REKLAMA
Katowice. 'Ogryzek' i jego ludzie na ławie oskarżonych

Rozpoczyna się proces gangstera uważanego za króla amfetaminy na Śląsku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza/PAP

Odsłony

2304
Wprowadzenie na rynek co najmniej 20 kilogramów amfetaminy zarzuca prokuratura Markowi B., pseud. Ogryzek i sześciorgu jego kompanom. Akt oskarżenia trafił do sądu - poinformował w poniedziałek rzecznik katowickiej prokuratury Okręgowej Leszek Goławski. Według prokuratury to jedna z największych spraw narkotykowych w regionie.

Na ławie oskarżonych poza Markiem B. zasiądą hurtownicy i podhurtownicy amfetaminy, która w latach 1997-99 poprzez licznych dealerów trafiała do klubów, dyskotek i szkół w całym województwie katowickim. Wśród oskarżonych jest jedna kobieta -żona "Ogryzka", Grażyna B.

Sam herszt grupy jest oskarżony o udział w obrocie 15 kilogramami twardego narkotyku. Poza amfetaminą, gang "Ogryzka" handlował mniejszymi ilościami ecstasy, kokainy oraz marihuaną i haszyszem. W mieszkaniu Marka B., zatrzymanego w czerwcu 1999 roku, znaleziono też kilkanaście blankietów dowodów osobistych i praw jazdy.
- W śledztwie nie udało się niestety ustalić, skąd oskarżeni brali tak ogromną ilość narkotyków - powiedział Goławski.

Pięciu spośród oskarżonych czeka na rozpoczęcie procesu w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

To już kolejny akt oskarżenia przeciw osobom współpracującym z "Ogryzkiem". Ostatni, skierowany do sądu w lutym tego roku obejmował 15 dealerów. Oskarżeni wówczas to młodzi ludzie, mający najwyżej 30 lat, sprzedawali wszelkiego rodzaju narkotyki, przede wszystkim uczniom i studentom. Działali na terenie Chorzowa i okolic, zostali zatrzymani w ubiegłym roku.

W październiku ubiegłego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 13 młodym ludziom, którzy w latach 1997-99 rozprowadzili w samych Świętochłowicach (Śląskie) 17 kg amfetaminy - był to pierwszy z serii aktów oskarżenia, w całej sprawie podejrzanych lub oskarżonych jest ok. 50 osób.

Śląscy dealerzy korzystali przede wszystkim z usług dwóch wielkich dostawców - jednego z Górnego Śląska, drugiego z Cieszyna. "Ogryzek", uważany za króla amfetaminy na Śląsku współpracował z działającym na Podbeskidziu Markiem C., pseud. Baca.

Ośmiu członków jego zbrojnej grupy przestępczej trafiło już za kratki. Gang wprowadził na rynek przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina

Subsatncje : Dekstrometorfan , Kodeina , Alkohol

Ilość : 750mg : 150mg

S&s : Mój pokój, muzyka psychodeliczna, wizje za zamkniętymi oczami, spacery po okolicy - nastawienie pozytywne, jak zawsze.

Substancje pomocnicze : czerwony grejpfrut, tabaka, 2tabletkiMGB6, piwo

Data : 22,01.09

  • Bad trip
  • LSD-25

Samotna wyprawa.

Witam. To opowiadanie opisuje historię, która mogłaby się zdarzyć, ale zapewne jest tylko fikcją literacką;-)

  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Chill, piątek, moje 4x4

Preludium

Podróż z października ub. roku, więc całość nie jest idealna, odrobinę pisana na kolanie bez absolutnie żadnych zdolności do ładnego i zgrabnego ubierania tekstu. Piątek, popołudnie, ja i 2 kumpli, nazwijmy ich X i Y.

X jest zawodowym testerem trunków wysokoprocentowych, ma lekkie doświadczenie w ryciu sobie bani najróżniejszymi specyfikami z najgłębszych otchłani tego świata

Y, poszkodowany, zielony w temacie gość, który przyszedł na spotkanie po paru miechach, a wyszedł bogatszy o wspomnienia z innego świata

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Acodin zażywałem w życiu kilkanaście razy i nigdy nie przekroczyłem ilości 35 tabletek (1 opakowanie = 30 tabletek). Nigdy nie zjadałem także mniej niż 25 tabletek. Za każdym razem bania wchodziła w bardzo różnych odstępach czasu, od 40 minut do nawet 3 godzin. Także ich moc bywała różna, pomimo identycznej ilości zjadanych tabletek. Do dziś nie wiem od czego to zależy. Kilka pierwszych razów spędziłem na badaniu efektów podczas życiowych czynności. Śmiesznie się po tym chodziło, inaczej się mówiło, a wszystko było zadziwiające albo dziwne, odrealnione.

randomness