss

Interesujący wątek sprawy Edwarda Mazura podejmuje "Rzeczpospolita". Chodzi o przerzut kokainy do Polski, w czasach gdy wydano wyrok na byłego szefa policji Marka Papałę

a.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita

Odsłony

2167

Interesujący wątek sprawy Edwarda Mazura podejmuje "Rzeczpospolita". Chodzi o przerzut kokainy do Polski, w czasach gdy wydano wyrok na byłego szefa policji Marka Papałę. Pośrednio podbudowuje on tezę, że generał mógł zginąć, bo zbyt wiele wiedział o narkotykowym biznesie.

Rok temu prokuratorzy z krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej wyjechali do USA, przypomina "Rzeczpospolita". Tam wraz z agentami amerykańskiego urzędu ds. zwalczania przestępczości narkotykowej (DEA) prowadzili śledztwo w sprawie przemytu kokainy do Polski z Ameryki Łacińskiej w latach 1997-2000. Główny świadek śledztwa, przestępca który w latach 90. nadzorował przemyt kokainy, opowiedział prokuratorom o zamówieniach na narkotyki, jakie składał Andrzej Zieliński "Słowik", jeden z hersztów gangu pruszkowskiego. "Słowik" współorganizował przemyt kokainy do portu w Gdyni. Chroniony przez DEA świadek zeznał, że "Słowik" spotykał się w USA z Mazurem. Rozmawiali o sposobie przemycenia narkotyków do Polski, informuje "Rzeczpospolita".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Fluoksetyna

To była smutna sobota, miałam maksymalnego doła, siedziałam sama w domu. Postanowiłam to jakoś wyleczyć.

  • Chelidonium majus (glistnik jaskółcze ziele)

Jaskółcze Opium
INFO ; 17 lat 65kg
DOŚWIADCZENIE : gałka , piguły ,diazepam ,ganja , alko ,nikotyna, kofeina , mieszanki ziołowe , DXM
SUBSTANCJA ; ususzone pomarańczowe mleczko glistnika jaskółczego ziela.

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

U mnie w domu na wsi, na tarasie przed ogrodem. Towarzyszył mi mój chłopak jako tripsitter. Nastrój: pozytywny. Ogólne zaciekawienie i fascynacja tym, co się zaraz wydarzy

To było piękne, słoneczne popołudnie. Praktycznie przeddzień lata, wiosna w pełnym rozkwicie. Dookoła mnie zieleń bujnie rosnąca w moim ogrodzie i ja - dopiero co zerwawszy świeże grzyby z growkitu. Miałem pewne obawy, czy uda mi się wyhodować je prawidłowo, bo czytałem o doświadczeniach innych użytkowników i często przejewiał się motyw pleśni w growboxie, więc spodziewałem się, że za pierwszym razem może mi się nie udać.

  • MDMA (Ecstasy)

randomness