REKLAMA
Finał sprawy śmierci Edyty

Czterech lat więzienia zażądała prokuratura dla Łukasza S., oskarżonego o podanie narkotyków Edycie Kulik. Dziewczyna zmarła po przedawkowaniu amfetaminy. Obrona domaga się uniewinnienia.

Alicja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

1739

Czterech lat więzienia zażądała prokuratura dla Łukasza S., oskarżonego o podanie narkotyków Edycie Kulik. Dziewczyna zmarła po przedawkowaniu amfetaminy. Obrona domaga się uniewinnienia. Trwający już pięć lat proces w tej głośnej sprawie zbliża się do końca. W piątek przed szczecińskim sądem odbyły się mowy końcowe. We wtorek ma zapaść wyrok.

Sprawa sięga 11 października 2002 r. 17-letnia wówczas Edyta Kulik, uczennica liceum, poszła ze swoim chłopakiem Łukaszem (wtedy studentem Politechniki) na imprezę techno do klubu Lokomotywa. Po kilku godzinach Łukasz przyjechał do ojca dziewczyny, Edwarda Kulika. Powiedział, że Edyta zasłabła i jest w szpitalu. Nie powiedział, że wzięła amfetaminę. Dwa dni później Edyta zmarła. W jej organizmie lekarze znaleźli gram amfetaminy. W piątek w mowie końcowej prokurator Urszula Mickiewicz podkreślała, że Łukasz nie dość, że podał dziewczynie narkotyki, to nie pomagał ani lekarzom, ani ojcu w ustaleniu środka, który przyjęła.

- Było to istotne, bo pomogłoby skrócić diagnozę - podkreślała prokurator. - Łukasz S. jest młody, niekarany i to okoliczność łagodząca, ale na tym koniec. Nie wykazał skruchy, żalu, przyjął postawę bierną. Dlatego zażądała czterech lat więzienia (to prawie maksymalna kara, bo za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym, grozi do pięciu lat). - To Łukasz udzielił narkotyków i wynika to bezspornie z dowodów w sprawie - dodał mec. Dariusz Babski, pełnomocnik ojca Edyty. Przypomniał o SMS-ie, który dzień przed imprezą Łukasz wysłał do Edyty: "mam 12 ładnych różowych cukierków, do szkoły idę z lepszym humorem". Jego i prokuratury zdaniem, cukierki to slangowe określenie narkotyków. Podkreślił brak skruchy oskarżonego.

- To, że od tamtej pory Łukasz, wcześniej przyjaciel domu, nie przyszedł do ojca dziewczyny, oznacza, że nie może spojrzeć mu w oczy - powiedział Babski. Obrona chce uniewinnienia.

- Nie ma dowodu, że w SMS-ie mowa była naprawdę o narkotykach - broniła swojego klienta mec. Tatiana Sowińska-Bułhak. Stwierdziła, że zeznania świadków wskazują na to, iż Edyta brała już wcześniej narkotyki, a nawet ukrywała ten fakt przed Łukaszem. - Jaka jest podstawa do stwierdzenia, że to on jej podał narkotyk, a nie ona sama go wzięła? - pytała obrońca.

- Obrona, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, próbuje zdyskredytować moją córkę, która nie może się bronić - komentuje te wywody ojciec Edyty, Edward Kulik, oskarżyciel posiłkowy. Spodziewał się, że wyrok zapadnie w piątek. Jednak sędzia Maciej Wiliński ogłosił, że ze względu na zawiłość sprawy stanie się to 22 maja.

