REKLAMA
Katowice. 'Ogryzek' i jego ludzie na ławie oskarżonych

Rozpoczyna się proces gangstera uważanego za króla amfetaminy na Śląsku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza/PAP

Odsłony

2288
Wprowadzenie na rynek co najmniej 20 kilogramów amfetaminy zarzuca prokuratura Markowi B., pseud. Ogryzek i sześciorgu jego kompanom. Akt oskarżenia trafił do sądu - poinformował w poniedziałek rzecznik katowickiej prokuratury Okręgowej Leszek Goławski. Według prokuratury to jedna z największych spraw narkotykowych w regionie.

Na ławie oskarżonych poza Markiem B. zasiądą hurtownicy i podhurtownicy amfetaminy, która w latach 1997-99 poprzez licznych dealerów trafiała do klubów, dyskotek i szkół w całym województwie katowickim. Wśród oskarżonych jest jedna kobieta -żona "Ogryzka", Grażyna B.

Sam herszt grupy jest oskarżony o udział w obrocie 15 kilogramami twardego narkotyku. Poza amfetaminą, gang "Ogryzka" handlował mniejszymi ilościami ecstasy, kokainy oraz marihuaną i haszyszem. W mieszkaniu Marka B., zatrzymanego w czerwcu 1999 roku, znaleziono też kilkanaście blankietów dowodów osobistych i praw jazdy.
- W śledztwie nie udało się niestety ustalić, skąd oskarżeni brali tak ogromną ilość narkotyków - powiedział Goławski.

Pięciu spośród oskarżonych czeka na rozpoczęcie procesu w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

To już kolejny akt oskarżenia przeciw osobom współpracującym z "Ogryzkiem". Ostatni, skierowany do sądu w lutym tego roku obejmował 15 dealerów. Oskarżeni wówczas to młodzi ludzie, mający najwyżej 30 lat, sprzedawali wszelkiego rodzaju narkotyki, przede wszystkim uczniom i studentom. Działali na terenie Chorzowa i okolic, zostali zatrzymani w ubiegłym roku.

W październiku ubiegłego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 13 młodym ludziom, którzy w latach 1997-99 rozprowadzili w samych Świętochłowicach (Śląskie) 17 kg amfetaminy - był to pierwszy z serii aktów oskarżenia, w całej sprawie podejrzanych lub oskarżonych jest ok. 50 osób.

Śląscy dealerzy korzystali przede wszystkim z usług dwóch wielkich dostawców - jednego z Górnego Śląska, drugiego z Cieszyna. "Ogryzek", uważany za króla amfetaminy na Śląsku współpracował z działającym na Podbeskidziu Markiem C., pseud. Baca.

Ośmiu członków jego zbrojnej grupy przestępczej trafiło już za kratki. Gang wprowadził na rynek przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Domowe zacisze, gdzie czuję się najbezpieczniej. Chęć odkrycia nowej substancji, radosne podniecenie z możliwości tripowania, samotność, chęć tworzenia sztuki, chęć głębszych przemyśleń, ale też staranie się by nie nastawiać się na nic konkretnego - tak doradził mi przyjaciel.

Do psychodelicznych substancji już od dawna czułam wielkie pożądanie, ale nie było mi dane spróbować ich wcześniej. Gałka i marihuana chyba się nie liczą, prawda? Psychodelia fascynuje mnie już od dłuższego czasu, nie tylko ze względów czysto-narkotycznych, ale także ze względów kulturowych, historycznych, filozoficznych. Obecnie piszę pracę licencjacką dotyczącą sztuki psychodelicznej - więc aż grzechem by było nie spróbować jakiegokolwiek psychodelika. ;) Tak naprawdę to marzyły mi się od dwóch lat grzybki, ale niestety nie mam ani dostępu do nich, ani też nie jestem dobrą grzybiarką.

  • Amfetamina

  • Dimenhydrynat
  • Retrospekcja

Chęć na nowe doświadczenia, niewielka wiedza o zażywanej substancji. Brak konkretnych wymagań co do niej.

Działo się to w jesieni zeszłego roku. Nie wczytywałem się w raporty ani nie nakręcałem się. Po prostu pewnego dnia pomyślałem "A jak bym ja sobie aviomarinu łyknął?". Sprawdziłem tylko czym jest ta substancja. Psychodelik; deliriant dlaczego nie. Akurat, że był piątek to mam plan na resztę dnia. Dwie apteki-dwie paczki. Cena dosyć wysoka 28zł.

  • Gałka muszkatołowa


randomness