Bardzo dawno temu wybrałem się na obóz żeglarski nad Wdzydze (to takie duże jezioro koło Kościeżyny - woj. gdańskie). Oczywiście na obozie ponowały jasne zasady: żadnego alkoholu, fajek, nie mówiąc już o dragach. A że organizator był trochę pojebany to przestrzegał tych zasad, w każdym razie trzeba było strasznie uważać. Do wyjazdu długo się przygotowywałem i ostatecznie zabrałem kilka lufek i ze 4 gramy dobrego skunika. Jedengo wieczora uznałem, że czas już iść przypalić. Było już ciemno i niepostrzeżenie mogłem się oddalić z obozu.
Delegalizacja mefedronu w UK
Mefedron może być zdelegalizowany w ciągu kilku tygodni, nawet przed 16 kwietnia - takie stanowisko przedstawił brytyjskiemu parlamentowi David Hanson z ministerstwa spraw wewnętrznych.
Kategorie
Źródło
Grafika
Odsłony
7683Mefedron może być zdelegalizowany w ciągu kilku tygodni, nawet przed 16 kwietnia - takie stanowisko przedstawił brytyjskiemu parlamentowi David Hanson z ministerstwa spraw wewnętrznych.
Zmiany w przepisach to efekt spotkania i opinii wystawionej przez ciało doradcze Advisory Council on the Misuse of Drugs (ACMD), którego członkowie zarekomendowali sklasyfikowanie mefedronu w kategorii B, obok marihuany oraz amfetaminy. Po wejściu przepisów w życie posiadanie narkotyku zagrożone będzie karą do pięciu lat więzienia, a sprzedaż do 14. Zakaz obrotu mefedronem poparły największe partie brytyjskiego parlamentu, a służba celna otrzymała już instrukcje nakazujące konfiskatę importowanego mefedronu oraz substancji potrzebnych do jego wytworzenia.
- Zgodnie z zaleceniem ACMD wprowadzamy nie tylko zakaz sprzedaży mefedronu i innych katynonów (por. hasło Cathinone w angielskiej wikipedii), ale również wprowadzimy do przepisów ogólną definicję, by podobnie jak w przypadku syntetycznych kannabinoidów wyprzedzić sprzedaż innych środków z tej samej grupy - powiedział minister Alan Johnson.
Naciski w sprawie szybkiego zakazania sprzedaży substancji pojawiły się po ostatnich doniesieniach prasowych o przynajmniej czterech przypadkach śmiertelnych w UK, które wiąże się z zażyciem mefedronu. W swoich dokumentach ACMD przytacza w sumie osiemnaście wypadków, odkąd mefedron i inne katynony pojawiły się na brytyjskim rynku używek. Nie wiadomo jednak, czy zażycie substancji było bezpośrednio odpowiedzialne za śmierć jej użytkowników.
Mefedron zakazany jest w Izraelu, Danii, Norwegii oraz Szwecji.
Komentarze