Katowice. 'Ogryzek' i jego ludzie na ławie oskarżonych

Rozpoczyna się proces gangstera uważanego za króla amfetaminy na Śląsku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza/PAP

Odsłony

2498
Wprowadzenie na rynek co najmniej 20 kilogramów amfetaminy zarzuca prokuratura Markowi B., pseud. Ogryzek i sześciorgu jego kompanom. Akt oskarżenia trafił do sądu - poinformował w poniedziałek rzecznik katowickiej prokuratury Okręgowej Leszek Goławski. Według prokuratury to jedna z największych spraw narkotykowych w regionie.

Na ławie oskarżonych poza Markiem B. zasiądą hurtownicy i podhurtownicy amfetaminy, która w latach 1997-99 poprzez licznych dealerów trafiała do klubów, dyskotek i szkół w całym województwie katowickim. Wśród oskarżonych jest jedna kobieta -żona "Ogryzka", Grażyna B.

Sam herszt grupy jest oskarżony o udział w obrocie 15 kilogramami twardego narkotyku. Poza amfetaminą, gang "Ogryzka" handlował mniejszymi ilościami ecstasy, kokainy oraz marihuaną i haszyszem. W mieszkaniu Marka B., zatrzymanego w czerwcu 1999 roku, znaleziono też kilkanaście blankietów dowodów osobistych i praw jazdy.
- W śledztwie nie udało się niestety ustalić, skąd oskarżeni brali tak ogromną ilość narkotyków - powiedział Goławski.

Pięciu spośród oskarżonych czeka na rozpoczęcie procesu w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

To już kolejny akt oskarżenia przeciw osobom współpracującym z "Ogryzkiem". Ostatni, skierowany do sądu w lutym tego roku obejmował 15 dealerów. Oskarżeni wówczas to młodzi ludzie, mający najwyżej 30 lat, sprzedawali wszelkiego rodzaju narkotyki, przede wszystkim uczniom i studentom. Działali na terenie Chorzowa i okolic, zostali zatrzymani w ubiegłym roku.

W październiku ubiegłego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 13 młodym ludziom, którzy w latach 1997-99 rozprowadzili w samych Świętochłowicach (Śląskie) 17 kg amfetaminy - był to pierwszy z serii aktów oskarżenia, w całej sprawie podejrzanych lub oskarżonych jest ok. 50 osób.

Śląscy dealerzy korzystali przede wszystkim z usług dwóch wielkich dostawców - jednego z Górnego Śląska, drugiego z Cieszyna. "Ogryzek", uważany za króla amfetaminy na Śląsku współpracował z działającym na Podbeskidziu Markiem C., pseud. Baca.

Ośmiu członków jego zbrojnej grupy przestępczej trafiło już za kratki. Gang wprowadził na rynek przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Moj pierwszy raz na dropsach (jadłam kiedyś, ale tylko połówkę nic nie dało...)!!! Pojechaliśmy do niezłego klubu - wrzuciłam z kumpelą po dropsie (żółte romby) i czekamy!!! Czekamy i nic juz bylam zła powoli..?Siedziałam z chłopakiem i wlaśnie wtedy, kiedy zaczął mnie calowac po szyi!!! Dropsik mi wszedl...Po prostu przyszla mi mysl, ze jest zajebiscie i ja tu zostaje...To byly sekundy jak wstalam i poszlam z kolezanka do toalety - jej tez weszlo!!!


  • Grzyby halucynogenne

tia... grzybki w czerwcu to jest to. nie zarlismy [zrobil sie z nich przez rok taki mial ze nikt nie wiedzial jak to zezrec] ino wywarek. kawa+ cukier+proszek grzybkowy;). wyszlo ok pol litra. na trzech po 1/4 i jedna dawka zostawiona na pozniej dla kola ktory jak uslyszal slowo grzyb o tej porze roku to malo nie zemdlal;). 0 smaku grzybkow w wywarze. zero dzialania.... przez dwadziescia minut. do tego czasu palilismy sobie zwykla skuninke coraz bardziej watpiac w skutecznosc tego pomyslu. ale nie watpcie.

  • 4-HO-MET

Ja: kobieta, 19 lat.

Doświadczenie: alko (3 lata), bromodragonfly, chyba DOC, feta (po 1 razie), kodeina, dxm, mj, metkat, poppers, efedryna ( po kilka razy).

Set & setting: mój dom i okolice, zimowa noc. Dobry nastrój, oczekiwanie na nowe doświadczenie.

Substancja: ok. 25 mg 4-ho-met.

  • Tramadol

nazwa substancji: jakies tabletki z 10 mg morfiny + tramadol


dawka: 10x10mg + 800-900mg tramalu

randomness