Katowice. 'Ogryzek' i jego ludzie na ławie oskarżonych

Rozpoczyna się proces gangstera uważanego za króla amfetaminy na Śląsku.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza/PAP

Odsłony

2399
Wprowadzenie na rynek co najmniej 20 kilogramów amfetaminy zarzuca prokuratura Markowi B., pseud. Ogryzek i sześciorgu jego kompanom. Akt oskarżenia trafił do sądu - poinformował w poniedziałek rzecznik katowickiej prokuratury Okręgowej Leszek Goławski. Według prokuratury to jedna z największych spraw narkotykowych w regionie.

Na ławie oskarżonych poza Markiem B. zasiądą hurtownicy i podhurtownicy amfetaminy, która w latach 1997-99 poprzez licznych dealerów trafiała do klubów, dyskotek i szkół w całym województwie katowickim. Wśród oskarżonych jest jedna kobieta -żona "Ogryzka", Grażyna B.

Sam herszt grupy jest oskarżony o udział w obrocie 15 kilogramami twardego narkotyku. Poza amfetaminą, gang "Ogryzka" handlował mniejszymi ilościami ecstasy, kokainy oraz marihuaną i haszyszem. W mieszkaniu Marka B., zatrzymanego w czerwcu 1999 roku, znaleziono też kilkanaście blankietów dowodów osobistych i praw jazdy.
- W śledztwie nie udało się niestety ustalić, skąd oskarżeni brali tak ogromną ilość narkotyków - powiedział Goławski.

Pięciu spośród oskarżonych czeka na rozpoczęcie procesu w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

To już kolejny akt oskarżenia przeciw osobom współpracującym z "Ogryzkiem". Ostatni, skierowany do sądu w lutym tego roku obejmował 15 dealerów. Oskarżeni wówczas to młodzi ludzie, mający najwyżej 30 lat, sprzedawali wszelkiego rodzaju narkotyki, przede wszystkim uczniom i studentom. Działali na terenie Chorzowa i okolic, zostali zatrzymani w ubiegłym roku.

W październiku ubiegłego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw 13 młodym ludziom, którzy w latach 1997-99 rozprowadzili w samych Świętochłowicach (Śląskie) 17 kg amfetaminy - był to pierwszy z serii aktów oskarżenia, w całej sprawie podejrzanych lub oskarżonych jest ok. 50 osób.

Śląscy dealerzy korzystali przede wszystkim z usług dwóch wielkich dostawców - jednego z Górnego Śląska, drugiego z Cieszyna. "Ogryzek", uważany za króla amfetaminy na Śląsku współpracował z działającym na Podbeskidziu Markiem C., pseud. Baca.

Ośmiu członków jego zbrojnej grupy przestępczej trafiło już za kratki. Gang wprowadził na rynek przynajmniej kilkadziesiąt kilogramów amfetaminy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenneWspomnienia z jesieni
Poziom doświadczenia: NIE brałem heroiny, kokainy, lsd, sdWitam wszystkich zainteresowanych tematyką.

Chciałbym przedstawić w tym artykule, moje przeżycia związane z grzybami a konkretnie z Psilocybe semilanceata - Łysiczka lancetowata oraz przybliżyć czytelnikowi tematykę z nimi związaną.


  • Mieszanki "ziołowe"

Wiek i masa ciała:19 lat, 78kg
Doświadczenie: Alkohol, MJ, DXM, mieszanki 'ziołowe', Benzydamina
s&s: We wtorek wieczorem po przeczytaniu kilku
TripRaportów naszła mnie ochota na spróbowanie pills'ów "Druid Fantasy" z LSA.


Trip raport pisany nad ranem tego samego dnia.

  • Marihuana


Nazwa substancji : Canabis indica


poziom doświadczenia użytkownika : srednio, raz na tydzien,dwa tyg od 1 roku

"set & setting" : nie palilem miesiac czasu, wczesniej raz na tydzien to bylo minimum , srednio 2-3 razy na tydzien , obiecalem sobie ze nie bede palic do piatku , zlamalem przysiege i zapalilem w poniedzialek ( 4 dni przed obiecana data)Wszytsko zaczelo sie tak :


  • Bromo-DragonFLY
  • Klonazepam
  • Oksybutynina

Wstępik. Będąc u mojej schorowanej babci poprzeglądałem jej apteczkę z lekami :p Znalazłem ten o to ciekawy specyfik. Trip raport pisany na żywo, później poddałem go korekcie. Faza miała miejsce 18. grudnia.

16:50 Zarzuciłem dwie tabletki i popiłem czarną herbatą. Aaa, zapomniałbym, lek stracił datę ważności jakieś dwa lata temu.

randomness