- Czekam już pięć lat, więc ten tydzień jeszcze poczekam - mówi Edward Kulik. - Chcę sprawiedliwego wyroku, który byłby przestrogą dla innych, którzy handlują narkotykami bądź je podają. By wiedzieli, że jest za to kara. Łukasz S., który przez cały proces nie zabierał głosu, powiedział tylko, że "nie czuje się winny i prosi o uniewinnienie". Edward Kulik już zapowiedział, że jeśli zapadnie wyrok uniewinniający, wystąpi o apelację.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
oooooooooo........ciekawe ze nikt nie odpowiadal jeszcze na ten topic, no i gdzie teraz sa Ci zwolennicy bialej kreseczki co pisza ze super uczucie i w ogole, ścierwo to ścierwo najwieksze gowno jakie czlowiek wymyslil
slu
to nie jest kwestia bycia zwoleninikiem brazowej, bialej czy zielonej kreseczki tylko myslenia chlopie/dziewczynki obecnie, nie wiesz nigdy czy dany narkotyk jest czysty czy nie, a w przypadku takich rzeczy jak heroina czy kokaina to niebywale istotne, bo raz masz towar 30%, kiedy indziej 60%, a jak trafisz na 80-90%? nigdy nie wiadomo, diler tego nie sprawdza (no i oczywiscie konsument nie wie i moze sie naciac, dlatego wlasnie efekt przedawkowania i smierci, ale o tym juz szanowni dziennikarze nie racza napisac
Anonim (niezweryfikowany)
W lokomotywie?Warszawskiej?
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Domowe zacisze, gdzie czuję się najbezpieczniej. Chęć odkrycia nowej substancji, radosne podniecenie z możliwości tripowania, samotność, chęć tworzenia sztuki, chęć głębszych przemyśleń, ale też staranie się by nie nastawiać się na nic konkretnego - tak doradził mi przyjaciel.

Do psychodelicznych substancji już od dawna czułam wielkie pożądanie, ale nie było mi dane spróbować ich wcześniej. Gałka i marihuana chyba się nie liczą, prawda? Psychodelia fascynuje mnie już od dłuższego czasu, nie tylko ze względów czysto-narkotycznych, ale także ze względów kulturowych, historycznych, filozoficznych. Obecnie piszę pracę licencjacką dotyczącą sztuki psychodelicznej - więc aż grzechem by było nie spróbować jakiegokolwiek psychodelika. ;) Tak naprawdę to marzyły mi się od dwóch lat grzybki, ale niestety nie mam ani dostępu do nich, ani też nie jestem dobrą grzybiarką.

  • Marihuana

Tak. Jednak przekonałem się, że czas coś napisać a nie tylko czytać neuro

groove.
Palić trawę zacząłem stosunkowo niedawno. Heh na palcach jednej ręki mogę

policzyć ile razy już spotykałem się z panną Marią :P
Pewnego pięknego dnia , gdy przyszedłem do szkoły zostałem zszokowany przez

mojego kumpla. Okazało się ,że przypala i to już nie był pierwszy raz.

Początkowo się z niego polewałem, ale z czasem też chciałem spróbować.
  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Set & Setting: Obszerna polana otoczona lasem, niedaleko ścieżka i mały strumyczek. Przy końcu podróży las i bardzo spokojne lotnisko - żadne duże linie lotnicze, raczej aeroklub, czyli awionetki, szybowce i te sprawy. Nastawienie bardzo pozytywne, ekscytacja, ewentualnie delikatny niepokój pierwszym tripem każdego z nas.

 

‚Specyfikacja’: 17 lat, waga około 60kg, jakieś 180cm wzrostu.

 

Dawka: około 25mg 4-HO-MET

 

  • Inne


*stoje na ulicy.nieruchomo.nagle ruszam.patrze w dol -mam buty na kolkach i wlasnie zblizam sie

do stacji cpn po paliwo.chce skrecic w lewo.nagle-kirownica w moich rekach.tylko kierownica-nie

jest polaczona z butami a jednak moge wlaczyc pomaranczowy , chalasliwy kierunkowskaz i

spokojnie dojechac do dystrybutora .policja tez chce zatankowac .ja bez prawa jazdy ! siadam na

krawezniku i udaje ze to zwyczjne buty...